Вальпургієва ніч 2018: як виконати бажання і заглянути в майбутнє

Прикмети і забобони містичного дня, значення свята, що можна, а що не можна робити в Вальпургієву ніч - в матеріалі # Букв.

Вальпургієва ніч: історія і значення свята

Вальпургієва ніч - стародавнє свято, що йде корінням у часи язичництва. Ніч з 30 квітня на 1 травня також називають Ведьмин багаттям, Вночі відьом. Незважаючи на те, що свята приписують містичне значення, з давніх-давен в першу травневу ніч відзначали прихід весни. У слов'ян свято називалося Живин день, коли поклонялися матінці-природі, просили у богині Живі хорошого врожаю. У кельтських народів вважалося, що в ніч на 1 травня стирається межа між світом живих і мертвих, і на землю спускається нечиста сила.

Кельти в цей день шанували сонце і сонячний вогонь. Практично всі народи Європи вважали символом сонця дуб, тому у них було прийнято водити хороводи навколо "травневого дуба". Дерево обходили за годинниковою стрілкою тричі.

Вальпургієвої ночі стали називати на честь черниці з Баварії - Вальбурга. Одного разу під час будівництва церкви на території кладовища потривожили останки праведниці. За переказами, розгніваний дух Вальбурга з'явився до єпископа. Тоді священнослужитель наказав перепоховати мощі черниці. Після цього привид більше не з'являвся, а зі скелі, де поховали Вальбурга потекло цілюща олія. З тих пір люди почали приходити до могили черниці, щоб просити захисту від злих духів і чаклунства.

З тих пір люди почали приходити до могили черниці, щоб просити захисту від злих духів і чаклунства

Легенди свідчать, що у Вальпургієву ніч відьми збираються на шабаші, щоб здійснювати темні ритуали і перешкодити приходу весни. Слов'яни вірили, що свято нечистої сили відбувається на "лисих горах". Чоловіки в цей день намагалися не дивитися в очі жінкам, адже будь-яка красуня могла виявитися відьмою, зачарувати і навести порчу.

Для додаткової безпеки люди робили амулети і надягали "правильну" одяг. Виключали чорний колір і наряди, які були надіті під час якого-небудь конфлікту або події. Квітами-захисниками вважаються помаранчевий, блакитний і червоний.

Хочете відзначити Вальпургієву ніч - наряжайтесь в речі фіолетового і сріблястого відтінків.

Вальпургієва ніч: прикмети та обряди свята

Багато прикмети Вальпургієвої ночі пов'язані з вогнем. Багаття в Вальпургієву ніч має очисну силу від злих духів, пристріту і псування. Наші предки в ніч на 1 травня біля будинків спалювали опудало відьми, а поріг посипали піском. Згідно приймете, нечисть не могла проникнути в житло, поки не порахує всі піщинки. У сучасному світі тим, хто хоче захиститися від негативної енергії, у Вальпургієву ніч потрібно запалити в будинку свічки.

Вважається, що трави, зібрані в ніч на 1 травня, мають лікувальні властивості. Тому в Вальпургієву ніч травники відправляються в ліси і луки за цілющими рослинами.

Вальпургієва ніч - найкращий час для наведення краси. Сприятливими будуть косметологічні процедури, догляд за шкірою. За приймете, для збереження краси вранці 1 травня треба вмитися ранковою росою. Щоб бути здоровим весь рік, на світанку після Вальпургієвої ночі слід напитися з колодязя.

Щоб позбутися від невдач, в Вальпургієву ніч потрібно на аркуші паперу написати список всього, що вас турбує, і потім спалити його зі словами "Горі він синім полум'ям!". Сни в ніч з 30 квітня на 1 травня є віщими і можуть багато розповісти про майбутнє.

Тепер докладніше про обрядах. Їх можна проводити цілий день 30 квітня, в наступну ніч, а також цілий день 1 травня. Це - час сили.

Щоб повернути красу: 1 мая треба вмитися ранковою росою, примовляючи: "Благословенна роса, допоможи обличчя моє не старіти, змий з чола, шкіру мою розгладь, зітри зморшки біля очей, дай мені красу і чистоту. Почуй мої слова, виконай моє бажання , від Белтан (кельтське назву свята. - Авт.) до Белтан продовж моє заклинання ".

Сни, снящіеся в Вальпургієву ніч, вважаються віщими.

Звичайно ж, в особливу ніч прийнято загадувати бажання, а якщо їх занадто багато - можна спорудити для них ціле травневе дерево. Дачники можуть вибрати на ділянці відповідну яблуню, для міських жителів підійде навіть фікус на підвіконні. Головне, щоб дерево бажань не побачив чуже око, інакше магії не вийде. І прикрашайте.

- Для любові зшийте з червоної тканини або виріжте з червоного паперу сердечко;

- для достатку - знайдіть найбільшу грошову купюру;

- шматочок хліба - щоб не голодувати;

- щоб мати квітучий вигляд - купіть або зробіть своїми руками тканинний квітка.

Все це розвісьте на гілках, прикрасьте їх кольоровими стрічками. "Набір" бажань можна доповнювати: хочете полетіти на відпочинок - повісьте літачок, вийти заміж - обручку, народити дитину - пупсика.

Щоб побачити картинку з майбутнього, спорудити своєрідний коридор часу - розташуйте один навпроти одного чотири дзеркала і запаліть перед ними три свічки так, щоб світло відбивалося. Дивіться уважно, через час там має з'явитися "відео" майбутнього.

Що не можна робити в Вальпургієву ніч

Букети бузку в Вальпургієву ніч - під суворою забороною. Ароматні гілки не варто приносити в будинок. Особливо небезпечною бузок вважається для хворих людей. За повір'ям, своїм запахом вона паморочить людини і наближає смерть.

У Вальпургієву ніч не можна сваритися, дратуватися, згадувати нечисту силу. Агресивна людина в ніч на 1 травня може стати іграшкою в руках злих духів.

В одязі варто уникати чорного кольору, а також не вдягати речі, з якими пов'язані погані спогади.

Підписуйтесь на # Букви в Telegram і Viber . Найважливіші і свіжі новини - ви дізнаєтеся першими!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация