Вересень релігійний: справляємо весілля і шануємо київську диво-ікону

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

31 вересня 2009, 15:51 Переглядів: 31 вересня 2009, 15:51 Переглядів:   Чудотворна ікона

Чудотворна ікона. Київську святиню «Призри на смирення» шанують 29 вересня. Фото cirota.ru.

1 вересня святкують Донський образ Божої Матері, берегиню південних рубежів Русі, а 8-го - найвідомішу з ікон, Володимирську. Обидві дати встановлені на честь позбавлення від татарських навал.

10 вересня - пам'ять святого Іова Почаївського, а також Собор преподобних Києво-Печерських, в Дальніх печерах спочивають. Події урочисто відзначають в обох Лаврах. Персонально ж поминають преподобних подвижників: Авраамия працьовитого - 3 вересня, Кукшу і Пимена Постніков - 9-го і Павла слухняно - 23-го.

8 вересня день ангела справляють все Наташі, оскільки в святцях значаться мученики IV століття Андріан і Наталя.

11 числа настає Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна або Іван Пісний. Якщо на Івана Купала в липні збирають цілющі трави, то тепер обмежуються корінням, і примовляють: "Іван Пісній настав, літо красне забравши". У цей день найсуворішого посту рекомендується уникати вживання в їжу овочів круглої, подібно голові, форми - буряка, капусти, яблук, цибулі. І не користуватися ножем, навіть хліб слід ламати руками. Не варто танцювати і веселитися, щоб не уподібнитися нечестивою Соломії, дочки Іродіади, за допомогою "бісівських танців" домоглася від царя Ірода страти Пророка.

12 вересня - перенесення мощей благовірного князя Олександра Невського, який розбив в льодовому побоїще лицарів Тевтонського ордена.

13-го святкують Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці, а 17-го - "Неопалиму купину", ікону оберігає від пожежі.

18 вересня згадують батьків Іоанна Предтечі - Захарію і Єлизавету.

19-го славлять Архістратига Михаїла в пам'ять про диво, скоєному в Хонех, коли він змінив русло річки.

21 вересня святкують Другу Пречисту або Різдво Пресвятої Владичиці Нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Від нього почалося наше спасіння: завдяки Богородиці людський рід обновився і смуток праматері Єви змінилася в радість. У церквах напередодні відправляється всенічне бдіння, а в саме свято - Божественна Літургія.

На наступний день, 22-го згадують благочестивих батьків Діви Марії Іоакима і Анну, також в календарі значиться Перенесення мощей святителя Феодосія Чернігівського.

27 вересня - Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, в пам'ять про події IV століття. Коли пошуки Олени, матері Рівноапостольного імператора Костянтина, увінчалися успіхом і був знайдений справжній Хрест, на якому розіп'яли Ісуса Христа, то патріарх Єрусалимський Макарій, піднявшись на високе місце, його споруджував, тобто піднімав на очах у народу. На службі в храмах тричі здійснюють колінопреклоніння перед хрестом, яку належить мати аналое.

29-го святкують визнану чудотворною, ікону "Призри на смирення", що знаходиться в київському Введенському монастирі на Печерську. Вона прославилася нерукотворним відбитком на склі. Для неї виготовили спеціальний кіот, і ікона була встановлена ​​в храмі, ліворуч від іконостасу.

30-го поминають мучениць Віру, Надію, Любов і матір їх Софію. Ті ж, хто носить ці імена, справляють іменини.

1 ВЕРЕСНЯ - ПОРА НА КОНЯ. Назва місяця походить від слова "septem" - "сьомий". Рік у древніх римлян починався з весни, останні місяці отримали порядкові номери. Подібний порядок літочислення прийняла і Київська Русь. У 1492-му початок року перемістилося на 1 вересня. У церковному календарі під датою 1 сентября (14-го новим стилем) зазначено новоліття. Одночасно відзначається пам'ять святого Симеона Стовпника, коротали своє життя на кам'яному стовпі. У козацьких пологах "на Семена" прийнято було хлопчиків, які досягли чотирирічної віку, вперше садити на коней. До цього часу в народному побуті закінчувалася дія всяких господарських договорів. Тоді ж в повітрі з'являються літаючі павутинки і починається пора першого бабиного літа.

ІУДЕЇ ВІДЗНАЧАТЬ НОВИЙ РІК

Сурмлять в баранячий ріг
Сурмлять в баранячий ріг

19 вересня іудеї зустрічають своє новоліття - Рош-Гашана ( "глава року" на івриті). Особливістю єврейського календаря є наявність в ньому чотирьох нових років, жоден з яких не доводиться на перше січня. Першого Тішрея зустрічають Новий рік, ведучи рахунок від створення світу. Настає десятиденний період духовного зосередження. Ще його називають днями каяття або трепету. Вважається, що в Рош-Гашана вирішується доля кожної людини на рік уперед. Євреї вітають один одного побажанням: "Так будете Ви записані на хороший рік у Книзі Життя!".

У синагогах тричі сурмлять в баранячий ріг, для нагадування про трубному голосі на Синайській горі. В Ізраїлі прийнято дарувати один одному подарунки, посилати поздоровлення. Сім'ї збираються за столом, заставленим традиційними стравами, що символізують різні блага. Рибу подають як символ родючості, баранячу голову - щоб не плентатися, образно висловлюючись, в хвості, моркву, нарізану кружечками, - як подібності золотих монет. Яблука на святковій трапезі маку в мед - щоб наступний рік був солодким і щасливим.

КАТОЛИКИ "ВІТАЮТЬ" Архангел

три архангела
три архангела

Різдво Пресвятої Діви Марії і Воздвиження Святого Хреста Господнього вірні Римського престолу відзначають 8 і 14 вересня. А 29-го у них виключно католицьке свято - Святих архангелів Михайла, Гавриїла і Рафаїла. Вважається, що кожен з трьох ангелів символізує одне з основних божественних якостей: добро, розум і красу. Рафаїл, ім'я якого означає - "Бог лікує", співвідноситься з добротою Господа. Михайло, "Хто як Бог", начальник воїнства проти сил темряви - з розумом Божим. Гавриїл, "Сила Божа", що був посланий з благою звісткою до Діви Марії, висловлює Божественну красу. Разом вони уособлюють небесні сили. Для католицького благочестя істотно поняття "запропонованих свят", в які кожному прихожанину личить брати участь в месі. Сюди входять всі неділі року, включаючи дати Пасхи, П'ятидесятниці, Різдва Христового, Бого¬явленія, Вознесіння, Успіння Богородиці, Святого Йосипа, святих Петра і Павла, Всіх Святих. У традиційно католицьких країнах запропоновані свята є офіційними вихідними. Всього в літургійному календарі заповнені 188 днів року, частково залишено для поминання місцевих святих.

У МУСУЛЬМАН РАМАДАН

У мусульман - священний місяць Рамадан, час посту тривалістю 30 діб - до молодика. "О, ви, які увірували! Пост призначений для вас, як і для тих, хто був раніше вас, щоб ви змогли досягти праведності", - за таким закликом Священного Корану живуть в цю пору послідовники Магомета. Мусульманський пост відрізняється від християнського: не дозволено їсти, пити, палити і торкатися до жінок тільки протягом світлового дня. Після заходу сонця всі заборони знімаються, проте це не означає, що можна відриватися на всю котушку - необхідно дотримуватися помірності. Час проводять в молитві, читанні Корану і богоугодних справах, серед яких на першому місці - подаяння милостині. Якщо не нагодуєш бідняка, позбудешся шансів потрапити в рай. До того ж пост, за вченням ісламу, - кращий спосіб позбутися від гріхів. 21 вересня Рамадан завершується і настає свято розговіння Ід уль-фітр (тюрк. Ураза-байрам, Рамадан-байрам). Мусульмани надягають святковий одяг і поспішають в мечеть на молитву. Після цього йдуть в гості і роздають пожертвування.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вересень релігійний: справляємо весілля і шануємо київську диво-ікону". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Деміївський Косма

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация