«Важко бути Богом» перетворив Ярмольника в Ходорковського

Перший офіційний прес-показ останнього фільму Олексія Германа «Важко бути богом» відбувся 22 січня в московському кінотеатрі «35 mm».

Перед переглядом вдова Германа і співавтор сценарію картини Світлана Кармаліта застерегла журналістів від двох найбільш поширених небезпек, застережних в трактуванні стрічки. Багато хто намагається виявити в екранізації повісті Стругацьких суспільно-політичний підтекст, хоча режисер знімав фільм про кохання. Також нерідко нарікають на непомірно затягнутий хронометраж «Важко бути Богом» і відсутність виразної дії. Вдова підтвердила що в перші півтори години на екрані дійсно фактично нічого не відбуваються, оскільки Герман знайомить в цей час глядачів зі звичаями середньовічної планети.

На прес-конференції, в якій взяли участь продюсери фільму, Світлана Кармаліта і виконавець ролі Румати Леонід Ярмольник , Що вирізняв в цей день своє 60-річчя, журналісти дорікнули на ще одну особливість фільму - нереальна кількість бруду і фекалій в кадрі. Ярмольник парирував, що його герой постійно миється, а бажаючі знайти бруд виявлять її всюди. Кармаліта розповіла, що свого часу її чоловік збирався екранізувати «Трьох мушкетерів», але його збентежило відсутність нормальної системи каналізації в тогочасній Франції. «Мене ж розіпнуть через велику кількість нечистот на екрані! »- вигукував Герман. «Правильно - і першою тебе розіпну я», - охоче погоджувалася з чоловіком Кармаліта.

«Правильно - і першою тебе розіпну я», - охоче погоджувалася з чоловіком Кармаліта

Олексій Герман. Фото з сайту kinopoisk.ru

Фільм «Важко бути Богом» неймовірно важкий для розуміння. Кармаліта пояснила, що Герман часто відмовлявся від звичного прийому «вісімка», коли говорить герой присутній в кадрі, тому неможливо часто вловити, чия репліка кому належить. Крім того, Герман любив використовувати в сценарії прямо не відносяться до сюжету фрази, які часто затьмарювали ключові висловлювання героїв. Як приклад Кармаліта привела фразу «томати-аромати» з фільму « Мій друг - Іван Лапшин ». Учасники прес-конференції дійшли висновку, що Герман як художник еволюціонував, і, якщо «Лапшина» свого часу не могли зрозуміти, то «Важко бути Богом» тим більш необхідно подивитися кілька разів, а все його нюанси, можливо, оцінять лише нащадки .

Кадр з фільму «Важко бути Богом». Фото з сайту kinopoisk.ru

Робота над фільмом «Важко бути Богом» тривала 14 років. Через це Леоніду Ярмольник, який порівняв себе з в'язня Ходорковським, який провів за гратами 10 років, довелося несолодко. По-перше, контракт в перші три роки зйомок забороняв з'являтися на телеекрані. Ореол таємничості навколо картини привів до того, що в пресі один час циркулювали чутки, ніби Ярмольник грає Путіна, оскільки його герой «змінив світ». По-друге, на знімальному майданчику Герман постійно третирував Ярмольника, вводячи його в потрібний стан. Останній спочатку страшно ображався і огризався. А потім звик. Зараз Ярмольник зізнається, що мріяв би зніматися в цьому фільмі до кінця життя - аби мати можливість постійно спілкуватися з його геніальним творцем.

Зараз Ярмольник зізнається, що мріяв би зніматися в цьому фільмі до кінця життя - аби мати можливість постійно спілкуватися з його геніальним творцем

Світлана Кармаліта. © РІА Новини, Володимир Трефілов

Назва «Важко бути Богом» теж пролобіював Ярмольник. Сам Герман схилявся до нічого не говорить варіанту «Історія арканарской різанини», а також розглядав як можливого назви філософське «Що сказав табачник».

У широкий російський прокат фільм «Важко бути Богом» вийде 27 лютого. Однак для підготовленої аудиторії в деяких містах покази стартують рівно на два тижні раніше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация