Вартість монет 10 рублів 2005 року СПМД і ММД

  1. 10 рублів 2005 року СПМД і ММД - 60 років перемоги у ВВВ
  2. 10 рублів Стародавні міста Росії
  3. Нова серія - Суб'єкти РФ, різновиди і вартість

10 рублів 2005 року СПМД і ММД - 60 років перемоги у ВВВ

У 2005 році на честь 60-ти річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні були випущені пам'ятні біметалічні монети. У латунне кільце вставлений мідно-нікелевий диск білого кольору. Аверс стандартний, а на реверсі зображено п'ятикутна зірка з Вічним вогнем в обрамленні георгіївської стрічки, у формі цифри річниці "60". Знизу дати початку і закінчення війни "1941-1945", на кільці по колу - напис: "НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТЕ", а під датою зображення лаврової гілки.
Симпатичні монети випускали обидва монетних двору загальним заявленим накладом в 60 мільйонів екземплярів. Практично весь тираж потрапив в оборот і до 2010 року (до випуску горезвісного ЧЯПа) такі десятки частенько траплялися на здачу. Після десяти років, незважаючи на величезні обсяги випуску, вартість відмінних монет в штемпельному блиску доходить до рівня 150 - 200 рублів за штуку, пітерський двір традиційно оцінюється трохи дорожче Московського .
Фахівці, що займаються вивченням сучасних ювілейних монет, виділяють 4 різновиди штемпелів Санкт-Петербурзького монетного двору. Згідно каталогу Ю.Кульвеліса досить рідкісними вважаються монети (позначення 1.2БI) з плоскими нижніми гранями зірки, у яких ребра нижніх променів не проходять через їх вершини, а круговий напис віддалена від канта (шт. 1.2). Основна відмінність у зображенні аверсу: монограма Пітерського двору піднята і зрушена вліво (шт. Б). Авторська оцінка такого різновиду - 7,5 тисячі рублів за звичайну монету в VF з обороту.

10 рублів Стародавні міста Росії

Санкт-Петербурзьким монетним двором триває випуск красивою монетної серії Стародавні міста Росії, що почалася в 2002 році. До кінця травня були викарбувані дві монети: Калінінград і Казань . Казань, столиця республіки Татарстан, в 2005 відзначала своє тисячоліття, але російським містом Казань стала тільки в середині XVI століття при Івані Грозному. До цього місто було одним з торгових і політичних центрів середньовічної держави Волзької Булгарії, а потім і Золотої Орди. З Калінінградом ситуація ще більш кумедна, до 1946 року місто було центром Східної Пруссії і називався Кенігсберг "Королівська гора" на честь замку, закладеного в 1255 році. У період Семирічної війни на початку 1758 роки після успішних боїв російські війська увійшли в Кенігсберг. Його жителі, в тому числі і знаменитий філософ Іммануїл Кант, присягнули на вірність імператриці Єлизаветі. До 1762 року Кенігсберг належав Росії і навіть карбував низькопробну срібну монету в 1/6 і 1/3 талера з портретом російської імператриці. Монети "Єлизаветинської Пруссії" сьогодні досить рідкісні ". Рішення помістити" древній російський "місто Калінінград на ювілейну монету швидше за все пов'язано з геополітичними мотивами.

До жовтня центробанк порадував колекціонерів випуском ще двох монет з цієї серії - Мценськ і Боровськ , Знову ж виробництва СПМД. Мценськ або Меченск, нині районний центр в Орловській області, згадується в літописах ще в 1146 році, через сторіччя місто було зруйноване ханом Батиєм. Мценськ увійшов до складу Російської держави після 1505 року і аж до середини XVII століття залишався найбільшою військовою фортецею на півдні. Зараз в ньому проживає всього близько 40 тисяч городян.

Боровськ - адміністративний центр Калузької області на сьогодні ще малочисленнее Мценска (населення близько 12 тисяч осіб). В XI - XIII століттях на його місці вже існувало давньоруське поселення. У XIV - XV століттях місто стає одним з центрів Серпуховсько-Боровського князівства, а пізніше в XVII столітті Боровськ став одним з місць трагедії старообрядництва, сюди був засланий протопоп Аввакум, а в Боровський острог були заслані (і там загублені) його сподвижниці - бояриня Морозова і її сестра. У Вітчизняну війну 1812 року місто сильно постраждав від французьких загарбників.

Всі монети цієї серії в 2005 році були викарбувані цілком звичайним тиражем по п'ять мільйонів примірників, за десять років вартість новенької десятки з номіналу виросла в 30 разів (!) До 300 рублів. Монетки з обороту цінуються приблизно раз в п'ять дешевше, ніж відмінні без окислів і слідів ходіння. Разновідчікі виділяють незначні відмінності в оформленні, наприклад по розташуванню монограми монетного двору, але на ціні це ніяк не позначається. Єдина дорожча різновид зустрічається у Боровська - на реверсі круговий напис сильніше віддалена від канта, монета оцінена по каталогу Ю.Кульвеліса в 400 рублів за стан VF.

Нова серія - Суб'єкти РФ, різновиди і вартість

2005 рік примітний початком нової монетної серії в Біметал - Суб'єкти Російської Федерації. У грудні випустили цілих шість нових монет. Ленінградську область і республіку Татарстан карбували в Санкт-Петербурзі, а Тверську і Орловську області , Краснодарський край і Москву робили в столиці. Вартість ідеальних монет на сьогодні близько 100 рублів за штуку, при не маленькому тиражі кожної в 10 мільйонів штук.

У Ленінградській області відомі 6 варіантів штемпельного оформлення, за вартістю практично однакові, крім штампу 1.23а по каталогу Ю.Кульвеліса. На реверсі дужка букви "Ї" в слові "російська" потовщена внизу і стосується канта, а круговий напис наближена до канту (шт. 1.23). На аверсі знак СПМД трохи приспущено (шт. А). Вартість різновиди для VF - 750 рубликів.

У Тверській і Орловської областей теж є більш рідкісні поєднання штемпелів, різняться розташуванням кругової написи і дужкою букви "Ї" в слові рублів, найрідкісніші оцінюються в районі 400 рублів за VF.

У Тверській і Орловської областей теж є більш рідкісні поєднання штемпелів, різняться розташуванням кругової написи і дужкою букви Ї в слові рублів, найрідкісніші оцінюються в районі 400 рублів за VF

Для Краснодарського краю рідкісними вважаються штампи 1.2В і 1.3в з поверненим знаком ММД і приспущеною дужкою букви "Ї" в слові "рублів", вартість таких монет може досягати 700 - 1000 рублів для VF.

3в з поверненим знаком ММД і приспущеною дужкою букви Ї в слові рублів, вартість таких монет може досягати 700 - 1000 рублів для VF

На монетах з містом федерального значення Москва трохи рідше зустрічається знак ММД яка розташована не прямо, а трохи під нахилом. Ще відомо про чотирьох незначних варіантах розташування монограми монетного двору. Вартість такого примірника приблизно в два рази дорожче звичайної монети.

У решти монет серії різновидів, на жаль, поки не відомо.

Останні ціни по аукціонам на монети в російських рублях

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация