Версальський парк (Parc de Versailles)

Версальський парк (Parc de Versailles)

Перебуваючи в Версалі можна не помітивши витратити цілий день на прогулянку по прекрасному Версальським парком (Park de Versailles) (час відвідування: щодня з 7 години ранку і до темряви; вхід безкоштовний) Перебуваючи в Версалі можна не помітивши витратити цілий день на прогулянку по прекрасному Версальським парком (Park de Versailles) (час відвідування: щодня з 7 години ранку і до темряви; вхід безкоштовний).

Версальський парк має статус юридичної особи і працює під егідою Міністерства культури Франції, при цьому парк є частиною Національного надбання Версаль і Тріанон.

Слід зазначити, що Версальський садово-парковий комплекс вважається одним з найпопулярніших туристичних напрямків у Франції, який щорічно відвідують понад 6 мільйонів відвідувачів з усього світу.

У парку Версаля ви несподівано для себе виявите ще кілька свідчень королівських захоплень - це палац в італійському стилі Великий Тріанон (Гран-Тріанон), побудований Ардуена-Мансаром в 1687 році для «сільського відпочинку» Людовика XIV, а також більш скромний Малий Тріанон (Петі -Тріанон), зведений Габріелем в 1780-х роках для коханки Людовика XV, мадам де Помпадур.

Обидва палацу працюють щодня з квітня по жовтень 12.00-18.30; з листопада по березень 12.00-17.30; вартість єдиного вхідного квитка становить 5 євро. Досить стримана вишуканість Малого Тріанона особливо радує око після численних надмірностей Версальського палацу , Що в повній мірі відповідає задуму архітектора.

Трохи далі знаходиться Хутір королеви - стилізована ферма з очеретяним дахом, побудована в 1783 році спеціально для забав Марії-Антуанетти - в ту пору були в моді ідеї Жан-Жака Руссо, який стверджував, що необхідно повернутися до природного способу життя.

На терасах між палацом і Версальським парком (Park de Versailles) розташувалися сади Ленотра, прикрашені численними парковими скульптурами. Щоб подивитися на них, необхідно купити вхідний квиток (час відвідування квітень-жовтень, ціна 3 євро).

У літні місяці тут під звуки класичної музики «танцюють» фонтани (квітень-вересень, субота та неділя 10.30-12.00 і 15.00-17.00, іноді бувають вечірні заходи) - це уявлення відомо як «Свято великих фонтанів».

Відстані між основними пам'ятками Версальського парку (Parc de Versailles) досить великі. Якщо вам важко йти пішки, можете скористатися невеликим поїздом-шатлом, який постійно курсує між терасою перед замком і палацами Тріанон (ціна 5 євро), влітку він ходить кожні 15 хвилин.

Можна також взяти напрокат велосипед у Ґрати королеви, у Великого каналу або ж у Порт-Сент-Антуан, а також човни - теж на Великому каналі, поруч з парою кафе-рестораноі. Пам'ятайте, що пікніки і подібного роду заходи в зоні Версальського парку строго заборонені.

Як правило, в багаторічному Версальському парку час від часу проводиться пересадка рослин (реплантації), і сади Версаля не є винятком з цього правила. У своєї багатовікової історії сади Версаля зазнали як мінімум 5 істотних реплантації, які виконувалися як з естетичних, так і з практичної точки зору.

Король Людовик XVI доручив провести пересадку садів Версальського парку (Parc de Versailles) взимку 1774-1775 років, оскільки виникла гостра необхідність замінити безліч дерев, деякі з яких були хворі, а деякі - виросли занадто високо.

Крім цього, з огляду на той факт, що формалізм садів XVII століття вийшов з моди, дана пересадка також мала на меті встановити в Версальських садах новий нестандартний і спрощений стиль, який до того ж на багато дешевше підтримувати.

Однак, досягти цієї мети не вдалося, оскільки топологія садів була сприятлива для французького саду, але не для саду в англійському стилі. Згодом, в 1860 році, більшість старих насаджень від реплантації монарха Людовика XVI були повністю вирубані і замінені.

У 1870 році по території Версальського парку пройшовся сильний ураган, який пошкодив і вирвав більшість дерев з корінням. Після цього явно потрібна істотна пересадка садів. Однак у зв'язку з Франко-прусської війни, в результаті якої були повалені Наполеон III і Паризька комуна , Пересадка садів паркової зони так і не почалася аж до 1883 року.

Самі недавні пересадки садів парку були викликані двома найсильнішими ураганами, які пронеслися над Версалем в 1990 і в 1999 роках. Унаслідок цих ураганів у Версалі і в Тріаноні було втрачено близько десяти тисяч дерев - це був найбільший збиток в історії існування Версальського парку.

В рамках реплантації у музею та урядових структур з'явилася можливість відреставрувати і перебудувати деякі боскети, занедбані під час правління Людовика XVI, наприклад, Боскет Трьох Фонтанів, який реставрували в 2004 році.

У березні 2011 року в садах Версальського парку були розпочаті роботи по відновленню південного ряду боскетов, що знаходяться на осі захід-схід (Боскет Королеви, Сад Короля і Дзеркальний басейн). Цей фінальний проект, був закінчений в березні 2012 року, завершивши тим самим загальну програму пересадки садів, які постраждали в наслідку ураганів 1990-х років.

Уцілілі після урагану дерева в даний момент надмірно розрослися і стали представляти серйозну загрозу скульптурам в Боскет і відвідувачам. Пересадка також необхідна для збереження ландшафтної симетрії садів в напрямку з півночі на південь.

Унаслідок природного циклу реплантації, можна з упевненістю стверджувати, що в наш час в садах Версальського парку не залишилося дерев, що датуються епохою правління короля Людовика XIV.

Більше фотографій Версальського парку (Parc de Versailles) тут: Фотогалерея

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация