Великого гонщика Александрова ховали, ніби президента

Великого гонщика Александрова ховали, ніби президента Манучарьянц Вероніка https://cdn.segodnya.ua/img/article/698/15_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/698/15_tn.jpg 2007-09 -06T17: 12: 14 + 03: 00 Одеса поховала свого знаменитого сина Андрія Александрова, який загинув на ралі в Болгарії. Його пом'януть в Ялті на етапі чемпіонату Європи.

У четвер о 12.30 на Таїровському кладовищі міста Одеси ховали 42-річного Андрія Александрова, п'ятикратного чемпіона України з автоспорту. За півгодини до офіційного початку церемонії в сонячний день на кладовищі раптом блиснула блискавка і полив дощ, як би вимивши землю перед прощанням. Через п'ять хвилин дощ закінчився і після цього трохи капав тільки після того, як тіло гонщика вже винесли з церкви на цвинтарі.

"Кажуть, це небо плаче, це хороший знак?" - поцікавилися ми у священика отця Ярослава, оскільки чули про таку народною прикметою. "Я б так не говорив, яка різниця, адже він пішов молодим, всього 42 роки. Його вже немає, і від цього дощу нічого не залежить" - заперечив служитель церкви. Перед тим, як провести панахиду, він уважно прочитав статтю в газеті "Сегодня", де розповідалося про загиблого спортсмена. Дуже рідко буває, щоб священнослужитель перед відспівування знав настільки багато про людину, яку доведеться проводжати в інший світ, зізнався він пізніше.

СВІТОВИЙ СИГНАЛ. Похорон по-раллийному виглядали дійсно вражаюче. Попереду процесії на швидкості 2 - 3 км на годину (повільніше пішоходів) рухалися 25 спортивних автомобілів, як учасників ралі, так і кросу. На бортах бойових машин, за кермом яких були одеські спортсмени, були номери, що залишилися від попередніх гонок, на стеклах - прізвища і традиційно - дані про групи крові членів екіпажу, як символ того, що будь-яка гонка може закінчитися трагічно. Всі спорткари рухалися із запаленими вогнями, безперервно і оглушливо сигналячи. В цей час ДАІ перекрила дорогу, що йде повз кладовище в обох напрямках, створивши 15-хвилинну пробку. Очолював кортеж багаторічний беззмінний керівник Одеського ралійного клубу Юрій Шаповалов, друг загиблого. За кортежем йшли близько двох сотень людей в чорному, серед яких були і родичі Александрова. Труну з тілом гонщика, одягненим в синій комбінезон пілота бойового боліда, несли на кладовище пішки від самого будинку по вулиці Глушко, 24, де він жив з сім'єю, а це, на хвилиночку, 4 кілометри.

Шум, що видається процесією, змусив вскочити цвинтарних продавщиць квітів. "Кого це так ховають, прямо як президента?" - запитувала одна з жінок. "Так гонщик розбився якийсь ...." - відповідала інша.

- І скільки ж йому років?

- Начебто 42 всього.

- Спаси Господи його душу, такий молодий, - голосила продавщиця хризантем.

До слова, причетні до автоспорту люди, які прибули на церемонію окремо від процесії, викупили у квіткарок все червоні гвоздики. Деякі з них запитували, чи доречно приносити багато, наприклад, відразу 30? "Можна, число адже непарне", - відповідали квіткарки.

Пом'янути В ЯЛТІ. На кладовищі був помічений губернатор Запорізької області Євген Червоненко, людина, що не на жарт причетний до автоспорту, він був штурманом ще в чемпіонаті СРСР. Він розповів "Сегодня", що незважаючи на смерть одного з найтитулованіших гонщиків України, один з етапів чемпіонату Європи ралі "Кубок Президента", яке розпочнеться 14 вересня в Ялті, все одно відбудеться. "Ми почнемо його з хвилини мовчання, згадаємо Андрія", - сказав пан Червоненко. Він приїхав разом з найвідомішим автогонщиком України Олександром Салюком - старшим, нині перейшов на тренерську роботу. Червоненко не заходив до церкви під час відспівування, він нервово курив на вулиці. Їм обом не з чуток відомо, що таке автомобільні аварії - обидва розбивалися, а машина з команди Червоненко на ралі в Паланзі недавно загорілася. На щастя, в останньому епізоді ніхто не загинув, але кожен гонщик знає, що на швидкості в 230 - 240 км на годину ти завжди на волосок від смерті.

АВТОМОБІЛЬНИЙ ПРОФЕСОР 42-річний Андрій Александров загинув на авторалі "Слівен-2007", яке проходило в рамках Кубка Східної Європи. Трагедія сталася 2 вересня близько 11 години ранку. Спортсмен встиг проїхати лише 500 метрів після "стартовою відмашки" на етапі "Стара річка". Як стверджують болгарські ЗМІ, ймовірна причина аварії - мокра дорога. Розглядаються й інші версії смерті: неуважність самого Андрія, мовляв, пілот "зазівався" перед складним поворотом, а також навігаційна помилка дружини Андрія Оксани, яка була в екіпажі штурманом, - вона могла неправильно "прочитати трасу". Оксана дивом залишилася жива.

Андрій Александров народився 15 серпня 1965 року у Львові. Однак все життя вважав себе одеситом і жив тут до 1995 року, після переїхав до Києва. Тричі був чемпіоном України з ралі, двічі - чемпіоном України з кільцевих гонок. З 1999-го пересів на автомобілі марки "Субару" і з тих пір залишався вірним їм ні як гонщик, ні як конструктор. Голова ралійного комітету Федерації автоспорту України, неодноразовий переможець і призер міжнародних етапів по ралі, кросу, кільцевих гонок. В одному екіпажі з дружиною Оксаною Андрій почав виступати з 2007 року, до цього вона їздила з іншими гонщиками. Дітей у Олександра і Оксани не було, про що всі друзі шкодують, кажуть, могла б бути династія. Починав Андрій свою кар'єру в автоспорті як механік. В кінці 1980-х працював з чемпіонами СРСР Сергієм Вуковичем і Віктором Московських. В Україні все, що було пов'язано з тюнінгом машини Subaru, так чи інакше проходило через його руки. "Професор" - так ніхто не називав його.
дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;Кажуть, це небо плаче, це хороший знак?
Quot;Кого це так ховають, прямо як президента?
І скільки ж йому років?
Деякі з них запитували, чи доречно приносити багато, наприклад, відразу 30?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация