Великі географічні відкриття

  1. Етносвіт, Калузька область, Борівський район, село Петрово

«Пізнання країн світу - прикраса і їжа людських умів», як говорив Леонардо Да Вінчі . З генієм не посперечаєшся: ніщо не давало такі поштовхи до розвитку людства, як освоєння нових земель. Історики особливо виділяють період з кінця XV до середини XVII століття, називаючи його Епохою великих географічних відкриттів. Чому ж саме цей часовий відрізок дав широкі можливості мандрівникам?


великих географічних відкриттів

Як настала епоха

Початок XV століття не було сприятливим для географічних відкриттів. Спадщина вчених античності було втрачено, поодинокі подорожі Марко Поло, Рубрука і Карпіні принесли більше чуток і домислів, ніж корисної інформації. До того ж беззбройні мореплавці боялися зайвий раз зійти на берег, та й відсутність приладів навігації не дозволяв віддалятися в океан на великі відстані.

До того ж беззбройні мореплавці боялися зайвий раз зійти на берег, та й відсутність приладів навігації не дозволяв віддалятися в океан на великі відстані

Але поступово зростання європейських міст, розвиток торгівлі та економіки, винахід друкарства і вогнепальної зброї зробили свою справу: чоловік осмілів, і цілі команди відправлялися освоювати нові і нові землі. Останньою краплею стало завоювання османами Константинополя - були потрібні інші шляхи в Індію і Китай.

Генріх Мореплавець і його школа

Умовним початком Епохи великих географічних відкриттів вважається діяльність мореплавців з Португалії, особливо їх натхненника - принца Генріха. Ставши магістром могутнього ордену Христа, він першим ділом побудував цитадель, де створив навігаторської школу.

Кращі математики, астрономи вели заняття в новому навчальному закладі, щедро ділячись своїми знаннями. Відомості про вітрах, будівництві кораблів, народи і берегах Генріх Мореплавець, як його прозвали нащадки, збирав лічно.В результаті капітани виходили в море добре підкованими, знаючими теорію і вміють знаходити рішення. Західне узбережжя Африки, мис Доброї Надії, гирло річки Конго були відкриті випускниками цієї навігаторській школи.

Довгий шлях до Індії

Заповітна Індія манила торговців і мандрівників, обов'язково потрібно було відкрити додаткові шляхи в країну прянощів, які гостро потрібні для виготовлення пахощів - європейці в ті часи милися вкрай неохоче. Якби не ця необхідність, невідомо, скільки б ще світ не знав про Новому Світі - Америці. «Земля, земля!» - прокричали змучені довгим плаванням члени команди Христофора Колумба 12 жовтня 1492 року. Куба, Гаїті, Пуерто-Ріко, Ямайка - ці землі були відкриті в подальших експедиціях Колумба.

Пристрасно бажаючи знайти шлях до Індії, він помер у злиднях і забутті. Лише в середині XVI століття його внесок в історію людства був оцінений по достоїнству - від недавно виявленого материка пішли навантажені золотом і сріблом кораблі. Іспанці і португальці почали налагоджувати контакти з індіанцями ...

Торговий шлях в Азію був відкритий в 1498 році під час експедиції Васко де Гами. Давня мрія і мета століття була здійснена португальцем - нечувано дешеві прянощі, що продавалися згодом втридорога, стали надбанням Европи.Любопитно, що свого часу наш великий мандрівник і підприємець Афанасій Нікітін не знайшов в Індії нічого примітного для російського купецтва, про що і писав у своїх знаменитих «Ходіннях за три моря».

Америка не відразу стала приносити дохід Європі, тому якийсь час вона сприймалася прикрим перешкодою на шляху до Індії. Іспанець Васко Нуньєс де Бальбоа в 1513 році відкрив невідоме море, тимчасово його назвали Південним. Лише в 1519 році Фернан Магеллан під час першого в історії кругосвітньої подорожі зрозумів, що це водний простір - найбільший океан планети. На жаль, до кінця експедиції Магеллан не дожив - тубільці сприйняли в багнети чужинців на острові Себу (Філіппіни).

російські першовідкривачі

Поки іспанці і португальці ділили нові землі і скарби, в Російській імперії дослідники і першопрохідці шукали свій вихід до Тихого океану і Камчатці - через Сибір. Початок освоєння території у Іртиша і Обі поклав Єрмак, козачий отаман. Татарські містечка і улуси підкорялися один за одним нещадним військам. Найважливіші торгові шляхи відтепер належали російським правителям.



Ще один козачий отаман Семен Дежньов став першим мореплавцем, які пройшли Берингову протоку, що відокремлює Азію від Америки, причому це відбулося в 1648 році, за 80 років до експедиції офіцера Вітуса Берінга Ще один козачий отаман Семен Дежньов став першим мореплавцем, які пройшли Берингову протоку, що відокремлює Азію від Америки, причому це відбулося в 1648 році, за 80 років до експедиції офіцера Вітуса Берінга. Мис в протоці, який члени команди охрестили Великим кам'яним носом, виявився північно-східною точкою Азії - згодом його назвали в честь відважного моряка.

Мандрівники освоювали нові землі не для особистої слави: ми, звичайно, пам'ятаємо їх імена, але головне для нащадків - великі географічні відкриття, які вони вчинили. Ними рухала жага цих самих відкриттів, гостре бажання насолодитися незвіданим. На жаль, представники цивілізованого світу не завжди користувалися їхніми досягненнями на благо, та й саме по собі неминуче взаємодію старих і нових територій принесло чимало проблем - але це вже інша історія ...

Етносвіт, Калузька область, Борівський район, село Петрово

У парку-музеї під відкритим небом «Етносвіт» щодня - у вихідні та будні дні - проводяться до 10 захоплюючих екскурсій для дітей і дорослих за програмою дня, з якої попередньо можна ознайомитися в «Календарі подій». Точну програму з зазначенням часу і місця проведення заходів кожен гість Етносвіт отримує на вході в парк.

Також в парку доступні для замовлення індивідуальні та групові екскурсії. Наприклад, екскурсія «Ходіння за три моря» , Учасники якої здійснять подорож по стародавньому маршруту Афанасія Нікітіна - російського купця, який першим з європейців не тільки побував у далекій казковій Індії, але і залишив докладний опис цієї країни! Екскурсія проходить в Культурному центрі Індії - перлині Етносвіт, яка підкорює теплотою і любовним оформленням!

Чому ж саме цей часовий відрізок дав широкі можливості мандрівникам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация