Вальс. Історія виникнення, опис, види і особливості вальсу

Вальс - танець, який знають всі. Його танцюють на випускних вечорах і весіллях, на знаменитих Віденських балах і в сільських клубах

Вальс - один з найромантичніших і улюблених танців, який об'єднує покоління і призводять нас в стан деякої ейфорії. Жанр вальсу так люблять багато композиторів-піснярів, які написали свої нетлінні шедеври, які не втрачають своєї популярності вже багато років - «Травневий вальс», «Вальс Перемоги», «Домбайскій вальс» і багато інших.

Історія виникнення танцю

Вальс не можна віднести до старовинних танців. У порівнянні з аллеманда або куранти, вальс юн. Його вік обчислюється менш ніж двома століттями. Але ось точного походження даного танцю точно не знає ніхто.

За однією версією прабатьком вальсу став німецький стрімкий Вальцер. А інша версія свідчить, що вальс стався від лендлера - трехдольного танцю німецьких і австрійських селян, який танцювали парами і обов'язково по колу. Досить простий танець, позбавлений складних елементів. Однак в ньому є всі ознаки майбутнього вальсу - дотик партнером талії дами, рух по колу, вставання партнера на коліно, як обов'язковий елемент сучасного вальсу.

Танець з часом багато разів видозмінювався, набуваючи обриси знайомого нам вальсу, і дійшов до аристократії. Вальс проник на світські бали і прийоми, правда, зазнавши безліч негативних відгуків. Так, в 1816 році вальс включили в бальні танці при дворі. Після чого танець зазнав сильній критиці з боку релігійних лідерів і духівників. Вони вважали його «розпусним», «ганебним», позбавленим здорового розуму, що порушує норми моралі і моральності, бо така поведінка в танці могли демонструвати тільки куртизанки. На танець навісили ярлик «гріховного», «вульгарного» і «непристойного», і вирішили, що він не гідний пристойного товариства. Таке ставлення до вальсу спостерігалося по всій Європі. Особливо в манірної Англії, де звичаї були ще суворіші.

Але повністю вальс не вдалося задушити. Буржуазія із захопленням прийняла німецький танець. Він поширювався серед городян в світських танцювальних салонах, хоча це і викликало обурення серед моралістів, які порівнювали любов до вальсу як до згубної звички.

Може вальс так і залишився б гнаним танцем, якби не творчість Штрауса, Ланнера та інших композиторів епохи романтизму. Пік їхньої популярності припав на 30-і роки 19 століття. Облагороджена музика дала поштовх для розвитку Вальсова хореографії, набуваючи граціозність, легкість і красу. До кінця 19 століття вальс став повноправним танцем на придворних балах. Його популярності посприяла королева Вікторія, пристрасна любителька бальних танців, особливо вальсу.

види

Вальс - танець романтичний, ніжний і дуже різноманітний. Випробування і видозміни, які вальс пережив за час свого існування, допомогли з'явитися на світ самих різних видів це дивовижного танцю. На сьогоднішній день існує величезна кількість різновидів вальсу, але до найпоширенішим можна віднести:

Віденський вальс

Танець швидкий, стрімкий, витончений, легкий.

Повільний в Альс (вальс-бостон або англійська вальс)

Елегантний, стриманий, що вимагає високої дисципліни і хорошої техніки. Характерна зміна темпу, наявність витриманих пауз і фермат.

Танго-вальс

Комбінований жанр, що поєднує в собі елементи танго і вальсу. Його ще називають аргентинським вальсом.

фігурний вальс

Вальс, який увійшов в спортивну програму бальних танців ще в СРСР в 60-х року 20 століття. Характерний виконанням строгих фігур (елементів).

особливості вальсу

Вальс як інструментальний жанр дуже популярний у композиторів класиків. Крім вищезазначених Штрауса і Ланнера, до жанру вальс часто зверталися Шопен, Чайковський, Прокоф'єв, Глінка. І багато в чому завдяки їм, вальс так популярний і любимо.

Сучасний вальс багатогранний і повний різновидів - повільні і статечні, швидкі і стрімкі. Але всіх їх об'єднує одне - тридольний розмір з акцентом на сильну частку. «Раз, два, три» - ось пульсація вальсу, його ритмічна структура. Вальс завжди крутиться. Адже навіть саме слово «вальс» походить від німецького «walzen», що означає «обертатися» або «крутиться». Поетом музику вальсу завжди можна відрізнити відчуттям легкого кружляння, швидкого або повільного.

А ось виповнюється вальс переважно в закритій позиції, а найпопулярнішою постаттю в вальсі вважається повний оборот в два такту з трьома кроками в кожному.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb.com.ua обов'язкова!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация