(Васильєв) Авель біографія

(Васильєв) Авель - біографія

відомий: провісник

Країна: Росія

Категорія: релігія

Знак зодіаку: риби

Дата народження: 18 березня 1757г.

Дата Смерть: 29 листопада 1841р. (84 роки)

Біографія додана 3 Февраля 2014.

Чернець Авель (в миру Василь Васильєв, 18 березня 1757 (17570318), Акулова, Алексинський повіт, Тульська губернія - 29 листопада 1841 Суздаль, Володимирська губернія) - легендарний монах-провісник, нібито передбачив цілий ряд історичних подій другої половини XVIII і наступних століть , в тому числі дати та обставини смерті російських самодержців, починаючи з Катерини II, суспільні потрясіння і війни. Жодного достовірного свідчення його існування і, тим більше, реальності пророцтв, не існує.

Ніяких офіційних документів про життя ченця Авеля не збереглося. Наведена тут біографія викладається відповідно до першим друкованим повідомленням про Авеля, які вийшли без вказівки авторства в кінці XIX століття (див. Нижче).

Василь Васильєв народився 18 березня 1757 року в селі Акулова Тульської області в сім'ї хлібороба і коновала Василя і його дружини Ксенії. Був одним з дев'ятьох дітей.

У дитинстві і юнацтві працював теслею в Кременчуці і Херсоні. Переживши в юні роки тяжку хворобу, вирішив піти в монастир. Однак не отримав благословення батьків. У 1774 році одружився «проти волі». У 1785 році таємно пішов з села, залишивши дружину і трьох дітей. Отримавши відкупну у свого пана, Льва Наришкіна, дістався до Валаамського монастиря, де прийняв постриг. У монастирі прожив лише рік і потім він «взем від ігумена благословення і отиде в пустелю». Після декількох видінь, чернець Авель остаточно пішов з Валаамського монастиря і відправився по світу. Після дев'яти років поневірянь зупинився в Ніколо-Бабаївському монастирі Костромської єпархії, де написав свою першу пророчу книгу. Там було написано про те, що імператриця Катерина II помре через вісім місяців. Єпископ Костромський і Галицький, якому була показана ця книга, вирішив здати ченця в руки губернатора, який посадив Авеля в острог і потім відправив до Петербурга.

У Петербурзі, побоявшись передбачення, було все-таки вирішено доповісти імператриці. Катерина II пошкодувала ченця і замість страти веліла посадити Авеля до Шліссельбурзької фортеці. Незабаром, однак, пророцтво збулося, на престол зійшов Павло I.

Згодом монах Авель був засланий в Кострому, де передбачив дату смерті нового імператора, за що 12 травня 1800 був укладений в Олексіївський равелін Петропавлівської фортеці.

Після смерті Павла I чернець Авель був засланий в Соловецький монастир, який йому було заборонено залишати. У монастирі чернець написав нову книгу, в якій передбачив спалення Москви французами. Після того, як пророцтво здійснилося, Олександром I було велено звільнити Авеля. Влітку 1813 року чернець побував в Петербурзі, згодом на Афоні, в Константинополі, Єрусалимі. Після мандрів Авель оселився в Троїце-Сергієвій Лаврі. 24 жовтня 1823 року надходить в Серпуховской Висоцький монастир. Побоюючись переслідувань, в червні 1826 року залишив його, був затриманий в Тульській губернії і ув'язнений за наказом імператора Миколи I в суздальський Спасо-Евфімьевскій монастир. Помер 29 листопада 1841 року був похований за вівтарем монастирської Микільської церкви.

У приписуваних Авеля творах наводиться ряд інших передбачень: повалення монархії в Росії, обидві світові війни, Громадянська війна в Росії.

Не збереглося жодної повної книги Авеля, лише фрагменти і деякі копії.

  • Про Катерині II: «... царюватиме 40 років».
  • Павлу I: «коротко буде царство твоє, і бачу я лютий кінець твій. ... від невірних слуг мучітельскую кончину приймеш, в опочивальні своєї додушено будеш лиходіями, яких грієш ти на царственої грудях своїх ».
  • Про Олександра I: «Француз Москву при ньому спалить, а він Париж у нього забере і Благословенний назветься. Але не під силу стане йому скорботу таємна, і тяжкий йому здасться вінець царський, і подвиг царського служіння замінить він подвигом посту і молитви ... ».
  • Про Миколу I: «Початок правління Миколи бійкою, бунтом вольтерьянской почнеться ...».
  • Про Олександра II: «Царем-Визволителем преднаречённий ... кріпаком він свободу дасть, а після турків поб'є і слов'ян теж звільнить від ярма невірного. Чи не пробачать бунтарі йому великих діянь, "полювання" на нього почнуть, вб'ють серед дня ясного в столиці ».
  • Про Олександра III: «Миротворець істинний. Славно буде царювання його. Осадить крамолу окаянну, світ і порядок наведе він. А тільки не довго царювання буде ».
  • Про Миколу II: «Буде мати розум Христов, довготерпіння і чистоту голубину ... На вінець терновий змінить він корону царську ... Війна буде ... По повітрю люди, як птахи, літати будуть, під водою, як риби, плавати, сіркою смердючою один одного винищувати почнуть . Напередодні перемоги звалиться трон царський. Брат на брата повстане ... влада безбожна буде бичувати землю руську ... ».
  • Про наслідки Жовтневої революції: «... буде жид скорпіоном бичувати землю руську, грабувати Святині її, закривати Церкви Божі, стратити кращих людей руських».
  • Про Велику Вітчизняну війну: «... новий Батий на Заході підніме руку. Народ переможе вогню та полум'я. Але від лиця землі й усіх не забрав, бо тяжіє йому молитва замучених царя ».

Історична реальність Авеля і походження передбачень

До нашого часу зберігся оригінал Справи Міністерства юстиції Російської Імперії 1796 року: 17 березня 1796 року Міністерством юстиції Російської імперії було заведено «Справа про селянина вотчини Л. А. Наришкіна ім'ям Василь Васильєв, яке лежало в Костромській губернії в Бабаївському монастирі під ім'ям ієромонаха Адама, а потім назвався Авелем і про складеної ним книзі, на 67 аркушах ». Оригінал цього Справи зберігся до нашого часу, і знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (РГАДА - Москва, Велика Пироговська, д.17). У цій справі 1796 року його звинувачували саме в поширенні своєї книги пророцтв.

Іншим початковим джерелом відомостей про Авеля є не підписана стаття "Провісник чернець Авель" в журналі «Русская старина», випущеному в 1875 році (т.17, стор. 415-432), причому в статті містилися лише пророцтва, що стосувалися початку XIX століття. Наступні публікації переказують статтю, іноді доповнюючи її без зазначення джерел додаткової інформації. Автор цієї статті 1875 року підтверджує, що "все пророцтва Авеля збулися" з посиланням на "Чтенiя Імп.общ. Історiі і старожитностей россiскіх" 1863 р книга IV, стр.217-222.

Всі інші друковані повідомлення про нібито передбачених їм події з'явилися пізніше самих цих подій. Більшість «прогнозів» сформувалося в емігрантських колах у 1920-ті роки (зокрема, вони з'являються в одній зі статей П. Н. Шабельського-Борка). Поповнення текстів продовжилося в 1990-е, пише православний тлумач Микола Каверін, не заперечуючи повністю існування Авеля, а лише доводячи наявність сторонніх додатків в приписувані йому пророцтва і вказуючи на формування за рахунок подібних дій «єресі царебожія», головним гріхом якої називається зрівнювання Миколи II з Христом.

Рекомендований контент:

Кількість переглядів: 6883

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация