Валютний курс 2018: Долар - 29 гривень, євро - 35. Чому дорожчає валюта (19.01.18 9:05) «Фінанси

Після дрейфування протягом всієї осені-2017 курсу на позначці 25,50 - 26,50 грн / дол, в кінці року він почав стрімко рости і під Новий рік пробив позначку 28 грн / дол, а в січні 2018 року підібрався до 29 грн / дол

Після дрейфування протягом всієї осені-2017 курсу на позначці 25,50 - 26,50 грн / дол, в кінці року він почав стрімко рости і під Новий рік пробив позначку 28 грн / дол, а в січні 2018 року підібрався до 29 грн / дол.

Останній раз таким високим курс був в кінці лютого 2015 року. Тоді ситуація була близькою до катастрофи: на Донбасі йшли запеклі бої за Дебальцеве, курс за один місяць провалився з 16 до 30 грн / дол, Національний банк "закрив" міжбанк на один день. Однак, потім ситуація заспокоїлася, і країна трохи навчилася жити в нових умовах плаваючого обмінного курсу.

Незважаючи на те, що зараз курс дуже близько підійшов до лякаючою позначці 30 грн / дол, ситуація не виглядає так безнадійно. У Національного банку є можливість "гасити" паніку на міжбанку за рахунок своїх валютних резервів, які становлять - $ 18,8 млрд.

Та й причини у нинішньої девальвації трохи інші.

ЧОМУ ГРИВНЯ ПАДАЄ

роль держави

Про те, як величезні бюджетні витрати в грудні впливають на валютну ситуацію в Україні, не говорив тільки ледачий. Нижче продемонстровано вражаюча динаміка залишку коштів Еедіном казначейському рахунку (ЄКР) в 2015-2018 роках.

Якщо придивитися, то можна побачити, що традиційно до кінця року на рахунках Держказначейства накопичуються величезні кошти. В основному це гроші місцевих бюджетів, які не були витрачені протягом року.

У грудні ці гроші починають прискорено витрачати, тому що їх не можна перенести автоматично в бюджет наступного року.

Такі витрати, як правило, значні. Так, в грудні 2015 року вони склали майже 40 млрд грн, в грудня 2017 - 50 млрд грн.

Однозначно стверджувати, що вся сума потрапляє на валютний ринок - не можна. Але важко не помітити, що зі зменшенням залишків, у нас паралельно в грудні починає знижуватися курс. І грудень 2017 го року не став винятком.

"Остання хвиля ослаблення курсу гривні викликана двома групами факторів. По-перше, це великий вкидання бюджетних коштів в кінці 2017 року, буквально наповнив ринок національною валютою. По-друге, це традиційно несприятливий час року для гривні через особливості зовнішньої торгівлі, коли в зимовий сезон спостерігається великий дефіцит у зв'язку з підвищеними обсягами імпорту ", - коментує головний економіст" Альфа-Банк Україна "Олексій Блінов.

Сезонність

Дійсно, другий фактор - підвищений попит на валюту на початку року з боку імпортерів палива. З початком опалювального сезону їх активність зростає, тоді, як надходження валюти від експортерів скорочується.

Днями заступник голови НБУ Олег Чурій підтвердив, що ситуація на ринку ускладнилася через скорочення надходжень від експортерів (агросектор) і високого попиту від імпортерів.

Також підігріває ситуацію населення. Вже традиційним стає паніка у людей в кінці року, як тільки починає рости курс. Статистики за січень поки немає, але ось в грудні 2017 року населення скуповувало валюти на $ 737 млн ​​- максимальний показник за весь минулий рік.

стабільність Єврозони

Що стосується зростання курсу євро в Україні - до 35, то він має додаткові причини. Крім того, що гривня "падає" сама по собі, на світовому ринку відбувається значне зміцнення євро. На початку року пара EUR / USD відновила максимум з грудня 2014 року - 1,23.

"Європейська економіка виглядає досить привабливо. Зростає промисловість, споживання. Геополітичні ризики, які пророкували падіння євро, вже не діють. При цьому Німеччина досягла угоди між партіями, і готова сформувати уряд. Заспокоїлись ринки навколо розвалу Єврозони. Окремо варто також відзначити дії Європейського центробанку , який збирається згортати програму стимулювання, і налаштований більш агресивно по грошово-кредитній політиці. Це все формує попит на євро ", - відзначає старший ан алітік ГК ForexClub Андрій Шевчишин.

КУРС БУДЕ ДАЛІ РОСТИ?

Швидше за все, так, але недовго. Курс гривні як і раніше залежить від світових цін на наш сировинний експорт, надходжень валютної виручки, попиту імпортерів і програми МВФ. детально ми писали про фактори, які будуть визначати курсову динаміку в 2018.

У поточній ситуації розворот на валютному ринку можна очікувати в кінці лютого - початку березня.

"У найближчі тижні гривня буде залишатися в нинішньому діапазоні 28,5 грн / дол, з можливим зміцненням в лютому-березні до 27,5-28,0 грн / дол", - вважає аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

Якщо порівнювати з минулим роком, то тоді курсової максимум також припадав на середину січня - 27,70 грн / дол, тоді як в квітні - травні долар подешевшав на цілу гривню з 27 до 26 грн / дол.

Імовірно те ж саме станеться і в цьому році. Навесні збільшуються надходження валютної виручки.

"Зазвичай цей час збігається з початком посівної кампанії аграрії, тобто до весни чекати зміцнення гривні не слід. При цьому, темпи девальвації можуть падати в періоди відтоку гривневої маси в бюджет - наприклад, в періоди квартальних і річних фіскальних виплат (найближчий такий період очікується до 20-х чисел лютого) ", - коментує Микита Мишаков, провідний експерт відділу продажів казначейських продуктів ОТП Банку.

Підтримку гривні повинен надати зовнішній фактор - світове послаблення долара, а також жорстка монетарна політика НБУ.

"Тенденція падіння долара буде спостерігатися протягом не менше наступних 6-ти місяців. На мій погляд, це буде важко не помітити тим, хто має долари і працює з Україною. Більш того, НБУ подає сигнали, що готовий і надалі підвищувати ключову ставку , яка буде посилювати привабливість до гривні. Тим самим тенденція ослаблення гривні зміниться на протилежну ", - коментує Олександр Вальчишен, керівник аналітичного підрозділу групи ICU.

На його думку, загальний середній курс гривні на наступні 6 місяців складе 27 грн / дол, тобто гривня до літа повинна стабілізуватися.

Підписуйтесь на канал в Telegram

Джерело: https://biz.censor.net.ua/r3045207

КУРС БУДЕ ДАЛІ РОСТИ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация