Вантаж 200: чи можна перевозити труп родича чи друга в своїй машині

На російсько-українському кордоні затримано водія Ford Focus, який намагався перевезти мертву дружину прямо на задньому сидінні, простягнув її ременем безпеки, як живу. Що необхідно для перевезення тіла покійного в своїй машині, і яка відповідальність передбачена за порушення цих вимог, з'ясував портал «АвтоВзгляд».

Як вам таке - побачити, стоячи в пробці, справжнісінького мерця, спокійно сидить біля вікна штовхає поруч легковика? Моторошно, чи не так? Але в цілях економії грошей люди готові на багато що, особливо в провінції, адже будь-які ритуальні послуги сьогодні відчутно б'ють по кишені. А вже тим більше, якщо мова йде про необхідність перевезти покійного для поховання в іншому місті.

Катафалки, включаючи всі організаційні процеси, обійдуться дорожче, ніж оренда розкішного весільного лімузина. Тому нерідко родичі або друзі покійних воліють займатися транспортуванням тіла самостійно . Тим більше, що ФЗ «Про поховання та похоронну справу» не забороняє перевозити труп в автомобілі. Втім, як і Адміністративний кодекс. Правда, для цього необхідно дотримати ряд обов'язкових процедур.

Щоб забрати тіло з моргу, буде потрібно паспорт організатора похорону, гербовое свідоцтво про смерть і замовлення-наряд на ритуальні послуги. А для короткочасної перевезення покійного - в межах одного регіону Росії - досить лише гербового свідоцтва про смерть, яке видається органами ЗАГС або МФЦ на підставі медичного свідоцтва про смерть.

Згідно ст. 8 ФЗ «Про поховання та похоронну справу», видача тіла померлого «на вимогу чоловіка, близьких родичів, інших родичів, законного представника померлого або іншої особи, яка взяла на себе обов'язок здійснити поховання померлого, не може бути затримана на термін більше двох діб з моменту встановлення причини смерті ». Якщо, звичайно, не виникли будь-які обставини, що утрудняють процес поховання - в подібних випадках небіжчик може знаходиться в морзі безкоштовно до семи діб.

При необхідності тривалого перевезення - між регіонами або в іншу країну - оформляється так званий вантаж 200 . Тут вже потрібно зібрати цілий пакет документів. Так, для транспортування тіла покійного по Росії знадобляться медичне свідоцтво про смерть, гербовое свідоцтво про смерть, довідки про бальзамування і невложеніі в тіло посторнніх предметів, а також безпосереднє дозвіл на вивезення тіла.

Для далекої поїздки труп слід забальзамувати - з моменту настання смерті до поховання в цьому випадку має пройти не більше п'яти діб. Процедуру роблять в морзі, де і надається відповідна папір. Тут же родичі отримують медичне свідоцтво про смерть.

На підставі цих двох документів Росспоживнагляд видає дозвіл санітарно-епідеміологічної станції на вивезення тіла. Що стосується довідки про невложеніі сторонніх пердмет, то її виписує організація, яка виробляє опайки контейнера з померлим. Іншими словами, співробітники будь-ритуальної служби.

Якщо труп потрібно відправити за кордон, то вищезгадані документи слід перевести на мову країни, куди ввозиться тіло, а також запевнити цей переклад нотаріально. А ще потрібно оформлення відповідного дозволу в консульстві / посольстві країни призначення.

При перевезенні покійного на особистому автотранспорті, забальзамований труп обов'язково повинен знаходитися в закритій труні. При короткій поїздці - в звичайному транспортувальному ящику, при тривалій - в цинковій.

Невже для доставки небіжчика за місцем призначення підходить абсолютно будь-який автомобіль? А яка відповідальність загрожує тому, хто не став витрачатися на транспортувальний контейнер, і поклав тіло в багажник або салон своєї машини? Насправді, спеціальної статті закону, яка карає за недотримання вимог до перевезення померлих, немає. Але на штраф нарватися можна.

- Вважаю за можливе застосування статті 12.21 КоАП РФ за порушення правил перевезення вантажів - покарання становить несерйозні 500 рублів. А ось для вибору автотранспорту для перевезення тіла потрібно керуватися СанПіН 2.1.2882-11 «Гігієнічні вимоги до розміщення, улаштування та утримання кладовищ, будівель і споруд похоронного призначення», де йдеться про те, що перевезення померлих до місця поховання здійснюється спеціалізованим транспортом, - розповів порталу «АвтоВзгляд» експерт юридичної фірми «Середін та партнери» Олексій Середін.

- Втім, допускається застосування і іншого виду автотранспорту, за винятком того, що використовується для перевезення харчової сировини і продуктів харчування, - додав юрист.

Кримінальної відповідальності за порушення цих правил теж немає. Хоча потрап водій з трупом в машині доблесним охоронцям правопорядку, легко загримить - якщо і не в «психушку», то в СІЗО. Інакше кажучи, далі на цьому автомобілі не поїде ні живий, ні мертвий. По крайней мере, до з'ясування обставин і завершення відповідної перевірки.

27393

27393

Як вам таке - побачити, стоячи в пробці, справжнісінького мерця, спокійно сидить біля вікна штовхає поруч легковика?
Моторошно, чи не так?
Невже для доставки небіжчика за місцем призначення підходить абсолютно будь-який автомобіль?
А яка відповідальність загрожує тому, хто не став витрачатися на транспортувальний контейнер, і поклав тіло в багажник або салон своєї машини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация