Верховна Рада 8.0. «Дніпропетровські»

Судячи з оприлюднених результатів виборів, опублікованих на офіційному сайті Центральної виборчої комісії, в український парламент восьмого скликання увійде 24 представники Дніпропетровської області, 17 з них - кандидати, які перемогли в одномандатних округах.

Всіх їх можна умовно розділити на проєвропейських (в основному, новачки) і проросійських (люди, які «мали вагу» при президенті Вікторі Януковичі).

На обличчя - чіткий розділ сил.

Об'єднані

За попередніми даними ЦВК, до Верховної Ради восьмого скликання повинні потрапити 8 кандидатів від Дніпропетровщини, висунутих пропрезидентською партією «Блок Петра Порошенка» (БПП): Максим Курячий, Андрій Денисенко, Іван Куліченко, Віталій Купрій, Олександр Дубінін, Костянтин Усов, Валентин Дідич та Андрій Павелко.

Депутат Дніпропетровської міськради Максим Курячий здобув непросту перемогу в 25 окрузі (Дніпропетровськ, Красногвардійський район) над головою Наглядової ради ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Загідом Красновим. Різниця між ними всього 441 голос.

Курячий довгий час перебував у лавах ВО «Батьківщина» і навіть був керівником зазначеної фракції в Дніпропетровській міськраді. У 2012 році партія його висунула до Верховної Ради з цього ж 25 округу. Тоді він програв близько 10 тис. Голосів кандидату від Партії Регіонів Ігорю Циркіну, посівши друге місце.

У жовтні 2013 року Максим Курячий зняв з себе повноваження керівника фракції, вийшов з партії «Батьківщина» і заявив про вступ до фракції «Демократи» в Дніпропетровській міськраді. Пояснив своє рішення тим, що «нинішня опозиція вичерпала себе».

Один з ідеологів створення партії «Демократи» - Андрій Павелко (колишній член політпартії Арсенія Яценюка «Фронт змін») - також пройшов до українського парламенту, як представник пропрезидентської сили, але більш впевнено. Він був включений в загальнонаціональний список партії (багатомандатний округ) під номером 33. Навіть за найбільш негативним прогнозам це місце було прохідним.

Під час позачергових президентських виборів Павелко був керівником штабу Петра Порошенка в Дніпропетровській області, а представники фракції «Демократи» спочатку навіть були довіреними особами Порошенко в округах області , В тому числі і Максим Курячий - в 28 окрузі. Але, з часом, довірених осіб замінили.

Радники голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського, що представляють націоналістичні політсили, Андрій Денисенко та Віталій Купрій пройшли до Верховної Ради України по мажоритарці. Вони були висунуті всій тій же пропрезидентською партією.

Денисенко, який переміг в 26 окрузі (Дніпропетровськ, Бабушкінський район), є представником «Правого сектора», до цього був радником лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока. На парламентських виборах в 2012 році був кандидатом в народні депутати за списком ВО «Свобода». Тоді йому дісталося непрохідне, 53 місце.

Віталій Купрій переміг в 29 окрузі (Дніпропетровський район). До недавнього часу також представляв ВО «Свобода», хоча в графі «Відомості про кандидата» на офіційному сайті Центрвиборчкому вказано, що він безпартійний.

До недавнього часу також представляв ВО «Свобода», хоча в графі «Відомості про кандидата» на офіційному сайті Центрвиборчкому вказано, що він безпартійний

Зліва Віталій Купрій, праворуч - Андрій Денисенко (в жовтій кофті) / фото Denis Fedyunin, Facebook

Так чи інакше, їх не можна назвати «людьми партії Порошенко». Підтримкою пропрезидентської сили вони, в більшій мірі, скористалися як інструментом. Швидше за все, більш авторитетним центром формування деяких їх рішень буде Дніпропетровська облдержадміністрація. До речі, Віталій Купрій раніше складався і в партії «Україна майбутнього», лідер якої, Святослав Олійник, на сьогоднішній день - виконуючий обов'язки заступника голови Дніпропетровської обдержадміністрацій.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, який написав заяву про вихід з Партії регіонів 22 лютого 2014 року , Здобув перемогу в 28 одномандатному окрузі (Дніпропетровськ, Ленінський район). Гнучкість і зговірливість Куліченко - одного з ватажків антиМайдан в Дніпропетровську - дозволила йому заручитися підтримкою політсили нового президента і лояльністю «команди Коломойського». За словами губернатора Дніпропетровщини, рішення Куліченко не було спонтанним.

«Я з ним спілкувався. Ми розмовляли десь в травні, в червні, в липні. Він сам сказав, що втомився на посаді мера. Але він готовий і далі працювати. Я не вважаю, що Іван Іванович поганий мер. Так, могло б бути і краще, але він же намагався на початкових етапах своєї деятельності.Есть велика кількість людей, до яких я б міг відноситься набагато гірше, ніж до Івана Івановича », - сказав 27 вересня на прес-конференції Ігор Коломойський.

У 30 окрузі (Дніпродзержинськ, Заводський район) за попередньою інформацією перемагає ще один кандидат, близький до голови Дніпропетровської ОДА, Ігорю Коломойському, Олександр Дубінін. Він є головою правління ПАТ «ДніпроАзот», що знаходиться на орбіті групи «Приват» Ігоря Коломойського ( «ДніпроАзот» інтегровано в «напівдержавне» ВАТ «Укрнафта», контрольоване Коломойським).

Дубінін отримав саму невпевнену перемогу в області: на «своєму» окрузі він обігнав найближчого опонента, директора з розвитку підприємства «ЗІП», Олега Захорольського, всього на 61 голос .

Перемога Дубініна все ще під питанням.

29 жовтня в Центрвиборчком надійшло заяву Світлани Калюжної (Довіреної особи кандидата в народні депутати Олега Захорольського) про забезпечення встановлення достовірних підсумків голосування в окрузі №30.

Вона повідомила про ряд фальсифікацій. Серед іншого, цифри в бланках протоколів деяких дільничних виборчих комісій не відповідають тим, які оприлюднили на сайті ЦВК.

В результаті Центрвиборчком ухвалив здійснити повторний підрахунок голосів на дільничних виборчих комісіях №№ 120959, 120980, 120985, 121008, 121013.

Єдиний округ в Кривому Розі, в якому переміг висуванець партії «Блок Петра Порошенка» колишній журналіст Костянтин Усов - округ №33.

30 липня 2012 року став відомо, що уродженець Кривого Рогу Костянтин Усов балотується до Верховної Ради по 134-му округу в Одеській області від об'єднаної опозиції «Батьківщина». 31 липня 2012 року його написав заяву про звільнення з телеканалу «ТВі». На тих виборах він зайняв лише третє місце з результатом 18,21%.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Усов переміг з результатом 28,43%, обігнавши найближчого конкурента майже на 9%.

У 40 окрузі (смт Кринички, частина Дніпродзержинська) перемогу з результатом 27,55% здобув голова Криничанської райдержадміністрації, висунутий БПП, Валентин Дідич.

У 2006-2009 рр він був членом політичної партії «Наша Україна». З грудня 2011 року - член політичної партії «УДАР». Член ради Криничанської районної організації політичної партії «УДАР». У 2012 році балотувався по тому ж округу від партії Віталія Кличка.

Крім перемоги 8 кандидатів, офіційно висунутих партією «Блок Петра Порошенка», вибори виграв і «адвокат Коломойського», заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Борис Філатов в 27 окрузі (Дніпропетровськ, Жовтневий район). На вибори Філатов йшов як самовисуванець, але при цьому - з офіційною підтримкою партії «Блок Петра Порошенка».

«За 27 округу офіційна позиція« Блоку Петра Порошенка »і мене, як лідера цієї політичної сили - підтримка Бориса Філатова, як нашого найближчого союзника і дуже важливого посадовця, політичної фігури в Дніпропетровській області. Ми підтримуємо його і вважаємо, що це знак об'єднання всіх проукраїнських сил », - заявив ще на початку жовтня лідер партії« Блок Петра Порошенка »Юрій Луценко.

«Перші свої великі гроші я заробив беручи участь в корпоративних конфліктах з так званими олігархами. Я вам скажу чесно, всю першу десятку Forbes я знаю особисто », - розповідає про себе Борис Філатов.

Він і не приховує, що політика групи «Приват» завжди носила досить агресивний характер (12:25 на відео нижче). «Доводилося стикатися в тому числі з нечистими на руку політиками. З ними ми ніколи теж особливо не "панькалися». Ніколи особливо не намагалися знайти якогось компромісу », - каже переміг кандидат в депутати.

У 34 окрузі (смт Царичанка) перемогу здобув ще один самовисуванець, Олег Кришін. Основний його актив - ТОВ «Вільногірське скло» (голова наглядової ради), депутат Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина». Перемогу на окрузі він здобув у гендиректора ВАТ «Дніпровський крохмалопаточний комбінат» Олександра Майстренко (висувався пропрезидентською партією; як мінімум до президентства комбінат перебував під контролем Петра Порошенка).

Єдиним принциповим кандидатом, що не заручилися підтримкою популярних політсил, але переміг в мажоритарному окрузі області, став лідер політичної партії «Правий сектор» Дмитро Ярош. Політпартія «Правий сектор» висунула його в одномандатному окрузі 39 (смт Васильківка; Синельниківський район).

За списками «Народного фронту», партії прем'єра Арсенія Яценюка, проходять два кандидати з Дніпропетровська: командир батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1» ГУ МВС України в Дніпропетровській області Юрій Береза і народний депутат Верховної Ради попереднього скликання Денис Дзензерський. Він з Яценюком з часів членства в партії «Фронт змін».

Приїзд до Дніпропетровська Яценюка напередодні виборів. На фото Філатов обіймає комбата Юрія Березу

За списками партії «ВО« Батьківщина »в український парламент від Дніпропетровська проходить Юлія Тимошенко.

Представляти Дніпропетровськ у Верховній Раді від «Радікальної Партии Олега Ляшка» буде Віктор Галасюк. Він включений до прохідної частини списку радикалів (№ 10).

2 вересня 2014 року президент інноваційного парку «Bionic Hill» Віктор Галасюк вирішив залишити керівну посаду в проекті і зосередитися на громадській діяльності. Він подякував акціонерів і команду проекту і побажав успіху в реалізації подальших планів.

«Залишаючи менеджмент інноваційного парку на перевірену і професійну команду, я прийняв запрошення приєднатися до наглядової ради« Bionic University », в розвитку якого брав активну участь. Але зосереджуся переважно на професійній громадській діяльності. Буду відстоювати інтереси високотехнологічного бізнесу в Україні перед владою та міжнародною спільнотою. Моя мета - сприяти змінам економічної політики держави та проведення структурних реформ. Заради цього готовий співпрацювати з усіма україно-центричної силами в країні і за її межами », - заявив Галасюк.

№ 33 в списку політичної партії «Об'єднання Самопоміч» дніпропетровський «люстраторів» Андрій Немировський. Поки його місце не прохідне.

у статті «Одинадцять друзів люстри» Олена Гарагуц оприлюднила свідчення потерпілої, якій Немирівський обіцяв «послуги люстрації».

Знову до влади

Парламентські вибори в Дніпропетровській області пройшли, як ніколи демократично. Про це говорять підсумки виборів: представники попередньої партії влади побіжного президента Януковича перемогли в семи одномандатних округах Дніпропетровської області, ще троє - проходять за списком.

У 2012 році, на виборах до Верховної Ради України, важко було навіть уявити, щоб в якомусь окрузі Дніпропетровщини переміг не є членом Партії регіонів чи не її висуванець.

Отже, за списком політичної партії «Опозиційний блок» проходить уродженець Кривого Рогу Олександр Вілкул (№ 2). При Вікторі Януковичі завідував Дніпропетровською обласною організацією Партії регіонів.

З 2010 по 2012 рік був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Після успішних для облорганізації Партії регіонів парламентських виборів пішов на підвищення і 24 грудня 2012 року був призначений на посаду віце-прем'єр-міністра України. Незважаючи на переїзд до Києва, продовжував займатися політичними питаннями в області.

Олександр - син Криворізького міського голови Юрія Вілкула. Працював на гірничо-збагачувальних комбінатах, контрольованих компанією «СКМ» Рината Ахметова в Кривому Розі.

Наступником Вілкула на посаді губернатора Дніпропетровщини в грудні 2012 року, став інший кріворожанін, колишній співробітник «Ахметовська ГЗК», міністр промполітики в уряді Миколи Азарова, Дмитра Колєснікова.

Наступником Вілкула на посаді губернатора Дніпропетровщини в грудні 2012 року, став інший кріворожанін, колишній співробітник «Ахметовська ГЗК», міністр промполітики в уряді Миколи Азарова, Дмитра Колєснікова

17 грудня 2013, Антимайданом в дніпропетровському парку Глоби. Куліченко, нагадаємо, вже в команді нового президента / фото автора

Він також проходить у Верховну Раду за списком політпартії «Опозиційний блок» (№21).

Костянтин Павлов і Андрій Гальченко - «команда Вілкула» - перемогли в одномандатних округах Кривого Рогу.

Павлов був депутатом Верховної Ради попереднього, сьомого скликання, від Партії регіонів. До обрання в парламент був першим заступником Криворізького міського голови Юрія Вілкула. Зараз знову переміг в окрузі № 31, Жовтневий район Кривого Рогу.

Андрій Гальченко - перший заступник міського голови Кривого Рогу, проходить по 32 одномандатному округу (Довгинцівський район Кривого Рогу).

Неодноразовий народний депутат (Апостолівський, Криворізький райони), «юрист Вілкула», Дмитро Шпенов переміг в 37 окрузі і на цей раз.

У 2007 році він був обраний народним депутатом за списками Партії регіонів. У 2012 році він також був висунутий Партією регіонів і здобув перемогу в 37 окрузі.

Близькі до Вілкулу люди перемогли в одномандатних округах області та за межами Кривого Рогу. Так, народний депутат VII скликання від Партії регіонів, топ-менеджер підприємства Ріната Ахметова «ДТЕК Павлоградвугілля», Артур Мартовицький зайняв абсолютне перше місце за кількістю голосів в окрузі № 36 (Павлоград).

А заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації при Дмитра Колеснікова Вадим Нестеренко (був призначений в січні 2013 року) переміг в 38 одномандатному окрузі (Новомосковськ).

З життя Вадима Нестеренко : «Не встиг інститут закінчити, а вже його призначили генеральним директором з виробництва ВАТ« Агротехсервіс »в Новомосковську. Далі - більше: перший заступник агрофірми «Орільська», голова сільгоспкооперативу «Приорілля», глава правління ВАТ «Перещепинський елеватор». Стрімка кар'єра супроводжувалася збиранням земель. У буквальному сенсі ».

А ось що проходить вдруге по округу № 35 (Нікополь) кандидата в народні депутати Андрія Шипко відносини з Вілкулом вже не ті.

Нещодавно в Інтернеті з'явилося відео з коментарем Олександра Вілкула, в якому він безсторонньо відзивається про Шипко в зв'язку з його виходом з лав Партії регіонів.

«До Андрія Шипко я ставлюся зневажливо. Стояв по п'ять годин у мене в приймальні, клявся на хрестах, на іконах і перший втік (до речі, єдиний з дніпропетровських депутатів), коли йому запропонували «30 срібняків». Взяв гроші і втік. Тобто, я вважаю нормальним кандидатом Старуна », - сказав Олександр Вілкул.

Відео було оприлюднено в Інтернеті 29 жовтня 2014 року. Першоджерело: Анатолій Назаров (ВКонтакте)

Ну і в черговий раз в український парламент, досить впевнено, проходить «людина Пінчука» Яків Безбах - народний депутат попереднього скликання від Партії регіонів. Фігура досить самодостатня.

До речі, Безбах, Шипко, Мартовицький, Шпенов і Павлов голосували 16 сiчня «за» проект про внесення змін до ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№3879) - так звані «диктаторські» закони .

«Час єднатісь» - слоган передвиборчої кампанії партії «Блок Петра Порошенка» виявився для Дніпропетровської області не просто словами. Пропрезидентська сила дійсно зробила ставку на об'єднання, а не на організацію купки своїх «кнопкодавів», які не мають права голосу.

У зв'язку з цим, існує загроза недостатньої згуртованості нової, проєвропейської, проукраїнської команди народних депутатів, що може привести до гальмування реформування країни.

Вже є кандидати, які незадоволені прийняттям рішень партією «Блок Петра Порошенка».

«Безумовно, що всім учасникам майбутньої фракції« Блоку Петра Порошенка »у Верховній Раді хочеться плідно і ефективно працювати на благо України. Але у багатьох кандидатів у народні депутати від цієї політичної сили, хто переміг в мажоритарних округах на Дніпропетровщині, викликає занепокоєння те, як починають прийматися певні рішення », - написав 2 листопада на своїй сторінці в Facebook Віталій Купрій, висунутий БПП.

Чвари почалися і в нових об'єднаннях.

«Партійці негативно оцінили порушення об'єднанням« Самопоміч »рішень першого Національних зборів партії« Воля », непідтримку узгоджених мажоритарних кандидатів на окремих округах і невідповідність люстраційним і морально-етичним критеріям деяких активістів і членів об'єднання« Самопоміч ». У новому парламенті партійці «Волі» сформують міжфракційне депутатське об'єднання «Свобода» або депутатську групу з однойменною назвою ", - сказано в заяві політичної партії« Воля ».

У той же час, члени партії «Воля», обрані за списком об'єднання «Самопощь», все одно зобов'язуються вступити до фракції «Самопоміч» у Верховній Раді.

Незважаючи на всі ці доводи, є чітка впевненість у тому, що принципові питання, що стосуються оновлення країни, просуватися все-таки будуть. Звичайно, не завжди так легко і швидко.

Антон Філіппов

Помилка в тексті? Віділіть ее та натісніть Ctrl + Enter, щоб повідоміті про неї редакции.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация