Важка молодість Януковича, фенольное небо і ворожіння на губернатора. Огляд донецької преси

«Вітьок мріяв: Ось вибьюсь в люди ...»

У святкову для Віктора Федоровича тиждень місцева преса звернулася до його витоків ...

«З чого починався Янукович?» І «як, незважаючи на важке дитинство, Віктор Янукович вибився в люди?» - цими питаннями задалися журналісти «Газети по-донецьки». Потім того і вирушили в Пивновки - рідний Лідеру район міста Єнакієвого.

«Скажу так: головне не як починав Віктор (Янукович -« ОстроВ »), а як закінчив. Хлопець він спритний був, сам собі дорогу прокладав », - поділилася з журналістом одна з землячок новообраного президента баба Галя, яка ще пам'ятає його батьків.

«Я думаю, що йому допоміг Олександр Сажин - дядько його дружини Люди, - висловив« Газеті ... »свою думку друг дитинства і учасник« історії з шапками » Юрій Целковський , - Він працював суддею у Єнакієвому і був шанованою людиною. Але і сам Вітьок був «громадський» - пам'ятаю, вічно мене на збори мікрорайону тягнув. І все мріяв: ось вибьюсь в люди, буде у мене секретарка каву варити, а на столі - п'ять телефонів, за якими можна буде в Кремль надзвонювати ... ».

Не обійшлося і без спогадів про першу судимість ... «Справа була так, - продовжує Целковський. - якийсь п'яний, а він виявився відкинутим зеком, попросив закурити. Слово за слово, кореш мій Маслов в бійку поліз, потім я. Ех, якби я не стукнув його, нічого не було б. Я ж боксом займався - відразу зека руку зламав - ось і справа кримінальна. Ми вмовили Віктора на себе взяти провину - він молодий був, думали, що взагалі справа закриють. Але немає, отримав я 4 роки, Віктор - три, правда, там йому в честь амністії скостили половину терміну. Ньому ще й зі слідчим не пощастило: то він пропонував все звалити на Вітьку, щоб йому як малолітки якусь нісенітницю дали, то натякав, що 500 рублів з носа - і справу буде закрито. Батько Віктора кинувся щось збирати, але не зміг такі гроші знайти », - робить висновок бойовий товариш Віктора Федоровича.

Журналісту «Газети ...» вдалося також розшукати занедбаний і всіма покинутий будинок сім'ї Януковичів, до якого не підступитися через рік талої води. Проходячи життєвими стежками новоспеченого президента, автор заглянув і на автобазу «Орджонікідзеугля», «де починалася стрімка кар'єра» Януковича.

«Віктор починав в автопарку. Він всюди ставав своїм і вмів приймати начальство: любить природу або з рушницею походити - організовує виїзд на полювання, шашлики. Він був перший кандидат на підвищення, - розповідає журналісту на умовах анонімності один зі старожилів автопарку. - Ось все журналісти шукають кінці старих судимостей, а я впевнений, що без впливу і співпраці з донецькими угрупованнями він би нічого не добився », - резюмує співрозмовник« Газети ... ».

Дихайте. Не дихайте. Як донеччан «подчевалі» фенолом

Донецькі коксохіміки «Не зорієнтувалися по погоді» і «перекрили кисень» городянам, викинувши в повітря шахтарської столиці сверхдопустімие дози бензолу і фенолу.

«Донецький коксохімічний цех (відноситься до ТОВ« Донецьксталь », розташований в Ленінському районі міста - прим. Авт.) Не виконав обов'язкові вимоги технології, які повинен дотримуватися при несприятливих метеорологічних умовах. Наприклад, гасити кокс потрібно було не оборотною водою, а чистою, питною, - пояснила в коментарі «Комсомольській правді в Донбасі» заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області Лариса Гусева.- В цьому випадку викиди були в межах норми. Але через слабкий вітер і високу вологість, які і можна було спостерігати в цей день, шкідливі речовини виявилися в зоні дихання людини ».

«Але парадоксальні то, - продовжує тему« Донбас », - що подібна ситуація взагалі виключена за умови, коли знаєш заздалегідь, що твориться в атмосфері: досить було припинити гасіння коксу зворотному водою і зробити це чистої. У спеціальному плані локалізації аварійних ситуацій на «специфічних» підприємствах, пов'язаних з хімічними викидами, є розділ, який передбачає дані «нюанси». Та ось невдача, «Донецьккокс» просто не спромігся укласти договір з Гідрометеоцентром про отримання такої необхідної для нього інформації. Ось і налякав народ ».

За даними облСЕС, гранично допустимі концентрації в атмосферному повітрі таких небезпечних речовин, як фенол і бензол були перевищені в 1,7 і в 1,3-1,4 рази відповідно.

Як повідомляє «Комсомольська правда в Донбасі», донецькі медики в разовому викиді не бачать серйозних загроз для здоров'я співгромадян, однак санепідеміологи попереджають: при і без того забрудненому повітрі подібні збої недопустимі. Підприємство поки відбутися штрафом в розмірі ... 425 грн.

«Наднормативні викиди на наших підприємствах відбуваються постійно, - розповів« КП »заступник голови громадського об'єднання« Донецький екологічний рух »Сергій Денисенко. - Їх наслідки ми відчуваємо на собі. Тому у нас так широко поширені серцево-судинні та онкологічні захворювання, росте відсоток дітей з вродженими патологіями, багато алергіків, висока смертність ».

Чи врахують це місцева влада при доопрацюванні генерального плану Донецька - питання. Журналісти «Сегодня-Донбасс», наприклад, згадують, що в мерії ще 2 роки тому був розроблений план поліпшення атмосфери.

«Наприклад, зникнути з карти міста взагалі повинні гірські відвали в районі мікрорайону« Гілка », на вул. Щорса, вул. 9-го січня, вул. Молодих шахтарів тощо. Ілліча. Крім того, шість заводів Донецька, завдяки впровадженню нових технологій, повинні знизити рівень викидів на 20% », - викладають пункти цього плану автори« Сьогодні ... ». За їхніми словами, серед основних забруднювачів атмосфери регіону - ДМЗ, коксохім, метзавод «Істіл» і чотири шахти: імені Засядька, Горького, Калініна і Абакумова.

Ворожіння на губернаторському кріслі

Поки в столиці кулуарно обговорюють можливих кандидатів на пост прем'єр-міністра і інші призначення, в Донецьку тим часом шепочуться про зміну «шефа» Донеччини. Свою розвідку на цю тему провели в «Сегодня-Донбасс».

«Логвиненко (Володимир Логвиненко, нинішній глава облдержадміністрації -« ОстроВ ») зі своєю роллю впорався. Інша справа, що зараз змінюються умови, в тому числі політичні і економічні. Та й сам Володимир Іванович не може за віком далі займати державну посаду (В цьому році йому виповниться 66 років - «ОстроВ»). Треба сказати йому велике спасибі, а його крісло буде чекати нового керівника », - заявила в коментарі виданню депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко.

Інша думка з цього приводу висловив виданню її колега по фракції Владислав Лук'янов: «У Донецькій області зараз і так хороший губернатор, і я не бачу підстав змінювати його. Обговорювати його зміну зараз - це неповага до діючої влади. А Володимир Логвиненко - це патріот Донбасу, якого поважають як свої, так і вороги. Подібних людей не так вже й багато, щоб ними розкидатися », - вважає регіонал.

Політологи і журналісти не виключають, що крісло губернатора Донеччини може зайняти нинішній спікер облради і близький товариш В. Логвиненко Анатолій Близнюк.

«Тим більше що до перемоги на виборах Віктора Ющенка він успішно працював на губернаторській посаді, поки в січні 2005-го його не перемінив призначений Ющенком Володимир Чупрун. І, в принципі, Близнюк може суміщати дві посади - голови облради і облдержадміністрації. До речі, так поєднував посади свого часу і сам Віктор Янукович - з 1999 по 2001 рік », - зазначає автор« Сьогодні ... ».

Сам А.Близнюк в коментарі «Сегодня ...» висловив припущення про «людину родом з Донбасу, який живе його інтересами, але сьогодні став, наприклад, народним депутатом». Журналісти як можлива кандидатура на губернаторський пост називають і нинішнього заступника В.Логвиненко - Бориса Адамова.

«У будь-якому випадку, губернатором в Донецьку повинен бути« місцевий », інакше він тут просто не приживеться, - заявив« Сьогодні ... »професор кафедри соціології та філософії МЕГІ Олег М'ясников. - Кандидатура з Києва навряд чи можлива, тому що донецький регіон Януковичу уздовж і поперек знаком і у нього тут дуже багато людей, на яких можна покластися. А запросити «варяга» в такій ситуації - значить, висловити недовіру місцевій політеліті. Це може бути неправильно зрозуміле, причому не тільки самої елітою, а й населенням ».

Так, наприклад, частий гість Донбасу, депутат Держдуми Росії Олексій Митрофанов бачить на посаді губернатора Донеччини колишнього мера шахтарської столиці Володимира Рибака.

«Він не з чуток знайомий з господарством регіону. Втім, у Анатолія Близнюка теж рейтинг в Днецкой області дуже високий. З молодих перспективних політиків можна виділити секретаря міськради Миколи Левченка, однак я впевнений, що зараз «не його заїзд». Він буде розвиватися послідовно. А в губернаторський бій підуть старі сили », - уклав Митрофанов.

Історію знову перепишуть

Про те, що вітчизняні історики планують поглянути на минуле і сьогодення по-новому і внести зміни в історичну освіту, пише «Салон».

До 65-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні вчені збираються випустити книгу «Україна у Другій світовій війні: погляд з XXI століття». Як повідомляє видання, історики хочуть таким чином «пояснити спірні нині моменти по голодомору, співпраці з окупантами, військовополоненим і військовим діям в цілому».

«На думку співробітників Інституту національної пам'яті при Міністерстві освіти і науки України, в країні як і раніше залишається чимало запитань, на які потрібно шукати відповіді на підставі джерел. Як відзначають самі історики, відміну книги від всіх попередніх праць в тому, що тут історичні факти Другої світової НЕ будуть завуальовані. Однак тут же додають, що багато доказів втрачені безповоротно. Як запевнили нас методисти, книгу зможуть використовувати викладачі історії в школах і вищих навчальних закладах, однак альтернативою підручникам вона поки не стане. Незалежність і нові інститути права дозволили вченим переглянути історію України і зламати стереотипи, що нав'язуються десятиліттями. Однак замість згуртування держави, нові факти неминуче ділять українців на два протиборчі табори », - упевнені журналісти видання.

Щоб цього не допустити, продовжує «Салон», українським інститутом національної пам'яті (УІНП) за дорученням Кабміну були підготовлені нові робочі програми з історії України для 5, 7, 12 класів середніх загальноосвітніх шкіл, і на їх основі - оновлена ​​«деполітизована» і « деідеологізована »концепція історичної освіти. Над її розробкою працюють історики з Києва, Львова, Донецька, Харкова та Одеси.

«За словами представників інституту, за новою програмою школярам будуть менше розповідати про воєнні дії, зроблять м'якше розповіді про голодомор, а Степана Бандеру обіцяють висвітлювати з різних точок зору. Зміниться навіть вид сторінки підручника. Наприклад, параграф про Бандеру повинен буде містити витяги з кількох протилежних першоджерел », - йдеться в матеріалі видання.

Донецькі чиновники від освіти ці нововведення підтримують. «Треба толерантніше підходити до висвітлення історії, а не відповідати кон'юнктурі - сьогодні один у нас лідер, тому будемо висвітлювати в такому плані, а завтра - інший і будемо говорити по-іншому про одні і ті ж моменти, - заявив в коментарі« Салону » начальник Донецького обласного управління освіти Юрій Соловйов. - І якщо ми на догоду комусь даємо збільшення годин на певні теми і занижуємо увагу до таких моментів, як, наприклад, Велика Вітчизняна війна, то це явно не зовсім коректно ».

Якщо ви - жінка після 40 ...

«Роботодавці віддають перевагу досвідченим хлопців до 30 років і побоюються жінок після 40», - до такого висновку прийшли журналісти «Донецьких новин», проаналізувавши оголошення про прийом на роботу.

Всі роботодавці, як з'ясувалося, шукають молодих але «страшно досвідчених», в той час, як досвідчені, але у віці залишаються не при справах.

«Зараз практично у всіх оголошеннях про найм присутні вікові обмеження для претендентів, - коментує« ДН »ситуацію генеральний директор Групи компаній« Славград »Анна Цірульская. - Насправді такий ценз необхідний лише в тих професіях, де об'єктивно існують підвищені вимоги до віку, наприклад, машиністи поїздів, льотчики, рятувальники, тобто, робота пов'язана з фізичною витривалістю ».

У реальності, говорить експерт, досвідчених фахівців не вистачає, тому «у виграші опиняться ті компанії, які зможуть відмовитися від упередженого думки і навчаться нарешті по суті оцінювати кваліфікацію співробітників».

Автор «ДН» зазначає: вік потенційних працівників з часом буде тільки зростати. В Європі це розуміють і тому професіонали 50-60 років у великій пошані.

«А поки, якщо ви зіткнулися з тим, що вам за 40 і ви нікому не потрібні або потрібна молодий, але страшно досвідчений, - не впадайте у відчай, - радять журналісти« Донецьких новин », - Нехай розбудовується та компанія, яка втратила шанс прийняти вас на роботу…".

Огляд підготувала Наталя Коммодова, «ОстроВ».


«З чого починався Янукович?
» І «як, незважаючи на важке дитинство, Віктор Янукович вибився в люди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация