Великий Кремлівський палац: історія, зали, фото

  1. Історія будівництва Великого Кремлівського палацу
  2. Великий Кремлівський палац і нові будівельні технології
  3. Про обробці і залах Кремлівського палацу
  4. Зал Засідань - найбільший зал Кремлівського Палацу
  5. Георгіївський зал Великого Кремлівського палацу
  6. Володимирський зал Великого Кремлівського палацу

Адреса: Росія, Москва, Московський Кремль
Початок будівництва: 1838 рік
Закінчення будівництва 1849 рік
Архітектор: К. А. Тон
Зали палацу: Андріївський, Олександрівський, Володимирський, Георгіївський, Катерининський
Координати: 55 ° 44'59.4 "N 37 ° 36'57.2" E
Об'єкт культурної спадщини Російської Федерації зміст:

Історія будівництва

Великий Кремлівський палац і нові будівельні технології

Про обробці і залах Кремлівського палацу

Зал Засідань - найбільший зал Кремлівського Палацу

Георгіївський зал

Володимирський зал

Палаци Московського Кремля

Великий Кремлівський палац на карті

Великий Кремлівський палац - будівля надзвичайної краси, а від виду і обробки всіх його приміщень буквально захоплює дух! На жаль, цей будинок є державною установою і режимним об'єктом, тому потрапити туди на екскурсію практично неможливо.

Починати розповідь про Великому Кремлівському палаці слід з історії його зведення, яка налічує не один десяток років і безліч подій.

Великий Боровицкий пагорб в Москві - місце розташування Великого Кремлівського палацу. Палац був побудований за проектом групи російських архітекторів, куди входили Чичагов, Бакарі, Герасимов, Ріхтер та інші. А керував цією групою відомий в той час архітектор К. Тон.

Головний фасад Великого Кремлівського палацу

Метою побудови Великого Кремлівського палацу було створення тимчасової резиденції для членів царської сім'ї на час їх приїзду в Москву. Цікаво, що Великий Кремлівський палац був побудований не на порожньому місці: до цього там стояв царський палац, який побудував в 18 столітті знаменитий Растреллі, а ще раніше - великокнязівський палац царя Івана 3.

Історія будівництва Великого Кремлівського палацу

У Великого Кремлівського палацу в тому вигляді, в якому він відомий нашим сучасникам, тривала історія. І починається вона з тих пір, коли столиця Російської Імперії була перенесена з Москви в Санкт-Петербург. Багато московських палаци в той час стали швидко втрачати своє значення і або починали руйнуватися, або знищуватися пожежами. І навіть незважаючи на те, що імператриця Анна Іоанівна більшу частину часу любила проводити в Москві, на стані Кремлівського палацу це ніяк не позначалося, на відміну від безлічі інших будівель державного значення.

Вид на Великого Кремлівського палацу з Москви річки

Справа в тому, що в 18 столітті палаци, побудовані ще за часів Середньовіччя, стали втрачати свою актуальність. Однак все змінилося, коли імператриця доручила знаменитого архітектора Б.Ф. Расстреллі звести новий палац, так званий Зимовий Анненгоф. Цей палац був побудований з дерева відповідно до модним тоді архітектурним стилем бароко.

Вже пізніше, коли на престол зійшла Єлизавета Петрівна, було прийнято рішення про будівництво в Кремлі нової імператорської резиденції. Так вже в 1749 році було знесено 3 царські палати (Столову, Середню і Набережну), і на тому ж фундаменті було зведено новий палац. Як і Зимовий Анненгоф, московський палац був виконаний в стилі бароко. За тим історичним документам, які збереглися до нашого часу, новий московський палац найбільше нагадував Великий Петергофский палац .

Однак наступного імператриці, Катерині II, новий палац не сподобався - на її думку, він був занадто скромний і не відповідав в повній мірі величі Російської імперії. Тому в черговий раз було прийнято рішення про перебудову московської імператорської резиденції. Архітектором Баженова В.І. був розроблений проект нового палацу.

був розроблений проект нового палацу

Вид на південний фасад Палацу

Масштаби споруди передбачалися чималі - палац повинен був займати всю околоречную територію Кремля, починаючи від Боровицького пагорба і до самого берега Москви-ріки. Для реалізації даного проекту на території Кремля було знищено кілька об'єктів. Наприклад, були знесені накази, що розташовувалися на схід від Архангельського собору. Піддалася руйнуванню і частина кремлівської стіни між Першої, Другої і Петровської Безіменними вежами і Тайницька воротами. Офіційна закладка нового палацу була здійснена в 1773 році. Але, що найцікавіше, вже в 1774, через рік після урочистої церемонії, проект був визнаний занадто масштабним і недоцільним для тих завдань, яким він повинен був відповідати. В результаті практично всі зруйновані об'єкти були відновлені, а на підготовленому місці було зведено один будинок - московське відділення Сенату. При цьому не забули про старому палаці - його вирішили оновити та трохи перебудувати.

Історія споруди великого Кремлівського палацу на цьому не закінчується. Коли в Москві почали будівництво храму Христа Спасителя, в черговий раз прийшла ідея про його оновленні. Підставою послужила думка про те, що новий Кремлівський палац мав би символізувати оновлення міста.

Підставою послужила думка про те, що новий Кремлівський палац мав би символізувати оновлення міста

Ініціатором створення нового палацу на місці старого відділення Сенату виступив російський імператор Микола I. Архітектор Костянтин Тон приступив до розробки нового проекту в 1837 році. Слід зазначити, що той же Костянтин Тон спроектував і збудував храм Христа Спасителя.

Великий Кремлівський палац і нові будівельні технології

Костянтин Тон для побудови великого Московського палацу вирішив застосувати ряд революційних для того часу нововведень. Полегшені вкликопролітні склепіння з цегли і кроквяні конструкції покрівель з металу були справді новим словом в будівельних технологіях того часу. Крім того, при зведенні великого Московського палацу вперше був використаний цемент.

Про обробці і залах Кремлівського палацу

Змішання стилів, використане у внутрішній обробці великого Кремлівського палацу, виконано з бездоганним смаком і включає в себе як елементи ренесансу, так і фрагменти російсько-візантійського стилів. Палац включає в себе кілька залів, про кожного з яких варто розповісти окремо.

Зал Засідань - найбільший зал Кремлівського Палацу

По сусідству з Георгіївським залом знаходиться найбільший зал Кремлівського Палацу - зал Засідань. Справа в тому, що зал вийшов найбільшим в результаті об'єднання в 1933-1934 роках архітектором Івановим відразу двох залів - Олександрівського та Андріївського.

За часів Радянської влади зал Засідань мав більш довгу назву: зал засідань Верховної Ради СРСР. У період з 1994 по 1998 рік були проведені реконструкційні роботи по відновленню інтер'єрів об'єднаних залів, які постраждали під час перепланування. Зал Засідань має площу 1615 кв. м, з 18-ти метровими стелями, а максимальна місткість залу становить 3000 осіб.

Георгіївський зал Великого Кремлівського палацу

Мабуть, найкрасивіший з усіх. Залу дали назву на честь Ордена святого Георгія Побідоносця. Для тих, хто не знає, - це найвища нагорода для офіцерського складу російської армії, яка була заснована в 1769 році. Зал присвячений героям військової слави Росії. У залах знаходяться кілька дощок з мармуру, на яких відображені назви полків, батарей і флотських екіпажів. Також висічені прізвища понад 10 тисяч кавалерів ордена Георгія Побідоносця. До речі, серед гордо носили цей орден такі відомі особистості як Олександр Суворов, Федір Ушаков, Михайло Кутузов, Павло Нахімов і Петро Багратіон.

Розміри Георгіївського залу наступні: довжина - 61 м, ширина 20.5 м, а висота становить 17.5 м. Основні кольори - білий і золотий. 18 пілонів, які підтримують стелю, зроблені у вигляді статуй з мармуру роботи І. Віталі.

Віталі

Фрагмент фасаду Палацу

Елементи освітлення залу також виглядають вражаюче - чого варті 6 позолочених ажурних, виконаних з бронзи люстр (кожна вагою в 1.3 тонни) і 40 стильних світильників, розташованих на стінах по периметру залу.

До знакових подій, що відбувалися в стінах Георгіївського залу, можна віднести прийом учасників Параду Перемоги в 1945 році і зустріч першого космонавта на Землі - Юрія Гагаріна.

Володимирський зал Великого Кремлівського палацу

Орден святого Володимира - це нагорода, в честь якої і названо Володимирський зал. Виконано зал дуже цікаво - у вигляді восьмигранника, освітлення залу - природне, крізь скляний купол на стелі. Фактично, цей зал - ключовий архітектурний елемент Великого Кремлівського палацу. З нього можна потрапити в Георгіївський Зал, Грановитую палату , Теремно палац і в багато інших приміщення. Для освітлення в нічний час в залі є люстра, також виготовлена ​​з позолоченої бронзи. Ще звертає на себе увагу красивий підлогу, паркет якого створений з декількох благородних порід дерева. Зал виконаний в рожевих тонах, в основному завдяки облицюванні стін з рожевого мармуру.

Георгіївський зал Великого Кремлівського палацу

На закінчення слід зазначити, що ансамбль Великого Кремлівського палацу таким, яким можна побачити його в наші дні, остаточно сформувався лише в 1851 г. Саме в той час були зведені Апартаменти палацу і Збройна Палата, які були з'єднані з усім комплексом за допомогою повітряного переходу. Крім Георгіївського і Володимирівської залів, в палаці є ще 3, менш значних - Андріївський, Катерининський і Олександрівські зали. Назви всіх залах дані відповідно до існуючих орденів Російської імперії. Сьогодні все зали задіяні для прийомів на вищому рівні, а сам палац є офіційною резиденцією Президента РФ.

Рейтинг пам'ятки

Палаци Московського Кремля

Великий Кремлівський палац у Московському Кремлі на мапі

Дивитися ще на Putidorogi-nn.ru:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация