Валютна криза Туреччини дістався до Латинської Америки

Москва, 14 серпня - "Весті.Економіка". У Туреччині поки не знають, як протистояти розпродажів своєї валюти. Ліра знаходиться у вільному падінні. Ринок чекає більш рішучих заходів.
Ще п'ятницю втрати турецької валюти до долара склали близько 17%, а напередодні вона втратила ще 8%. І це при тому, що вранці влада оприлюднила план стабілізації валютного ринку, обмежили для банків операції з форвардними контрактами і пом'якшили ряд вимог.
Проте, як видно з динаміки ринку, ніякого ефекту це не зробило. Потрібні більш рішучі дії, наприклад різке підвищення ставки і щось ще, що відлякає спекулянтів. До речі, на фондовій біржі в понеділок ввели заборону на короткі продажі.
Варто сказати, що палає не лише турецький ринок, але і практично всі emerging markets.
Центробанк Аргентини, на відміну від турецьких колег, кидає на порятунок песо всі сили. На позачерговому засіданні регулятор оголосив про підвищення процентних ставок відразу на 5% до 45%. Відзначимо, що це найвища відсоткова ставка в світі, і ЦБ має намір зберегти її як мінімум до жовтня. Дане рішення стало вже 4-м за рахунком позачергових підвищенням процентних ставок з боку аргентинського ЦБ в цьому році. З початку року песо втратив до долара близько 40%.
Розпродажі валют охопили практично всю Латинську Америку. Бразильський реал, мексиканський, чилійський та колумбійський песо, все активно дешевшали, втрачаючи від 1% до 5%.
Ну і додамо, що на цьому тлі зведений індекс валют країн, що розвиваються оновив мінімум.
Аналітики агентства Bloomberg відзначають країни, які знаходяться в особливій зоні ризику. Колапс турецької ліри прокрадається на інші ринки. Шкала уразливості ринків від Bloomberg Economics показує, що Аргентина, Колумбія, Мексика та ПАР є слабкими ланками після Туреччини.

Турецька валюта стрімко дешевшає: за останній тиждень вона втратила близько 20% вартості. У економіки накопичилися системні проблеми. Проблеми на валютному ринку виникають у багатьох країн, що розвиваються: позначається зростання ставок в США.

Валюти Аргентини і Мексики пропонують скориговану з урахуванням ризику прибутковість вище середнього, і Колумбія з ПАР залишаються найбільш ймовірними кандидатами на те, щоб підхопити інфекцію Туреччини, пише Bloomberg.

Адміністрація президента США Дональда Трампа веде пильне спостереження за станом фінансового сектора Туреччини в світлі різкого падіння курсу турецької ліри по відношенню до американського долара, яке не могло бути спровоковане збільшенням тарифів на імпорт сталі в Штати з цієї країни. Про це повідомив у понеділок економічний радник глави держави Кевін Хессетт.
Хессетт виходить з того, що рішення США підвищити вдвічі мита на сталь і алюміній з Туреччини "зачіпає дуже невелику частку" ВВП цієї країни і не могло, в принципі, спровокувати обвал курсу ліри. "Падіння національної валюти на 40% - це ознака того, що багато фундаментальні основи економіки не в порядку в цій країні", - пояснив економічний радник президента США.
Насправді ця заява більше схоже на те, що США спостерігають, щоб зрозуміти, коли можна посилити або послабити тиск. Виходячи з логіки геополітики дуже схоже, що Штати хочуть змусити Туреччину звернутися за допомогою до МВФ, тоді країна втратить, по суті, свій суверенітет і буде зобов'язана виконувати вказівки фонду.
Ця операція була багаторазово випробувана на різних країнах і є найпотужнішим геополітичним інструментом.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация