Великий Василь. книги онлайн

  1. Книги (4)
  2. Коментарі читачів
Святитель Василь Великий народився близько 330 року в місті Кесарії Каппадокійської (Мала Азія), в благочестивій християнській сім'ї Василя та Емілії. Батько святителя був схоластиком (юристом) і викладачем риторики.

У сім'ї було десятеро дітей, з яких п'ять зараховані Церквою до лику святих: сам святитель Василь, його старша сестра преподобна Макрина († 380; пам'ять 19 липня), брат Григорій, єпископ Ніський († 385; пам'ять 10 січня), брат Петро, єпископ Севастийский († IV; пам'ять 9 січня) і молодша сестра - праведна Феозва, диякониса († 385; пам'ять 10 січня).

За своє коротке життя († 379) святитель Василь залишив нам безліч богословських праць: дев'ять бесід на Шестоднев, 16 бесід на різні псалми, п'ять книг на захист православного вчення про Святу Трійцю; 24 бесіди на різні богословські теми; сім аскетичних трактатів; правила чернечі; статут подвижницьку; дві книги про Хрещення; книгу про Святого Духа; кілька проповідей та 366 листів різним особам.

За свої заслуги перед Церквою святитель Василь названий Великим і прославляється, як "слава і краса Церкви", "світило і око всесвіту", "вчитель догматів", "палата вченості". Святитель Василь Великий є небесним покровителем просвітителя Руської Землі - святого рівноапостольного великого князя Володимира, якого нарекли в Хрещенні Василем.

Святитель Василь Великий, поряд зі святителем Миколаєм Чудотворцем, здавна користувався особливим шануванням у середовищі російського віруючого народу. Частка мощей святителя Василя і понині перебуває в Почаївській Лаврі. Чесна глава святителя Василя благоговійно зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні, а правиця його - у вівтарі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Великий Василь. Аудіо книги Великий Василь на відео

Книги (4)

бесіди
Книга великого людини, православного святого тому вже корисна для прочитання. Говорить про віру, хрещенні, духовності. За свої заслуги перед Церквою святитель Василь названий Великим і прославляється, як "слава і краса Церкви", "світило і око всесвіту", "вчитель догматів", "палата вченості".

Святитель Василь Великий є небесним покровителем просвітителя Руської Землі - святого рівноапостольного великого князя Володимира, якого нарекли в Хрещенні Василем. Святий Володимир глибоко шанував свого Ангела і в честь його побудував на Русі кілька храмів. Святитель Василь Великий, поряд зі святителем Миколаєм Чудотворцем, здавна користувався особливим шануванням у середовищі російського віруючого народу.

Бесіди на псалми
Псалом - тиша душ, раздаятель світу; він заспокоює бунтівні і рухливі помисли; він пом'якшує дратівливість души і уцеломудрівает нестримливі. Псалом - посередник дружби, єднання між далекими, примирення ворогуючих.

Бо хто може почитати ще ворогом того, з кимось підносив єдиний голос до Бога? Тому псалмоспів доставляє нам одне з найбільших благ - любов, - винайшовши сукупне спів замість вузла до єднання і зводячи людей в один приголосний лик.

Святитель Василь Великий. книга 1

Догматики-полемічні твори. Екзегетичні твори. Бесіди.

Перший том Творів святителя Василя Великого містить твори догматики-полемічні, екзегетичні, а також Бесіди: знамениті трактати «Проти Евномія» і «Про Святого Духа», «Бесіди на Шестоднев» та інші твори, перекладені на російську мову ще в XIX столітті. У своїх догматики-полемічних творах святий Василій постає як великий богослов Церкви і захисник Православ'я від єресі аріанства, в екзегетичних творах - як блискучий знавець Святого Письма і його чудовий тлумач, в Бесідах - як талановитий проповідник, який володів серцями і умами своїх слухачів.

Крім того, в даний том увійшли вперше перекладені на російську мову деякі з «Бесід на псалми», а також майже невідомі вітчизняному читачеві «Бесіди про створення людини».

Творіння. частина 1,2,3

Василь Великий один з трьох каппадокійських отців церкви, поряд з Григорія Нісського і Григорієм Богословом. Йому приписують винахід іконостасу та складання літургії Василя Великого, яка відбувається тільки десять разів на рік. Автор численних проповідей і листів (збереглося не менше трьохсот).

Святитель Василь Великий, архієпископ Кесарії Каппадокійської, «належить не одній Кесарійської Церкви, і не в своє тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним », - так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій, єпископ Іконійський.

У «Бесідах на Шестоднев» викладається християнський погляд на питання про те, як виник світ, ким і яким чином він був створений, на чому тримається світобудова, як виникають найважливіші природні явища. Розглядаючи дивовижні приклади з життя живої природи, святитель Василь робить висновки, повчальні для християнської душі.

Коментарі читачів

Додати відгук

Бо хто може почитати ще ворогом того, з кимось підносив єдиний голос до Бога?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация