Величний Санкт-Петербург

27 грудня 2015 р 16:19 Санкт-Петербург - Росія Червень 2015

Петербург - дивовижне місто. Його часто називають Північною Венецією через велику кількість річок і каналів. Він і справді здається європейським, але тим не менш самий, що ні на є російський. Це місто, де творилася російська історія і велика російська культура. Кожна вуличка і кожна будівля тут несе в собі частинку нашої історії. Ось тут почалося повстання декабристів, тут Пушкін познайомився з Анною Керн, а тут зустрічалися герої Достоєвського ... Це місто, в який заочно закохані всі російські люди і навіть ті, хто за все життя жодного разу в ньому так і не побували. Петербург - дивовижне місто

Але у нас Петербург залишив якісь змішані почуття. Чарівність чудовою архітектурою і затишними каналами і гордість за свою історію з одного боку, і якесь розчарування в невиправданих очікуваннях з іншого. Може бути ми занадто чекали цю поїздку, може надто поспішали все встигнути, щось упустили і не відчули, а може занадто багато чули коментарів, що ми приїдемо і так закохався, що захочемо залишитися тут жити. Я, якщо чесно, навіть боялася цього. Але немає, як-то обійшлося))) І начебто дивно, це місто саме для нас, з багатющою культурою, такий спокійний, красивий і затишний, місто, яким можна пишатися. А може я вже просто сильно омосквічілась, що не можу оцінити Пітер як повинно))) З Москви до Пітера дуже гарне траспортні повідомлення. Але найкращий вибір - це Сапсан: 4 години на комфортному крісел - і ми вже на місці. Перший раз їздили на високошвидкісному поїзді, залишилися дуже задоволеними, тим більше, що і ціна відмінна (якщо брати заздалегідь виходить трохи дорожче плацкарта). Шкода тільки, що в салоні швидкість зовсім не відчувається (

Ми взяли карту гостя Санкт-Петербурга, в яку включені більшість музеїв (крім Ермітажу і Кунсткамери) і дуже багато різних екскурсій. Вийшло дуже вигідно (заплатили 2400 за кожну, замість 4000 - вартість всього, що ми відвідали). Віта звичайно не звикла до такого насиченого відпочинку і не завжди була задоволена)) Але зате тепер вона, напевно, єдина людина в Хабаровську, який стільки всього подивився в Пітері за 3 дні! Перше, що впечатлеть в Петербурзі - це Зимовий палац. Цей російський розмах і зайва розкіш просто не можуть залишити байдужим. Особливо, усвідомлюючи, що саме тут, на це площі, в цьому палаці і вершилася доля такої величезної країни!

У Пітері всі почесті і вся подяка дістається Петру, як засновнику міста. Тут і пам'ятники йому на кожному кроці і що не історія, то все про Петра. Але насправді, Петро вважав за краще стриманість, а вся ця пишність і ошатність Петербурга - заслуга Єлизавети. Як говорить Илюха - Лізавета Золота ручка, до чого не доторкнеться - все покривається золотом))) Звідси і пішов стиль російського бароко, в якому розкіш і багатство просто ллють через край.

Тут чомусь згадався фільм Вечори на хуторі близь Диканьки, коли Вакула імператорський палац розглядав.

Ну і звичайно ж царський трон

Але незважаючи на те, що Ермітаж вважається одним з кращих музеїв світу, крім залів з інтер'єрами Зимового палацу нас нічого не вразило. Ні картини Рембрандта і Тиціана, знайомі з дитинства, ні навіть знаменита Мадонна Бенуа Леонардо да Вінчі, біля якої зібралася юрба туристів, бездумно вдивлявся в крихітне полотно. Може бути я просто більше люблю російське мистецтво, але той же Російський музей в Петербурзі з чудовими полотнами Айвазовського і Рєпіна нас з илюха вразила в десятки разів більше. Шкода, що на нього у нас залишалося так мало часу, але ми обов'язково повернемося сюди ще раз і, вже не поспішаючи, все уважно розглянемо)

Другий за популярністю музей Петербурга - це Кунсткамера. Я прекрасно розуміла, що це музей не тільки антропології, як все припускають, але і етнографії. Так що більшість залів присвячений культурам інших народів. Насправді за часів Петра, коли люди не уявляли собі, що десь є індіанці, тайці і африканці, цей музей був дейтвітельно дуже цікавим. Але зараз вже там складно побачити для себе щось нове. І якби не Віта, якої його так розрекламували, що крім Кунсткамери вона нікуди йти не збиралася, то ми б і не пішли в неї зовсім)) А розрекламували їй звичайно знаменитий зал з виродками.

Але, подивившись пару експонатів, мене почало нудити і захотілося скоріше піти звідти. Загалом, задоволення сумнівне! Що дійсно варто подивитися в Петербурзі - це чудові храми! Вони хоч і православні, але зовсім не схожі на російські, скоріше навіть на римські. Тут і колонади і величезний купол, і скульптури, і колір храмів навіть не російська якийсь)) Казанський Собор досі є чинним і вхід туди безкоштовний.

Тут знаходиться знаменита ікона Казанської Божої матері, яку хрещеним ходом носили по Ленінграду під час блокади. Я - людина ну зовсім не релігозний, але цей момент якось торкнувся все-таки. Взагалі в Пітері місцями зустрічаються моменти, що нагадують про блокаду. На Невському з тих часів залишили таблички про те, з якого боку йти по вулиці по час бомбардування, зоопарк так і залишився Ленінградським в пам'ять про його співробітників, які героїчно рятували тварин, навіть на шкоду собі, я навіть розплакалася трохи, коли слухала цю історію на екскурсії ... А іноді просто ставлять невеликі пам'ятники, що нагадують про ті страшні події нашої історії.

Исакиевский собор зараз є музеєм і окремо оплачується вхід в сам храм і на колонаду.

На колонаді розташовується оглядовий майданчик і більшість туристів відвідують саме її, ігноруючи чомусь сам собор.

Єдиним храмом (а може і будівлею) в Петербурзі, виконання в російській стилі, є Спас на Крові, побудований на місці загибелі Олександра II. Т. к. Цар дуже любив Росію і все російське, то його син замовив архітекторам побудувати саме російський храм в стилі московсько-ярославської архітектури, а купола для храму були скопійовані з різних церков Росії. В цілому, зовні храм дуже нагадує Собор Василя Блаженного в Москві.

Усередині храм особливого враження не справляє. Але якщо придивитися по-уважніше, то розумієш, що абсолютно всі стіни і стеля оброблені мозаїкою, і ця колосальна робота виробляє якесь навіть страхітливе враження.

Недалеко від Спаса на Крові знаходитися невеликий Літній сад Петра. Він планував його, як місце відпочинку і зустрічей аристократів, в які вони повинні були припливати на своїх Людка. Мости Петро забороняв, т. К. Мріяв бачити головним транспортом своєї столиці саме човна. Але надалі царі все-таки відмовилися від цієї ідеї)) Літній сад виконаний в англійському стилі з акуратними кущами і витонченими статуями. Дуже спокійне і приємне місце для прогулянок.

Але все ж найголовніша пам'ятка Петербурга, яка робить його таким особливим - це численні річки і канали, обрамлені чудовими набережними з палацами. Можна годинами бродити по ним, але краще все-таки взяти екскурсію на катері і неспішно насолодитися чудовими видами і послухати цікаві історії та легенди про таких знайомих з детвства людей.

Ну і звичайно ж, знамениті білі ночі і розвідні мости через Неву. Білі ночі - самий пік туристичного сезону, але людей, до речі, було ще не так багато, як я очікувала. Що стосується самих ночей - так, досить незвично, що темніти починає після 12, трохи дезорієнтує в часі, але сказати, що це прям краса якась неймовірна - не можу) Тим більше, що світло залишається тільки з того боку, де заходило сонце . По каналах вночі кататися зовсім не цікаво, а ось Нева виробляє досить сильні враження: простір, вогні, мости, безліч катерів і дуже романтичний настрій ...

Єдине, що псує всю цю романтику - це холод. Просто нестерпний холод, особливо, якщо врахувати, що була середина літа. Я одягла Ілюхін толстовку поверх своєї шкіряної куртки і зрозуміла, що надягати більше нічого))) А на вулиці - градусів напевно 6, не більше! Погода - напевно, один з основних факторів, чому я б не змогла жити в Пітері. І це нам ще пощастило! Всі три дні було сонячно і по пітерським мірками жарко: вдень можна ходити з голими ногами і тільки в тіні накидати курточку))) В карту гостя так само входило кілька екскурсій по системі hop on - hop off, т. Е. Екскурсійний маршрут із зупинками , на яких можна виходити гуляти і через час сідати на слід. автобус або катер, наступний за тим же маршрутом. Дуже зручно і цікаво, ми брали і автобусну і річкову екскурсії.

Однією з зупинок на маршруті був Заячий острів - місце, з якого і почалося будівництво Петербурга. На острові розташовується Петропавлівська фортеця, яка мала боронити кордон від шведів. Саме через стратегічну важливість цієї місцевості і було вирішено будувати місто на болоті.

За весь час існування міста фортеця жодного разу не використовувалася за призначенням. Тут розташовувалася в'язниця Трубецькой бастіон для політв'язнів і революціонерів. У різний час тут перебували в ув'язненні декабристи, Лев Троїцький і Максим Горький. Місце насправді дуже страшне, все камери поодинокі, досить просторі з одним ліжком біля стіни. Тортури тут не застосовувалися, в основному діяло психологічний тиск на людину. Жоден ув'язнений не вчинив втечі з цієї в'язниці. Крім в'язниці на острові знаходитися Петропавлівський собор - один з найбільш впізнаваних символів міста. До речі, цей будинок є найвищим у всьому Петербурзі. Разом зі шпилем висота його становить 122 м.

У цьому соборі поховали всі російські царі, починаючи з Петра. Є й символічне поховання останньої сім'ї Романових. Ми з илюха бачили в Польщі подібну королівську погребальніцу, але коли усвідомлюєш, що це наша історія і наші царі, кожного з яких ти прекрасно знаєш - враження, звичайно, зовсім інші. Ну і по пишності оздоблення, як погребальніци, так і самих палаців, накікіе польські замки не зрівнятися з російськими імперськими замашками)))

Ну, а піком імперської розкоші, звичайно, є Петергоф. За пишності і розмаху його можна порівняти хіба що з Версалем, чого і домагався Петро. Що-що, а Петергоф просто не може розчарувати!

Це зайве золото, яке сліпить очі і ці неймовірні фонтани! Тут чомусь бере гордість за усвідомлення величі і багатства Російської імперії.

Ходять легенди, що на огляд Петергофа потрібен цілий день. Ну може, якщо пів дня стояти в черзі до палацу, тоді і піде весь день, але просто на огляд нижнього парку 4 годин більше, ніж достатньо)) Не розумію, чому там люди займаються по 6-8 годин) До палацу влітку потрапити можна тільки групою, що я ну дуже не люблю, тому вирішили відкласти відвідування на інший раз і просто погуляти по парку. У нижньому парку досить багато цікавих будівель і фонтанів, можна неспішно прогулятися і насолодитися спокійною і умиротвореної атмосферою цього місця.

Зараз згадую поїздку і так, щось не встигли, десь бігли, десь лаялися, зовсім не спали, але все одно час провели просто відмінно. Наші нічні прогулянки по Невському, посиденьки в кафе, коли вже давно пора бігти, але Віті потрібно викласти фоточки в інстаграм з неспішного відпустки)) Ми не побачили Петербурга Достоєвського і Сплін, не побачили похмурих дощових сірих пітерських вулиць, але це скоріше через погоди) Зате ми побачили Петербург Петра і Єлизавети, розкішний і величний. Може ми не все подивилися з того, що я запланірвоала, але буде привід приїхати сюди ще не один раз)

Sound: Secret Garden - Song from a Secret Garden

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация