Великий Кремлівський палац

(рус. Великий Кремлівський палац; англ. Grand Kremlin Palace)

Години роботи: палац закритий для вільного відвідування. Відвідати його можна тільки в складі організованих екскурсій, за попередніми заявками, з подачею паспортних даних та узгодженням дати відвідування.

Екскурсії в Великий Кремлівський палац тут

Великий Кремлівський палац - один з палаців Московського Кремля. Він стоїть на високому Боровицькому пагорбі. Палац був побудований в період з 1838-1849 роки. Раніше на цьому місці існував палац, побудований в XVIII столітті архітектором Б.-Ф. Растреллі, а до цього - великокнязівський палац Івана III. Перші кам'яні будівлі Великого Кремлівського палацу були побудовані італійським зодчим Алевизом Фрязіно в 1499-1508 роках.

Перші кам'яні будівлі Великого Кремлівського палацу були побудовані італійським зодчим Алевизом Фрязіно в 1499-1508 роках

Історично склалося так, що після перенесення столиці з Москви в Санкт-Петербург, палаци Кремля втратили своє колишнє значення Історично склалося так, що після перенесення столиці з Москви в Санкт-Петербург, палаци Кремля втратили своє колишнє значення. У роки правління цариці Анни Іоанівни, яка значну частину часу проводила в Москві, палацам приділялося більше уваги, але великий Кремлівський палац, того часу, все більше старів. При Ганні Іоанівні на подклетах старого палацу були зведені нові імператорські апартаменти «Зимовий Анненгоф» - дерев'яний палац в стилі бароко (архітектор Б.-Ф. Растреллі).

При імператриці Єлизавети Петрівни імператорський двір знову жив в Санкт-Петербурзі, але в Кремлі, все одно, було вирішено побудувати нову царську резиденцію. Нова будівля зовні нагадувало Великий Петергофський палац.

Коли на трон зійшла Катерина II, то цей палац був визнаний не відповідає величі Російської імперії, його було вирішено замінити новим будовою. Новий палац повинен був розташовуватися на всій приречной території Кремля, поширюючись від берега Москви-ріки на весь Боровицкий пагорб.

1 червня 1773 року сталась урочиста закладка нового палацу. Однак незабаром стало ясно, що таке масштабне будівництво недоцільно і роботи були припинені в 1774 році. Зруйновану кремлівську стіну і вежі відновили, а замість грандіозного палацу було побудовано лише будівля для московського відділення Сенату.

Аж до 1812 року не виникало нових спроб оновити палац, але початок будівництва храму Христа Спасителя знову поставило питання про будівництво нового кремлівського палацу, який би символізував відновлення Москви.

Нова резиденція будувалася за ініціативою Миколи I. Складання проекту палацу було доручено відомому архітектору Костянтину Тону, автору проекту Храму Христа Спасителя. За зразок стилістичного рішення передбачався палацу, Тону було зазначено взяти проектне рішення Коломенського палацу (1836 рік, архітектор Штакеншнейдер, проект не був здійснений), в монументальних формах розвивав композицію кремлівського палацу Терему.

Спочатку Великий Кремлівський палац і Збройова палата розглядалися як єдиний комплекс, який мав будуватися одночасно. У 1842 році будівництво було розділено на дві черги.

Будівля палацу утворює прямокутник з внутрішнім двором. Зовні палац оформлений в стилі попередніх століть: його фасади прикрашені різьбленими білокамінними фронтонами, а вікна - різьбленими лиштвами з подвійними арками і гирьки посередині, як в теремах XVII століття. З головного фасаду будівля здається триповерховим, але насправді в ньому всього два поверхи. Завдяки арочним вікон, що розділяються тонкими простінками, цей перший поверх палацу виглядає як закрита галерея. По центру палацу над дахом розташовується трибун, завершений позолоченій балюстрадою.

Довжина Кремлівського палацу складає 125 метрів, висота - 47 метрів, а загальна площа - 25 000 м² Довжина Кремлівського палацу складає 125 метрів, висота - 47 метрів, а загальна площа - 25 000 м². Палацовий комплекс, відомий як Великий Кремлівський палац, крім будівлі самого палацу включає в себе і деякі споруди періоду XV - XVII століть, які в минулому були частиною великокнязівської, а потім царської резиденції (Грановита палата, Золота Царицина палата, Теремно палац, палацові церкви) .

Загальна кількість кімнат, в палацовому комплексі, досягає 700. П'ять залів палацу (Георгіївський, Володимирський, Олександрівський, Андріївський і Катерининський), названі по імені орденів Російської імперії, в даний час, використовуються для державних і дипломатичних прийомів і офіційних церемоній, а сам палац є парадною резиденцією Президента Російської Федерації.

Зводячи палацовий комплекс, Костянтин Тон, в деякій мірі повторював планування попереднього палацу, а архітектурне оформлення перегукується з легендарними архітектурними спорудами давнини. Наприклад, аркада першого ярусу палацу - рімейк подклета Алевиза; тераса поверх аркади повторює старі гульбища і пов'язує ансамбль в просторі; зимовий сад, над новим переходом, нагадує висячі сади давнини; різьблене фігурне обрамлення віконних прорізів двухсветного другого поверху, профільовані пілястри між ними; центральна підвищена частина з кокошники, перекрита куполом, перегукується з архітектурою Теремного палацу. Але Тон не боявся вносити і нововведення в будівництво палацу - це було перше в російській архітектурі спорудження з Великопролітні полегшеними цегляними склепіннями і металевими кроквяними конструкціями покрівель.

П арадний вхід Великого Кремлівського палацу непомітно знаходиться в південному фасаді будівлі, тобто з боку Москви-ріки, звідки відвідувач потрапляє в мармуровий вестибюль з монолітними колонами з сердобольского граніту (Сердоболь - місто на березі Ладозького озера). З лівого боку вестибюля розташована, так звана, Власна половина їх імператорських величність, що тягнеться довгою анфіладою кімнат вздовж головного фасаду. Чудовою прикрасою головного палацового входу стали чотири бронзових торшера, відлиті і зібрані в Москві на фабриці Крумбюгелем.

На другий поверх Великого Кремлівського палацу, до парадним залам, ведуть сходи, що складається з шістдесяти шести пологих сходинок. Головна сходи декорована жовтим Коломенський мармуром, яким облицьовані колони уздовж прольотів і маршів сходів. На цій мармурової колонаді встановлені стрілчасті арки парадних сходів. Прольоти сходів висвітлюються дванадцятьма бронзовими люстрами, виконаними в єдиній стилістиці з торшерами Парадного вестибюля.

На другому поверсі, по обидва боки головних сходів, десять пілонів з жовтого коломенського мармуру обрамляють бічні площадки - галереї. Справа висить картина, на якій зображена битва Дмитра Донського з татарами на Куликовому полі в 1380 році. Вона написана в 1850 році французьким художником А. Івон, учнем П.Деляроша. Ліва майданчик веде в Парадні зали.

Ліва майданчик веде в Парадні зали

Чудова внутрішнє оздоблення приміщень палацу виконана в різних стилях, починаючи Ренесансом і закінчуючи візантійсько-російським стилем. Найкрасивіший зал - Георгіївський, названий на честь Ордена Святого Георгія Побідоносця - найвищого і шанованого ордена в російській армії, заснованого імператрицею Катериною II в 1769 році для нагородження офіцерів і генералів. Девіз ордена - «За службу і хоробрість». Це була найбільш почесна нагорода для військових, вищий орден російської армії. Поява Георгіївського залу у Великому Кремлівському палаці таким чином перетворило імператорську резиденцію ще і в пам'ятник ратних подвигів російської зброї. Цей зал не вражає безмежною розкішшю, а радше, строгістю і масштабами.

Цей зал не вражає безмежною розкішшю, а радше, строгістю і масштабами

Поздовжні стіни залу прорізані глибокими нішами. У нішах і на стінах можна побачити мармурові дошки, на яких золотими літерами написані назви прославлених військових частин і імена георгіївських кавалерів. Тут назви 545 полків, флотських екіпажів і батарей і більше 10 000 прізвищ офіцерів і генералів, нагороджених цим орденом. Серед кавалерів Георгіївського ордена такі люди, як Олександр Суворов, Михайло Кутузов, Петро Багратіон, Федір Ушаков, Павло Нахімов.

Серед кавалерів Георгіївського ордена такі люди, як Олександр Суворов, Михайло Кутузов, Петро Багратіон, Федір Ушаков, Павло Нахімов

Георгіївський зал - найбільше приміщення палацу. Його довжина становить 61 метр, ширина - 20,5 метрів, висота 17,5 метрів. Білий і золотий - основні кольори Георгіївського залу, білі - склепіння, стіни і скульптури, золото - імена Георгіївських кавалерів і військових з'єднань на дошках і гранях Піола. Зал прикрашають 18 потужних кручених колон, покритих орнаментом і увінчаних статуями перемог з лавровими вінками і пам'ятними датами. Мармурові статуї, на пілонах, алегорично символізують області і царства, складові багатонаціональна держава. На південній і північній стіні кімнати розміщені барельєфи, що зображують Святого Георгія і змія, їх автор - Павло Кладш. Знаки ордена прикрашають верхню частину стін білосніжного Георгіївського залу.

Під час урочистих прийомів в залі збиралися офіцери, на мундирі якої виблискували ті ж знаки, які прикрашають стіни залу. У 1945 році, в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу, проходив урочистий прийом учасників Параду Перемоги на Красній площі. Тут же з почестями зустрічали першого в світі космонавта - Юрія Гагаріна.

Для освітлення залу є шість ажурних золочених люстр з бронзи, вагою по 1 300 кілограмів, 40 настінних бра, і мешкаючи шовком, квітів георгіївською орденської стрічки, позолочена меблі. Стеля прикрашений ліпниною у формі рослинного орнаменту. У Георгіївському залі зберігся справжній паркет, роботи 1845 року. Для виконання його треба було 20 рідкісних порід дерева: індійський палісандр, африканський падук, бук, ясен, чинара і багато інших.

Олександрівський зал був побудований на честь ордена Святого благовірного князя Олександра Невського, заснованого 25 травня 1725 року імператрицею Катериною I. Девіз ордена - «За працю і отечество». Шість історичних полотен були створені і змонтовані в верхніх нішах торцевих сторін залу. На західній - військові подвиги князя, на східній - сцени з його мирного життя, будівельника монастирів, просвященного і справедливого правителя.

Зал має прямокутну форму і займає центральну частину другого поверху, по південному фасаду Великого Кремлівського палацу. У центральній частині залу знаходиться великий еліптичний купол, що спочивають на чотирьох потужних пілонах. В золотих барельєфах купола яскраво виділяються знаки ордена з вензелем S. А. - Sanctus Alexander - Святий Олександр. По кутах купола і над масивними золоченими дверима розташовуються двоголові орли.

Величезні, в два яруси, вікна Олександрівського залу, виходять на південь, і буквально заливають все приміщення світлом, що відбивається в численних дзеркалах. В оздобленні стін використаний білий і рожевий штучний мармур, червоним оксамитом, в колір орденської стрічки оббита меблі. Розкішне позолочене оздоблення залу гармонує з унікальним паркетною підлогою з 20 порід дерев.

За проектом академіка Ф.Г. Солнцева, в петербурзькій майстерні Єгора Скворцова, були виготовлені анфіладний орні двері, покриті дерев'яним різьбленням і позолотою. Важливим декоративним елементом прикраси залу стали виготовлені Василем Крумбюгелем мідні позолочені і посріблені герби губерній і областей Російської імперії, розписані олійними фарбами по золотим і срібним дошках під вид емалі.

Андріївський зал (тронний зал), колишній головним залом Великого Кремлівського Палацу в XIX столітті, відтворений в своєму первозданному пишноті. Андріївський тронний зал був зведений на честь вищого ордена Росії - Ордена Святого Андрія Первозванного, заснованого Петром Великим 10 березня 1698 року. Девіз ордена - «За віру та вірність». Андріївський зал - це золочені двері з орденськими хрестами і ланцюгами Андріївського ордена, 10 бронзових люстр і 35 бра, два унікальних каміна з яшми сіро-фіолетового кольору, а також три трону під горностаєм і унікальна паркетна мозаїка з безлічі цінних порід дерева. Стіни залу обтягнуті шовковою блакитний матерією кольору Андріївської орденської стрічки.

Це один з п'яти парадних орденських залів Великого Кремлівського палацу, розташований уздовж головного парадного південного фасаду палацу. Його величезний простір строго організовано п'ятьма парами потужних опор. Вони ділять весь його обсяг на три нефа - великий, центральний і менші бічні. Своїми золоченими стрілчастими склепіннями, двома рядами величних чотиригранних пілонів, із зображенням Всевидючого Ока, в золотих променях, над імператорським троном - зал нагадує храм.

У його східної стіни підносяться три тронних місця, під Горностаєва балдахінами У його східної стіни підносяться три тронних місця, під Горностаєва балдахінами. Під час коронації Імператора Миколи II, вони презназначалісь для імператора, імператриці, і імператриці - матері Миколи II. Імператорський трон осінений шатром, з входом в шість ступенів, покритий золотою парчею. Шатер прикрашений чудовою горностаєвій мантією. На плафоні шатра поміщений державний герб Російської імперії - двоголовий орел. Стіна над шатром, також, прикрашена зображенням державного герба, а по боках шатра розташовуються двоголові орли з Андріївським хрестом на грудях.

Андріївський зал висвітлюється через вісімнадцять вікон і дві балконні двері півд ой стіни, прорізані, в два яруси, строго один над одним. З протилежного боку знаходяться двері, що ведуть в Кавалергардський зал і Аванзал. В Андріївському залі Великого Кремлівського Палацу проходять найбільш урочисті заходи державного значення.

В Андріївському залі Великого Кремлівського Палацу проходять найбільш урочисті заходи державного значення

Дзеркальні двері, в північній стіні Георгіївського залу, ведуть до Володимирського зал. Володимирський зал передає історію Ордену святого Володимира - одного з перших руських князів. Він заснований на честь київського князя Володимира, при якому відбулося хрещення Русі. Девіз Ордена святого Володимира - «Користь, честь і слава». Багато заслужені громадяни були удостоєні ордена, в їх числі і один з творців Кремлівського палацу - архітектор Костянтин Тон.

Багато заслужені громадяни були удостоєні ордена, в їх числі і один з творців Кремлівського палацу - архітектор Костянтин Тон

Цей високий, восьмигранний зал XIX століття пов'язує воєдино палаци п'яти століть. Стіни і пілястри Володимирського залу облицьовані рожевим мармуром. Володимирський зал вражає своїм художнім оформленням: рожеві мармурові стіни і пілястри, ліпні золочені орнаменти склепінь і карнизів надають цьому залі казкову красу. Звід Володимирського залу нагадує російські намети, арки обхідних бічних галерей, як би повторюють обриси стародавніх арок.

Звід Володимирського залу нагадує російські намети, арки обхідних бічних галерей, як би повторюють обриси стародавніх арок

Широкі арки першого ярусу змінюються потрійними, більш тісними арочками другого ярусу, щоб перейти в покриті суцільною, позолоченій ліпниною, склепіння купола. Цей ліпний позолочений орнамент виконаний, як і на карнизах, ліпники братами Дилевимі.

Цей ліпний позолочений орнамент виконаний, як і на карнизах, ліпники братами Дилевимі

В цьому залі днем ​​світло проникає в скляний ліхтар на зводі купола, а ввечері його висвітлює величезна бронзова позолочена люстра, вага якої близько трьох тон. Вона приспущена до висоти галерей другого ярусу, і, як ніби, ширяє в центрі простору. Пол, за малюнком академіка Ф. Г. Солнцева, набраний з численних цінних порід дерева. Із залу можна потрапити в Грановитую палату, Георгіївський зал, Теремно палац і інші приміщення Великого Кремлівського палацу.

Із залу можна потрапити в Грановитую палату, Георгіївський зал, Теремно палац і інші приміщення Великого Кремлівського палацу

На Парадній половині палацу розташовується Катерининський зал - в минулому це був тронний зал російських імператриць. Він знаходиться трохи осторонь від анфілади парадних орденських залів другого поверху Великого Кремлівського палацу. Орден Святої Катерини був заснований Петром I в 1714 році - це єдиний жіночий орден в Росії, його девізом було «За любов і батьківщину». В середині XIX століття саме тут знаходився трон Її Імператорської Величності.

В середині XIX століття саме тут знаходився трон Її Імператорської Величності

Катериненський зал порівняно невеликий - його довжина 21 метр. Парадність цього залу вдало поєднується з особливою вишуканістю оздоблення, затишком і камерністю. Знаки ордена з девізом «За любов і батьківщину», обсипані великими штучними алмазами, розташовані на стінах і дверях залу. Позолочене зображення Ордена Святої Катерини, розміщене на срібному полі, прикрашає і двері тронного залу імператриці.

Висвітлюють зал бронзові позолочені люстри і незвичайні, по влаштуванню і красі, шість кришталевих канделябрів, виконані на імператорському скляному заводі в Петербурзі. Стіни оббиті сірим муаром, і червоної Койма орденської стрічки. На масивних стовпах розташовуються пілястри, прикрашені візерунком, з маленьких шматочків малахіту. Склепіння і карнизи залу декоровані позолоченою ліпниною. Паркет Катерининського залу являє собою високу художню цінність.

Безпосередньо до тронного Єкатерининському залі примикає Зелена вітальня. Вона призначена для прийому особливо почесних гостей.

Вона призначена для прийому особливо почесних гостей

Стеля напівкруглої зали розписаний квітковим орнаментом, а стіни оббиті тканиною (художник Джузеппе Коломбо Артарі). Розстановка меблів тут була продумана і узгоджена з архітектурними особливостями житлових кімнат.

Розстановка меблів тут була продумана і узгоджена з архітектурними особливостями житлових кімнат

Основною прикрасою вітальні є багато інкрустована меблі, бронзові кришталеві люстри і торшери. У парадній вітальні знаходяться три величезних канделябра, два з яких виконані в китайському стилі і один - в японському. Меблі була обтягнута золотою парчею з зеленим візерунком. Цю ж тканину використовували і для оббивки стін.

Цю ж тканину використовували і для оббивки стін

За Єкатерінінськім залом, в Парадній половіні, розташовуються колішні царські парадних вітальня и парадної опочивальні. Інтер'єр Парадній Вітальні (ніні Червона Вітальня) Виключно ошатній. Вона має альков з колонами-монолітами з сіро-зеленого мармуру, які вдало гармоніюють з яскраво-малиновою оббивкою стін і меблів. Для облицювання каміна використовується яшма зелено-синього кольору з прекрасним хвилястим малюнком, добре поданням російським майстром-каменерізом, що зумів підкреслити достоїнства уральського виробного каменю.

Для облицювання каміна використовується яшма зелено-синього кольору з прекрасним хвилястим малюнком, добре поданням російським майстром-каменерізом, що зумів підкреслити достоїнства уральського виробного каменю

Червона вітальня декорована в стилі Ренесанс. В її оформленні використаний білий, рожево-сірий і зелений мармур. У XIX столітті стіни і «гамбсівський» меблі покривала срібна парча з золотими квітами. З ними повністю поєднувалися пілястри, фризи і колони, що підтримують склепіння. Палісандрове двері, інкрустовані позолоченій бронзою і перламутром в стилі «буль», ведуть в сусідню Зелену вітальню і в Катерининський зал Великого Кремлівського палацу.

Палісандрове двері, інкрустовані позолоченій бронзою і перламутром в стилі «буль», ведуть в сусідню Зелену вітальню і в Катерининський зал Великого Кремлівського палацу

Власна половина, що призначалася особисто для імператора і його сім'ї, розташована на першому поверсі палацу Власна половина, що призначалася особисто для імператора і його сім'ї, розташована на першому поверсі палацу. Анфілада житлових приміщень Власної половини витягнута уздовж головного фасаду палацу, і складається з семи основних житлових і чотирьох невеликих прохідних кімнат, призначених для чергування і очікування придворних. Інтер'єри Власної половини відповідають монументальної архітектури палацу, і в той же час, їм властиві інтимність і домашній затишок. В оформленні цих приміщень декоратори застосовували художні методи стилів Бароко, Рококо, Класицизму.

Власна половина складається з семи кімнат: Їдальні, Вітальні, Кабінету Імператриці, будуар, Спальні, Кабінету Імператора і Приймальної. Незважаючи на те, що кожне приміщення витримано в своєму стилі, всі кімнати разом являють собою одне ціле. Власна половина - це музей російського житлового палацового інтер'єру, практично, повністю зберігся без значних переробок і доповнень.

Художники, які займалися обробкою палацу, приділяли велику увагу не тільки архітектурним деталям, але і підбору меблів, канделябрів, камінів, люстр. Каміни виконані з малахіту і мармуру. Будуар, Вітальню, Кабінет і Спальню прикрашають різноманітні вироби з порцеляни - це вази, торшери, люстра, схожа на розкішний букет, увінчаний плодом ананаса. Значне місце в колишніх житлових кімнатах палацу займають предмети з бронзи - годинник, канделябри. На камінах з малахіту і мармуру стоять годинник французької роботи - вони були замовлені спеціально для Великого Кремлівського палацу.

Освітлення мало важливе значення. Воно повинно було надати ще більше пишність інтер'єрів, тому кожна кришталева люстра в палаці оригінальна, кожна має свою конструкцію і форму підвісок. Величезні дзеркала, а також позолота, інкрустація, ліплення, різьблення, надають кімнатам палацу надзвичайно урочистий і помпезний вигляд. Міжкімнатні двері, виготовлені з цінних порід дерева, інкрустовані перламутром, панциром черепахи, зроблені на шипах без єдиного цвяха. Візерунки дверей, в палаці, ні разу не повторюються. Для обтягування стін, а також для портьєр і іншого, в кожній кімнаті застосовувалася тканину певного кольору. Ті, що особливо занепали, заново виготовили майстри з Павловського Посада.

Відкриває анфіладу Власної половини величезна залу столовой. Її стіни облицьовані білим і жовтим штучним мармуром. Склепінні стелі, з ліпним прикрасою, спираються на масивний центральний стовп, який візуально пов'язує вигляд цього приміщення з архітектурним рішенням Грановитій палати. Декоративні принципи класицизму використані в обробці столовой. Тут спокійне поєднання тонів штучного мармуру, біломармурові статуї міфологічних персонажів Леди і Гіменея, вази в стилі «Боргезе».

Тут спокійне поєднання тонів штучного мармуру, біломармурові статуї міфологічних персонажів Леди і Гіменея, вази в стилі «Боргезе»

Будуар Імператриці створений в спокійних тонах, стіни і меблі оббиті рожевим шовком. В меблі для будуар входить 24 предмета - різної форми: дивани, столи і стільці. Меблі виконана з горіхового дерева.

Меблі виконана з горіхового дерева

У будуарі знаходиться і один з найкрасивіших каменів палацу, він наче витесаний з цільного каменю - так щільно підігнані і відшліфовані пластини малахіту. Форма, пропорції, плавно вигнуті лінії всіх його конструкцій тільки підкреслюють його красу, а накладні золочені прикраси, надають особливу вишуканість. Камінні годинники привертають увагу вигадливою формою і химерним механізмом. Емалевий коло - календар, який показує місяці, дні тижня і фазу місяця (нижня частина годин). Над ним - годинник у формі вази, з нерухомою стрілкою у вигляді ящірки і двома обертовими циферблатами. Арабські цифри показували хвилини, а римські - годинник. Все це - в бронзовому, позолоченому оформленні.

Все це - в бронзовому, позолоченому оформленні

За будуар імператриці розташовується Опочивальня. Синьо-перламутрові тони, в поєднанні з білим і позолотою, створюють відчуття чистого нічного неба. У опочевальне панують два кольори - синій і золотий. Опочивальня Імператриці розкішна і вишукана одночасно. Атмосфера спокою і благочестя панує тут.

Атмосфера спокою і благочестя панує тут

Часто-золочений меблевий гарнітур створений в стилі Ренесанс. У цьому гарнітурі налічується 31 предмет. Камін з білого каррарського мармуру прикрашають годинник під назвою «Ніч».

Камін з білого каррарського мармуру прикрашають годинник під назвою «Ніч»

Годинник «Ніч» представляють собою циферблат у вигляді темно-синього кулі з накладними цифрами, зірками і двома бронзовими фігурками амурів з боків, стоять на позолоченій підставці, з литими золоченими жіночими фігурами.

Годинник «Ніч» представляють собою циферблат у вигляді темно-синього кулі з накладними цифрами, зірками і двома бронзовими фігурками амурів з боків, стоять на позолоченій підставці, з литими золоченими жіночими фігурами

Кабінет Імператриці підкреслено декоративний і оформлений в стилі «буль». Панівним є темно-малиновий колір, співзвучний духу інтер'єру французьких палаців кінця XVII - початку XVIII століття. Величезні дзеркала, виготовлення яких було розпочато в Росії саме в цей час, і багато разів відображена в них люстра збільшують відчуття помпезності, казкових розкошів.

Величезні дзеркала, виготовлення яких було розпочато в Росії саме в цей час, і багато разів відображена в них люстра збільшують відчуття помпезності, казкових розкошів

Ошатність інтер'єру надають золочені ліпні прикраси стін і зводів, двері, чудово зроблені з цінних порід дерева, і інкрустовані панциром черепахи, бронзою, перламутром. Невідомі майстри виготовили їх без цвяха і клею, на шипах. Меблі тут оббита шовковою з золотом тканиною. Золочені вишукані годинники і вази доповнюють оздоблення Кабінету.

Золочені вишукані годинники і вази доповнюють оздоблення Кабінету

Вітальня Імператриці - білосніжна з золотим, вісім гібсовой барельєфів - символи мистецтв, ще чотири, що зображують пори року, прикрашають її. Меблевий гарнітур, в стилі Людовика XV з бірюзового дерева, теж позолочений і оббитий візерунковим штофом. Меблів, тут, м'яких изгибающихся конструкцій, в стилі рокаель, в безлічі оброблені примхливими завитками і квітами.

Меблів, тут, м'яких изгибающихся конструкцій, в стилі рокаель, в безлічі оброблені примхливими завитками і квітами

Головною прикрасою вітальні є вироби з порцеляни - вази і торшери. Стеля прикрашає велика люстра з ліпними квітами, нагадує пишний букет, увінчаний плодом ананаса. Вона виготовлена ​​керамістами Петербурзького імператорського фарфорового заводу, в єдиному екземплярі, спеціально для інтер'єрів Великого Кремлівського палацу.

Вона виготовлена ​​керамістами Петербурзького імператорського фарфорового заводу, в єдиному екземплярі, спеціально для інтер'єрів Великого Кремлівського палацу

В даний час весь комплекс Великого Кремлівського палацу, крім Збройової палати, є головною Резиденцією Президента Російської Федерації.

Екскурсії в Великий Кремлівський палац тут

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация