Велес - Слов'янський Бог магії і творчості

  1. Покровитель знань, медицини, творчості і чарівництва
  2. покровитель худоби

Велес, також іменований як Власій або Волос, є богом протиставляти Перуну . Йому приписують веління підземним світом і мертвими, він являє нам темну сторону світу. Але в даному випадку темний нетотожний злу, а лише відмінний від світла.

Бог родючості, що протегує підземних світу, іменувався Велесом, а інакше Волосом. Воно походить від кореня «вів», що означає «мертвий». Слово не вживається в негативному значенні, оскільки від того ж кореня утворені слова веліти, влада, володіти, великий. Це було пов'язано з тим, що світ покійних безпосередньо пов'язували з магічною силою, а, отже, і підпорядковані обласним людей. Відправлення в царство мертвих дарує просвіта, властиве йому всеведенье і мудрість, а також дар поетичного таланту. Тому Велесу підносили свої молитви мудреці і поети, шануючи його як власного покровителя. Наприклад, в «Слові о полку Ігоревім» Боян, віщий співак, іменується «онуком Велесова».

Покровитель знань, медицини, творчості і чарівництва

Він є покровителем знань і медицини, творчості, волшби і чародійства. У Слов'янському гороскопі його називали покровителем тим людям, хто народився в період від 22 ого червня до 6-го червня, і від 8- го червня по 22-е число цього місяця. Ці люди схильні до окультизму і богемному способу існування. Їх негативними схильностями є пристрасть до алкоголю і наркотиків, оскільки вони прагнуть до зміни сприйняття і свідомості.

Якщо визнати право Велеса, як покровителя, то це обрання шляху, який не буде йти за канонами. Також Велес благоволить тим, хто займається ремеслом і творчістю.

Також Велеса називають провідником в підземний світ, де ті, хто пізнав смерть, знайдуть спокій і умиротворення, розчинившись в нескінченному буття.

Велес являє собою досить суперечливий образ, він одночасно є символом тенденції руйнування і тенденції творення. Він є покровителем ремісників і мертвих, розповідає мистецтвом і мудрістю. Також він є провідником для тих, хто ступив на шлях магії. Також Велеса просили проконтролювати дотримання умов і правил договору. У нього молили благословення мандрівники, які вирушають в далеку дорогу, і допомоги в ньому. Улюбленцями Велеса іменували тих, хто досконало опанував будь-яку справу, наприклад, великий мудрець або лікар, співак або поет, садівник або кухар, селянин або просто ділок.

покровитель худоби

Слов'яни вважали Волоса богом багатства. У стародавні часи дуже часто в різні договори і угоди включали худобу, а тому слово «багатство» і «скотина» були нерозривно пов'язані. Звідси слова: «скотолюбіе» - людина, що переслідує корисливі цілі, «скотар» - древній управлінський пост, і «скотарка» - інакше кажучи, скарбниця. Купці, укладаючи торговельні угоди, клялися ім'ям Велеса.

По всій Русі було споруджено безліч капищ, які були спрямовані до Велесу. Його вважали Богом більш приземним, на відміну від того ж Перуна, і, слідчо, більш доступним для простого люду. Люди частіше зверталися до нього у своїх проханнях і молитвах. Капища воліли споруджувати в темних сутінкових лісах, серед мохів і таємничих знаків, оточених неясними звуками, переважно у вологому низині.

Дерево, яке символізує Перуна, це дуб, а дерево, що стало символом Велеса - хвоя, старі сосни або їли. Сприятливим знаком для таких капищ, були місця, де на віддалі від загальної маси дерев росли три сосни, що, власне кажучи, і поклало початок приказці про заблукалих.

Якщо до лісу було занадто далеко, то придатним для молитви і прохання місцем могли злічити перехрестя, на якому зустрічаються три дороги, важливим фактом було наявність на цьому перехресті каменю або одного хвойного дерева. Якщо все це було на місці, то капища можна було влаштовувати і тут. В молитвах, що проводяться на таких маленьких капищах, найчастіше, до стародавнього язичницького божества зверталися з проханням про освяченні предмета, інакше кажучи створення оберега. Історія зберегла їх імена, як Символ або Друк Велеса.

Вважалося, що Велесу властива щедрість. Але також, якщо ви мали намір звернеться до нього за напоумленням або допомогою в справах своїх, слід було принести йому щедрі дари. Дарами цими були темне міцне пиво, медовуха або випічка. Просили Велеса абсолютно про все від справ насущних до любовних. Але в разі, якщо ви мали намір попросити його про допомогу в останньому, то в молитві варто було згадати про його дружину Ладу-Ладушка. Молитва повинна мати ласкаві слова.

Говорили про те, що при Велесе завжди є супроводжуючих в формі кудлатого звіра. Звертатися він може в будь-яку худобу, але найчастіше постає в образі кота, тому, якщо ви не бажаєте накликати на себе гніву Бога, Могутнього Пастуха, то варто ласкаво ставитися до братів наших менших, і ніколи не ображати і не шкодити котів. У разі, якщо ви все ж почнете творити зло по відношенню до кішок, то вони, зважаючи на свою злопам'ятність, відвернуть від вас щастя і удачу. Того, хто дав притулок під дахом своєї бездомного бродячого кота, чекає особлива благодать від Велеса.

Коли говорять про давнє Бога, то неодмінно згадують старовинну книгу, нібито існувала за переказами. На жаль, на даний момент немає ніяких доказів про існування Велесової Книги , І дерев'яні дощечки, які згадують А.Куренков і Ю.Міролюбов так і не були виявлені. Можливо, через деякий час завіса історія підніметься, явивши нам цю таємницю, але поки згадка про неї є лише серед спогадів даних авторів.

У Древній Русі міста Великий Новгород, Ростов, Ярославль, і багато інших були тісно пов'язані з культом читання Бога Велеса.

Поділіться з друзями

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация