Вчені досліджують атмосферний вихор над північним полюсом Сатурна

03 січня 2017 11:04:51

Вчені досліджують атмосферний вихор над північним полюсом Сатурна

У новому дослідженні вивчений атмосферний вихор над північним полюсом Сатурна на основі знімків, зроблених космічним апаратом НАСА «Кассіні» (Cassini) в 2012 р, а також проведено його порівняння з аналогічним вихором, що спостерігався у південного полюса гігантської планети в 2007 р Цей аналіз дозволив дослідникам виявити яскраве хмара, що спостерігалося над південним полюсом Сатурна в 2007 р, і прогнозувати появу аналогічного хмари над північним полюсом планети в період наступного рівнодення.
У своїй роботі група астрономів на чолі з Куніо М. Саянагі (Kunio M. Sayanagi) з Хамптонского університету, США, провела дослідження околиць північного полюса Сатурна на основі матеріалу знімків високого дозволу, зроблених в кінці 2012 р за допомогою камери Imaging Science Subsystem ( ISS) зонда "Кассіні". Знімки показали наявність потужного циклонічного вихору з центром в північному полюсі планети. Аналіз знімків, зроблених з використанням червоного і зеленого світлофільтрів, продемонстрував наявність спірально закручується хмари радіусом приблизно 4700 кілометрів і нагадує по морфології земної тропічний циклон.
Крім того, дослідники провели порівняння цього північного полярного вихору з вихором, вирували біля південного полюса Сатурна в 2007 р Цей південний вихор відрізнявся тим, що мав більш однорідну структуру і в ньому були відсутні значні кількості хмар невеликих розмірів, характерних для структури північного вихору. Рівнодення на Сатурні відбулося в 2009 році, і ці спостерігаються відмінності в морфології двох атмосферних вихорів слід відносити на рахунок зміни сезонів на планеті, відзначають Саянагі і його колеги. Так, зокрема, поблизу південного полюса Сатурна в 2007 р спостерігалося через фіолетовий світлофільтр (400 нм) яскраве утворення, схоже на хмару, і за словами авторів дослідження аналогічне хмара, яскраве в коротких довжинах хвиль, буде спостерігатися незабаром біля північного полюса планети, де зараз стоїть літо.
Дослідження вийшло в журналі Icarus.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация