Вчений отримав мільйон за відкриття Бога

Найбільша щорічна премія в розмірі одного мільйона фунта стерлінгів дістанеться французькому фізику-теоретику Бернару д'Еспаньят, відомому роботами про природу реальності. 87-річний вчений в своїх працях детально вивчає точки дотику класичної та квантової моделей світу і пояснює невідповідності дуальної системи світоустрою. Найбільша щорічна премія в розмірі одного мільйона фунта стерлінгів дістанеться французькому фізику-теоретику Бернару д'Еспаньят, відомому роботами про природу реальності

Вчений отримав мільйон за відкриття Бога

Бернар д'Еспаньят стояв біля самих витоків квантової фізики, коли цей напрям тільки починало формуватися. У 1951-52 рр. він працював в науковій лабораторії Енріко Фермі в Чикаго, а 1953-54 рр. - брав участь в дослідницькому проекті Копенгагенського інституту під керівництвом Нільса Бора. Крім того, вчений майже 30 років очолював Науковий факультет Сорбонського університету.

До заслуг д'Еспаньята можна віднести експериментальні докази квантових Теорем Белла, сформульованих великим ірландським фізиком в середині 1960-х рр., А також активну участь у створенні міжнародних організацій, що займаються визнаним моральним і етичним аудитом наукової діяльності.

Читайте також: Чорний ящик "квантового комп'ютера все ще залишається загадкою

Нагороджуючи д'Еспаньят головним призом, Фонд імені Джона Темплетон відзначає заслуги вченого в популяризації науки і у вирішенні складних питань взаємозв'язку класичної моделі світу і квантової фізики.

Офіційний прес-реліз фонду, присвячений оголошенню лауреата, без прикрас називає д'Еспаньят тією людиною, чия здатність описати квантовий світ дозволила сучасній науці домогтися сьогоднішніх звершень. Саме його відкриття на початку 1980-их «нелокального квантового сплутування», лягло в основу всієї квантової системи обчислень і послужило першоосновою теорії про «квантових комп'ютерах».

Головна філософська доктрина, яка і удостоїлася уваги фонду Темплетон, полягає в концепції «гіперкосміческого бога» - незримого царства поза простором і часом, який, незважаючи на свою нематеріальність, може бути осягнуте людським розумом. При цьому пізнання не може бути абсолютним, і за межами наукових горизонтів завжди залишатиметься «завуальований світ».

Терміном «гіперкосміческій бог» д'Еспаньят пояснює деякі процеси квантової фізики, які ще не можуть бути описані категоріями науки на її поточному рівні розвитку. За філософської теорії французького фізика присутність цього Почала (або, як його ще називають, Незалежної Реальності) буде вічним, як би близько людина не підбирався до розгадок світобудови. Фактично, д'Еспаньят з одного боку проголошує нескінченність наукового процесу, а з іншого - вказує на його марність.

«Плюралізм думок ніколи не може дати уявлення про остаточну істину, - писав д'Еспаньят в 1979 році у своїй книзі« Квантова теорія і реальність. - Це всього лише форма нашого самовираження для осягнення деталей ».

Вчені високо цінують науковий внесок професора д'Еспаньята, але практично всі вони не поділяють його теорії про «гіперкосміческом бога». З їх точки зору, ця ідея годиться тільки для прикриття свого невігластва і не може розглядатися всерйоз. Проте, сімейство Темплетон є одним з найвпливовіших і найбагатших пресвітеріан в світі і з цієї позиції можуть дозволити собі не звертати уваги на доводи наукового співтовариства.

Довідка: премія фонду Джона Темплетон була заснована в 1972 році з ініціативи мільйонера і філантропа сера Темплетон. До 2001 року приз називався «За досягнення в релігії», але з 2002 був перейменований і тепер носить назву «За досягнення в дослідженнях і відкриттях духовної реальності». Розмір премії на сьогоднішній день становить 1,6 млн. Доларів, що робить цей приз найбільшим щорічним грошовою винагородою.

Дивіться фоторепортаж в розділі Наука і історія

Основними лауреатами призу Темплетон є представники інтелігенції, які зробили неоціненний внесок у розуміння духовної реальності за допомогою своїх відкриттів і досліджень. За традицією, що склалася вручення цієї премії відбувається в Букінгемському палаці особисто принцом Філіпом.

Першою в 1973 році приз Темплетон отримала Мати Тереза. Так само лауреатами премії ставали євангеліст Біллі Грем (1982р.), Письменник Олександр Солженіцин (1983р.) Фізик-теоретик Фрімен Дайсон (2000р.). У цьому році приз вперше буде вручатися без Джона Темплетон, який помер 4 липня 2008 року.

Читайте також на " Правде.Ру "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация