Вчені ДВФУ і Канади представлять спільне бачення арктичної геополітики

1 березня 2018 - Міжнародне співробітництво

Вчені ДВФУ і Канади представлять спільне бачення арктичної геополітики

Вчені Далекосхідного федерального університету (ДВФУ) і Університету Далхаузі (Dalhousie University, Канада) проведуть спільне дослідження юридичних питань освоєння Арктики. Трирічна наукова програма завершиться в 2020 році виданням роботи, яка відобразить бачення Росії і Канади з усіх ключових питань арктичної геополітики. Це один з наймасштабніших проектів з вивчення Арктики, який об'єднав вузи найбільших північних держав.

Керівник проекту з російської сторони, завідувач кафедри міжнародного публічного і приватного права Юридичної школи ДВФУ В'ячеслав Гаврилов зазначив, що актуальність вивчення арктичної проблематики безперервно зростає. В даний час чітко окреслилася конкуренція між «арктичної п'ятіркою» країн, що межують з Північним Льодовитим океаном, і державами, які не мають кордонів з Арктикою, але надзвичайно зацікавлені в її використанні - Китай, Республіка Корея і інші. Дозвіл протиріч між арктичними гравцями неможливо без юридичного аналізу і визначення можливих криз та загроз.

«Юридичні питання є найважливішими для Арктики поряд з проблемами транспорту, освоєння ресурсів і кліматичних змін. Даний напрямок об'єднує навіть таких стратегічних опонентів, як Росія і Канада. У цих питаннях ми партнери, тому що наші держави мають найпротяжніші сухопутні і водні території в Арктиці, мають схожий баченням особливих прав в цьому регіоні. Канадці прекрасно розуміють, що без Росії арктичні проблеми вирішити неможливо », - зазначив професор В'ячеслав Гаврилов.

Канадці прекрасно розуміють, що без Росії арктичні проблеми вирішити неможливо », - зазначив професор В'ячеслав Гаврилов

Підсумкова наукова робота відобразить бачення російської та канадської сторін з усіх ключових питань арктичної геополітики. У програму досліджень увійде кілька напрямків юридичного забезпечення діяльності держав в Арктиці: кордону і території, судноплавство, рибальство, видобуток вуглеводнів, охорона навколишнього середовища, права корінних народів, статус плавучих атомних електростанцій, використання безпілотних апаратів і інших новітніх технологій.

Результатом стане серія наукових матеріалів в спецвипуску одного з провідних світових юридичних журналів або видання спільної монографії. Планується, що в обох випадках публікації будуть проіндексовані в наукових базах Scopus або Web of Science.

«Цей проект дуже важливий для зміцнення статусу ДВФУ як авторитетного міжнародного дослідницького центру, що входить до вищого ешелону світової університетської науки. Успішна реалізація виведе ДВФУ в число провідних освітніх і наукових установ арктичного напрямки в світі », - додав В'ячеслав Гаврилов.

Додамо, що до дослідження приєднаються провідні експерти Росії і Канади в області арктичного права. З канадської сторони проект очолює Девід Лі Вандерзвааг - співдиректор Інституту морського і екологічного права школи права Університету Далхаузі, одного з найстаріших і авторитетних вузів країни. Грант для спільного дослідження надано фондом Donner Canadian Foundation.

Прес-служба ДВФУ,
[email protected]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация