Версаль в Парижі: як дістатися, статус музею, екскурсії

  1. Версальський Палац в Парижі - символ величі французької корони
  2. Версаль - респектабельний передмістя Парижа
  3. Перші реформи: від хатини до палацу
  4. Архітектор Версальського палацу
  5. Витрати на будівництво Версальського палацу
  6. Будівництво Версальського палацу
  7. Будівництво Версальського палацу під керівництвом Людовика XV
  8. Вплив революції і час Першої імперії
  9. Версаль отримує статус музею
  10. Зовнішня архітектура і внутрішній дизайн особняка
  11. Зали Версальського палацу
  12. Версальський Палац всередині
  13. Село Марії-Антуанетти
  14. Сади и парк Версаля
  15. заходи Версаля
  16. пропонований сервіс
  17. Квітки в Версаль
  18. Години роботи Версаля
  19. З Парижа в Версаль на поїзді (маршрут)
  20. З Парижа в Версаль на автобусі (маршрут)
  21. З Парижа в Версаль на автомобілі (маршрут)
  22. Версаль на мапі
  23. Версальський Палац (Фото)

Зміст статті

Версальський Палац в Парижі - символ величі французької корони

Чим пильніше вдивляєшся в історію Франції, тим більше дивуєшся бажанням королів перевершити попередників в розкоші. Кожен намагався зробити свою резиденцію більше і багатше, витрачаючи просто фантастичні гроші на благоустрій, і Версаль у Франції - яскравий приклад царственого пишноти, від якого захоплює дух.

Версаль - респектабельний передмістя Парижа

Сьогодні музей Версаль відомий всьому світу завдяки Людовіку XIII з династії Бурбонів, який побажав мати власне відокремлене гніздечко. У 1623 році Жан де Суазі продає належні йому землі королю, на яких з каменю, цегли і покрівельного сланцю виростає невеликий мисливський будиночок з п'яти кімнат.

У 1623 році Жан де Суазі продає належні йому землі королю, на яких з каменю, цегли і покрівельного сланцю виростає невеликий мисливський будиночок з п'яти кімнат

Людовик XIII

Мабуть, Людовику XIII дуже не вистачало тиші і спокою, раз він вибрав настільки непримітне місце. Французький філософ Сен-Сімон говорив про нього: «Ніколи раніше я не зустрічав більш сумного і безплідного місця - без води, землі і ліси». І правда, навколо простягається лише болота і пісок, а населення було настільки нечисленним, що в літописах XI століття поселення згадується як скромна, нічим не примітна село, укрита за пагорбом, чия назва пояснюється ім'ям першого феодала-власника - Гуго де Версалем.

Цей населений пункт виник лише тому, що лежав на шлях від Нормандії до Парижа , І подорожнім треба було десь зупинитися для відпочинку. Людовику XIII подобалося проводити тут час з друзями, і пізніше там, де колись стояла млин, а пізніше з'явився Мармуровий двір, виник скромний мисливський будиночок. Тоді складно було передбачити, що одного разу він розростеться і стане називатися - палац Версаль.

Перебуваючи на відстані 17,1 км на південному заході від столиць Франції, нині Версаль вважається важливим адміністративним центром департаменту Івелін з населенням більше 85 900 жителів. Тепер його оточують пишні ліси, а вдале планування, закладена ще в XVIII столітті, стала зразком для наслідування в період забудови Вашингтона.

Перші реформи: від хатини до палацу

Оскільки монархи завжди відрізнялися непостійністю, спрагою змін, а прагнення до розкоші у них в крові, вже в 1632 р до території короля приєднуються землі Гонда, що дозволяє значно розширити мисливське помістя. До будівлі приєднується 4 вежі, 2 додаткових крила і закриває вхід стіна. Як оборонних заходів навколо виростає стіна і з'являється рів, і тепер це не просто будиночок для відпочинку, а справжній укріплений замок, готовий незабаром перетворитися в королівську резиденцію.

Як оборонних заходів навколо виростає стіна і з'являється рів, і тепер це не просто будиночок для відпочинку, а справжній укріплений замок, готовий незабаром перетворитися в королівську резиденцію

Палац Версаль в Парижі

Людовик XIV - син попереднього монарха, виявився більш честолюбним, і 1661 р приступає до реконструкції своєї спадщини, а потім остаточно переїжджає в нього. Його прагнення проявити себе зрозуміло, адже занадто довго кермо управління державою перебували в чіпких руках його матері Анни Австрійської і міністра - кардинала Мазаріні.

Інша причина, чому король-сонце вирішує зробити Версальський палац центром правління країною, це фронда 1648-1653 р.р., після якої монарх відчув себе в Парижі не дуже комфортно.

Натхненням на будівництво прекрасного королівського палацу послужила шикарна резиденція міністра фінансів Фуке - Во-ле-Віконт. У 1661 році міністра заарештували, його майно конфіскували, а трійця зодчих, які працювали над його шато, була найнята Людовіком XIV з умовою, щоб його хороми стали в сто разів краще.

Архітектор Версальського палацу

Луї Ліво - архітектор Версальського палацу, займався зовнішнім виглядом будівлі; інтер'єр внутрішнього оздоблення був доручений Шарлю Лебреном; а Андре Ленотр виступав як майстер по паркостроенія (він також працював над Єлисейськими полями ).

Цей проект виявився для них лебединою піснею, оскільки до кінця своїх днів вони займалися тим, що будували і покращували Версальський Палац.

Витрати на будівництво Версальського палацу

Настільки колосальний задум вимагав великих людських і фінансових жертв. До робіт залучалися всі вільні руки, в тому числі селяни, солдати і моряки з усіх прилеглих територій. Щоб збільшити кількість будівельників, на час зведення шато заборонялися будь-які інші будівництва, і це забезпечило більш 30 000 людей на майданчику.

Що стосується грошей, то витрачена на замок сума шокує - майже 26 млн. Ліврів, що відповідало 10 521 867 кг срібла, а в перерахунку на сучасні гроші це близько 259,56 млрд. Євро. При цьому для короля всі матеріали продавалися по виключно низькими розцінками, а якщо виконавці виходили за межі кошторису, їм не оплачували різницю.

Будівництво Версальського палацу

Часом будівництво затихала, але ненадовго, і Людовик знову спрямовував свій погляд на майбутній палац, бажаючи швидше закінчити грандіозний проект. До 1682 року він постійно переїжджає між Лувром і Версалем, поки не вирішує повністю перебратися в нову резиденцію з усім двором.

До 1682 року він постійно переїжджає між   Лувром   і Версалем, поки не вирішує повністю перебратися в нову резиденцію з усім двором

Будівництво Палацу

Це рішення продиктоване кількома причинами. По-перше, король-сонце розумів, що запобігти змову в зародку можна, лише тримаючи аристократичну верхівку на очах. По-друге, в Парижі постійно відбувалися хвилювання, і перебування там ставало небезпечним. По-третє, розкішні хороми демонстрували всьому світу Францію, як головного гравця на військовому, політичному і культурному полі.

Етапи будівництва позначені періодами війн. Перша фаза перебудовних робіт тривала з 1664 по 1668 роки, коли розв'язалася війна з Іспанією. До цього моменту палац був здатний приймати до 600 персон.

У 1669 р після битви за Нідерланди почався другий трирічний період благоустрою: змінюється центральна частина - колишній мисливський будиночок, і переробляються прилеглі території. Південне крило переобладнано під покої королеви Марії Терезії, і практично ідентично північному крилу короля-сонце, а західна зона стала терасою. Також була передбачена октагонального ванна для купання і дитячі кімнати на верхніх поверхах.

У 1678 році завершується Голландська війни, і починається третя частина роботи над палацом аж до 1684г. В цей час західна тераса перетворюється в Дзеркальний галерею, поєднуючи окремі покої вінценосної подружжя. Її відрізняє справжній шик і багатство оформлення навіть сьогодні, хоча велика партія декору була продана ще в 1689 р

Її відрізняє справжній шик і багатство оформлення навіть сьогодні, хоча велика партія декору була продана ще в 1689 р

Історія Версальського палацу

З'являються нові прибудови для принців і дворян, а в двох величезних залах розміщується оранжерея. Цей етап в будівництві також відзначений тим, що прилеглі землі поступово перетворюються в прекрасні сади Версаля.

1682 р стає роком офіційним переїздом королівського двору в нову резиденцію, і це спричинило за собою зростання населення передмістя, поліпшення його добробуту.

До 1699 p будівництво завмерло, оскільки попередні військові кампанії і етапи роботи проїли в державному бюджеті солідну діру. Щоб підтримати Дев'ятирічну війну, яка тривала до 1710 р довелося продати деякі елементи розкішного декору, але після її завершення Людовик XIV приступає до четвертої стадії облаштування.

Ця пора відзначена зведенням черговий каплиці, що стала п'ятою на території Версаля. Відрізняючись від інших прямокутною формою і висотою, вона змінює фасад основної будівлі, викликаючи критику оточення. Однак згодом саме вона перетворилася в найбільш цікавий елемент архітектурного комплексу.

Будівництво Версальського палацу під керівництвом Людовика XV

До моменту, коли після смерті короля-сонце в 1715 р на трон зійшов п'ятирічний Людовик XV (на прізвисько Улюблений), Версальський палац вже вражав величною архітектурою, великими площами і царським внутрішнім оздобленням. Відвідавши в 1717 р Францію Петро I не приховує захоплення від побаченого і, розглядаючи особняк з прилеглим до нього парком, загоряється ідеєю побудувати щось подібне в Петербурзі.

Відвідавши в 1717 р Францію Петро I не приховує захоплення від побаченого і, розглядаючи особняк з прилеглим до нього парком, загоряється ідеєю побудувати щось подібне в Петербурзі

Версаль

При Улюбленому з архітектурним комплексом теж відбуваються значні зміни, хоча і не настільки колосальні, як при його батьку.

Перше, що він зробив, це завершив салон Геркулеса. При ньому також з'явилися Покої Мадам, Дофіна і його дружини, а ще Малі Покої Короля на нижньому, другому і третьому рівнях.

Визначними його досягненнями були визнані завершення Малий Тріанон, зал Опери та демонтаж Сходи Послів, що веде в Великі Королівські Покої, заради облаштування на її місці кімнат принцес.

Що стосується парку, то на відміну від Людовіка XIV, його син трохи приділяв уваги парку, і єдиною суттєвою його елементом став басейн Нептуна, побудований в 1738-1741 роках. Радикальні зміни в парковій зоні відбулися вже при Людовіку XVI, оскільки за сотню років дерева встигли засохнути, а необхідність в омолодження зелених насаджень потягнула за собою нові грандіозні дизайнерські ідеї.

Кульмінацією новаторських ідей в останні роки його правління стало переобладнання приміщень за порадою провідного архітектора Габріеля - з боку міста фасад повинен був прийняти класичний вид. Роботи за цим проектом тривали аж до ХХ століття.

Вплив революції і час Першої імперії

На початку жовтня 1789 р під проводом Лафайєта національна гвардія і натовп народу увірвалася в Версальський палац з вимогою вигнати королівську сім'ю і Національні збори в Париж. Щоб не нагнітати пристрасті ще більше, верхівка країни підпорядковується, перебираючись в Лувр і Тюїльрі , А Версаль втрачає статус адміністративно-управлінського центру та опечатується.

Щоб не нагнітати пристрасті ще більше, верхівка країни підпорядковується, перебираючись в Лувр і   Тюїльрі   , А Версаль втрачає статус адміністративно-управлінського центру та опечатується

Версаль в Парижі (Франція)

З цього моменту починається занепад замку. Поки Людовик XVI і Марія-Антуанетта знаходяться під вартою в очікуванні виконання вироку, відповідно до складеного плану по позбавленню від розкоші і використання будівлі під потреби нової влади йде звичайне мародерство.

Багато предметів внутрішнього оздоблення просто розтягнули, поки не був встановлений контроль. Після цього частина предметів відправили на аукціон, інші на виставки.

Роздумуючи над долею палацу, його пропонували здавати в оренду або продати, але в підсумку вирішили залишити під управлінням республіки, і поки не придумали йому краще призначення, сюди звозили предмети мистецтва, які пізніше поповнили запасники різних музеїв.

І все ж окремі елементи декору продовжували зникати зі стін колись розкішного особняка - їх продавали, щоб наповнити державну казну.

Будівля колишнього королівського особняка переживало період декадансу, поки не привернуло увагу Наполеон I, який повернув йому статус резиденції, але тепер уже імператора.

У 1806 р він віддає розпорядження архітектору Жаку Гондуен зайнятися відновними роботами, проте обидва його проекту Бонапарт відхиляє, і тільки в 1808 р заново відтворюються золоті і дзеркальні панелі, а з Фонтебло і Лувру звозиться меблі.

Версаль отримує статус музею

Коли в 1814 - 1815 р.р. і до влади знову приходить династія Бурбонів, на трон сідає останній французький король - Луї-Філіп I, який мав кілька прізвиськ: «король-громадянин», «король-буржуа», а під кінець «король-груша». Він перетворює побудований за наказом Людовика XIV Версальський палац в музей, в якому виставляються історичні цінності, картини зі сценами баталій, портрети і погруддя.

Він перетворює побудований за наказом Людовика XIV Версальський палац в музей, в якому виставляються історичні цінності, картини зі сценами баталій, портрети і погруддя

Палац Версаль (Париж)

Але підступне час приготувало ще кілька потрясінь, які з висоти пройдених років в полотні історії виглядають ефектним доповненням. Так, коли Франція виявилася стороною у Франко-пруській війні, німецька армія розмістилася в палаці штабом (1870-1871 р.р.), а щоб ще більше принизити французів, 18 січня в Дзеркальній галереї оголосила про Німецької імперії, і її кайзера - Вільгельма I. Але вже в лютому, в цій же галереї підписується мирний договір, а ще через місяць у Версаль повернулося французький уряд, щоб влаштуватися тут до 1879 року.

Однак нанесена образа не забулася, і щоб повернути «боржок», по закінченню Першої світової Дзеркальна галерея вибирається не дарма, щоб укласти з переможеної Німеччиною попереднє перемир'я і Віденської договір. Місцем примирення франко-німецьких сторін Версальський палац у Франції послужив і після Другої світової.

З 1952 року починається його глобальна реставрація, на яку уряд виділив 5 млн. Франків, а також оголосило по всім засобам зв'язку про пошук меценатів та виступило із закликом до добровільними пожертвами громадян. У 1979 р архітектурний комплекс стає частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а в 2007 р вводиться посада Президента Версальського палацу, яку зайняв міністр культури Жан-Жак Айагон.

Зовнішня архітектура і внутрішній дизайн особняка

З тих пір, як Версаль отримав статус музею, щорічно до нього стікаються мільйони туристів, охочих на власні очі побачити велич, блиск і достаток палацу, де змови і інтриги були нормою життя, з покоління в покоління вдосконалювалися підступні плани, плелися кулуарні плітки і створювалися таємниці Версаля .

З тих пір, як Версаль отримав статус музею, щорічно до нього стікаються мільйони туристів, охочих на власні очі побачити велич, блиск і достаток палацу, де змови і інтриги були нормою життя, з покоління в покоління вдосконалювалися підступні плани, плелися кулуарні плітки і створювалися таємниці Версаля

Зовнішня архітектура Версаля

Опинившись в оточенні стін, які пам'ятають перший крик народжених тут королів: Філіпа V, Людовиков XV, XVI і XVIII, Карла Х, очікуєш, що ось-ось з-за рогу з'явиться один з вінценосних синів Франції в оточенні придворних під шелест шовку і стукіт каблуків.

Настільки величезна площа колись належала монархам, а сьогодні зали Версаля приймають допитливих відвідувачів. Щоб орієнтуватися на чималих площах (67 тис. Кв. М), слід знати, що комплекс має кілька зон: Шато, Малий з Великий Тріанон, територія ферми Марії-Антуанетти і садово-паркова зона. Всього в палацових приміщеннях встановлено 372 статуї, 67 сходів і 25 тис. Вікон.

Головна будівля і головна визначна пам'ятка всього комплексу, куди прагнуть потрапити всі туристи - Шато. Минувши центральний вхід, ви потрапите на його внутрішній двір, звідки можна податися в парк або в сам палац, де Дзеркальний зал є його серцем. По суті, це прохід в 73 м і шириною 11 м, що поєднує обидва крила замку.

Дзеркальна кімната в Версалі

Родзинка Дзеркального кімнати в 357-й дзеркалах, розташованих навпроти 17 вікон. Відображення створює ілюзію, що сад обступає галерею з двох сторін, а ввечері в них колись сяяли вогнями тисячі свічок. Її прикрашали фігурні торшери, канделябри, вази з срібла в бронзової огранювання, кришталеві люстри і живі апельсинові дерева, а стіни і стеля розписані сценами з міфології та історії, в яких розіграні великі драми життя двору. Причому в ролі античного героя неодмінно зображувався сам Людовик XIV.

Навіть меблі тут була з чистого срібла (так задумав Лебрен), що говорить про первинне розмаху, але в 1689 р, на жаль, її довелося переплавити в монети для підтримки армії.

Навіть меблі тут була з чистого срібла (так задумав Лебрен), що говорить про первинне розмаху, але в 1689 р, на жаль, її довелося переплавити в монети для підтримки армії

Спальня короля Версаль

Також тут знаходяться королівські покої, в яких центральну частину займає ліжко, розташована на перетині трьох магістралей, що з'єднують Версальський палац з Парижем.

Спальня королеви теж знаходиться в Шато, а значних розмірів ложе з балдахіном та інші предмети інтер'єру прикрашає позолота. Неподалік передбачені і апартаменти принцес.

Зали Версальського палацу

В особняку розташовано кілька цікавих залів, наприклад, Зал Війни, де можна побачити полотна, що розповідають про колишні епічних битвах.

Недалеко від входу знаходиться Королівська капела. Її підлогу прикрашає фамільний герб, викладений кольоровим мармуром, а навколо вівтаря стоять скульптури давньогрецьких богів з бронзи. Верхній ярус капели займала вінценосна сім'я, а нижній - придворні. Після служби король віддалявся в одну з палат, відкритих сьогодні цікавим відвідувачам.

Зал Аполлона (або Тронний)

Зал Аполлона (або Тронний) - тут приймалися посли, вечорами проводилися свята або театралізовані вистави з музичним супроводом, в яких монарх нерідко брав участь.

У Залі Діани зазвичай грали в більярд. Салон Достатку служив буфетної, виставкою королівської колекції монет і полотен Карачі, Веронезе і Тиціана, а в Залі Венери головним експонатом є статуя Людовика XIV.

Салон Достатку служив буфетної, виставкою королівської колекції монет і полотен Карачі, Веронезе і Тиціана, а в Залі Венери головним експонатом є статуя Людовика XIV

зал Діани

Інтерес викликає також салон «Бичачий очей». Настільки немилозвучну назву отримала кімната з прорізом, з вигляду нагадує орган зору бика. Він служив вікном, через яке придворні могли спостерігати за монархом в його апартаментах.

Салон Бичачий очей

П-подібну форму має оранжерея, спроектована Ардуена-Мансаром, де працювало більше 200 садівників, доглядаючи за плодоносному екзотикою, серед якої було 3 000 гранатових, мандаринових і апельсинових дерев.

У певний час для огляду інтер'єру доступна Королівська Опера, але це залежить від розкладу концертів. Є й інші приміщення, куди можна потрапити тільки в супроводі гіда.

Версальський Палац всередині

Великий і Малий Тріанон у Версалі

Музей Версаль має два відокремлених палацу. У Великому Тріаноні більше 30 кімнат, окремий внутрішній дворик і парк з водоймами. Він служив покоями королю і його сім'ї, де вони могли відчувати себе більш фривольно, не дотримуючись суворого етикету.

Він служив покоями королю і його сім'ї, де вони могли відчувати себе більш фривольно, не дотримуючись суворого етикету

великий Тріанон

Свого часу тут гостювали: Петро I, Єлизавета II, Горбачов, Єльцин і інші політичні особи.

Малий Тріанон був свого роду жіночої територією. Затишний двоповерховий особняк спочатку обживала фаворитка короля Коханого - мадам Помпадур. Це єдина жінка, якій було дозволено провести свої останні дні в Версалі. Людовик дійсно був прив'язаний до неї, і коли вона померла від хвороби легенів, він проводжав її, стоячи на одному з балконів палацу під проливним дощем.

Людовик дійсно був прив'язаний до неї, і коли вона померла від хвороби легенів, він проводжав її, стоячи на одному з балконів палацу під проливним дощем

малий Тріанон

Його прощальними словами до неї були: «Ну і жахливу погоду ви вибрали, щоб в останній раз прогулятися, мадам».

Пізніше Малий Тріанон зайняла Дюбаррі і, нарешті, Марія-Антуанетта. За винятком спальні, в цій частині особняка більш скромне оздоблення, але зате був свій театр, де ставилися постановки за участю королеви. Тепер її перетворили в музей Марії-Антуанетти з оригінальними особистими і інтер'єрними предметами, і тільки деякі відтворені декораторами.

Село Марії-Антуанетти

У можновладців свої примхи, і у Марії-Антуанетти це була невеличке село прямо на території Версаля біля свого палацу. Маючи багато вільного часу, вона бавилася тим, що доїла корів, прополювати грядки, годувала птицю або прикрашала тварин кольоровими стрічками.

Маючи багато вільного часу, вона бавилася тим, що доїла корів, прополювати грядки, годувала птицю або прикрашала тварин кольоровими стрічками

Село Марії-Антуанетти

Тут були побудовані стійла для кіз і корів, голубник і сідала для курей, а ще заселено 12 будинків, причому «селянам» строго наказали дотримуватися пасторальний зовнішній вигляд.

Ця село відтворена разом з тваринами, і відкрита для відвідувань.

Сади и парк Версаля

Паркова частина дивує ідеально рівною поверхнею. Ще коли починалося будівництво, архітектори настільки ретельно вирівняли майданчик, що на ній не залишилося жодного горбка. Площа садів Версаля займає близько 5 кв. км, рясніє доріжками, зеленими кущами і деревами, фонтанами і озерами, бездоганними лініями зелених газонів.

км, рясніє доріжками, зеленими кущами і деревами, фонтанами і озерами, бездоганними лініями зелених газонів

парки Версаля

Сидячи на балконі своїх покоїв, король любив дивитися театралізовані вистави, які проходили на Мармуровому дворі, і саме тут Мольєр вперше поставив «Мізантропа». А над вікнами покоїв Людовика відраховували час годинник, але були зупинені в момент його смерті.

Монарх любив прогулюватися під арками і серед мармурових колон або влаштовувати серед них обідні трапези. Йому була близька тема античних богів, і сади Версаля щедро прикрашені їх фігурами.

Прямо перед Дзеркального галереєю паралельно один одному витягнулися два довгастих басейну, за якими вниз веде Великі сходи, а біля її підніжжя в оточенні чотирьох кам'яних ваз розлігся водойму з фонтаном Латона, прикрашений безліччю позолочених фігур.

Аполлон управляє колісницею

Далі алея з могутніми деревами вздовж неї веде до просторої зеленому моріжку, за якої у великому басейні Аполлон управляє колісницею, запряженій четвіркою водяних коней самого Нептуна - гіпокамп. Фонтан Аполлона формувався під керівництвом скульптора Тюбі, що взяв за основу ескізи Ш. Лебрена.

На півночі від палацу стоїть партер, прикрашений фігурами «присіли Венери» і «Точильники». Від них сходи підводить до басейнів «Сирени» і «Корона», що має округлу форму, а також до фонтану «Піраміда», в якому плескаються позолочені дельфіни з третинами.

Щоб побачити, як на 47 м вгору викидає струмінь води фонтан «Дракон», треба пройти по знаменитій «Алеї Води», створеної Ж. Ардуен-Мансаром, і має іншу назву - «Театр Води». Вона примітна тим, що її оточують 14 невеликих круглих водойм, створюють єдиний ступінчастий ансамбль з бронзовими зображеннями дітей, які утримують чашу, наповнену квітами і фруктами.

фонтани Версаля

Крім безлічі озер і басейнів з фонтанами, сади Версаля рясніють терасами, і чим далі від палацу, тим їх рівень поступово знижується. Крім цього тут приємно прогулятися по алеях, уявляючи, як цим же шляхом колись ходила Марія-Антуанетта, милуючись скульптурами і грою водяних струменів, що випускаються міфологічними тваринами.

Парк, наповнений гротами, павільйонами, системою водних каналів, рослинністю і оглядовими майданчиками виглядає настільки продуманим, що отримав назву «маленької Венеції».

заходи Версаля

Варто раз відвідати грандіозне «гніздечко» монархів, і ця подія надовго стане головним у вашому житті. Розваги, які тут проводяться, дозволять зануритися в строкате минуле Франції, побувати на справжньому балу при дворі, де під класичну музику галантні дами і кавалери в пишних костюмах рухаються в танці точно так же, як і кілька століть тому.

Розваги, які тут проводяться, дозволять зануритися в строкате минуле Франції, побувати на справжньому балу при дворі, де під класичну музику галантні дами і кавалери в пишних костюмах рухаються в танці точно так же, як і кілька століть тому

Бал в Версалі

Після цього щосуботи (травень-вересень), коли більшість туристів залишає Версальський палац, для власників квитків починається нічне шоу з підсвіченими фонтанами і музикою, а фінальною сценою о 23:00 стає грандіозний феєрверк, квітучий над Великим каналом.

Музичні фонтани, це прекрасне видовище, яке пестить погляд і слух, а включаються вони в вихідні та святкові дні.

Крім чудових шоу варті уваги постійні і тимчасові виставки картин сучасних художників і митців минулих епох, працюють тематичні кімнати, а після реконструкції відкрилася Королівська Опера, де ставляться п'єси і проходять концертні виступи.

пропонований сервіс

Щоб швидше переміщатися по великій території комплексу, можна орендувати велосипед за 6 євро, сигвей, електромобіль (при наявності міжнародних прав) або за 7,5 євро проїхатися від Шато до Тріанонов на туристичному електропоїзді.

Відвідувачам пропонують взяти напрокат човен, і зробити приємну прогулянку по Маленькій Венеції і Великому каналу.

Якщо втомилися і зголодніли, перекусити можна в кафе з відкритою верандою. У кількох точках пропонують взяти соки, картоплю та інші закуски на винос, а бажаючи посидіти з комфортом, загляньте в ресторани біля мальовничих місць саду.

Побувати в самому Версалі - це мрія, яка виповнюється раз в житті, і далеко не у всіх, а тому в пам'ять про поїздку хочеться зберегти сувенір. У магазині музею можна купити свічки, книги, альбоми, гобелени для подушок з оригінальною вишивкою, сумки, медалі і монети, посуд, статуетки, навіть баночку малинового джему в подарунковій коробці і інші предмети.

Квітки в Версаль

Квитки в Версаль для огляду ферми, Шато і Тріанонов - 18 євро, з працюючими фонтанами - 25 євро.

Купуйте квитки в Версаль за низькими цінами тут

Квиток на два дні з повним відвідуванням всіх визначних пам'яток - 25 євро, з працюючими фонтанами - 30 євро.

  • Шато - 15 євро.
  • Ферма і Тріанон - 10 євро.
  • Парк без працюючих фонтанів - вхід вільний, з фонтанами - 9 євро.
  • Бал і вечірнє шоу з фонтанами - 39 євро.
  • Тільки вечірнє шоу - 24 євро.
  • Тільки бал - 17 євро.
  • Безкоштовний вхід для дітвори до 5 років.

Пільгами користуються студенти, особи з обмеженими можливостями та діти 6-17 років.

Придбання карти «FORFAIT LOISIRS» дозволить вам безкоштовно переміщатися на громадському транспорті і послужить вхідним квитком до палацу Версаль і його паркову частину.

На замітку: робити відео та фотозйомку можна тільки після додаткової оплати.

Години роботи Версаля

  • Садово-паркова зона відкрита 8: 00-18: 00 (в напружений туристичний сезон 7: 00-20: 30)
  • Ферма і Тріанон - 12: 00-17: 30 (18:30)
  • Шато - 9: 00-17: 30 (18:30)
  • Закрито по понеділках, 1 травня 1 січня і 25 грудня

Панорама Версаля

З Парижа в Версаль самостійно

Вибираючи день для відвідування палацу, треба враховувати, що особливо багатолюдно тут у вихідні. У вівторок теж висока відвідуваність, оскільки в більшості музеїв він вихідний, і люди з'їжджаються сюди. Також, щоб уникнути великих черг, краще відвести для екскурсії ранній ранок або час 15: 30-16: 00.

Дістатися до Версаля самостійно найкраще з Парижа, оскільки він знаходиться від нього найближче і має розвинену транспортну мережу.

З Парижа в Версаль на поїзді (маршрут)

Найпопулярніший спосіб - електричка RER , Яка по гілці З доставить до станції Versailles Chateau Rive Gauche, а звідти до комплексу 10-15 хв. пішкі.

Дістатися до королівської резиденції можна і з залізничного вокзалу Сен-Лазар в Парижі за 3,5 євро. Потяги SNCF доставляють пасажирів до станції Versailles Rive Droite, від якої до палацу 17 хвилин пішки.

З залізничного вокзалу Париж Монпарнас поїзда SNCF відправляються щогодини на станцію Versailles Chantiers, потім до замка пішим ходом 18 хвилин.

З Парижа в Версаль на автобусі (маршрут)

Точки Версаль - Париж об'єднує і прямий автобусний рейс № 171 з кінцевої зупинки метро по лінії 9 - Pont de Servres. На дорогу піде приблизно півгодини, а квиток коштує 1,5 євро.

Скористайтеся трансфером від Ейфелевої вежі до Версаля з вівторка по неділю. Експрес вирушає щодня, а щоб забронювати квиток, пропонується відвідати сайт компанії «Версаль Експрес».

Крім цих пропозицій туди ходять і інші автобуси-шатли від різних турагентств, а ознайомитися з пропозиціями можна на офіційному сайті королівського палацу.

З Парижа в Версаль на автомобілі (маршрут)

Любителі подорожувати автомобілем, щоб дістатися до місця, повинні їхати по магістралі А13, задавши GPS координати: 48 градусів, 48'17N і 2 07'15E.

Інший шлях - безкоштовна дорога №12 (не пропустите з'їзд 1-4 з покажчиком на Версаль), або дорога №10, яка призведе до самого архітектурного комплексу.

Для більш комфортної поїздки пропонуємо взяти дешеве таксі:


Платні стоянки в парку біля Великого каналу і обох Тріанонов доступні 9: 00-16: 50 (в підвищений сезон до 17:50). В'їзд через ворота Королеви. Безкоштовно стоянка для інвалідів при пред'явленні відповідного документа.

Версаль на мапі

Контактна інформація

Адреса: Place d'Armes, 78000 Версаль, Франція
Телефон: +33 01 30 83 78 00
Сайт для замовлення трансферу Версаль Експрес: www.versaillesexpress.com
Офіційний сайт Версаля: http://www.chateauversailles.fr/

Версальський Палац (Фото)

Фотогалерея Версаль

Читайте більше про визначні місця Парижу

Дізнайтеся більше про транспорт Парижа

Дивіться також чому варто відвідати Діснейленд

скачайте детальну карту Парижа з визначними пам'ятками

Автор: Лора Мур

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация