Вантажоперевезення без реєстрації ІП

  1. Як відкрити бізнес
  2. «За» і «проти» оформлення
  3. Чи можна здійснювати вантажоперевезення без реєстрації ІП
  4. Головні вимоги

Вантажоперевезення в Росії користуються досить широким поширенням, адже, з огляду на величезну відстань між багатьма містами і обласними центру, транспортування товарів на такі дистанції стає досить прибутковою справою.

Проблема в тому, що для ведення такого бізнесу згідно із законом потрібно реєструвати себе як індивідуального підприємця, що представляє собою досить складну процедуру, а також накладає на людину цілий ряд різних обов'язків.

Саме тому багатьма сьогодні здійснюються вантажоперевезення без реєстрації ІП, хоча більшість навіть не знає про те, наскільки це правомірно і в чому полягають особливості такого бізнесу.

Як відкрити бізнес

Процедура оформлення приватного підприємництва для проведення вантажоперевезень практично така ж, як і у випадку зі стандартною реєстрацією, і, в першу чергу, передбачає подачу в відділення податкової служби наступного пакета документів:

  • заяву на реєстрацію, заповнене відповідно до форми;
  • квитанція, що підтверджує факт виплати мита за послугу реєстрації;
  • копії сторінок паспорта, де значиться потрібна інформація про фізичну особу, включаючи його місце прописки;
  • ідентифікаційний код платника податків.

Якщо ви збираєтеся займатися вантажоперевезеннями, в заяві ви можете вказати один з двох кодів КВЕД - це 63.4, який відноситься до організації транспортування товарів, а також 60.2, який включає в себе роботу іншого сухопутного транспорту.

Варто відзначити той факт, що підприємництво для вантажоперевезень можна реєструвати не тільки самостійно, але ще і через довіреність, яка завіряється у нотаріуса.

Вантажоперевезення в Росії користуються досить широким поширенням, адже, з огляду на величезну відстань між багатьма містами і обласними центру, транспортування товарів на такі дистанції стає досить прибутковою справою

Разом з витратами, пов'язаними зі сплатою мита, потрібно буде також зробити замовлення особистої печатки для документації, а також оформити власний розрахунковий рахунок

«За» і «проти» оформлення

Багато прекрасно розуміють, що процедура відкриття приватного підприємництва вимагає від людини певних грошових і часових витрат, а крім цього під час власної діяльності бізнесмен повинен буде робити податкові внески, здійснювати виплати в Пенсійний фонд, вести бухгалтерський облік, а також займатися ще цілим рядом інших рутинних операцій.

При цьому додаткові витрати, які пов'язані з легалізацією приватного підприємництва, доведеться враховувати при формуванні цін на свої послуги, що негативно впливає на конкурентоспроможність компанії.

перед реєстрацією ІП в ИФНС слід точно визначитися з системою оподаткування, вивчити її умови і об'єктивно оцінити свої можливості і перспективи.

У яких випадках необхідна реєстрація ІП в Росспоживнагляді, можна дізнатися тут .

Якщо підприємець збирається проводити вантажоперевезення без реєстрації ІП, він може зіткнутися з безліччю проблем, які заздалегідь передбачити досить складно:

Недовіра з боку споживачів

Практика роботи більшості бізнесменів говорить про те, що, якщо компанія збирається відправити більш-менш цінний вантаж, вона далеко не завжди зважиться на те, щоб довірити транспортування випадковому виконавцю. При наявності статусу юридичної особи або приватного підприємця з виконавцем можна зробити висновок який-небудь контракт, який надасть гарантії або хоча б їх видимість, що вже якось підкріплює співпрацю документально. Відсутність прав Якщо з'являється якась конфліктна ситуація, підприємець, який вирішив позбавити себе від складнощів, пов'язаних з реєстрацією ІП, виявляється абсолютно беззахисним. Зокрема, в процесі ведення бізнесу можна зіткнутися з пропажею певної частини товару, клієнтами, небажаними оплачувати ваші послуги, боржниками-відправниками та ще безліччю інших неприємних ситуацій, вирішити які можна буде тільки за допомогою виконавчих або судових органів. При цьому, якщо ви захочете звернутися до представників влади з будь-якими проблемами, але при цьому у вас не буде законного права займатися даним видом діяльності, ви зробите досить зухвалий вчинок, за яким може послідувати цілий ряд більш серйозних проблем. Обмеження в розрахунках Більшість клієнтів, які виступають від імені певного ТОВ, воліють розплачуватися за надані їм послуги на розрахунковий рахунок, а так як ви без індивідуального підприємництва не можете його собі оформити, це суттєво звужує ваш коло одержувачів і відправників. Також не варто забувати про те, що багато хто сьогодні користуються банківськими картами, а еквайринг і мобільні термінали можуть оформлятися тільки при наявності офіційної реєстрації приватного підприємця.

Крім усього іншого, не варто також забувати і про цілий ряд очевидних можливих проблем, таких як, наприклад, зустріч з представниками податкової поліції. При виникненні подібної проблеми, в кращому випадку, на підприємця просто накладуть певний штраф, а в гіршому випадку він отримає повну заборону на подальше ведення комерційної діяльності. У деяких випадках і зовсім така робота може обернутися навіть повним позбавленням волі.

Чи можна здійснювати вантажоперевезення без реєстрації ІП

У Росії ведення вантажоперевезень здійснюється тільки індивідуальними підприємцями і компаніями, що мають статус юридичної особи.

Щоб займатися такою діяльністю, потрібно отримати один із зазначених вище статусів, мати в своєму парку один або кілька вантажних автомобілів, а також найняти персонал в вигляді водіїв, які мають відповідну категорію і право на ведення діяльності в цій сфері. Проведення вантажоперевезень приватними підприємцями може здійснюватися тільки після того, як вони зареєструються в податкову службу з відповідним вибором кодів КВЕД.

Пропонуючи послуги вантажоперевезення, приватний підприємець повинен робити відповідні відрахування податковим службам, і тому його реєстрація є обов'язковою

Головні вимоги

Щоб почати займатися вантажоперевезеннями, ви повинні, в першу чергу, знайти підходящі вантажні автомобілі та водіїв, які мають право займатися вантажоперевезеннями на такому транспорті.

Далі потрібно дізнатися у водіїв, як саме вони працюють. У наш час багато вантажоперевізники оформляються як індивідуальні підприємці, але при цьому більшість вважає за краще працювати, коли оформлявся як співробітник певної компанії. Природно, є і такі люди, які працюють як фізичні особи, ніде не оформляючи заздалегідь.

Якщо водій працює як приватний підприємець, то в такому випадку можна оформляти з ним клієнтську документацію безпосередньо, і ви будете отримувати відсотки від усіх отриманих замовлень. Якщо ж водій працює як фізична особа, і ніяк не оформлявся в відповідних органах, то найкраще оформити самому індивідуальне підприємництво або зареєструватися як фізична особа. Найкраще оформляти ІП або ТОВ тільки після того, як ви знайшли хоча б одного замовника, щоб не вийшло так, що ви оформилися, але залишилися без замовлень.

Також потрібно правильно вибирати замовників, завжди уточнюючи, ким саме вони є, приватними підприємцями, фізичними особами або ТОВ, а також чи потрібні їм відповідні документи. Якщо замовник оформлений як юрособа або приватний підприємець, то краще за все, якщо виконавець також буде зареєстрований в даному статусі по документам.

Коли у вас або водія є ІП або ТОВ, можна буде оформити замовлення на них. Якщо ж такий статус відсутня, вам можна зареєструвати водіїв як ІП, що значно простіше, ніж реєстрація ТОВ, і займає найчастіше не більше одного тижня, не рахуючи відкриття розрахункового рахунку в банку.

Якщо замовник є фізичною особою або не вимагає яких-небудь бухгалтерських документів і все оплачує готівкою, ви можете вільно працювати як юридична особа, і податкова жодним чином не дізнається про проведення таких операцій, так як їх не цікавлять грошові потоки, сума яких становить менше 100 000 рублів на місяць.

При цьому після виконання кількох замовлень краще все-таки зареєструватися як підприємець на випадок можливих перевірок з боку податкової та накладення на вас різних штрафів.

При цьому після виконання кількох замовлень краще все-таки зареєструватися як підприємець на випадок можливих перевірок з боку податкової та накладення на вас різних штрафів

Реєстрація ІП для іноземного громадянина законодавчо дозволена, однак, до такої реєстрації пред'являються дещо інші вимоги, ніж ті, які застосовуються на загальних підставах.

У чому полягає особливість реєстрації ІП для інтернет-магазину, можна прочитати в цієї статті .

Чи обов'язкова реєстрація друку для ІП, роз'яснюють експерти в статті по засланні .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация