Версаль, фотографії Версальського палацу

У 20 кілометрах на північний захід від Парижа знаходиться королівський містечко Версаль, також відомий як Версальський палац. Цей розкішний палацовий комплекс був побудований за Людовіка XIV і сьогодні є одним з найпопулярніших туристичних місць Франції.

Цей розкішний палацовий комплекс був побудований за Людовіка XIV і сьогодні є одним з найпопулярніших туристичних місць Франції

flickr / MarsdenBoy

Перші згадки про Версальському палаці відносяться до 1623 році. На місці майбутньої королівської резиденції знаходився досить скромний мисливський замок, зведений за наказом Людовика XIII. Трохи пізніше (в 1632 році) ця територія була помітно розширена завдяки покупці Версальського маєтку.

flickr / MarsdenBoy

Ініціатором будівництва такого розкішного палацу став сам король Людовик XIV, який опинився під враженням після відвідин замку міністра фінансів у Во-ле-Віконт. Король був не тільки захоплений красою цього замку, але і зол, що подібна будова належить не йому. Незабаром Людовик XIV вирішив збудувати для себе ще більш розкішну резиденцію і для цих цілей найняв тих же майстрів, які брали участь в будівництві замку Во-ле-Віконт.

Незабаром Людовик XIV вирішив збудувати для себе ще більш розкішну резиденцію і для цих цілей найняв тих же майстрів, які брали участь в будівництві замку Во-ле-Віконт

Версальський палац є справжнім апофеозом потурання примхам французьких королів. На будівництво палацу не шкодували ні часу, ні грошей. В результаті Версальський палац став одним з найбільших і розкішних палаців Європи!

В результаті Версальський палац став одним з найбільших і розкішних палаців Європи

Безумовно, головним будовою Версаля є сам палац, довжина фасаду якого досягає 570 метрів. Усередині палацу знаходяться кілька розкішних парадних залів, в яких влаштовувалися різні світські заходи. Найбільш цікавим з них є Дзеркальна галерея. Її довжина становить 73 метри, ширина 10,6 метрів і висота 12,8 метрів. В стіни галерей вмонтовано 17 великих вікон і навпроти кожного з них не менше велике дзеркало. Саме тут в 1919 році було укладено знамените Версальської угоди.

Саме тут в 1919 році було укладено знамените Версальської угоди

Парадний вхід до палацу здійснюється через позолочені ворота, прикрашені королівським гербом і короною. У південному крилі Версальського палацу знаходилися покої перших дам, а в північному - королівські апартаменти. Крім вищезгаданої Дзеркального галереї варто відзначити палацовий театр, капелу і Галерею битв.

Крім вищезгаданої Дзеркального галереї варто відзначити палацовий театр, капелу і Галерею битв

Версаль відомий не тільки за рахунок розкішного палацу, а й своїм парком, який вважається одним з найбільших в Європі. Чудові клумби, смарагдові газони, басейни і фонтани з кристально чистою водою, а також численні скульптури - все це можна знайти в парку Версальського палацу.

Чудові клумби, смарагдові газони, басейни і фонтани з кристально чистою водою, а також численні скульптури - все це можна знайти в парку Версальського палацу

Згодом навколо Версальського палацу стало виникати безліч поселень, які в наслідок утворили невелике містечко. Тут жили ремісники, які забезпечували палац всім необхідним. За часів правління Людовика XV і Людовика XVI населення містечка досягало майже 100 тисяч осіб.

За часів правління Людовика XV і Людовика XVI населення містечка досягало майже 100 тисяч осіб

В цей час Версаль все ще будувався. Всього до будівельних робіт було залучено близько 20 тисяч осіб і близько 6 тисяч коней. Коли ж Версальський палац був нарешті закінчено, то чисельність міста швидко скоротилася.

Коли ж Версальський палац був нарешті закінчено, то чисельність міста швидко скоротилася

У Версальському палаці налічується понад 700 кімнат, 2000. вікон, 350 камінів і 70 сходів. Звичайній людині важко уявити, як жити серед такої розкоші! Щорічно Версальський палац відвідують десятки тисяч туристів, і всі вони залишають колишню королівську резиденцію під сильним враженням від побаченого!

Щорічно Версальський палац відвідують десятки тисяч туристів, і всі вони залишають колишню королівську резиденцію під сильним враженням від побаченого

У 1979 році Версаль був включений в список всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, а в 2003 році став частиною реставраційного проекту Жака Ширака. Проект розписаний на найближчі 20 років, і за цей час планується відновити фасад палацу, оновити планування садів і реконструювати деякі внутрішні приміщення Версаля.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация