Вериги апостола і веселий вітер нашого Воскресіння

  1. Вітер, який водив апостолів
  2. Апостол Петро повторює долю свого Учителя
  3. Якщо раніше Ісус був обмежений людської браком часу, людської втомою, людським болем, то зараз Він...
  4. Ісус Христос абсолютно вільний
  5. Петро, як і ми всі, християни, покликані Ісусом Христом на Його, Божественну, Свободу, щоб бути Його...

Як апостол Петро повторює долю свого Учителя і в його житті з'являється зоря Воскресіння - про свободу Христової розмірковує Ольга Шульчева-Джарман. Як апостол Петро повторює долю свого Учителя і в його житті з'являється зоря Воскресіння - про свободу Христової розмірковує Ольга Шульчева-Джарман

Ольга Шульчева-Джарман

Вериги апостола Петра, як вважається, сковували його під час перебування в його останньому висновку, в Мамертинська в'язниці в Римі, при переслідуванні Нерона. Однак є й інша легенда, що ці вериги - кайдани, що залишилися на руках Петра, який звільнився чудесним чином, за допомогою Ангела (Діян. 12 глава) з Єрусалимської в'язниці.

Книга Діянь, як не дивно це звучить, зовсім малознайомих нам книга. Мало хто зможе переказати її сюжет - цікавий пригодницький сюжет роману про мандрівників і «сміливих і великих людей», яких воістину веде «веселий вітер» - Дух Божий, близько і відчутно ними сприймається, але не в екстазу містики, а в повсякденному житті.

Вітер, який водив апостолів

Дух, Пневма (як звучить це слово по-грецьки) і є - вітер, або, якщо говорити про Духа Святого, водівшем апостолів - Вітер, з великої літери. У Гіппократа є такий трактат - «Про вітрах», але іноді його переводять і «Про дух». Вітер і дух - синоніми для людини, що говорить по-грецьки.

Веселий вітер з тієї самої пісеньки сина капітана Гранта - теж практично головний герой чудового роману Жюля Верна, яка надихала безліч поколінь хлопчиків і дівчаток (не забуватимемо про сміливих і романтичних дівчат, які з захопленням читають про пригоди на суші і морі, про мандрівників і піратів !).

Веселий вітер веде героїв книги на пошуки сміливого капітана, якого всі вважають померлим, погібнувшім, сгинувшим без повернення - і який насправді живий. Вітер віє, де хоче і дає свободу. Карти не завжди мають рацію, карти можуть обманювати - і острів Марія Терезія може насправді називатися острів Табор, острів Фавор, острів, названий на честь гори Преображення Христового.

І на острові Табор чекає і не втрачає надії зустріти своїх люблячих дітей і своїх сміливих, які не втрачають надії і таких різних друзів, мореплавець і герой, мужній і добрий чоловік, капітан Грант.

Апостол Петро повторює долю свого Учителя

У Діяннях Апостолів віє справжній Вітер Божий, Дух Святий. Їм наповнена все життя дійових осіб. Це Дух Господній волі, і Його віянням пронизана вся ця книга, яку колись називали «Діяння Церкви». У ранніх християн слова «Церква» і «Дух» були практично синонімами.

... Апостол Петро в Діях немов повторює долю свого Учителя - і не боїться її повторити. Він сміливо проповідує, він говорить про те, що його співвітчизники розіп'яли Праведника, того самого Месію, якого вони чекали, що вони пропустили найбільша подія, немов минуле повз них і не просто непомічене ними, а зганьблену і принижене ними.

Але він не метає громи і блискавки - він говорить пригніченим своїм вчинком людям, що Бог у Христі прийме їх покаяння, що Ісус Христос - не злий і не злопам'ятний, що, будучи зовсім недавно став розп'ятий з їх потурання або, можливо, мовчазного схвалення, він переміг смерть. Тепер Він - в Бозі, Він - вільний свободою Бога, Він - вище всіх, як Бог, і Він вільний дарувати Свою радість, свободу і милість кожному приходить до Нього.

Якщо раніше Ісус був обмежений людської браком часу, людської втомою, людським болем, то зараз Він прорвався через всі ці обмеження.

Він може помилувати кожного у Ізраїлі - Він милостивий. Він не пам'ятає зла. У Нього залишається одне, найгарячіший людське бажання - щоб усі спаслися, щоб усі прийшли до Нього. І Петро закликає всіх прийти до Ісуса, який явно і виразно після Воскресіння став Месією Ізраїлю.

Але це викликає гнів знавців Закону. Петро заарештований, побитий, кинутий в темницю, його скоро стратять. Здавалося, він повторює шлях Ісуса. Але немає - Ангел Господній приходить до нього, виводить з темниці, всупереч будь-якій безвиході, всупереч усякому розпачу люблячих його людей. Він повторює шлях Ісуса - але шлях, що веде в Воскресіння. У житті Петра є зоря Воскресіння, ніби блискавка, яка висвітлює темну ніч земної тяготи і безнадії. Попри все.

Попри все

Ісус Христос абсолютно вільний

Воскресіння Ісуса Христа проривається в наш світ. Воскреслий Ісус Христос, Син Божий, Він, над Ким не владна більше смерть - «вона Їм« не має влади »(Рим. 6: 9), більш не має над Ним влади, Він поза межами панування смерті - Він Самий, Бог Живий об'являється в силі Свого переможне повстання в кожному маленькому і великому диво. Воскресіння - це те, що відбувається всупереч будь-якій безнадійності, як говорив арх. Іаннуарія (Івлієв).

«Ісус Христос абсолютно вільний», - часто говорив о. Іаннуарія в своїх лекціях. - «Він може бути зі мною і з тобою. А може бути - з тобою, зі мною і з ним - одночасно. Може бути зі мною в Москві, і з ним в Токіо, і з нею в Америці. Може бути в сьогоденні, в минулому і майбутньому. Для Нього після Воскресіння немає ніяких обмежень ».

Петро, ​​як і ми, звичайна людина, він не Син Божий. Але він пішов за Христом, він покликаний Христом стати Його апостолом - і він стає на цей важкий шлях, на шлях насмішок і безчестя, а й на шлях радісної звістки, яку він несе, разом з іншими апостолами, всім народам без поділу їх на чистих і нечистих.

Петро, як і ми всі, християни, покликані Ісусом Христом на Його, Божественну, Свободу, щоб бути Його свідками - і знаком цього є віяння свободи, блискавка свободи в нашому невільному світі.

«Треба вірити твердо, що Ісус Христос воістину воскрес, - говорив видатний святий і чудотворець двадцятого століття, святитель Іоанн Сан-Францисский, - і тоді Господь завжди допоможе».

Христос Бог в силах явити Своє Воскресіння, Свою Божественну свободу серед усього зла і несвободи світу.

«Є, безумовно, дуже важливий зв'язок між поняттям свободи і поняттям воскресіння. Якщо ми будемо говорити конкретно про воскресіння Ісуса Христа, або есхатологічному воскресіння кожної людини по нашій вірі, то ми скажемо, що воскресіння є стан повного обоження, Богоподібності, а це є входження в стан Божественної волі. Ісус Христос воскреслий - Він вільний, Він вже не обмежений простором, часом, якимись фізичними характеристиками. І Він не обмежений ніякої смертю. Він вирвався з несвободи цього світу в інший Царство, яке Він і сповістив з самого початку: там, де він - там Царство Боже, там Царство свободи (архим. Іаннуарія (Івлієв)).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация