Великдень 2019. Якого числа, дата Пасхи

  1. Великдень в 2019 році - 28 квітень
  2. Про Свято
  3. Великдень - перехідне свято. Чому?
  4. Як підготуватися до Великодня в 2019 році?
  5. Традиції святкування Христового Воскресіння
  6. символи Великодня
  7. Великдень в інших конфесіях
  8. Православні великодні богослужіння
  9. Читати про Пасху на "Правміре":

Великдень в 2019 році - 28 квітня. Ми розповімо про історію та традиції цього Великого Свята.

Зміст статті

Великдень в 2019 році - 28 квітень

Великдень у 2020 році - 19 квітень

Великдень у 2021 році - 2 травня

Про Свято

Великдень - це свято перемоги над смертю. Слово "Великдень" походить від єврейського "песах", що означає "переступити" або "перейти", "пройти повз". Будинки євреїв перед їх виходом з Єгипту обійшло велике лихо - смерть первістків. Косяки дверей в їхньому будинку були пофарбовані кров'ю ягнят. Сім'ї рабів, євреїв, не постраждали. Перед виходом з Єгипту євреї зробили прощальну трапезу і вирушили в землю обітовану, землю, яку їм обіцяв Бог. Вони перейшли топи, хиткі піски узбережжя Червоного моря і опинилися в пустелі. Колісниця фараона, на яких єгиптяни намагалися наздогнати рабів, потонули в морі. З тих пір, в пам'ять про цю подію, євреї готували ягняти з гіркими травами в честь свята Песах.

Християни ж кажуть - "наша Пасха - Христос". Чому? Ісус Христос був Сином Божим. Чи знали ви, що Ісус теж святкував Великдень? Напередодні того, як Його схопили, напередодні поневірянь, які ми згадуємо на Страсному тижні, і страти на Голгофі, Він зібрав в Єрусалимі своїх учнів і зробив з ними "Великдень законну" за всіма законами того часу. Але в цей день прозвучали важливі і нові для майбутніх християн слова: "Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ламається. Прийміть і пийте, Оця чаша Новий Заповіт у Моїй крові, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів. Це робіть, коли тільки будете пити, на спомин про Мене ". Так Старий Завіт між Богом і людьми залишився в минулому. Чи не тому що Ісус скасував його, "не відмінив, але виконав". Бог уклав з людьми новий "договір", згідно з яким люди брали Хресну жертву Спасителя.

Ми радіємо про звільнення з "духовного Єгипту", царства смерті і гріха і про перехід в інше життя. Ісус Христос відчинив двері пекла. Позбавив людство від вічних мук за наші гріхи.

Смакуючи Тіло і Кров Спасителя, ми долучаємося до Його страждання і страждань, до Його смерті, але, разом з тим, ми долучалися до "переходу". Це був перехід до безсмертного життя, до перемоги над пеклом і смертю, яку дарував нам Христос. Учні Христа і вірні Йому жінки поховали тіло Господа в печері, але Він ... Воскрес! Відсунув важкий камінь гробниці і вийшов з неї. Великдень перемогла смерть. Великдень - це головна складова християнської віри, надії на життя вічне.

"Христос воскрес!" - "Воістину воскрес!"

Ці слова виражають найважливіше в християнстві. Адже якщо Ісус не воскрес, то наша віра марна.

Читайте також - Великдень. Чекали і дочекалися!

Чекали і дочекалися

Фра Анжеліко. Воскресіння (фреска з монастиря Сан Марко, Флоренція, сер. XV ст.)

Великдень - перехідне свято. Чому?

Деякі православні свята випадають на різні дні календаря щороку. Такі свята називають перехідними. Це означає, що їх дату уточнюють за місячним календарем. У православному календарі це - всі свята, пов'язані з Великоднем. Наприклад, Вхід Господній в Єрусалим. Масляна, початок поста , День Дружин Мироносиць, Вознесіння Господнє, Трійця - всі ці дати залежать від того, в який день церковного року святкується Великдень.

У свята Пасхи для християн є певні правила: ми не можемо святкувати Великдень раніше єврейського свята Песах. Ісус був розп'ятий в повний місяць, в Євангелії сказано, що, коли Він був розп'ятий, сонце погасло, тому Великдень святкується в повний місяць. Крім того, день Пасхи обов'язково повинен випадати на неділю. Всі ці фактори роблять Великдень залежною від місячного календаря і перехідним святом.

Великдень в 2019 році 28 квiтня Великдень в 2020 році 19 квiтня Великдень у 2021 році 2 травня

Як підготуватися до Великодня в 2019 році?

Великдень в 2019 році випадає на 28 квітня. Головна підготовка до Великодня для християнина полягає в дотриманні Великого посту. Великий піст веде нас до Великодня. Найголовніше під час посту - не тільки утримуватися від певного типу їжі, але примиритися з кривдниками, молитися. Якщо людина не постив, це не означає, що на Великдень в 2019 році йому заборонено увійти в храм. Великдень - свято і для тих, хто поститься, і для тих, хто прийшов до храму вперше.

Великий піст - один із найсуворіших у церковному році. Перед ним триває Масляна, Масляний тиждень. Християни утримуються від гучних святкувань в ці дні. Адже на них чекає Великий піст, який дотримується не тільки напередодні свята - Великодня, а й втілює події, які відбуваються під час Страсного тижня , Коли ми згадуємо страждання Христа.

Завершується Великий піст Лазаревої суботою. Напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим Господь воскресив Свого знайомого - Лазаря.

Це стало передоднем воскресіння самого Господа Це стало передоднем воскресіння самого Господа. Ісуса зустрічали в Єрусалимі як Царя. Люди бачили справжнє диво: тіло Лазаря, якого торкнулися вже сліди розкладання, ожило. Господь вдихнув життя в людини, який не просто помер, але помер давно і від важкої тривалої хвороби. Господь не поспішав зцілювати Лазаря, хоча міг зробити це, саме тому що мав намір воскресити. Ті, хто бачив цю подію і чули про нього раділи приходу Христа в Єрусалим, так як сподівалися, що Месія несамовито розтрощить ворогів земних, в'їхавши в місто на ослику. Але Ісус прийшов боротися з головними ворогами - зі смертю і пеклом. Земне процвітання і благоденство не входило в Його плани.

Його чекав арешт, тортури і смерть на Хресті.

Один з найважливіших для християн днів на Страсний тиждень - Великий Четвер, коли Церква згадує події Таємної Вечері. Адже саме тоді було встановлено таїнство Євхаристії .

У Страсну П'ятницю, найважчий день, згадується Хресна жертва Спасителя. Це - день Його страждань і смерті. Церква сумує про страждання Христові. Замість літургії в цей день здійснюються Царські Годинники. На вечірньо виносять плащаницю, це символ положення Тіла Христового у труну.

Далі - затишшя дня спокою, Великої Суботи, і радість Христового Воскресіння.

Господь прийшов в цей світ не для того, щоб померти, але для того, щоб воскреснути і подарувати нам надію на порятунок від неминучості смерті, відпущення гріхів і життя вічне. Християни святкують прийняття цієї можливості. Підготовка до Великодня в 2019 році, як і в будь-якому іншому церковному році, полягає в пості, молитві і роздумах про те, що Господь постраждав за наші гріхи. І ми повинні гідно і праведно приймати дар життя, який підносить нам Пасха Христова.

І ми повинні гідно і праведно приймати дар життя, який підносить нам Пасха Христова

Robert Anning Bell. Жінки-мироносиці

Традиції святкування Христового Воскресіння

Християни вітають один одного зі святом Пасхи радісним вигуком "Христос воскрес!" - "Воістину воскрес!". Це не просто слова, але підтвердження нашої віри і відданості Христу. Ми віримо, що Христос скинув кайдани смерті і був Богом, а не просто людиною, який заснув летаргічним сном або впав у кому. Воскресіння Христа було справжнім дивом. Напередодні цього світлого дня віруючі освячують пасхальну трапезу, символи Великодня - паски, сирні паски, фарбовані яйця.

Паски печуться з квасного тіста. Навіть це приготування є символом Воскресіння Христового. Тісто скисає, а потім оживає в руках готує, як ожив Христос.

Яйця на Великдень фарбують, тому що вважається, ніби Марія Магдалина колись подарувала перше пасхальне яйце імператору Тиберію. Вона принесла його в дар, щоб сповістити про Воскресіння Христа, і принесла яйце, тому що в ті часи не прийнято було приходити з порожніми руками. Імператор Тиберій відповів, що ніхто не може воскреснути, як біле яйце не може раптом почервоніти. В ту ж секунду яйце стало червоним. Можливо, це - не більше ніж легенда, але християни фарбують яйця в червоний колір. Хоча допустимі і інші кольори і прикраси в честь свята. Червоний - це також колір Царської слави. Символ Небесного Царства.

Але головною традицією для християн було і залишається Великоднє богослужіння. Великдень в 2019 році відбудеться 28 квітня, і пасхальне богослужіння розпочнеться за традицією в 12 ночі.

символи Великодня

Символи Великодня в 2019 році за традицією - паску і фарбовані яйця.

Пасхальне яйце - це символ нового життя. Його шкаралупа символізує Гроб Господній. Всередині яйця - нове життя і нове буття, яке дарував нам Христос. У східних традиціях християнства шанують культуру гостинності. Якщо ми згадаємо історію Нового Завіту, Ісус і учні завжди разом брали їжу. Після того, як Христос вознісся на небеса, в пам'ять про Нього учні продовжували залишати Йому хліб під час трапези. Паска - це символ того хліба, який і ми, сучасні християни, залишаємо для Христа.

Деякі великодні традиції, в свою чергу, не несуть якогось особливого християнського сенсу. Так, наприклад, звичай розбивати яйця один об одного при зустрічі на Великдень - це вже світська традиція. Проте Церква не забороняє так вітати один одного і радіти Воскресінню Христовому.

Багато хто стверджує, що християни просто взяли язичницькі обряди, так як деякі традиції і звичаї Великодня нагадують язичницькі обряди. Насправді християнські свята і християнська ідеологія не має з ними нічого спільного. Вважається, що язичники зустрічали весну і фарбували яйця в честь бога сонця, у язичників було безліч інших богів, в той час як у християн Бог єдиний - Ісус Христос. Проте у сучасних істориків не так багато відомостей про те, як практикувалося язичництво до прийняття християнства, і всі свідчення про подібні традиції відноситься до вже християнським часів. Тому цілком можливо, що язичники перейняли християнську традицію, а не навпаки.

У будь-якому випадку сучасна Церква заперечує будь-яку приналежність до язичництва і язичницьких традицій.

Читайте також - Великдень страждань

Великдень в інших конфесіях

Католицький Великдень і Великдень у традиційних протестантів (лютеран) відзначається в інший день - за григоріанським календарем. Але традиції і звичаї для всіх християн залишаються загальними, тому що радість Воскресіння Христа єдина для всіх конфесій. Великдень в 2019 році у католиків відзначається 21 квітня.

Традиції та звичаї Великодня відрізняються тільки в різних країнах. У Німеччині Великдень - державне свято, у дітей також канікули в школі. Один одному дарують не тільки традиційні фарбовані яйця, але і великодніх зайців. Ця традиція прийшла ще в XVI столітті. Діти, як правило, знаходять фарбовані яйця на Великдень у себе в саду. Поруч ставлять шоколадного або іграшкової зайця, який "приніс" їх дітям. Біла шерстка зайця - символ непорочності та чистоти.

Італія - ​​дуже релігійна країна. Головні свята - Різдво і Великдень. Тут найчастіше дарують один одному шоколадні яйця. Італійці на Великдень готують не паски, а Коломбо. Коломба в перекладі - "голубка". Готується вона з борошна, цукру, цукатів на дріжджовому тесті. До Великодня віруючі італійці також дотримуються Великого посту. На Великдень Папа Римський особисто вимовляє традиційну Великодню проповідь. На Великдень в 2019 році вона прозвучить для католиків 21 квітня.

У католицьких храмах напередодні Великодня проводять так звану Літургію Світу. Від величезного багаття, який розводять перед храмом, запалюють пізніше Пасхал, який вносять в костел на свято.

В Англії в день Великого Свята прийнято допомагати знедоленим.

Богослужіння у традиційних протестантів, лютеран, починається з Пасхального вітання. Пастор тричі вимовляє: "Христос воскрес!", Паства відповідає: "Воістину воскрес!" Один одному також дарують фарбовані яйця і рибок, символ Христа. В цей день завжди звершується Євхаристія.

В цей день завжди звершується Євхаристія

Православні великодні богослужіння

Великоднє богослужіння починається о 00:00 урочистим хресним ходом, Великодньої утрені і триває Божественною літургією, освяченням артоса. Хресний хід символізує хід всіх віруючих за Воскреслим Христом. Люди йдуть зі словами:

«Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели співають на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити».

Потім і духовенство і паства співають: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав». Хор закінчує словами «І тим, що в гробах, життя дарував».

У всіх храмах лунають великодні передзвони. Православні причащаються Святих Таїн в цей день. Великдень в 2019 році - 28 квітня. Напередодні і в сам день Великодня віруючі освячують пасхальне частування, щоб отримати благословення Церкви і подякувати Господу за порятунок від смерті.

Напередодні і в сам день Великодня віруючі освячують пасхальне частування, щоб отримати благословення Церкви і подякувати Господу за порятунок від смерті

Читати про Пасху на "Правміре":

Відео про свято Пасхи:

Чому?
Як підготуватися до Великодня в 2019 році?
Чому?
Чи знали ви, що Ісус теж святкував Великдень?
Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация