Великі Луки

  1. Герб
  2. прапор

Рік заснування: 1166 Отримати г. Великие Луки відзначає день міста в 4-у суботу серпня.
У 2019 ця дата - 24 серпня.

Великі Луки (Фото: wikipedia Великі Луки (Фото: wikipedia.org)

Великі Луки

- російське місто в Псковській області, розташований в межах Ловатской низини, на берегах річки лову. Місто вважається прикордонним: від нього до Білорусії всього 80 км, до Литви - близько 200 км.
Річка Ловать протікає через все місто, ділячи його надвоє і роблячи круті повороти сім разів. Звідси і походження топоніма: в середньовіччі «лукою» називали кривої поворот річки, дугу. Є й інше припущення щодо назви міста. У давньоруській мові «лука» - це «луг», відповідно, «великі луки» можна перекласти як «великі, великі луки».
Вперше Великі луки згадується в літописі у 1166 році. Однак у вигляді окремих поселень місто виникло ще раніше, в 8-9 століттях, і розташовувався на великому водному шляху «з варяг у греки». Довгий час, аж до 18 століття він ніс службу міста-фортеці, стоячи на сторожі Новгородських земель. - російське місто в Псковській області, розташований в межах Ловатской низини, на берегах річки лову

Північні ворота Великолуцькому фортеці (Фото: wikipedia.org)

Жителі Великих Лук служили Росії під час Лівонської війни, Північної, російсько-польських і російсько-турецьких воєн, Великої Вітчизняної війни 1812 року. Особливу сторінку в історії міста займають грізні події Великої Вітчизняної війни.
Під час Великолукського битви, з 16 по 27 липня 1941 року, радянські солдати, льотчики і партизани затримали німецьку армію в її просуванні на Москву. Запеклі бої велися і пізніше, протягом двох місяців в 1942-1943 роках. Силами нашої армії німці потрапили в оточення, всі частини противника були знищені або здалися в полон. Бій було названо Великолуцькому наступальної операції, її учасники гідно виконали свою задачу, за що були удостоєні подяки в наказі І. В. Сталіна в січні 1943 року.
До моменту закінчення війни в місті залишилося всього 300 будинків, більше 3000 були спалені. Окремим подвигом можна назвати те, в які терміни веліколучане відновили своє місто. Вже до 1950 року Великі Луки був заново відбудований, знову почала розвиватися промисловість. За героїчні подвиги під час війни в 2008 році Великі Луки був удостоєний почесного звання «Місто військової слави».
Жителі Великих Лук служили Росії під час Лівонської війни, Північної, російсько-польських і російсько-турецьких воєн, Великої Вітчизняної війни 1812 року

Обеліск Слави в Великолуцькому фортеці (Фото: wikipedia.org)

Про доблесної історії міста можна дізнатися, відвідавши культурні пам'ятники: в Великих Луках збереглися бастіони і стіни фортеці часів Північної війни початку 18 століття. Висота стін доходить до 16 метрів. Тут встановлено Обеліск Слави, а в Інженерному бастіоні знаходиться меморіал пам'яті танкістам-визволителям міста.
Але місто може похвалитися не тільки своєю історією, а й своїми людьми. Тут народилися і проживали герої Радянського Союзу, знамениті діячі науки і культури. Садиби, де вони жили, стали музеями. Це знаменитий математик І.М. Виноградов, перша жінка-математик і громадський діяч Софія Ковалевська , Відомий російський композитор Модест Мусоргський , маршал Костянтин Рокоссовський .
Не зайвим буде відвідати красиві храми Великих Лук - Свято-Вознесенський собор 1752 року Казанську церкву. Про минуле цієї землі розкажуть в краєзнавчому та літературно-художньому музеях.
День міста в Великих Луках святкується влітку.

Герб

Герб міста Великі Луки був відновлений в 2001 році на основі історичного герба 1781 року. Опис його говорить: «У пересіченому зеленню і червені поле три золотих поздовжньо покладених лука».

прапор

Прапор повторює символіку герба. Три лука золотого кольору символізують міцність, велич, інтелект і багатство.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация