Великі історії кохання. Анна Герман і Збігнєв Тухольский

  1. перші зустрічі Анна Герман.
  2. Ехо любові
  3. Щастя на трьох
  4. удари долі

Вона користувалася величезною популярністю в Радянському Союзі, її пластинки миттєво розкуповувалися, а голос заворожував. Їй писали листи з усіх куточків величезної країни, чоловіки зізнавалися їй в любові і робили пропозиції. Вона користувалася величезною популярністю в Радянському Союзі, її пластинки миттєво розкуповувалися, а голос заворожував Але серце польської красуні з неземним голосом було зайнято. Все життя Анна Герман любила свого Збігнєва Тухольського.

Це зараз про неї пишуть і знімають фільми. А за життя Анна Герман залишилася незрозумілою і недооціненою.

Тонка, тендітна, скромна, Анна мала воістину магічною владою над залом для глядачів. "Я виходжу з величезною повагою до людей. Я люблю їх ... Ось звідси все і відбувається!" - говорила вона. І це була правда. Ганні пощастило випробувати щастя взаємної любові і радість пізнього материнства, але її життя трагічно обірвалося в 46 років.

Анна Герман - етнічна німкеня, народилася в Узбецькій РСР, а прославилася як польська співачка. Вона з'явилася на світ 14 лютого 1936 року. Через рік після народження Анни її батька заарештували за звинуваченням у шпигунстві і засудили до 10 років без права листування. Уже в роки перебудови родичам вдалося з'ясувати, що Ойген Герман був розстріляний в 1938 році в Ташкенті. Реабілітували його двадцять років по тому - посмертно.

Через рік після арешту Ойгена в родині сталося ще одне горе - помер Фрідріх, молодший брат Анни Через рік після арешту Ойгена в родині сталося ще одне горе - помер Фрідріх, молодший брат Анни. Мати забрала дочку і, рятуючись від болю, переїжджала з міста в місто. Сім'я поневірялася по країні, переїжджала з одного міста в інший. Їм довелося повною мірою відчути приниження і ненависть оточуючих. Коли їхали з Джамбула, слідом їм кидали каміння. У школі Анну били - за те, що була німкенею. Вони жили в Новосибірську, Красноярську, Ташкенті, Джамбуле. У Джамбуле Анна пішла в школу і закінчила 3 ​​класи.

Її мама вийшла заміж вдруге, за польського офіцера Германа Бернера, щоб врятуватися і врятувати сім'ю - німцям в СРСР життя не було. Але щастя тривало недовго. Ірмі не судилося дочекатися чоловіка - він без вісті пропав на війні. У 1943 році її мати вийшла заміж вдруге, а через три роки вони переїхали до Польщі, на батьківщину чоловіка. Його друзі перевезли сім'ю в Польщу, стала другою батьківщиною Анни. Але вона скрізь була чужою: в Польщі - російської, в Росії - полькою ... Її мама вийшла заміж вдруге, за польського офіцера Германа Бернера, щоб врятуватися і врятувати сім'ю - німцям в СРСР життя не було Анна Герман в юності.

Сім'я влаштувалася у Вроцлаві. Ірма пішла працювати в пральню, а перед Ганною після закінчення школи постало питання вибору професії. З дитинства вона любила співати, у неї був абсолютний слух, але отримати музичну освіту їй не вдалося. "Коли я зрозуміла, що без музики, без співу, мені жити буде нецікаво, я вирішила стати оперною співачкою, - говорила Ганна Герман в інтерв'ю. - Звернулася за порадою до знаючих людей і почула авторитетну думку, що з моїм занадто високим ростом на оперній сцені робити нічого. Мовляв, в партнери такий солістці треба шукати щонайменше Гуллівера. Довелося відмовитися від нездійсненної мрії і вступити на геологічний факультет Вроцлавського університету ...

Після гімназії Герман надійшла на геологічний факультет університету і успішно закінчила його.
У студентські роки дівчина виступала на сцені молодіжного театру «Каламбур» і всерйоз захопилася естрадою.

У 1962 році, після здачі останнього університетського іспиту, мене вмовили здати ще один іспит - на звання артиста естради. Комісія попросила заспівати мене весь репертуар, потім голова сказав: "Вибачте, що змусили вас виконати так багато пісень, але ми вирішили скористатися нагодою побувати на пристойному концерті, притому безкоштовно ..."

Після університету Анна Герман отримала дозвіл на естрадну діяльність і почала виступати з концертами в невеликих польських містах. Почалися виступи - до 40 концертів на місяць, гастролі, переїзди, готелі. Важкий, майже каторжна праця, але Анна була щаслива - збулася її дитяча мрія. На свою першу зарплату вона купила подарунки мамі й бабусі, решту грошей відправила їм поштою.

перші зустрічі Анна Герман.

Після закінчення ліцею Анна, за наполяганням мами, яку дуже любила, надійшла на геологічний факультет університету, де подавала великі надії. Їй пророкували блискуче майбутнє в науці. Але своє покликання Анна Герман знайшла завдяки участі в художній самодіяльності. Першою великою аудиторією Анни Герман були гості на весіллі її подруги Богуса.
У 1960 році юна, дуже красива і дуже висока Анна вирушила на пляж, навіть не припускаючи, що там вона зустріне свою долю. Коли вона тільки розкладала свій плед, до неї звернувся молодий чоловік з проханням доглянути за його речами, поки він сам скупається. Анна, звичайно, погодилася. Чоловік, Збігнєв Тухольский, виявився співробітником Варшавського університету, у Вроцлаві був у відрядженні. Вони поспілкувалися зовсім недовго, але розлучилися, обмінявшись телефонами. Після закінчення ліцею Анна, за наполяганням мами, яку дуже любила, надійшла на геологічний факультет університету, де подавала великі надії Анна Герман і Збігнєв Тухольский.
Пізніше вони іноді зідзвонювалися і писали один одному вітальні листівки. Коли ж Збігнєв знову приїхав у відрядження до Вроцлава, Анна покликала його в гості. В гостях у дівчини він познайомився з мамою і бабусею. І тоді ж він вперше почув, як співає Ганна. У неї був незвичайний, дуже чистий голос. І Збігнєв, не володіючи абсолютно музичним слухом, відразу відчув, який талант дарований юної красуні.

Ехо любові

Навряд чи в той час молоді люди замислювалися про те, що їх наздогнала вічна любов. Їм було добре разом, завжди знаходилися теми для розмови, а ще її Збігнєв завжди підтримував Анну в її бажанні співати. Коли співачка стала гастролювати разом з артистами Вроцлавської естради по Польщі, він сам возив її на виступи на своїй машині, якщо випадала вільна хвилинка. Він взагалі намагався завжди бути поруч з нею. Поступово між молодими людьми виникла то найсвітліше почуття, яке їм судилося пронести через все життя.

У серпні 1964 року його перемогла на міжнародному пісенному фестивалі в Сопоті, і її - першу! - назвали зіркою естради. У тому ж році Анна Герман вперше приїхала в Радянський Союз і дебютувала в Москві з піснею "Танцюючі Еврідіки". І миттєво заслужила всенародну любов.
Він намагався завжди бути поруч. Коли міг, супроводжував на гастролі і більше всього на світі боявся втратити її любов. На концертах Збігнєв завжди дарував їй яскраво-червоні троянди, улюблені квіти Анни. Кар'єра співачки розвивалася стрімко - гастролі в різних країнах світу, виступи в знаменитій паризькій "Олімпії" разом з Далідою, запис платівок ... У серпні 1964 року його перемогла на міжнародному пісенному фестивалі в Сопоті, і її - першу Він як і раніше працював на кафедрі металознавства в університеті, а зірка Анни Герман спалахувала все яскравіше і яскравіше. Було участь в пісенних конкурсах, отримання Призу глядацьких симпатій в Сопоті, неймовірна популярність співачки після перших же гастролей в Радянському Союзі.

Йому ніколи не спадало на думку ревнувати Анну і спробувати прив'язати її до дому. Він розумів, що такий талант не можна ховати. А увагу інших чоловіків до Анни він сприймав з неабиякою часткою гумору.

Випробування любові. Випробування любові Анна Герман в Сан-Ремо, 1967 рік.
Коли Анна Герман потрапила в страшну автомобільну катастрофу в Італії, вона виявилася реально на межі життя і смерті. Водій не впорався з керуванням, і машина полетіла в кювет. Її виявили тільки вранці. "Це був кошмар, - згадувала мама співачки, разом зі Збігнєвом прилетіла в Мілан. - Я немов скам'яніла, не знала що робити. Анечка лежала вся розбита, без пам'яті ... Думали, помре".

Її рідним візу оформили моментально, так як стан дівчини було вкрай важким. Мама Анни і Збігнєв прилетіли до Італії. Вона лежала в італійській клініці, вся закута в гіпсовий корсет. Довгих два тижні співачка нікого не впізнавала. Потім вона стала приходити в себе і оточення проситися додому. Але ще майже три місяці вони міняли одну лікарню за одною, чекаючи хоча б дозволу італійських лікарів на переліт. Її рідним візу оформили моментально, так як стан дівчини було вкрай важким Анна Герман з мамою. Після аварії.
А потім Ганні довелося все починати заново: сідати, ходити, їсти. Ще п'ять місяців - в повній нерухомості без гіпсу. Одна за одною йшли важкі операції, хірурги буквально по частинах збирали понівечене тіло співачки. Збігнєв не відходив від Анни. Він вчив її ходити, везучи вночі на машині в парк, зробив спеціальні пристосування для її пересування по будинку, допомагав відновити пам'ять - після катастрофи Анна забула тексти всіх пісень. Любов Збігнєва зробила неможливе - вона почала жити заново. У 1972 році вони одружилися. Збігнєв був поруч завжди. У багатьох джерелах пишуть, що Збігнєв привіз кохану з Варшавського реабілітаційного центру до себе додому і запропонував Ганні узаконити їхні стосунки. Але вона погодилася вийти за нього заміж тільки після одужання. Насправді вона сама зробила йому пропозицію, вже після того, як відновилася. Анна просто й буденно запропонувала йому підготувати документи для РАГСу, і вони потай від усіх розписалися в Закопане. А поки він робив все для того, щоб його улюблена одужала. Він натягнув канат в кімнаті, де лежала Анна. За допомогою цього каната вона могла потихеньку, перемагаючи біль, сідати на ліжку. Потім вона почала робити перші свої кроки. Вони раділи кожній маленькій перемозі Анни. Коли вона почала ходити, він вечорами водив її на безлюдну набережну Вісли, де вона знову і знову робила спроби повернутися до нормального життя. Вона знову могла ходити. І навіть, незважаючи на песимістичні прогнози лікарів, вона змогла співати. Тільки ніколи більше не одягала ніякі корсети і сукні з високим коміром, - вони нагадували їй жахливий гіпсовий корсет, який став її єдиною одягом на довгі місяці.

Щастя на трьох

23 березня 1972 року Ганну Герман і Збігнєв Тухольский стали чоловіком і дружиною. Звістка про те, що Анна чекає дитину, зробило їх обох найщасливішими людьми. Вони чекали цього малюка. Але вироком пролунав заборона лікарів. Вони переконували Анну, що народжувати їй абсолютно неможливо.
Але наперекір усім і всьому, вона вирішила залишити дитину. І в листопаді 1975 у Анни і Збігнєва народився син Збишек (Горобчик). Вони були щасливі, як ніколи. 23 березня 1972 року Ганну Герман і Збігнєв Тухольский стали чоловіком і дружиною Анна Герман з сином.
Поступово Анна повернулася до концертної та гастрольної діяльності. З кожної поїздки вона везла подарунки своїй коханій горобчика, часто купуючи йому іграшки на всю суму гонорару, який ніколи не був дуже високим.

удари долі

На черговому концерті Анна з'явилася, ледь ступивши на ногу. Глядач навіть не помітив, що співала вона, перемагаючи біль. Нога розпухла, співачка не могла нормально ходити. Але вона продовжувала співати. На черговому концерті Анна з'явилася, ледь ступивши на ногу Анна Герман.
Спочатку все вирішили, що біль і набряки ноги - це наслідки тієї італійської аварії, після якої Анна довго відновлювалася. Але діагноз виявився набагато страшніше. Вона спочатку не повірила лікарям. А коли варшавські лікарі підтвердили, що у неї онкологія, вона довго не могла оговтатися від охопила її жаху. Вона розридалася прямо в кабінеті у лікаря.
Але Анна була сильною і мужньою. Вона вирішила жити так, ніби раку в її житті немає. Вона гастролювала до останнього моменту, коли болю не давали їй навіть рухатися. Повернення Ганни Герман на сцену було дивом і тріумфом. Пройшовши через нелюдські страждання, вона знову дарувала свій небесний голос людям. Кожна виконана нею пісня ставала подією.
З приводу пісні "Відлуння любові" актор Євген Матвєєв згадував: "Сама пісня була написана легко і просто, а коли я послав телеграму Ганні Герман у Варшаву з проханням дати згоду заспівати у фільмі, в одну мить я отримав відповідь. Ми тут же вислали їй ноти, природно, побоюючись: а раптом не сподобається? І ось телеграма: "Це не можна не заспівати ... Вилітаю".
... У студії звукозапису, де розмістився оркестр кінематографії, диригент Васильєв змахнув паличкою, і почалася репетиція. Аня зняла туфлі і залишилася босоніж, висока, струнка, білява, сероглазая ... Без найменшого напруження, просто і природно, так, як дихає сама природа, полився її божественний голос: "покриє небо порошинами зірок ..." Мало хто знає, що в той день у Анни була температура 39,7, вона була важко хвора. Артистка немов прощалася з життям, і "Відлуння любові" стало її останньою піснею ... ... На одному з останніх московських концертів в 1980 році, заспівавши свою знамениту пісню "Коли цвіли сади", вона відчула біль в нозі. Таке бувало і раніше, але на цей раз відчуття були такі гострі, що Анна ледве добралася до куліс. Решта виступу довелося скасувати. Останніми стали гастролі в Австралії. З'ясувалося, що велика співачка смертельно хвора - у неї виявили рак.

27 лютого 1981 року

"В останній візит в онкологічний інститут професор сказав мені (вони тепер все в очі ...), що вся ліва сторона хвора - в Італії була пошкоджена ліва, і часто від ударів з роками утворюється рак в цих місцях. Хотіли вже місяць тому все вирізати і випалити. Я не погодилася. Тим більше що сам професор сказав: "адже ми всі йдемо туди ж. Трошки раніше або пізніше - не така вже різниця ... "Я втомилася від болю, навіть не плачу, а хочеться дуже лежати і спокою. Навіть пісень не шкода ... бо боляче. Все стало неважливим. Але, як тільки приходить день , коли мені трохи легше, хочеться співати ".

Незадовго до смерті Анна прийняла хрещення і дала собі слово: якщо видужає, то більше не виступатиме на сцені, а тільки в костелі, для Бога. Вона перенесла безліч операцій, але врятувати її не вдалося. Анни розірвано на ніч з 25 на 26 серпня 1982 року. Мама відійшла від її ліжка, щоб принести води, а коли повернулася - дочка вже не дихала ... Їй було лише 46 років ...

Збігнєв Тухольский так і не зміг більше одружуватися. Він занадто любив свою Ганну. Збігнєв Тухольский так і не зміг більше одружуватися

Анна Герман була піддана Польщі, хоча народилася в Узбекистані. Її мати була німкенею, батько - підданим королівства Нідерланди.
В СРСР вона знайшла справжню славу і кращу подругу. Вона мало не загинула в автокатастрофі в Італії, але зуміла повернутися на сцену і народити сина від коханого чоловіка, коли їй було вже під сорок. У сорок шість вона померла від раку.
У цьому фільмі про долю чудової співачки вперше оприлюднені її листи до Ганни Качалін, єдиною і найкращу подругу. Вони познайомилися в 1964 році, коли після успіху в Сопоті Анну Герман запросили на гастролі в Радянський Союз. З тих пір Анна стала зіркою радянської естради, а в Польщі її вважали російською співачкою.
У 1967 році Анна поїхала в Італію, щоб заробити грошей на квартиру для мами. Вона стала першою співачкою з соцтабору, яка брала участь у фестивалі в Сан-Ремо. Італійські газети рясніли її фотографіями, вона отримала премію Oscar della sympatia. А вночі 27 серпня сталася страшна дорожня аварія. Машина вилетіла в кювет, Анну на 14 метрів викинуло через лобове скло. У неї було переламано все. Гіпс, в який вона була закута, зняли тільки через кілька місяців ...
Вона повернулася на сцену в 1970-м, однак незабаром знову зникла: Анна і її коханий і єдиний чоловік Збігнєв дуже хотіли дитину. Їхній син, Збігнєв-молодший, народився в листопаді 1975 року. Після пологів Анна відновила кар'єру, але тут почалися серйозні проблеми зі здоров'ям - дали знати про себе рани, отримані в тій злощасної італійської катастрофи. Хвороба загострювалася, і виходити на сцену ставало все важче. Коли в 1980 році вона співала в "Лужниках", прямо на сцені сталося різке загострення тромбофлебіту. Її відвезли в лікарню і там поставили страшний діагноз - рак. І всe ж заради заробітку Анна полетіла на гастролі до Австралії, які були перервані через страшні болі. Бачачи її стан, австралійці навіть не стали вимагати виплати неустойки.
Анна Герман померла 25 серпня 1982 року в Варшаві. Її проводжала вся Польща.
У фільм увійшло велика кількість унікальних кіно-, фото- і відеоматеріалів з архівів друзів і колег співачки, більшу частину з яких ніколи не бачили наші глядачі. А також - унікальні фрагменти особистого листування співачки з її подругою Ганною Качалін і фрагменти з її книги "Вернись в Сорренто!"
У фільмі взяли участь:
Збігнєв Тухольский - чоловік Ганни Герман,
Іван Іллічов - організатор клубу шанувальників Анни Герман,
Анна Качаліна - близька подруга,
Олександра Пахмутова - композитор,
Микола Добронравов - поет,
Йосип Кобзон - народний артист СРСР,
Едіта П'єха - народна артистка СРСР,
Лев Лещенко - народний артист Росії,
Едуард Хіль - народний артист Росії,
Людмила Іванова - народна артистка Росії.

З 1982 року почали виходити фільми і телепередачі про життя співачки. У 2012 році на телеекрани вийшов останній на сьогодні серіал «Анна Герман. Таємниця білого ангела », заснований на біографії співачки. В основу сюжету багатосерійного фільму ліг епізод з автокатастрофою, коли Анна виявилася на порозі смерті. Серіал показує життя співачки, через спогади несвідомої жінки. Роль Анни Герман виконала Йоанна Моро.
З 1982 року почали виходити фільми і телепередачі про життя співачки Йоана Моро в ролі Анни Герман

Сподобався наш сайт? Приєднуйтесь або підпишіться (На пошту будуть приходити повідомлення про нові теми) на наш канал в МірТесен!

Ми тут же вислали їй ноти, природно, побоюючись: а раптом не сподобається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация