Вечірні новини на РТР поступилися місцем «паломництва до Вічного міста»

У Великий понеділок на телеканалі «Росія» почався показ нового 5-серійного художньо-публіцистичного фільму «Паломництво до Вічного міста» режисера Володимира Хотиненка. У Великий понеділок на телеканалі «Росія» почався показ нового 5-серійного художньо-публіцистичного фільму «Паломництво до Вічного міста» режисера Володимира Хотиненка

Вечірні новини на РТР поступилися місцем «Паломництво до Вічного

Заради проекту про перших християн керівництво другої кнопки змінило звичну ефірну сітку мовлення - «Паломництво в вічне місто» буде йти замість 23-годинних «Вістей» з ранковим повтором о 9:45. Останню, 5-ю, серію фільму покажуть у Велику суботу 22 квітня о 16: 00.

На думку Генерального продюсера «Телеканалу« Росія »Сергія Шумакова,« нічого подібного ні на телебаченні, ні в кіно ще не було. Все, що відбувається у фільмі, сьогодні переживає чи не кожна людина. Це не розповідь про минуле, не дослідження руїн, це реальні події, що відбулися 2000 років тому ».

Ідея фільму про християнському Римі з'явилася під час передачі Ватиканом Російської Православної Церкви списку Казанської ікони Божої Матері. Тоді в Рим були направлені п'ять експертів з Росії. Їм вдалося побачити археологічні пам'ятники Риму часів перших християн. Народилася думка показати унікальні знахідки.

Задумане справа здавалася надто незвичайним, і до роботи не зважилися б приступити ще довго, але підштовхнуло одна обставина. Сергій Кравець, генеральний продюсер проекту, сказав, що каталізатором послужила програна боротьба проти вилучення з Конституції Європи слів про християнське коріння європейської цивілізації. «Нас це об'єднало в свідомості того, що потрібно створити художній твір - фільм, який зміг би і російському народу і європейцям показати, від яких коренів відмовляється ця цивілізація».

Творці фільму відзначили, що не брали на себе місію об'єднувачів православних і католиків. Вони хотіли нагадати, про те, що історія християнства перших чотирьох століть - це загальне надбання Західної і Східної Церков.

Фотографії зі с'мочних майданчиків фільму

Режисер-постановник фільму Володимир Хотиненко зізнався: «Ми працювали для двох конфесій і дуже боялися якимись незграбними діями або словами замість того, щоб з'єднати людей, вбити між ними клин. Дуже хотілося показати живих реальних людей, живих святих. Не знаю, наскільки це вийшло. Кожен з акторів вирішував це по-своєму ».

Вперше російської знімальній групі вдалося попрацювати там, де до цього не знімав ніхто. Ватикан дав добро, і нашим фахівцям показали унікальні місця, які до сьогоднішнього дня не входять ні в один туристичний маршрут. Зйомки велися на 15-метровій глибині, для цього довелося купувати спеціальне підземне обладнання. Вперше знімали під собором Святого Петра - в місці поховання апостола. Володимир Хотиненко з теплотою згадує, що до цього унікального місця знімальну групу пустили тільки на 40 хвилин. Колоритний італієць-доглядач урочисто дістав величезний ключ 2000-тисячолітньої давності, важливо відчинив їм темницю і сказав: «Зараз починається футбол - моя улюблена команда сьогодні грає. Як закінчиться матч, я за вами прийду ». Обрадувані кіношники не упустили свій шанс і в цей день перевиконали всі свої плани.


Для роботи над фільмом були запрошені п'ять акторів. У першій серії про долю апостола Петра розповідає Кшиштоф Зануссі. Володимир Машков проведе глядачів по місцях проповідей апостола Павла. Юрій Соломін, Ірина Купченко і Микита Михалков поділяться з глядачами своїми переживаннями про бурхливі життєві перипетії своїх героїв. Георгій Побідоносець, Климент Римський, Лаврентій, Костянтин Великий і його мати Олена ... Творці фільму розповідають про них як про своїх сучасників, реальних, живих людей. «Ми не в силах перерахувати всіх святих. Але у нас є виправдання - ми згадуємо їх кожен день. Адже кожен з нас носить їх імена », - підсумував Юрій Соломін.

У процесі роботи з акторами траплялися чудові історії. Знімали Володимира Машкова в найдавнішого списку ікони Спаса Нерукотворного. Машков відпрацьовував черговий дубль, як раптом почув, що внутрішній голос чітко говорить йому: «Ну ладно. Досить ». Очевидно, сам апостол Павло оцінив по заслугах майстерність актора. Адже саме цього святого належать слова: «Хто не працює, той не їсть».

Творці фільму в один голос кажуть - то, що фільм зняли - і є справжнє диво. Творчі задуми допомагала здійснювати особлива атмосфера «Вічного міста», з розчиненими в ній веселими і сумними історіями про святих покровителів, які, здавалося б, і до цього часу живуть поруч з римлянами. Так, за рік, протягом якого йшли зйомки, не раз доводилося бачити, як

Вечірні новини на РТР поступилися місцем «Паломництво до Вічного

молодята після весілля приходять помолитися Олексію - Божого людині, попросити сімейного щастя. Хоча Святий Олексій при житті був аскетом, після весілля втік від своєї молодої дружини, довго поневірявся, а потім жив в своєму будинку невпізнаним.

Навіть жорстокі історії дійшли з давнини з елементами гумору. Переказ про Святого Лаврентія говорить, що мучителі смажили його на решітці, а він, жартуючи, казав їм: «Ну ось, тепер ви дізнаєтеся, яке м'ясо смачніше - сире або смажене». Святий Лаврентій вважається в Римі покровителем пекарів. Взагалі, італійці на кожному кроці намагаються відобразити своїх небесних покровителів - так, по дорозі в Банк Святого Духа знімальній групі вдалося проїхати повз автомайстерні Святого Павла.

І це не дивно, адже за кількістю святинь, що мають всесвітнє значення, Рим перевершує всі міста Європи. Після вдалого завершення зйомок «Паломництва до Вічного міста» режисер Володимир Хотиненко заявив, що тепер мріє зняти фільм про імператора Костянтина - правителя першого християнського держави.

Світлана Мельникова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация