Великобританія, Європа і суперечка про імміграцію

Я радий, що багато читають і коментує мою колонку, в якій обговорюються відносини між Великобританією і Європою на сучасному етапі. Коли торкаєшся настільки складне питання, то дев'ятисот слів (або близько того) недостатньо, багато доводиться опускати - це неминуче. Але є одна важлива тема, по якій я ще не писав, а саме: вплив проблеми імміграції на ставлення британців до Європи.
У Великобританії з даного питання ведуться запеклі суперечки. І тому є три основні причини. Перша: криза євро, який завдав шкоди іміджу ЄС. Друга: перебування консерваторів при владі; принагідно зауважу, що велика частина представників торі веде запеклі суперечки навколо Європи ще з часу падіння кабінету Маргарет Тетчер, консерватори хотіли провести референдум щодо введення євро, а потім - по конституції ЄС, але їм двічі відмовляли. Однак тепер вони налаштовані рішуче.
Але я вважаю, що найголовніша причина - збільшення потоків імміграції до Великобританії після того, як в 2004 році в Євросоюз увійшли десять нових держав. Наприклад, дуже багато хто думає, що в Великобританію переїхав майже мільйон поляків. (На недавньому семінарі, проведеному в Польщі, я запитав на рахунок точності даної цифри, і мені її підтвердили).
Читайте також: У Великобританії пройшли антиісламські акції
Поряд з іншими представниками британського середнього класу я вважаю, що поляки - самі зразкові іммігранти; в основній своїй масі вони добре освічені і дуже працьовиті. У тій частині Лондона, де я живу, можна побачити молодих поляків, які працюють в банках, на будмайданчиках, в кафе і навіть роздають паркувальні талони (правда, в останньому випадку навряд чи можна заслужити любов і повагу корінного населення, але не будемо чіплятися) . Польські храми завжди наповнені прихожанами, в наших початкових школах навчається безліч польських дітей, а в місцевих магазинах стало з'являтися все більше і більше дивовижних продуктів.


З іншого боку, ні я, ні нові іммігранти не збираємося конкурувати один з одним за, скажімо, якісь будівельні підряди або ж більш того - за місця для наших дітей в привілейованих англійських школах. Поговоріть з політиками і побачите, що виборці все частіше стали вимовляти слово "імміграція". Незважаючи на те, що образ поляка або ж вихідця з якої-небудь іншої країни Центральної Європи якось не в'яжеться з образом жебраки, що живе на допомогу, все одно і тут є чимало винятків.
На жаль, в наші дні слово "імміграція" дуже добре дає відчути справжній зміст виразу "втрата суверенітету". Мало хто з британців стурбований тим фактом, що Євросоюз регулює соціальне законодавство Великобританії, адже ця тема досить абстрактна. Інша справа - імміграція, її все бачать і все про неї говорять. Середньому виборцю не дуже-то подобається, коли політики йому роз'яснюють - і цілком правдиво - що згідно із законодавством ЄС, Великобританія насправді не може закрити свій кордон для мігрантів з країн ЄС, навіть якщо б дуже захотіла. Як відомо, одним з основних ознак держави є його контроль державного кордону. І раптом виявляється приголомшливий факт: виявляється, дане правило по відношенню до Великобританії припиняє застосовуватися, а покажчики з написом "Кордон Великобританії" відтепер значення не мають.
Також по темі: Стокгольм, четверта ніч заворушень
І на цій темі Партія незалежності Сполученого Королівства (UKIP) вже нагріває руки. Наприклад, вона почала експлуатувати питання про те, що, починаючи з наступного року, громадяни Румунії та Болгарії зможуть безперешкодно в'їжджати в нашу країну. Багато аналітиків вважають, що в даний момент фактор імміграції - сильніший аргумент, який змушує британців голосувати швидше за UKIP, ніж на користь Європи. Я б тут висловився точніше: велику роль надає поєднання обох факторів - і питання про Європу, і про імміграцію. Справді, якщо Британія залишиться в Євросоюзі, то, думаю, що питання про збільшення потоку мігрантів внаслідок розширення Європи стане одним з ключових. В тому-то й парадокс, адже саме британський уряд свого часу дуже сильно сприяло розширенню Євросоюзу.
Отже, що ж слід робити Девіду Камерону в процесі перегляду угод з ЄС? Не так вже й багато чого. Свобода пересування людей - це один з базових принципів Європейського Союзу, даний принцип практично неможливо (та й небажано) скасовувати. Британцям залишається лише одне - сформувати свої нові правила, які б ускладнили мігрантам можливість доступу до системи соціального забезпечення. Дане положення зовсім не повинно стосуватися тих молодих поляків, які в своїй більшості зовсім не байдикують, а працюють; воно всього лише покликане заспокоїти британських виборців. Крім того, подібна тривога виникла у Франції і в Німеччині, які все більше схиляються до того, щоб перейти до розробки нових правил імміграції.

Матеріали ИноСМИ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію редакції ИноСМИ.

Отже, що ж слід робити Девіду Камерону в процесі перегляду угод з ЄС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация