Вчені з'ясували, як генетика впливає на тривалість життя

Фото: depositphotos / vitstudio

Генетика майже не впливає на тривалість життя людини, з'ясували вчені завдяки найбільшому генеалогічного дерева в світі, яке включає в себе майже півмільярда людей. Дослідження опубліковане в журналі Genetics .

У Мережі з'явилося безліч порталів, присвячених генеалогії, чиї користувачі постійно обмінюються сімейними генеалогічними архівами. За допомогою одного з таких порталів фахівці проаналізували набори мутацій в геномах 54 мільйонів чоловік і зіставили їх з тим, як довго жили їхні прямі і далекі родичі.

Аналізуючи дані, генетик Грем Рубі з стартапу Calico Life Sciences в Сан-Франциско і його колеги звернули увагу на одну закономірність - тривалість життя подружжя була близькою один до одного. Подружжя набагато частіше жили приблизно рівне число років, ніж просто близькі родичі.

Подібний збіг означає, що тривалість їх життя залежала від "загальних" соціальних факторів, що впливають на довжину життя і того, і другого з подружжя.

Цей феномен, як зазначає Рубі, раніше не враховувався при вивченні впливу генів на довголіття, через що їх вклад в тривалість життя сильно переоцінювався.

Подальший аналіз цього древа допоможе їм знайти гени, що відповідають за цей невеликий, але вагомий внесок у довголіття людини.

Раніше група американських дослідників з Массачусетської лікарні в Бостоні дійшла висновку , Що хронічний вплив шуму підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсультів і інфарктів.

У людей, які живуть в шумних місцях, наприклад, поруч з шосе або аеропортом, мигдалеподібне тіло мозку працювало більш інтенсивно, викликаючи стрес, а рівень запалення артерій був вище. У таких випадках ризик інфаркту та інсульту зростає втричі, пояснили вчені.

Надалі медики планують з'ясувати, можна зменшити ризик серцево-судинних захворювань, знизивши рівень шуму.

Поділитися в соціальних мережах:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация