Великий атлас Меркатора, 1595 рік видання. Обговорення на LiveInternet

МЕРКАТОР, ГЕРХАРД (Mercator, Gerardus) (1512 1594) (латинізоване ім'я Герхарда Кремера) Фламандський картограф і географ

МЕРКАТОР, ГЕРХАРД (Mercator, Gerardus) (1512 1594) (латинізоване ім'я Герхарда Кремера) Фламандський картограф і географ.

Народився 5 березня 1512 в Рупельмонде (Східна Фландрія, нині Бельгія). Найбільш відомий як автор картографічної проекції, що носить його ім'я. Меркатор вперше застосував цю Рівнокутні циліндричну проекцію при складанні навігаційної карти світу на 18 аркушах (1 569). В даний час проекція Меркатора застосовується для складання морських навігаційних і аеронавігаційних карт.

Меркатор навчався спочатку в Хертогенбоше, а потім в Лувенському університеті, де став учнем астронома, математика і географа Геми Фрізіуса. Після закінчення університету в 1532 працював разом з Фрізіусом над створенням глобусів Землі і Місяця; одночасно займався виготовленням точних оптичних інструментів, а також викладанням географії та астрономії. У 1537 випустив карту Палестини на 6 аркушах, а в 1538 карту світу (на ній вперше показав місце розташування південного материка, існування якого викликало сумніви). Ці дві роботи принесли Меркатор популярність. У 1540 Меркатор склав карту Фландрії. У 1541 створив глобус Землі, через 10 років глобус Місяця і в 1552 подарував їх Карлу V. У 1544 Меркатор був арештований за підозрою в єресі, але через сім місяців завдяки заступництву університету був звільнений. Побоюючись за свою безпеку в католицькій Фландрії, прийняв пропозицію переселитися в Дуйсбург (Німеччина) в 1552.

У 1544 Меркатор опублікував карту Європи на 15 аркушах. На ній вперше правильно показані обриси Середземного моря, усунені помилки, що повторювалися з часів Птолемея. У 1563 Меркатор склав карту Лотарингії, а в 1564 Британських островів (на 8 аркушах). У 1569 Меркатор опублікував Хронологію (Chronologia) огляд астрономічних і картографічних робіт. Через три роки випустив нову карту Європи на 15 аркушах, а в 1578 гравірування карти для нового видання Географії Птолемея, потім приступив до роботи над Атласом (сам термін вперше запропонований Меркатором для позначення набору карт). Перша частина Атласу з 51 карткою Франції, Німеччини та Бельгії вийшла в 1585, друга з 23 картами Італії та Греції в 1590 і третя з 36 картами Британських островів була опублікована після смерті Меркатора його сином Румольдом.

Помер Меркатор в Дуйсбурзі 2 грудня 1594.

Однією з головних особливостей Атласу Меркатора є наявність в ньому дивною карти, на якій зображений неіснуючий нині континент, імовірно є Гіперборея!

Серія повідомлень " Гіперборея ":

Частина 1 - Північна колиска людства
Частина 2 - Некотрие свідоцтва радянських вчених про відлуння найдавнішої слов'янської цивилизац
...
Частина 10 - Зачистка Даар з карт паразитами (Googl бреше)
Частина 11 - Майбутній експеримент з лабіринтами на Уралі
Частина 12 - Великий атлас Меркатора, 1595 рік видання
Частина 13 - ДРУГЕ НАРОДЖЕННЯ Гіпербореї
Частина 14 - Гіперборейські назви міст і річок Росії збереглися ... і зафіксовані в індійських трактатах
Частина 15 - Чому не хочуть копати на Кольському півострові!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация