«Валентинка» для президента

Петро Саруханов / «Нова газета». Перейти на сайт художника

Перший канал вирішив повторити документальний серіал Олівера Стоуна з простим, але дзвінким назвою «Путін». Чому б і не повторити? Кіно гарне, дороге (права на нього обійшлися каналу в 3,5 мільйона доларів), рейтингове. У червні під час першого показу глядацька частка росла від серії до серії, побивши в результаті все рейтингові рекорди.

Imdb.com

Чому зараз? А чому б і ні? Повторний показ припав на тиждень, коли весь православний російський народ бурхливо відзначав свято святого Валентина, активно розсилаючи по різних адресах любовні послання у вигляді сердечка. Так що і показ фільму можна було б порахувати «Валентином» Першого каналу того, кого він давно й безмежно любить.

Можна було б, але раптово виявилося (а мужики-то і не знали), що в країні йде виборча кампанія, і головний герой фільму - одночасно головний претендент на президентський пост.

На що і звернули увагу Центральної виборчої комісії (ЦВК) інші зареєстровані кандидати в президенти, нагадавши про необхідність дотримання рівних для всіх агітаційних прав і можливостей. Тобто, по ідеї, Оліверу Стоуну треба було б зняти ще сім таких же довгограючих серіалів, але, на жаль, у нього вже не залишилося часу на зйомки і монтаж подібних творів, так само як і у Першого каналу - ефірного часу на показ усіх їх в передвиборний період.

Але тут, рівно в День всіх закоханих, коли на підході була вже третя серія фільму, прокинулася ЦВК, опублікувавши постанову «Про трансляції матеріалу в ефірі телеканалу АТ« Перший канал ».

Текст цього документа гідний окремої цитування. «Даний документальний фільм був знятий до початку виборчої кампанії з виборів Президента РФ і транслювався раніше в ефірі телеканалу АТ« Перший канал ». Інтерв'ю та фільм в цілому не містять в собі закликів голосувати «за» або «проти» кандидата на посаду Президента РФ, не виражає переваги якомусь кандидату, не містить опису можливих наслідків обрання чи необрання будь-якого кандидата, не супроводжується позитивними або негативними коментарями про кандидата. Таким чином, є підстави вважати, що агітаційна мета в діях АТ «Перший канал» відсутня ...

Центральна виборча комісія РФ поважає гарантовані Законом РФ «Про засоби масової інформації» принципи свободи масової інформації, творчу самостійність редакцій ЗМІ, а також їх право діяти з метою залучення інтересу глядацької аудиторії.

Разом з тим слід враховувати, що в період виборчої кампанії з виборів Президента РФ трансляція фільму, заснованого на участі в ньому посадової особи, офіційно зареєстрованого в якості кандидата на посаду Президента РФ, може викликати полеміку про наявність агітаційної мети в діях організації телерадіомовлення ».

Тому ЦВК запропонувала Першому каналу «відкласти показ документального фільму О. Стоуна« Путін »до закінчення голосування на виборах Президента РФ 18 березня 2018 року».

І що ж Перший канал? Перший канал, хоч і зовсім самостійний у своїй редакційній політиці і тим більше аж ніяк не збирався показом фільму «Путін» і багатоденними рекламними зазивань на нього публіки «виражати перевагу одному із зареєстрованих кандидатів», як законослухняний мовник сказав «ой», запевнив, що шкодує про зауваження і вважає важливим прислухатися до думки ЦВК. Тільки ось яка халепа: у середу, 14 лютого, коли вийшла постанова ЦВК, змінити програму передач ніяк не представлялося можливим, оскільки через різницю в часових поясах глядачі Далекого Сходу і Сибіру вже подивилися третю серію фільму, а обділяти жителів європейської частини країни було б несправедливо. Але в четвер побажання ЦВК буде обов'язково виконано - четверту серію Перший канал відкладе до кращих часів, або, як сказано в постанові ЦВК, «до закінчення голосування на виборах президента 18 березня».

Так мирним шляхом справедливість була відновлена, і демократія на одному окремо взятому телеканалі восторжествувала.

У новинах ж і того ж Першого каналу, і інших федеральних каналів і так все по справедливості: справі - час, потісі - годину. У середу, 14 лютого, наприклад, великий сюжет (хвилин п'ять, а то й більше) присвятили конкурсу «Наставник року», на фінал якого повинен був прибути діючий президент і кандидат в президенти Путін, та не зміг. Застудився. З усяким буває. Але, незважаючи на це, він прийняв у своїй підмосковній резиденції фіналістів конкурсу та довго говорив з ними про користь наставництва. Решта кандидатів у президенти за традицією удостоїлися дайджесту в рубриці «Вибори-2018»: на кожного довелося секунд по 30. Жириновський відновлював здоров'я, лігши в апарат МРТ, Бабурін з'їздив до братів-сербів, Собчак не пустили в курський ресторан, де йде ремонт, Сурайкін, на відміну від Собчак, безперешкодно пройшов в магазин крокової доступності, Явлінський поспілкувався з волонтерами в московському офісі свого штабу, а Грудінін на його зустрічі з виборцями знову і знову ставили питання про його рахунках у швейцарському банку. І хоча він заявив, що давно їх закрив, податкова служба відповіла, що не отримувала на цей предмет ніяких повідомлень.

У наступному сюжеті глава ВЦИОМ Валерій Федоров прокоментував дані останнього соцопитування: «Якби вибори відбулися в найближчу неділю, за кого б ви проголосували?» «У результаті виборів сумніватися не доводиться, - зазначив Федоров. - Відповідь виборців однозначний ». За Путіна мають намір голосувати 71,5% виборців, за Грудінін - 7,3% (при цьому його рейтинг «стагнує» і істотно не дотягує до рейтингу самої КПРФ), за Жириновського - 5%, за Собчак - 1%. Цифри інших претендентів на рівні статистичної похибки.

«В результаті виборів сумніватися не доводиться». Чи не агітація чи це, не спроба чи впливу на волевиявлення мас? Та ні. Боже збав! Всього лише цифри. Сухі цифри.

Так що права Елла Памфілова, пропонуючи Першому каналу відкласти показ фільму «Путін» тільки лише до закінчення голосування 18 березня. Йому, фільму на всі часи, уготована довге і щасливе доля в ефірі. Тим більше що він не тільки глядачам, але і головному герою явно сподобався. Та й кому не сподобається, коли всесвітньо відомий режисер до тебе з усім можливим повагою. «Ви добре виглядаєте, - каже. - Вам би в кіно зніматися ». Нові фільми придумає життя. Не треба засмучуватися.

Чому б і не повторити?
А чому б і ні?
І що ж Перший канал?
У наступному сюжеті глава ВЦИОМ Валерій Федоров прокоментував дані останнього соцопитування: «Якби вибори відбулися в найближчу неділю, за кого б ви проголосували?
Чи не агітація чи це, не спроба чи впливу на волевиявлення мас?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация