Вчені придумали вічний календар

Вчені з Університету Джонса Хопкінса знайшли спосіб позбутися від щорічних зрушень в календарі, коли одні і ті ж дати припадають на різні дні тижня. Їх винахід, за їхніми ж твердженням, зробить життя зручнішим і економічніше Вчені з Університету Джонса Хопкінса знайшли спосіб позбутися від щорічних зрушень в календарі, коли одні і ті ж дати припадають на різні дні тижня

Фото: PhotoXPress

Вчені з Університету Джонса Хопкінса пропонують перейти на постійний календар і універсальне час. Вони вважають, що сьогоднішня «какофонія» - з часовими поясами, декретною літнім часом і календарними зрушеннями з року в рік - повинна припинитися. Економіці і всім нам гармонізація часу принесе значні постійні «дивіденди», стверджують автори ідеї.

За допомогою комп'ютерних програм і математичних формул астрофізик Річард Конн Генрі і економіст Стів Ханке, розробили новий календар, в якому кожен наступний 12-місячний період повністю збігається з попереднім.

Наприклад, в постійному календарі Ханке-Генрі, якщо перший день нового року припадає в 2012 році на неділю, то на неділю ж він доведеться і в 2013, 2014 і 2015-му і далі до нескінченності. Тоді за новим календарем у вересні буде 31 день, як і в березні, червні та грудні. В інші місяці буде по 30 днів.

Астрофізик Річард Конн Генрі. Фото: http://physics-astronomy.jhu.edu

«Ми пропонуємо постійний календар, який абсолютно не змінюється з року в рік і робить можливим постійне раціональне планування щорічних заходів - від шкільних занять до вихідних і святкових днів, - каже Генрі. - Подумайте про те, скільки часу і зусиль витрачається щороку на перегляди графіка роботи кожної окремої організації в світі, і стане ясно, що наш календар зробить життя набагато простіше і принесе істотні переваги ».

День народження і свята будуть припадати весь час на одні і ті ж дні тижня, і це тільки одне з практичних переваг. Але економічний ефект ще більш значний, каже Ханке.

Постійний календар спростить фінансові підрахунки. Дні доводиться вважати, наприклад, при визначенні суми відсотків по облігаціях, форвардам і свопами. Існуючий календар змушує вдаватися до умовних звичаями про кількість днів в періоді, які покликані спростити процентні обчислення. У пропонованому Ханке і Генрі календарі в кожному з кварталів 91 день - два місяці по 30 днів і один - 31, і це знімає необхідність у штучних домовленостях.

Економіст Стів Ханке. Фото: cato.org

Минулі спроби реформи ні до чого не привели, тому що основні з них передбачали порушення тижневого циклу, що для багатьох є неприйнятним, оскільки суперечить Четвертої Заповіді ( «Пам'ятай День Суботній»). Генрі і Ханке підкреслюють, що їх план семиденний цикл не порушує.

На думку творців календаря, їх варіант більш зручний, розумний і простий в застосуванні, ніж сьогоднішній григоріанський календар, який прийнятий з 1582 року - з тих пір як він був введений в католицьких країнах Папою Григорієм XIII замість встановленого раніше Юлієм Цезарем юліанського.

Тоді при переході на новий календар наступним днем ​​після четверга 4 жовтня стала П'ятниця 15 жовтня. Новий календар відразу на момент прийняття зсував на 10 днів поточну дату через накопичені помилок: земний рік за тривалістю дорівнює 365,2422 доби.

Ханке і Генрі вирішують проблему накопичуються «шматочків» доби за рахунок мінімесяца «Екстра» - додаткового тижня в кінці грудня - через кожні п'ять або шість років. (Рік в календарі Ханке-Генрі становить 364 дня - рівно 52 повних тижні). Це дозволить синхронізувати календар із сезонними змінами по ходу обертання Землі навколо Сонця.

Крім цього, Ханке і Генрі закликають відмовитися від часових поясів і перейти на універсальний час, щоб по всьому світу була одна дата і у свій час, що дозволить спростити міжнародний бізнес.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация