Великобританія: зі слів російських емігрантів

Вважається, що на характер англійської нації великий відбиток наклали численні племена-завойовники: англи, римляни, кельти, нормани, скандинавські вікінги, Юти і сакси. Саме таким багатогранним втручанням в життя і історію Англії і пояснюється особливий характер корінних англійців: він поєднує кельтську мрійливість, англосаксонську практичність, хоробрість вікінгів і норманську дисципліну.

Саме таким багатогранним втручанням в життя і історію Англії і пояснюється особливий характер корінних англійців: він поєднує кельтську мрійливість, англосаксонську практичність, хоробрість вікінгів і норманську дисципліну

У Великобританії на сьогоднішній день проживає понад 300 тисяч російських емігрантів, причому ця цифра може бути збільшена до одного мільйона, якщо в розрахунок брати білорусів, українців, емігрантів з Латвії і Литви і деяких інших, що віддає перевагу своєї рідної мови (через незатребуваність) російська більше ніж англійська.

Однак настільки істотна цифра не дозволяє відчувати себе тут російському емігрантові як вдома - не можна сказати, що в цій країні вороже ставляться до вихідців з Росії, але і шанують не особливо.

Що кажуть росіяни про Велику Британію

На перший погляд ця країна дуже привітна і доброзичлива - на вулицях посміхаються навіть незнайомі люди, на кожне необережне дію відповідають лише «excuse me» або «sorry» і здається, що до тебе всюди ставляться неймовірно добродушно.

Але подібні враження дуже швидко поступаються місцем істинному стану справ: нікого привітності англійців не існує, його імітує ввічлива маска, що доповнюється нескінченними вибаченнями, що вилітають з рота на автоматі і не несуть ніякої емоційного навантаження. Хто навіть порівняв англійське «сміти» з «червоним» російським слівцем, що рветься назовні якщо, наприклад, молоток замість капелюшка цвяха приземляється прямо на палець.

Існує думка, що більшість англійців відноситься до всіх іноземців не зовсім упереджено: до кого-то зі співчуттям, до кого-то з гидливістю, до кого-то навіть з презирством, при цьому свою націю вважаючи найкращою в світі. Як висловився один з блогерів у своїх судженнях про англійців «у британських підданих росіяни в рейтингу націй займають рядок поруч з вихідцями з країн Східної Європи, мабуть, поступаючись місцем лише представникам країн Африки і індійцям».

Часто російський стає об'єктом іронії - своєрідного англійського гумору, який інколи виражається в досить неприємні моменти: так в банках можна зіткнутися з знущальним пропозицією чек перевести в готівку в Росії, а замість квартири, схваленої після перегляду, в результаті орендувати зовсім не ту.

До речі, про почуття гумору - в Англії його наявність вважається одним з найбільш важливих достоїнств людини, а тому кожен в цій країні намагається показати себе, як людину з відмінним почуттям гумору, що часто виглядає досить безглуздо. Англійці часто наганяють іноземців в щире здивування своєю схильністю до фізіологічних жартів, на кшталт сальністю, падаючих брюк та іншого. При цьому більшість жартів не має на увазі особливо глибокого контексту, а скоріше служить своєрідним виходом для накопичених почуттів і емоцій. Багато англійці не тільки люблять жартувати над іншими, а й нерідко сміються над собою, що сильно контрастує з їх манірністю і зарозумілістю.

Якщо повернутися до теми того, що в Великобританії росіян не сильно шанують, то варто згадати і про те, що велику роль у цьому відіграє активна анти-пропанганда про Росію в ЗМІ. Багато російські емігранти, які проживають тут, скаржаться, що транслюються новини цілком складаються з негативних, де імідж російського людини представляють як неосвіченого «варвара», що віддає перевагу заробляти гроші незаконним шляхом.

Володимир Милованов, що проживає у Великобританії з 2003 року, розповідає, що за всі десять років не чув за офіційним ТВ і не читав в офіційних джерел нічого хорошого про Росію. «Той мінімум інформації, який можна зустріти, - пише він, - завжди негативний. При цьому примудряються не говорити про те, про що неможливо мовчати ».

Все вищесказане зовсім не означає, що російський емігрант виявиться в Великобританії ізгоєм, хоча, безумовно, на привітний прийом розраховувати не доводиться. При цьому в силах самої людини сформувати добре і позитивне ставлення до себе, нехай не відразу, але з часом. І перш за все, почати доведеться з хорошого знання англійської мови - до тих пір, поки вміння розмовляти і розуміти не буде доведено до ознак досконалості, очікувати до себе шанобливого ставлення практично марно.

Незважаючи на те, що англійці досить закритий і делікатний народ, що не демонструє відкрито своїх емоцій, тим більше негативних, ставлення до освіченій іноземцю у нього досить прийнятне. До речі, освіту самого англійця теж грає свою роль: якщо серед середнього класу і вище складно знайти ярого русофільства, то серед менш освічених можна зустріти тих, хто вважає що російські (маються на увазі працьовиті прибалтійці) захопили всі робочі місця.

До речі, серед іммігрантів зустрічається думка, що до росіян в Великобританії ставляться з симпатією, що пояснюється російської неагресивністю, законослухняністю, працьовитістю і швидкої асиміляцією в цій країні. А ось до інших еміграційних етносам відношення куди більш неспокійне.

Про життя у Великій Британії для російських

Більшість російських в Англії - це середній клас, який має квартиру або будинок в кредит недалеко від центру, роботу в середній менеджерській ланці, відпустка раз на рік до Європи і дітей, які навчаються в державній англійській школі.

В цілому про життя у Великій Британії можна відгукнутися досить позитивно - роботи з низьким рівнем заробітку і не вимагає особливої ​​кваліфікації багато. При цьому одержуваних коштів зазвичай вистачає на знімання кімнати і прожиток. Багатьом російським із Прибалтики, особливо тим, хто у віці, цього цілком вистачає - якщо дотягти до 60 років, то можна сподіватися на пенсію, яка покладена навіть тій людині в Великобританії, який офіційно за своє життя не пропрацював ні дня. Така пенсія дає право на безкоштовний проїзд, безкоштовне квартиру де-небудь в неблагополучного соціального резервації і посібники.

Про англійською менталітеті

Чільна риса англійського характеру - це відданість традиціям. Причому англійці прагнуть залишити деякі свої традиції, звички і ритуали в первозданному вигляді для того, щоб зберегти за собою всі особливості джентльменського поведінки. Цікаво, що англійці вкрай складно розлучаються з минулим - для них певну складність становить процес позбавлення від старих меблів, вони прагнуть розводити сади в тому ж стилі, що і предки, а стримана Манена одягатися характерна більшості британців - не залежно від фінансового становища.

Що стосується знаменитої англійської холодності, то вона насправді це всього лише особлива здатність британців до самоконтролю. Саме це холодність вважається основою «джентльменського поведінки» і є характерною рисою англійського менталітету. Для того щоб володіти собою і носити маску незворушності кожному англійцю з дитинства доводиться вести боротьбу з власним темпераментом і привчати себе до жорсткого самоконтролю. До речі, відкрите або розкута прояв почуттів на людях вважається у Великобританії ознакою невихованості і сильно вражає кожного британця в іноземців (особливо в емоційних французів і пристрасних іспанців).

Саме цим і пояснюється надмірна суворість англійців при вихованні дітей - вони переконані, що м'якість у ставленні до потомству не йде їм на користь. Як і в усьому іншому англійці ставляться до дітей стримано, прагнучи таким чином сформувати у них звичку приборкувати власні почуття. Дітей у Великобританії прийнято посилати вчитися в безпосереднє видалення від рідної домівки, щоб прищепити їм самостійність і відповідальність (найчастіше в пансіонатах і іменитих школах, де навчаються британські діти досить жорсткі порядки і сувора дисципліна, на думку батьків, що сприяє вихованню справжнього англійця).

У загальному і цілому, англійці - особлива нація. У цій країні кожен поважаючий себе англієць зобов'язаний мати хобі - не важливо, в якому вигляді, головне, щоб це захоплення було доведено до досконалості. Вони кажуть: «Мій дім - моя фортеця». Їм властивий снобізм, зарозумілість по відношенню до інших народів і манірність. Вони не діляться проблемами або труднощами, тому що це не прийнято. І головна їхня традиція - це незмінна вірність монархії, хоча королева давно стала просто символом Великобританії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация