Вертикаль Пшонки. У прокуратурі ротації

Віктор Пшонка провів низку ротацій в своєму відомстві, перетасував обласних прокурорів. «У зв'язку з ротацією і завершенням 5-річного терміну повноважень прокурорів окремих областей», - пояснила генпрокуратура. Хоча, основним мотивом цих кадрових перестановок було, напевно, все-таки не це, оскільки деякі прокурори пропрацювали на своїх посадах більше року ...

«ОстроВ» вже писав про особливості кадрового підбору на керівні посади в системі прокуратури з приходом на пост її керівника Віктора Пшонки. І до цього, вкрай закрита, для сторонніх, структура, фактично перетворилася на такий собі міжсобойчик, де кар'єру можна зробити лише завдяки відомій формулі зв'язку + гроші, остаточно перетворилася на місце де «чужі не ходять».

При владі Віктора Ющенка, на Різницькій, худо-бідно, але зберігався, як і по всій країні, принцип врахування інтересів основних політичних і олігархічних кланів України. Було щось на кшталт балансу, що виключає узурпацію влади не тільки в рамках однієї структури, але і країни в цілому. Можливо це не від «демократичності» колишнього президента, а від слабкості, але було.

З приходом Віктора Януковича картина кардинально змінилася. Традиційна для «донецьких» вертикаль почала шикуватися повсюдно. Прокуратура не стала винятком ...

Отже, згідно з повідомленням , Опублікованому вчора на сайті Генеральної прокуратури України, Віктор Пшонка призначив нових прокурорів наступних областей: Волинської, Сумської, Запорізької, Одеської, Житомирської. Також було внесено пропозицію до Верховної Ради Криму щодо нової кандидатури прокурора АРК.

Вони прийшли в області

Новим прокурором Одеської області призначений Степан Молицький. Уродженець Тернопільщини, Молицький левову частку свого трудового шляху пов'язаний з шахтарським краєм, в якому пропрацював з 1984 по 1998 рік. З листопада 2003 по липень 2004 року він навіть встиг побувати заступником «донецького» Генерального прокурора Геннадія Васильєва.

З приходом до Криму Василя Джарти, Степан Молицький навесні 2010 року очолює прокуратуру Криму. Відомство Степана Володимировича розгортає бурхливу діяльність і допомагає нині покійному прем'єру АРК жорсткої Вказати наводити порядок на півострові. Порушуються гучні кримінальні справи. За гратами опиняються: екс-глава парламенту АРК Анатолій Гриценко, місцевий земельний олігарх Йосип Файнгольд, глави місцевих селищ і міст ...

З нинішнім приходом Молицького в Одесу, Південну Пальміру покинув Ігор Проценко, якого перевели на захід і поставили наглядати за законністю в Житомирській області. Проценко -уроженец Донеччини, працював слідчим прокуратури району, старшим слідчим, слідчим з особливо важливих справ прокуратури Макіївки.

На пост глави прокуратури Запорізької області призначений Олександр Кирилюк, колишній перший заступник прокурора Харківської області. Трудова біографія Кирилюка, теж безпосередньо пов'язана з Донбасом. Тут він побував і прокурором Горлівки і першим заступником прокурора Донецької області.

Олександр Володимирович на своєму посту змінив В'ячеслава Павлова, якого Віктор Пшонка перекинув на Крим. 40-річний Павлов - уродженець Єнакієвого. Свою професійну кар'єру в органах він починав з рідного міста. З 2007 по 2010 рік очолював прокуратуру Макіївки. Тут, напевно слід зазначити, що, хоча нинішній глава Криму Анатолій Могильов і працював в Макіївці з 2000 по 2005 роки, з Павловим вони не перетиналися і останній однозначно є креатурою Пшонки, а не Могильова.

Чи не донецькі ...

З шести новопризначених прокурорів регіонів не «донецькими» виявилися лише двоє. Це - новий прокурор Волинської області Андрій Парака іпрокурор Сумської області Олег Василенко.

Парака прийшов з посади першого заступника прокурора Івано-Франківської області, а Василенко до цього очолював головне управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генеральної прокуратури України.

Ті, хто потрапив в Генеральну прокуратуру

З Житомирської області в Генеральну прокуратуру, на посаду заступника начальника Головного управління переведений Микола Франтовський. Призначений обласним прокурором ще при Олександрі Медведько, Франтовський залишився в своєму кріслі і після приходу Віктора Пшонки. Його вельми умовно можна назвати «донецьким», але, тим не менш, у трудовій біографії Миколи Михайловича є епізод роботи заступником прокурора Донецької області.

До Києва, з Сум, повернувся і Сергій Ленський. Уродженець Харцизька, вважається креатурою Рината Кузьміна. Зараз він призначений на керівну посаду апарату Генеральної прокуратури України.

Зміцнення, боротьба і підготовка до виборів

З усього сказаного можна зробити декілька висновків.

По перше. Триває вибудовування вертикалі ГПУ безпосередньо під Віктора Пшонку, який точково ставить на ті, чи інші, ключові, для нього, посади своїх людей.

По-друге. В рамках цих ротацій «під себе» Віктор Павлович обмежив невгамовного, останнім часом, Ріната Кузьміна, який якщо і не підсиджує Пшонку, то стає все більш самостійним від свого шефа.

Так, зокрема, як вважають багато ЗМІ, креатури Кузьміна: Проценко і Ленський втратили ключових посад. Перший був переведений з понад «жирної» Одеської області в Житомирську (недалеко звичайно від Києва, але не Одеса, з її морем, портами і землею). Другий, - з області, де він був цар і бог, відправлений в почесне заслання в апарат Генеральної прокуратури.

По-третє. Ряд прокурорів призначені з конкретними цілями і завданнями, як, наприклад, Молицький і Кирилюк. Перед Степаном Молицьким, який демонстрував невідому себе в Криму, поставлені майже аналогічні завдання в Одесі і області.

Південна Пальміра останнім часом турбує керівництво України. «Донецькі» не змогли повністю взяти її під контроль, місцеві еліти цьому опираються. Ситуація з Олексієм Костусєвим, який став не потрібним як міра Одеси і часто діяли досить самостійно і в розріз «лінії партії», як раз таки приклад і наслідок цього опору.

По-четверте. Вибори, вибори, вибори ... З огляду на ситуацію в країні, зростання протестних настроїв стосовно влади, очікувати, що волевиявлення 2012 року не пройдуть (якщо взагалі відбудуться) гладко для Партії регіонів не доводиться. У зв'язку з цим останнім залишається лише старий перевірений спосіб, зміцнення вертикалі, силової вертикалі. Адже як би що не сталося ...

Віктор Калашников, «ОстроВ»


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация