Великі фізики про віру і Бога | Православ'я і світ

  1. Великі фізики про віру і Бога Пропонуємо увазі читачів добірку цитат великих вчених-фізиків про віру...
  2. Великі фізики про віру і Бога

Великі фізики про віру і Бога

Пропонуємо увазі читачів добірку цитат великих вчених-фізиків про віру і Бога.

Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу. Першим використовував телескоп для наукових відкриттів, якими стали супутники Юпітера, плями на Сонці, гори на Місяці, і фази Венери. Захисник геліоцентричної системи Коперника і засновник експериментальної науки. Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу

«Природа, без сумніву, є Друга Книга Бога, від якої ми не повинні відмовлятися, але яку ми зобов'язані читати».

«Намір Святого Письма в тому, щоб навчити нас того, як йти на небо, а не тому, як йде небо».

«У діях природи Господь Бог є нам не менш гідним захоплення чином, ніж в божественних віршах Писання».

Ісаак Ньютон (1643-1727) - англійський фізик, математик, астроном. Засновник класичної теорії фізики.

«Чудове пристрій космосу і гармонія в ньому можуть бути пояснені лише тим, що космос був створений за планом Всевідаючого і Всемогутнього Істоти. Ось - моє перше і останнє слово ».

Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист. Заклав основи фізичної хімії і молекулярно-кінетичної теорії теплоти. Затвердив підстави сучасної російської літературної мови, поборник розвитку вітчизняного освіти, науки і економіки. Розробив проект Московського університету. Передбачив наявність атмосфери у планети Венера. Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист

«Творець дав роду людському дві книги. В одній показав Свою величність; в інший - Свою волю. Перша - видимий цей світ, Ним створений, щоб людина, дивлячись на огром, красу і стрункість його будівель, визнав Божественну всемогутність, по вірі собі дарованого поняття. Друга книга - Святе Письмо. У ній показано Создателево благословення до нашого спасіння. У цих пророчих і апостольських богонатхненних книгах виясняють і із'яснітелі суть великі церковні вчителі. А в неї книзі складання видимого світу цього фізики, математики, астрономи і інші із'яснітелі Божественних в натуру впливає дій суть такі, які в неї книзі пророки, апостоли і церковні вчителі ».

«Правда і віра суть дві сестри рідні, дочки одного Всевишнього батька, ніколи сварилися між собою прийти не можуть, хіба хто з деякого марнославства і свідчення власного мудрування на них ворожнечу восклеплет».

Андре Марі Ампер (1775-1836) - французький фізик і математик, відкрив основний закон електродинаміки.

«Саме переконливий доказ буття Бога - це гармонія засобів, за допомогою якої підтримується порядок в універсумі, завдяки цим порядком живі істоти знаходять в своєму організмі все необхідне для розвитку і розмноження своїх фізичних і духовних здібностей».

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик.

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик

«Коли прийде наша остання година, з якою незбагненної радістю ми спрямуємо свій погляд до Того, про присутність Якого ми могли лише здогадуватися в цьому світі».

Ганс Ерстед (1777-1851) - данський фізик.

«Будь-яке ґрунтовне дослідження природи закінчується визнанням існування Бога».

Вільям Томсон, лорд Кельвін (1824-1907) один з найвидатніших фізиків. Працював в області електростатики, тепло- і електропередачі, термодинаміки, теорії пружності, геології, практичної фізики і техніки. Першим сформулював Другий закон термодинаміки.

«Не бійтеся бути вільнодумцем людьми. Якщо ви помисліть глибоко, через науку ви знайдете віру в Бога ».

Томас Едісон (1847-1931) - американський винахідник.

«Найбільше моє повагу і захоплення - всім інженерам, особливо ж самому великому з них - Богу!»

Густав Мі (1868-1957) - німецький фізик.

«Потрібно сказати, що мислячий натураліст по необхідності повинен бути благочестивим людиною. Він повинен благоговійно стати на коліна перед Божественним Духом, Який так ясно виявляє Себе в природі ».

Джеймс Прескотт Джоуль (1818-1889) в Еліка англійський фізик. Працював над розумінням природи теплоти, її взаємозв'язком з механічною роботою, що призвело до відкриття Першого закону термодинаміки. Спільно з лордом Кельвіном розробив абсолютну шкалу температури.

«Після того, як ми дізнаємося Волю Бога і підкоряємося їй, у нас є ще одна важлива річ: осягнути Його Мудрість, Міць і Милосердя з тих свідчень, що явлені в Його справах. Пізнання законів природи - є пізнання Бога ».

Джон Амброз Флемінг (1849-1945) - британський фізик і радіотехнік.

«Безліч сучасних відкриттів повністю зруйнувало старі матеріалістичні уявлення. Універсум постає сьогодні перед нами як думка. Але думка передбачає наявність Мислителя ».

Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1906р. Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон

«Не бійтеся бути незалежними мислителями! Якщо ви мислите досить сильно, то ви неминуче будете наведені наукою до віри в Бога, яка є підстава релігії. Ви побачите, що наука не ворог, а помічниця релігії ».

«З верхівок башт фортеці науки видно найбільші діяння Божі».

Макс Планк (1858-1947) видатний німецький фізик, засновник квантової теорії.

«Куди б і як далеко ми б не стали дивитися, ми не знаходимо протиріч між релігією і природною наукою, навпаки, саме в основоположних пунктах найкраще поєднання. Релігія і природна наука не виключають один одного, як це в наші дні дехто вірить або цього бояться, ці дві області доповнюють один одного і залежні один від одного ».

«Релігія і природознавство потребують віри в Бога. При цьому для релігії Бог стоїть на початку будь-якого роздуми, а для природознавства - наприкінці. Для одних він означає фундамент, а для інших - вершину побудови будь-яких світоглядних принципів ».

Альберт Ейнштейн (1879-1955 рр.) - а втор спеціальної та загальної теорії відносності, ввів поняття фотона, відкрив закони фотоефекту, працював над проблемами космології і єдиної теорії поля. На думку багатьох видатних фізиків (наприклад Льва Ландау) Ейнштейн є найзначнішою фігурою в історії фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 р

«Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням» «Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням».

«Моя релігія полягає в почутті скромного захоплення перед безмежною розумністю, яка проявляє себе в найдрібніших деталях тієї картини світу, яку ми здатні лише частково охопити і пізнати нашим розумом. Ця глибока емоційна впевненість у вищій логічної стрункості пристрої всесвіту і є моя ідея Бога »

«Справжньою проблемою є внутрішній стан душі і мислення людства. Це не фізична проблема, а проблема етики. Що нас лякає, це не вибухова сила атомної бомби, але сила озлобленості людського серця, вибухова сила для озлоблення »

«Даремно перед обличчям катастроф XX століття багато хто скаржиться:« Як Бог допустив? »... Так. Він припустив: допустив нашу свободу, але не залишив нас у темряві невідання. Нехай пізнання добра і зла вказано. І людині самій довелося розплачуватися за вибір помилкових шляхів ».

«Кожен серйозний природодослідник повинен бути якимось чином людиною релігійною. Інакше він не здатний собі уявити, що ті неймовірно тонкі взаємозалежності, які він спостерігає, вигадані не ним. У нескінченному универсуме виявляється діяльність нескінченно досконалого Розуму. Звичайне уявлення про мене, як про атеїсти - велика помилка. Якщо це уявлення почерпнуто з моїх наукових робіт, можу сказати, що мої наукові роботи не зрозумілі ».

Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки. Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки

Лауреат Нобелівської премії з фізики 1954 р

«Наука залишила питання про Бога абсолютно відкритим. Наука не має права судити про це ».

«Багато вчених вірять в Бога. Ті, хто говорить, що вивчення наук робить людину атеїстом, ймовірно, якісь смішні люди ».

Нільс Бор (1885-1962) великий датський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики. Створив першу квантову теорію атома, брав участь в розробці основ квантової механіки. Вніс значний вклад в розвиток теорії атомного ядра і ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок з середовищем.

«Не наша справа наказувати Богові, як йому слід керувати цим світом».

Артур Комптон (1892-1962), американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1927 р

«Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину «Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину. Мені неважко вірити в це, тому що факт наявності плану і, отже, Розуму - незаперечний. Порядок у Всесвіті, який розгортається перед нашим поглядом, сам свідчить про істинність самого великого і піднесеного твердження: "На початку - Бог" ».

Вольфганг Паулі (1900-1958), швейцарський фізик, один з творців квантової механіки і релятивістської квантової теорії поля, лауреат Нобелівської премії з фізики 1945 р

«Ми повинні визнати також, що на всіх шляхах пізнання і позбавлення залежимо від факторів, що знаходяться поза нашим контролем і носять в релігійному мові назва благодаті».

Карл Вернер Гейзенберг (1901-1976) німецький фізик, один з творців основ квантової фізики, лауреат Нобелівської премії 1932 р

«Перший ковток з посудини природничих наук робить нас атеїстами, але на дні посудини нас чекає Бог».

Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики. Нобелівська премія з фізики 1933 г. «За розробки нових, перспективних форм атомної теорії» Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики

«Природі властива фундаментальна особливість, що найосновніші фізичні закони описуються математичною теорією, апарат якої володіє незвичайною силою і красою. Ми повинні просто прийняти це як даність. Ситуацію, ймовірно, можна було б описати, сказавши, що Бог є математиком дуже високого рангу, і що він при побудові Всесвіту використовував математику вищого рівня ».

«Виявляється, одна з основних особливостей природи полягає в тому, що закони фундаментальної фізики описуються дуже витонченими і потужними математичними теоріями. Для розуміння цих теорій потрібно бути математиком високого рівня. Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином? Єдине, що можна відповісти на сучасному рівні знань - Природа таким чином сконструйована. Залишається тільки прийняти це. Іншими словами, Бог - математик дуже високого рівня і Він використовував найдосконалішу математику при створенні Всесвіту. Наші слабкі математичні зусилля дозволяють нам зрозуміти пристрій лише маленького шматочка Всесвіту, і в міру подальшого розвитку математики ми сподіваємося зрозуміти будову Всесвіту краще ».

Словник "Правміра" - Віра

Великі фізики про віру і Бога

Пропонуємо увазі читачів добірку цитат великих вчених-фізиків про віру і Бога.

Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу. Першим використовував телескоп для наукових відкриттів, якими стали супутники Юпітера, плями на Сонці, гори на Місяці, і фази Венери. Захисник геліоцентричної системи Коперника і засновник експериментальної науки. Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу

«Природа, без сумніву, є Друга Книга Бога, від якої ми не повинні відмовлятися, але яку ми зобов'язані читати».

«Намір Святого Письма в тому, щоб навчити нас того, як йти на небо, а не тому, як йде небо».

«У діях природи Господь Бог є нам не менш гідним захоплення чином, ніж в божественних віршах Писання».

Ісаак Ньютон (1643-1727) - англійський фізик, математик, астроном. Засновник класичної теорії фізики.

«Чудове пристрій космосу і гармонія в ньому можуть бути пояснені лише тим, що космос був створений за планом Всевідаючого і Всемогутнього Істоти. Ось - моє перше і останнє слово ».

Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист. Заклав основи фізичної хімії і молекулярно-кінетичної теорії теплоти. Затвердив підстави сучасної російської літературної мови, поборник розвитку вітчизняного освіти, науки і економіки. Розробив проект Московського університету. Передбачив наявність атмосфери у планети Венера. Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист

«Творець дав роду людському дві книги. В одній показав Свою величність; в інший - Свою волю. Перша - видимий цей світ, Ним створений, щоб людина, дивлячись на огром, красу і стрункість його будівель, визнав Божественну всемогутність, по вірі собі дарованого поняття. Друга книга - Святе Письмо. У ній показано Создателево благословення до нашого спасіння. У цих пророчих і апостольських богонатхненних книгах виясняють і із'яснітелі суть великі церковні вчителі. А в неї книзі складання видимого світу цього фізики, математики, астрономи і інші із'яснітелі Божественних в натуру впливає дій суть такі, які в неї книзі пророки, апостоли і церковні вчителі ».

«Правда і віра суть дві сестри рідні, дочки одного Всевишнього батька, ніколи сварилися між собою прийти не можуть, хіба хто з деякого марнославства і свідчення власного мудрування на них ворожнечу восклеплет».

Андре Марі Ампер (1775-1836) - французький фізик і математик, відкрив основний закон електродинаміки.

«Саме переконливий доказ буття Бога - це гармонія засобів, за допомогою якої підтримується порядок в універсумі, завдяки цим порядком живі істоти знаходять в своєму організмі все необхідне для розвитку і розмноження своїх фізичних і духовних здібностей».

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик.

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик

«Коли прийде наша остання година, з якою незбагненної радістю ми спрямуємо свій погляд до Того, про присутність Якого ми могли лише здогадуватися в цьому світі».

Ганс Ерстед (1777-1851) - данський фізик.

«Будь-яке ґрунтовне дослідження природи закінчується визнанням існування Бога».

Вільям Томсон, лорд Кельвін (1824-1907) один з найвидатніших фізиків. Працював в області електростатики, тепло- і електропередачі, термодинаміки, теорії пружності, геології, практичної фізики і техніки. Першим сформулював Другий закон термодинаміки.

«Не бійтеся бути вільнодумцем людьми. Якщо ви помисліть глибоко, через науку ви знайдете віру в Бога ».

Томас Едісон (1847-1931) - американський винахідник.

«Найбільше моє повагу і захоплення - всім інженерам, особливо ж самому великому з них - Богу!»

Густав Мі (1868-1957) - німецький фізик.

«Потрібно сказати, що мислячий натураліст по необхідності повинен бути благочестивим людиною. Він повинен благоговійно стати на коліна перед Божественним Духом, Який так ясно виявляє Себе в природі ».

Джеймс Прескотт Джоуль (1818-1889) в Еліка англійський фізик. Працював над розумінням природи теплоти, її взаємозв'язком з механічною роботою, що призвело до відкриття Першого закону термодинаміки. Спільно з лордом Кельвіном розробив абсолютну шкалу температури.

«Після того, як ми дізнаємося Волю Бога і підкоряємося їй, у нас є ще одна важлива річ: осягнути Його Мудрість, Міць і Милосердя з тих свідчень, що явлені в Його справах. Пізнання законів природи - є пізнання Бога ».

Джон Амброз Флемінг (1849-1945) - британський фізик і радіотехнік.

«Безліч сучасних відкриттів повністю зруйнувало старі матеріалістичні уявлення. Універсум постає сьогодні перед нами як думка. Але думка передбачає наявність Мислителя ».

Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1906р. Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон

«Не бійтеся бути незалежними мислителями! Якщо ви мислите досить сильно, то ви неминуче будете наведені наукою до віри в Бога, яка є підстава релігії. Ви побачите, що наука не ворог, а помічниця релігії ».

«З верхівок башт фортеці науки видно найбільші діяння Божі».

Макс Планк (1858-1947) видатний німецький фізик, засновник квантової теорії.

«Куди б і як далеко ми б не стали дивитися, ми не знаходимо протиріч між релігією і природною наукою, навпаки, саме в основоположних пунктах найкраще поєднання. Релігія і природна наука не виключають один одного, як це в наші дні дехто вірить або цього бояться, ці дві області доповнюють один одного і залежні один від одного ».

«Релігія і природознавство потребують віри в Бога. При цьому для релігії Бог стоїть на початку будь-якого роздуми, а для природознавства - наприкінці. Для одних він означає фундамент, а для інших - вершину побудови будь-яких світоглядних принципів ».

Альберт Ейнштейн (1879-1955 рр.) - а втор спеціальної та загальної теорії відносності, ввів поняття фотона, відкрив закони фотоефекту, працював над проблемами космології і єдиної теорії поля. На думку багатьох видатних фізиків (наприклад Льва Ландау) Ейнштейн є найзначнішою фігурою в історії фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 р

«Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням» «Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням».

«Моя релігія полягає в почутті скромного захоплення перед безмежною розумністю, яка проявляє себе в найдрібніших деталях тієї картини світу, яку ми здатні лише частково охопити і пізнати нашим розумом. Ця глибока емоційна впевненість у вищій логічної стрункості пристрої всесвіту і є моя ідея Бога »

«Справжньою проблемою є внутрішній стан душі і мислення людства. Це не фізична проблема, а проблема етики. Що нас лякає, це не вибухова сила атомної бомби, але сила озлобленості людського серця, вибухова сила для озлоблення »

«Даремно перед обличчям катастроф XX століття багато хто скаржиться:« Як Бог допустив? »... Так. Він припустив: допустив нашу свободу, але не залишив нас у темряві невідання. Нехай пізнання добра і зла вказано. І людині самій довелося розплачуватися за вибір помилкових шляхів ».

«Кожен серйозний природодослідник повинен бути якимось чином людиною релігійною. Інакше він не здатний собі уявити, що ті неймовірно тонкі взаємозалежності, які він спостерігає, вигадані не ним. У нескінченному универсуме виявляється діяльність нескінченно досконалого Розуму. Звичайне уявлення про мене, як про атеїсти - велика помилка. Якщо це уявлення почерпнуто з моїх наукових робіт, можу сказати, що мої наукові роботи не зрозумілі ».

Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки. Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки

Лауреат Нобелівської премії з фізики 1954 р

«Наука залишила питання про Бога абсолютно відкритим. Наука не має права судити про це ».

«Багато вчених вірять в Бога. Ті, хто говорить, що вивчення наук робить людину атеїстом, ймовірно, якісь смішні люди ».

Нільс Бор (1885-1962) великий датський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики. Створив першу квантову теорію атома, брав участь в розробці основ квантової механіки. Вніс значний вклад в розвиток теорії атомного ядра і ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок з середовищем.

«Не наша справа наказувати Богові, як йому слід керувати цим світом».

Артур Комптон (1892-1962), американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1927 р

«Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину «Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину. Мені неважко вірити в це, тому що факт наявності плану і, отже, Розуму - незаперечний. Порядок у Всесвіті, який розгортається перед нашим поглядом, сам свідчить про істинність самого великого і піднесеного твердження: "На початку - Бог" ».

Вольфганг Паулі (1900-1958), швейцарський фізик, один з творців квантової механіки і релятивістської квантової теорії поля, лауреат Нобелівської премії з фізики 1945 р

«Ми повинні визнати також, що на всіх шляхах пізнання і позбавлення залежимо від факторів, що знаходяться поза нашим контролем і носять в релігійному мові назва благодаті».

Карл Вернер Гейзенберг (1901-1976) німецький фізик, один з творців основ квантової фізики, лауреат Нобелівської премії 1932 р

«Перший ковток з посудини природничих наук робить нас атеїстами, але на дні посудини нас чекає Бог».

Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики. Нобелівська премія з фізики 1933 г. «За розробки нових, перспективних форм атомної теорії» Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики

«Природі властива фундаментальна особливість, що найосновніші фізичні закони описуються математичною теорією, апарат якої володіє незвичайною силою і красою. Ми повинні просто прийняти це як даність. Ситуацію, ймовірно, можна було б описати, сказавши, що Бог є математиком дуже високого рангу, і що він при побудові Всесвіту використовував математику вищого рівня ».

«Виявляється, одна з основних особливостей природи полягає в тому, що закони фундаментальної фізики описуються дуже витонченими і потужними математичними теоріями. Для розуміння цих теорій потрібно бути математиком високого рівня. Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином? Єдине, що можна відповісти на сучасному рівні знань - Природа таким чином сконструйована. Залишається тільки прийняти це. Іншими словами, Бог - математик дуже високого рівня і Він використовував найдосконалішу математику при створенні Всесвіту. Наші слабкі математичні зусилля дозволяють нам зрозуміти пристрій лише маленького шматочка Всесвіту, і в міру подальшого розвитку математики ми сподіваємося зрозуміти будову Всесвіту краще ».

Словник "Правміра" - Віра

Великі фізики про віру і Бога

Пропонуємо увазі читачів добірку цитат великих вчених-фізиків про віру і Бога.

Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу. Першим використовував телескоп для наукових відкриттів, якими стали супутники Юпітера, плями на Сонці, гори на Місяці, і фази Венери. Захисник геліоцентричної системи Коперника і засновник експериментальної науки. Галілео Галілей (1564-1642) - італійський філософ, математик, фізик, механік і астроном, що зробив винятковий вплив на науку свого часу

«Природа, без сумніву, є Друга Книга Бога, від якої ми не повинні відмовлятися, але яку ми зобов'язані читати».

«Намір Святого Письма в тому, щоб навчити нас того, як йти на небо, а не тому, як йде небо».

«У діях природи Господь Бог є нам не менш гідним захоплення чином, ніж в божественних віршах Писання».

Ісаак Ньютон (1643-1727) - англійський фізик, математик, астроном. Засновник класичної теорії фізики.

«Чудове пристрій космосу і гармонія в ньому можуть бути пояснені лише тим, що космос був створений за планом Всевідаючого і Всемогутнього Істоти. Ось - моє перше і останнє слово ».

Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист. Заклав основи фізичної хімії і молекулярно-кінетичної теорії теплоти. Затвердив підстави сучасної російської літературної мови, поборник розвитку вітчизняного освіти, науки і економіки. Розробив проект Московського університету. Передбачив наявність атмосфери у планети Венера. Михайло Ломоносов (1711-1765) російський вчений-натураліст, хімік, фізик, астроном, енциклопедист

«Творець дав роду людському дві книги. В одній показав Свою величність; в інший - Свою волю. Перша - видимий цей світ, Ним створений, щоб людина, дивлячись на огром, красу і стрункість його будівель, визнав Божественну всемогутність, по вірі собі дарованого поняття. Друга книга - Святе Письмо. У ній показано Создателево благословення до нашого спасіння. У цих пророчих і апостольських богонатхненних книгах виясняють і із'яснітелі суть великі церковні вчителі. А в неї книзі складання видимого світу цього фізики, математики, астрономи і інші із'яснітелі Божественних в натуру впливає дій суть такі, які в неї книзі пророки, апостоли і церковні вчителі ».

«Правда і віра суть дві сестри рідні, дочки одного Всевишнього батька, ніколи сварилися між собою прийти не можуть, хіба хто з деякого марнославства і свідчення власного мудрування на них ворожнечу восклеплет».

Андре Марі Ампер (1775-1836) - французький фізик і математик, відкрив основний закон електродинаміки.

«Саме переконливий доказ буття Бога - це гармонія засобів, за допомогою якої підтримується порядок в універсумі, завдяки цим порядком живі істоти знаходять в своєму організмі все необхідне для розвитку і розмноження своїх фізичних і духовних здібностей».

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик.

Карл Фрідріх Гаус (1777-1855) - німецький математик, астроном, фізик

«Коли прийде наша остання година, з якою незбагненної радістю ми спрямуємо свій погляд до Того, про присутність Якого ми могли лише здогадуватися в цьому світі».

Ганс Ерстед (1777-1851) - данський фізик.

«Будь-яке ґрунтовне дослідження природи закінчується визнанням існування Бога».

Вільям Томсон, лорд Кельвін (1824-1907) один з найвидатніших фізиків. Працював в області електростатики, тепло- і електропередачі, термодинаміки, теорії пружності, геології, практичної фізики і техніки. Першим сформулював Другий закон термодинаміки.

«Не бійтеся бути вільнодумцем людьми. Якщо ви помисліть глибоко, через науку ви знайдете віру в Бога ».

Томас Едісон (1847-1931) - американський винахідник.

«Найбільше моє повагу і захоплення - всім інженерам, особливо ж самому великому з них - Богу!»

Густав Мі (1868-1957) - німецький фізик.

«Потрібно сказати, що мислячий натураліст по необхідності повинен бути благочестивим людиною. Він повинен благоговійно стати на коліна перед Божественним Духом, Який так ясно виявляє Себе в природі ».

Джеймс Прескотт Джоуль (1818-1889) в Еліка англійський фізик. Працював над розумінням природи теплоти, її взаємозв'язком з механічною роботою, що призвело до відкриття Першого закону термодинаміки. Спільно з лордом Кельвіном розробив абсолютну шкалу температури.

«Після того, як ми дізнаємося Волю Бога і підкоряємося їй, у нас є ще одна важлива річ: осягнути Його Мудрість, Міць і Милосердя з тих свідчень, що явлені в Його справах. Пізнання законів природи - є пізнання Бога ».

Джон Амброз Флемінг (1849-1945) - британський фізик і радіотехнік.

«Безліч сучасних відкриттів повністю зруйнувало старі матеріалістичні уявлення. Універсум постає сьогодні перед нами як думка. Але думка передбачає наявність Мислителя ».

Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1906р. Джозеф Джон Томсон (1856-1940), а нглійскій фізик, вивчав рентгенівські промені, відкрив електрон

«Не бійтеся бути незалежними мислителями! Якщо ви мислите досить сильно, то ви неминуче будете наведені наукою до віри в Бога, яка є підстава релігії. Ви побачите, що наука не ворог, а помічниця релігії ».

«З верхівок башт фортеці науки видно найбільші діяння Божі».

Макс Планк (1858-1947) видатний німецький фізик, засновник квантової теорії.

«Куди б і як далеко ми б не стали дивитися, ми не знаходимо протиріч між релігією і природною наукою, навпаки, саме в основоположних пунктах найкраще поєднання. Релігія і природна наука не виключають один одного, як це в наші дні дехто вірить або цього бояться, ці дві області доповнюють один одного і залежні один від одного ».

«Релігія і природознавство потребують віри в Бога. При цьому для релігії Бог стоїть на початку будь-якого роздуми, а для природознавства - наприкінці. Для одних він означає фундамент, а для інших - вершину побудови будь-яких світоглядних принципів ».

Альберт Ейнштейн (1879-1955 рр.) - а втор спеціальної та загальної теорії відносності, ввів поняття фотона, відкрив закони фотоефекту, працював над проблемами космології і єдиної теорії поля. На думку багатьох видатних фізиків (наприклад Льва Ландау) Ейнштейн є найзначнішою фігурою в історії фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 р

«Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням» «Гармонія природного закону відкриває настільки перевершує нас Розум, що в порівнянні з ним будь-систематичне мислення і дію людських істот виявляється у вищій мірі незначним наслідуванням».

«Моя релігія полягає в почутті скромного захоплення перед безмежною розумністю, яка проявляє себе в найдрібніших деталях тієї картини світу, яку ми здатні лише частково охопити і пізнати нашим розумом. Ця глибока емоційна впевненість у вищій логічної стрункості пристрої всесвіту і є моя ідея Бога »

«Справжньою проблемою є внутрішній стан душі і мислення людства. Це не фізична проблема, а проблема етики. Що нас лякає, це не вибухова сила атомної бомби, але сила озлобленості людського серця, вибухова сила для озлоблення »

«Даремно перед обличчям катастроф XX століття багато хто скаржиться:« Як Бог допустив? »... Так. Він припустив: допустив нашу свободу, але не залишив нас у темряві невідання. Нехай пізнання добра і зла вказано. І людині самій довелося розплачуватися за вибір помилкових шляхів ».

«Кожен серйозний природодослідник повинен бути якимось чином людиною релігійною. Інакше він не здатний собі уявити, що ті неймовірно тонкі взаємозалежності, які він спостерігає, вигадані не ним. У нескінченному универсуме виявляється діяльність нескінченно досконалого Розуму. Звичайне уявлення про мене, як про атеїсти - велика помилка. Якщо це уявлення почерпнуто з моїх наукових робіт, можу сказати, що мої наукові роботи не зрозумілі ».

Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки. Макс Борн (1882-1970), німецький фізик, один з творців квантової механіки

Лауреат Нобелівської премії з фізики 1954 р

«Наука залишила питання про Бога абсолютно відкритим. Наука не має права судити про це ».

«Багато вчених вірять в Бога. Ті, хто говорить, що вивчення наук робить людину атеїстом, ймовірно, якісь смішні люди ».

Нільс Бор (1885-1962) великий датський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики. Створив першу квантову теорію атома, брав участь в розробці основ квантової механіки. Вніс значний вклад в розвиток теорії атомного ядра і ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок з середовищем.

«Не наша справа наказувати Богові, як йому слід керувати цим світом».

Артур Комптон (1892-1962), американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1927 р

«Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину «Для мене Віра починається зі знанням того, що Вищий Розум створив Всесвіт і людину. Мені неважко вірити в це, тому що факт наявності плану і, отже, Розуму - незаперечний. Порядок у Всесвіті, який розгортається перед нашим поглядом, сам свідчить про істинність самого великого і піднесеного твердження: "На початку - Бог" ».

Вольфганг Паулі (1900-1958), швейцарський фізик, один з творців квантової механіки і релятивістської квантової теорії поля, лауреат Нобелівської премії з фізики 1945 р

«Ми повинні визнати також, що на всіх шляхах пізнання і позбавлення залежимо від факторів, що знаходяться поза нашим контролем і носять в релігійному мові назва благодаті».

Карл Вернер Гейзенберг (1901-1976) німецький фізик, один з творців основ квантової фізики, лауреат Нобелівської премії 1932 р

«Перший ковток з посудини природничих наук робить нас атеїстами, але на дні посудини нас чекає Бог».

Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики. Нобелівська премія з фізики 1933 г. «За розробки нових, перспективних форм атомної теорії» Поль Дірак (1902-1984) - англійський фізик, один з творців квантової механіки, квантової електродинаміки, квантової статистики

«Природі властива фундаментальна особливість, що найосновніші фізичні закони описуються математичною теорією, апарат якої володіє незвичайною силою і красою. Ми повинні просто прийняти це як даність. Ситуацію, ймовірно, можна було б описати, сказавши, що Бог є математиком дуже високого рангу, і що він при побудові Всесвіту використовував математику вищого рівня ».

«Виявляється, одна з основних особливостей природи полягає в тому, що закони фундаментальної фізики описуються дуже витонченими і потужними математичними теоріями. Для розуміння цих теорій потрібно бути математиком високого рівня. Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином? Єдине, що можна відповісти на сучасному рівні знань - Природа таким чином сконструйована. Залишається тільки прийняти це. Іншими словами, Бог - математик дуже високого рівня і Він використовував найдосконалішу математику при створенні Всесвіту. Наші слабкі математичні зусилля дозволяють нам зрозуміти пристрій лише маленького шматочка Всесвіту, і в міру подальшого розвитку математики ми сподіваємося зрозуміти будову Всесвіту краще ».

Словник "Правміра" - Віра

Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином?
Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином?
Ви можете дивуватися: чому Природа влаштована таким чином?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация