Вчені: Нащадки давньогрецьких міфів існують

Німецькі вчені з'ясували, хто є нащадками давньогрецьких міфів і жителів Криту.

Як виявилося, представники мікенської і мінойської цивілізацій, а також герої «Іліади» та інших відомих нам міфів Стародавньої Греції, були в досить близькій спорідненості з древнім населенням Ірану, Туреччини та прикаспійських степів Росії. Німецькі генетики поставили собі за мету визначити, чи були мікенці і мінойци схожі на генетичному рівні, чи можна вважати їх родичами, ким були їхні предки і припадають сучасні жителі Греції і Криту нащадками цих стародавніх цивілізацій.

Найвідоміші герої давньогрецьких міфів - Ахіллес, Геракл, Гектор представляють дві гілки загадкових античних культур - мікенської і мінойської, які існували на території материкової Греції і острова Крит близько 3-5 тисяч років тому. Відповідно до історії стародавнього світу, своїм зникненням ці народи були зобов'язані вторгнення дорийских племен, які майже повністю знищили їх культуру і практично стерли всі згадки про історію їх походження.


На початку ХХ століття команда британських археологів під керівництвом Артура Еванса представила громадськості перші, мають серйозне значення сліди мінойської культури. Саме тоді було відкрито Кносс, званий мертвим містом, який імовірно був давньою столицею Криту. На території цього міста були виявлені палаци, що зберігають сліди загадкової цивілізації, яка поєднувала в собі ознаки різних культур - балканської, лівійської, єгипетської і анатолийской. Версії археологів розділилися: одні вважали більш правдоподібною «африканську» версію походження місцевої цивілізації, іншим же ближче була «європейська» версія.

Варто відзначити, що писемність стародавніх минойцев досі є загадкою для істориків і лінгвістів. Ніхто не може її розшифрувати, ймовірно тому і немає відомостей про те, які стародавні народи були з ними в найближчому спорідненість і де жили предки героїв Троянської війни до того як вони переселилися на Крит і в Елладу. Дискусій на цю тему вже більше ста років і поки не було вагомого приводу для їх припинення. Мінойци користувалися мовою, який вчені називають лінійним - А і В, два його різновиди беруть за основу піктографічну писемність. Цивілізація цього народу мала чітку організацію суспільства, основними заняттями людей були комерція і мистецтво. Немає серйозних свідоцтв військової активності минойцев, їх діяльність була зосереджена на економіці, тому для нащадків ця цивілізація залишила лише палаци, та артефакти, які згодом були в них виявлені.

Американським палеогенетікам вдалося знайти такий привід, вони відновили і розшифрували ДНК майже двох десятків минойцев і микенцев, останки яких були знайдені на острові Саламін, на місці колишнього розташування самих Мікен, на території колишньої Арголіди і в центральних районах Криту, а також в руїнах, які залишилися від міст-держав, розкиданих по узбережжю нинішньої Малої Азії.

Після розшифровки цих древніх ДНК вчені провели порівняльний аналіз наборів відбулися в них мутацій і геномів трьох сотень стародавніх жителів Малої Азії і Європи, і двох тисяч жителів нинішньої Греції та Криту. Таким чином, вдалося з'єднати гілки предків і нащадків древніх минойцев і микенцев і з'ясувати, як відбувалися зміни їх популяцій з плином часу.


Американські вчені з'ясували, що мінойци з микенцами дійсно були родичами, чиї предки прийшли на територію майбутньої Еллади з Ірану і Анатолії приблизно в один і той же часовий відрізок - близько чотирьох тисячоліть тому. Так вони заснували нову батьківщину для себе і своїх нащадків, поступово змішалися з племенами місцевих жителів, що мешкають на території Греції ще з часів неоліту, а вже після доля розвела їх в різні боки. Генетики встановили, що спосіб життя минойцев був досить ізольованим - вони мали малу кількість контактів, та й то лише з микенцами, тому їх геном зазнав мало змін. Історія микенцев ж налічує, як мінімум, один епізод змішання з народами, які прийшли на їх територію, в результаті чого їх ДНК стала приблизно на 13-18% складатися з нових генів.

Історія микенцев ж налічує, як мінімум, один епізод змішання з народами, які прийшли на їх територію, в результаті чого їх ДНК стала приблизно на 13-18% складатися з нових генів

Цими «гостьовими» народами могли виявитися перші племена індоєвропейців, які по недавно отриманими даними, жили в степах Росії і України по берегах Чорного і Каспійського морів 5-6 тисяч років тому. За іншою версією вчених, ними могли стати вторглися з півночі племена мисливців - збирачів.

В цілому вчені вважають це підтвердженням чергового спростування що існує «культурологічної» теорії про те, що мікенці і мінойци були родичами давньоєгипетських народів, а також жителів інших південних країн. Просто вони перебралися на Крит і в Пелопоннес по морю.


Примітно, що ДНК стародавніх греків довело достовірність зображень на фресках Бог неба, грому і малюнків з давньогрецьких амфор - там представники цих цивілізацій зображувалися з темними очима і волоссям і світлою шкірою, для них також характерні типові «грецькі» риси обличчя.

Остаточний висновок вчених: сучасні греки насправді є нащадками першої в історії європейської цивілізації, тому що їх ДНК має сліди геномів минойцев і микенцев з невеликою часткою генетичної домішки інших народів, контакти з якими відбувалися у греків уже після того, як «золотий вік» Стародавній Греції був закінчений.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация