Весела наука: дивні відкриття британських учених

Москва, 22 серпня. «Британські вчені» давно стали загальною назвою фахівців, які займаються сумнівними дослідженнями. Історія, втім, знає випадки, коли незначні, на перший погляд, досліди приводили до фундаментальних відкриттів.

Тим не менш, багато наукові публікації пересічному читачеві найчастіше здаються курйозами. «МИР 24» вирішив скласти огляд незвичайних досліджень, проведених світовими вченими з початку нинішнього року.

Відносини і секс

Відносини і секс

Проблеми сексу і відносин статей традиційно знаходяться під пильною увагою британських вчених. Навесні 2015 року група дослідників виступила із сенсаційною заявою: регулярний секс по користі для здоров'я можна порівняти з походами в спортзал.

Їх арабські колеги, проте, попереджають про шкоду, яку полігамія може заподіяти надмірно велелюбним чоловікам. Вчений Амін даули провів дослідження і встановив, що полігамні представники сильної статі частіше страждають від серцево-судинних захворювань. Спеціаліст пояснює це тим, що будівництво відносин відразу з декількома жінками провокує серйозний стрес, що негативно впливає на організм.

Про ще один шкідливий чинник активного сексуального життя повідомила інша група дослідників з Великобританії. Вони довели, що регулярні статеві акти можуть викликати у чоловіків напади мігрені. Пов'язано це з можливим спазмом судин, викликаним перенапруженням. Таким чином, фізіологи спростували поширену думку про те, що секс може знімати больові відчуття, діючи як анальгетик.

А от жінкам фахівці рекомендують ... заводити інтрижки. За даними дослідження, проведеного американськими фахівцями, у 60% опитаних жінок були захоплення на роботі. Це, однак, не зашкодило шлюбу, а тільки посилило сексуальну тягу до чоловіка.

Підбадьорливі напої: за і проти

Підбадьорливі напої: за і проти

Серед фахівців довгі роки ведуться суперечки про користь чи шкоду кави - напою, без якого багато хто не може уявити своє життя. До суперечливих висновків привели два дослідження, проведені вченими Institute for Scientific Information on Coffee (ISIC) та їх італійськими колегами.

Співробітники ISIC опублікували доповідь, в якій говориться, що три чашки кави в день на 20% знижують ризик розвитку вікового недоумства. Крім того, фахівці вважають, що захистити від хвороби Альцгеймера допоможе середземноморська дієта.

До прямо протилежних висновків прийшли вчені з Італії. В ході масштабного дослідження за участю добровольців похилого віку вони встановили, що надмірне вживання кави знижує розумові здібності людини. На їхню думку, більше однієї чашки напою, що бадьорить в день в 1,5 рази збільшує ризик розвитку недоумства. Таким чином, поки не видно кінця суперечкам про корисні властивості кофеїну.

Так чи корисний довгий сон?

Традиційно вважається, що міцний тривалий сон - запорука здоров'я. Однак американські фахівці прийшли до висновку, що це не завжди так.

Вчені з'ясували, що у вихідні краще не компенсувати накопичений за тиждень недосипання, залежіваясь в ліжку більше 8 годин. Виявилося, що надлишок сну у вихідні збільшує ризик розвитку хронічних хвороб. До такого висновку фізіологи дійшли, провівши тривалий експеримент за участю більше двох мільйонів добровольців.

У свою чергу, фахівці з Оксфордського університету зробили несподіване відкриття, яке свідчить про позитивні властивості ... безсоння. Народна мудрість говорить: «Ранок вечора мудріший». Однак автори дослідження вважають, що нестача сну, навпаки, допомагає людям, які пережили стрес, позбутися від неприємних спогадів.

Але все ж зловживати подібною терапією не варто, попереджають співробітники університету Чикаго. Вони провели експеримент, в ході якого розділили піддослідних на дві групи. Перша могла повноцінно виспатися, а ось учасників другої будили через 4,5 години.

Через кілька тижнів у добровольців зміряли рівень глюкози і жирних кислот в крові. З'ясувалося, що нестача сну знижує вироблення цих речовин. Через це у людини може виникнути ожиріння і навіть діабет.

Так чи корисний довгий сон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация