Веселий протест: як в Нівенском пройшла екологічна рок-вечірка

  1. Всі серйозно
  2. За та проти

У п'ятницю жителі Нівенского і рідкісні гості з обласного центру зібралися на селищному стадіоні «Авіатор», щоб послухати самобутній калінінградський панк-рок. Приводом для зустрічі і спілкування за тарілкою гречаної каші і чашкою чаю стала акція «Рок vs. ГЗК ». Кореспондент «Нового Калінінграда.Ru» побував на цьому дивному подію і дізнався про настрої прихильників і противників перетворення одного з куточків Багратионовская району в калійну столицю Росії.

Вечір п'ятниці. Гарний час, щоб раніше піти з роботи. Причини у кожного свої. У жителів Нівенского, що працюють в Калінінграді та інших містах області, був свій резон швидше повернутися додому. О сьомій годині вечора на місцевому стадіоні повинен був початися перший за останні багато років рок-концерт.

Всі серйозно

Про місце, час і привід проведення акції можна було дізнатися з банерів і афіш, розвішаних на всіх стовпах, зупинках і інших нерекламних поверхнях. «Рок vs. ГЗК (гірничо-збагачувальний комбінат - прим. "Нового Калінінграда.Ru"). Стадіон "Авіатор", 19.00. Вхід вільний, вечеря безкоштовний, 12+ »- повідомляли вони перехожим і стоїть в нівенскіх пробках автомобілістам.

Невеликі автомобільні затори на головній вулиці селища в цей вечір були викликані не тільки дощем, що проходять електричками, а й ретельною роботою поліції. Співробітники ГИБДД просили всіх проїжджаючих не зупинятися біля «Авіатора» або вибирати місце для стоянки так, щоб потім автомобіль не забрав евакуатор. Він дійсно в цей вечір чергував неподалік.

Біля центрального входу і по всьому периметру стадіону працювали поліцейські. «Дівчатка наліво, хлопчики направо. Проходимо на огляд », - ввічливо зустрічав гостей концерту важливий поліцейський чин. «Що у вас в рюкзаку, молода людина? Давайте подивимося. Наркотики, зброя, гостро-колючі предмети? », - не знайшовши нічого з цього забороненого в моїх речах, поліцейський пропускає мене на майданчик, де ось-ось повинен початися концерт.

Зустрічали всіх потрапляли за ворота машина швидкої допомоги, що гуляють козаки з нагайками та огорожу з білою будівельної стрічки. З її допомогою організатори позначили місце проведення концерту. «Знаєте, це єдине місце, яке нам дозволила адміністрація. Саму заявку на концерт нам схвалили з третього разу. Ми спочатку хотіли провести наше свято в центрі селища, але нам повідомили, що це неможливо через іншого заходу. Потім були претензії по прапорам і гаслам, ще якихось формальних причин. Загалом, тільки тут і тільки на цьому клаптику перед стадіоном. Вони думали, що ми зберемося, нап'ємося і підемо громити все підряд. Але у нас мирний і позитивний свято для всіх жителів селища », - розповів один з організаторів концерту Ігор Славський.

За та проти

"Ми зробили це. Вони не хотіли, щоб висіли наші прапори, а ми роздавали листівки. Багато годин я розмовляв зі співробітниками ФСБ, інших структур і пояснював наші наміри. У підсумку ми добилися, щоб все відбулося. Сьогодні не будемо говорити, проти чого ми. Все і так знають. Будемо говорити, за що ми. За чисте повітря, за чисту воду, за здоров'я наших дітей. Дякую всім, хто допомагав, щоб цей концерт відбувся. Офіційна частина завершена. Давайте вже веселитися », - закликав Савську вже зі сцени. До слова, і сцена, і звукорежисерську пульт, і лавочки, і продукти для безкоштовного вечері, і навіть охорона - все це, за його словами, було надано небайдужими людьми.


«Це неправда, що змінилися настрої людей. Переважна більшість жителів селища як і раніше проти будівництва шахти і копальні. Ті, хто перейшов на бік "Стріктума" - це невелика купка людей. Людина десять-двадцять, а й то тільки тому, що їх працевлаштували. З них зробили показову групу, яку показують як приклад. Але це нісенітниця. Це міф, який поширює керівництво "Стріктума", щоб обдурити громадськість. Бачите, вже прийшло чоловік 300 на майданчик? Вони ще стверджують, що відразу після закінчення виборів ми перестанемо протестувати. Це не правда. Ми не здамося », - розповів Ігор Славський. Він говорив голосно, тому що на сцені в цей час вже «відривалася» перша із запланованих груп, «Вікторсон».

Третя композиція цього колективу стала фоном для розмови з іншим досвідченим і загартованим борцем проти початку калійних розробок близько Нівенского, Альбіною Анев.

«Уявляєте, я виграла перший суд у справі, в якому мене звинувачували в тому, що я різала плакати. Для цього мені навіть довелося з'їздити в Москву на період проведення суду. Через це воно було перенесено. Але коли я повернулася додому, вони все-таки доставили мене в суд, який я виграла. Скоро буде другий , По пікету. паспорт свій, який мені там порвали, я відновила сама. Ніхто так і не допоміг, не вибачився за свої і дії перед будівлею уряду », - ділиться вона останніми новинами.

Цікавлюся у неї щодо настроїв людей. «Зараз у людей в їх відношенні до будівництва нічого не змінилося. Переважна більшість як і раніше проти. Не тільки ті 17 сімей, які поки ще перебувають в зоні мінімального відстані від рудника, а й інші. Тому що рудник повинен знаходитися мінімум за кілометр від селища, так і Росспоживнагляд каже », - зі знанням справи відповідає вона, пританцьовуючи під блюз групи« Бан-Зай ». І несподівано додає: «А давайте не будемо про протест, так весело і добре, які всі молодці, що організували таке свято».

Свято було і справді мирним. Ніхто не збирався громити виробничі об'єкти розробників «Нівенское-1» або адміністрації селища. Представники керівництва «К-Поташ Сервіс» пройшли на стадіон і спокійно спостерігали за тим, що відбувається. У перерві між виступами гуртів вдалося поставити кілька запитань одному з них.

«Хороший концерт, тільки ми такий проводити б не стали. Поруч з житловими будинками, в п'ятницю ввечері - це не дуже зручно і правильно. Цей стадіон призначений для проведення спортивних заходів, і ми як раз таке недавно проводили - привозили команду ветеранів "Спартака". Був майстер-клас для дітей, потім товариський матч. Якщо чесно, у нас немає завдання проводити альтернативні події. У нас своя програма. До речі, якщо говорити про соціологію протестного руху навколо "Нівенского проекту", то ми бачимо, що жителі діляться на три категорії. Дані найсвіжіші. Ті, хто категорично за - це, як правило, ті, хто вже працевлаштований в нашу компанію. Є ті, хто сумнівається і меншість - безкомпромісні противники. Це нормально. Ми продовжимо нашу підготовку по запуску проекту і, звичайно, нашу просвітницьку роботу. Це і зборів, і побудинкові обходи. Все йде в плановому режимі », - розповів адміністративний директор ТОВ« К-Поташ сервіс »Кирило Сюндюков.

Все йде в плановому режимі », - розповів адміністративний директор ТОВ« К-Поташ сервіс »Кирило Сюндюков

Жителі Нівенского і рідкісні гості з Калінінграда зібралися в цей вечір явно не для з'ясувань відносин. Так що запрошені для охорони козаки спочатку нудьгували, а потім і зовсім перестали стежити за порядком. За людей «протестували» наклейки, прапорці з символікою акції, а також лідери груп, які виступали зі сцени: «Проти! Проти! Проти! »,« У них є гроші, а у нас душа ... », - віщав з музичної трибуни соліст групи" Доміно "Максим Фролов. «Дай Бог, щоб будівництва не сталося!» - завершив свій виступ лідер групи «Бан-Зай».

«Любо!» - гучно підтримали козаки.

«Так-так», - погоджувалися глядачі біля сцени і відвідувачі імпровізованій кухні. «Нам не потрібен рудник. Ми за чисте повітря і воду », - агітував чоловік з тарілкою гречки в руках. «Не, може, і потрібен, тільки не у нас, - міркував його односельчанин, який завершив трапезу. - Тільки "Лукойл" пішов. Тепер ось вони. Землі, чи що, в області мало? »

»

Ті, кому було мало каші та чаю, періодично бігали до сусіднього магазину за більш міцними напоями. Потім, правда, поліція не всіх пускала на стадіон, і розпалені «роком і ГЗК» глядачі були змушені дослухувати концерт через паркан. Куди ж в таких випадках без нетверезої сільської молоді, сміття на місці проведення заходу і дрібних організаційних шорсткостей.

«Подивіться, сьогодні навіть погода за нас. Спочатку був дощ, а потім з'явилася веселка поруч зі сценою. Скільки людей прийшло, як всі єдині в своєму пориві відстояти своє право, своє бажання бути почутими, - поділився своїми враженнями від концерту Дмитро, один з глядачів, який приїхав спеціально з Калінінграда. - Шкода, що людей змушує об'єднатися і зробити щось спільне і корисне тільки загроза їх нормального життя ».

«Що у вас в рюкзаку, молода людина?
Наркотики, зброя, гостро-колючі предмети?
Бачите, вже прийшло чоловік 300 на майданчик?
Землі, чи що, в області мало?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация