Верховний суд дозволив судити посібників "ДНР / ЛНР" без визнання їх терористичними організаціями органами влади

Верховний суд поставив крапку в юридичній баталії в справі інформаторші "ДНР". Верховний суд поставив крапку в юридичній баталії в справі інформаторші ДНР

Ілюстрація / REUTERS

Рішення органів державної влади України про визнання "ДНР / ЛНР" терористичними організаціями, створеними російськими окупаційними властями на Донбасі, не потрібно для засудження їх поплічників.

Про це йдеться в постанові Верховного суду про визнання діяльності терористичної, йдеться на сайті судової влади України.

"Для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації) не потрібно рішення органів державної влади про визнання певної діяльності терористичної", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, такий висновок зробила колегія суддів Другий судової палати Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду, розглядаючи касаційну скаргу прокурора на ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 10 травня 2017 року кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянки М. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Читайте також З'явилося відео, як бойовики "ДНР" вчать дітей воювати

У зазначеній справі згідно з вироком Дзержинського міського суду Донецької області від 15 лютого 2017 року громадянка М. визнана винною в тому, що вона з метою сприяння учасникам злочинної організації встановила контакт з особою, яка перебувала в Горлівці, і передавала цій особі інформацію розвідувального характеру про підрозділах Збройних сил України, розташованих в Торецькому і його околицях.

"Хоча орган досудового розслідування пред'явив М. обвинувачення за ч.1 ст. 258-3 КК України (інше сприяння діяльності терористичної організації), суд першої інстанції перекваліфікував її дії на ч.1 ст.256 КК України (заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій шляхом надання інформації). Останній виходив, зокрема, з того, що відсутня будь-яке рішення суду або нормативний акт, яким «ДНР» визнана терористичною організацією ", - йдеться в повідомленні.

"З такою аргументацією погодився і апеляційний суд Донецької області, залишивши вирок місцевого суду без змін. Однак, на думку Верховного суду, апеляційний суд не врахував наступного. Поняття терористичної організації визначені в ст.1 Закону України« Про боротьбу з тероризмом », а також ст. 28 КК України. Терористична організація виділена як вид злочинної організації за спеціальною мети здійснення терористичної діяльності ", - наголошується в повідомленні.

У зв'язку з цим сказано, що встановлення в кримінальному провадженні передбачених в ст. 1 Закону «Про боротьбу з тероризмом» ознак певної організації (наявність стійкого об'єднання трьох і більше осіб, розподіл функцій між цими особами і т.п.) і відповідної мети її діяльності (порушення громадської безпеки, провокації воєнного конфлікту і ін.) Є підставою для визнання відповідної діяльності терористичної. При цьому таке визнання здійснюється судом в конкретному виробництві на підставі наявних матеріалів.

«Існування окремого судового рішення, рішення органу законодавчої або виконавчої влади про визнання діяльності терористичної для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст.258-3 КК України не потрібно», - наголошується в постанові ВС.

Також сказано, що поза увагою апеляційного суду залишилося і те, що обставина діяльності «ДНР» як терористичної організації підтверджується заявами Верховної Ради України та її зверненнями до міжнародних організацій, національні парламенти держав світу і т. П.

Таким чином ВС скасував постанову апеляційного суду і призначив новий розгляд в суді апеляційної інстанції.

Як повідомляв УНІАН, за даними Міноборони, на Донбасі збільшилася кількість російських кадрових офіцерів .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация