Весілля по-королівськи

Хвиля оптимізму накрила Велику Британію в той день, коли принц Вільям і його наречена, Кейт Міддлтон, оголосили про те, що збираються одружитися. Британці зраділи не лише додаткового вихідного, але і шансу суспільно висловити свою любов до королівської сім'ї.

Британці зраділи не лише додаткового вихідного, але і шансу суспільно висловити свою любов до королівської сім'ї

Фото Марії пашол
Свято народного єднання
Весілля відбудеться 29 квітня 2011 року та обіцяє стати не тільки одним з найбільш видовищних подій року і важливою віхою британської історії, а й відмінним приводом для об'єднання і оновлення нації.
У Британії, як і в Росії, люблять все королівське, а королівські весілля - обожнюють. По-перше, це унікальний шанс відчути себе частиною історії, відобразити її в своїх власних спогадах і через багато років, переглядаючи знімки, сказати: «Я був там». По-друге, це прекрасний привід для всього світу краще ознайомитися з древньою британської традицією і розділити, або хоча б поспостерігати, любов британців до монархічним особам. Але найголовніше - це можливість подивитися не тільки на дружину майбутнього короля (ймовірно), але і на королівську сім'ю в повному складі! «Я завжди благоговею перед королевою, вона наше все. Адже, якщо щось трапиться - вона і тільки вона завжди з нами! »- ділиться зі мною своїм захопленням працівниця Британського музею.

»- ділиться зі мною своїм захопленням працівниця Британського музею

Колаж К. Москаленко

Москаленко

From Jeniffer Rubell


Принц Вільям і Кейт - перша королівська пара, яка одружується в епоху соціальних медіа. Тому молоді майбутні монархи постаралися зробити все, щоб якомога більше людей змогли взяти участь в цьому чудовому громадському святі. Маршрут нареченої обраний так, щоб перед тим, як стати членом вінценосної сім'ї, вона привітала якомога більше жителів і гостей королівства - всіх тих, хто прибуде розділити її радість.
Кейт Міддлтон, всупереч традиції їхати в кареті, з міркувань економії проїде в автомобілі з великими вікнами, по найкрасивіших історичних місцях Лондона. І якщо на своєму шляху вона побачить овечку, жабу або павука - щастя очікує її в сімейному житті. Так говорить давнє повір'я.
Вінчання принца Вільяма і Кейт Міддлтон відбудеться у Вестмінстерському Абатстві, що вміщає 2 тисячі гостей, і буде в прямому ефірі транслюватиметься по всьому світу. Під час весілля Діани і Чарльза в 1981 році на королівське весілля прийшло подивитися 600 тисяч чоловік, а телевізійна аудиторія склала 750 млн. Аудиторія 2011 року обіцяє перевищити ці цифри у багато разів. Адже тепер можна не тільки дивитися, фотографувати і знімати відео на пам'ять, а й коментувати як сама подія, так і знімки і відео в мережі (який тиск на наречену: все повинно бути ідеально!).

Photo by K.Moskalenko


Після вінчання тим же маршрутом подружжя відправиться назад до Букінгемського палацу на приватний прийом. За традицією, туди прийнято запрошувати всіх титулованих осіб королівства, проте через економічні труднощі в країні, Вільям і Кейт обмежили список гостей членами сім'ї і найближчими друзями і придворними. А в Гайд-Парку в честь нареченого і нареченої почнеться концерт. Також очікуються традиційні вуличні гуляння.
Сукні та кільця: іноді традиції можна порушити
Фанати королівської сім'ї і прості британські дівчата вже не перший місяць роблять припущення про те, яке ж у Кейт Міддлтон буде плаття? Точні деталі невідомі, але беручи до уваги, що, незважаючи на свій статус, Вільям і Кейт цілком сучасна пара, і Кейт дуже любить ходити по тих магазинах, де роблять покупки звичайні городяни і туристи, то і плаття вона повинна вибрати цілком сучасне, а по королівським мірками - навіть скромне.
До речі, традиційно нареченої монархів у Великобританії виходили заміж у сукні, виткане спеціально для них із золотих і срібних ниток: це підкреслювало монарший статус. Але королева Вікторія, яка прославилася пуританством, ввела в ужиток білу весільну сукню, що символізує не просто приватне цнотливість чистоту, а й чистоту перед народом. Про більш «просунутих» наречених в старих часів казали: «Йде заміж в зеленому». Це означало, що наречена ще до заміжжя пізнала втіхи кохання на свіжій зеленій траві.
Будь-нареченій на весільній церемонії не завадить прив'язана до зап'ястя підкова, яка приносить удачу. Ніхто не знає, чи послідує Кейт цієї традиції, але дві найголовніші королівські весільні традиції Кейт і Вільям вже дотримали.
По-перше - обручка. За традицією, введеної матір'ю королеви Єлизавети II в 1923 році, королівське обручка має обов'язково включати в себе домішка Уельського золота, взятого від певного самородка. Але так як Вільям подарував Кейт обручку з сапфіром своєї матері Діани, то робити нове кільце не довелося.
По-друге, є більш серйозне правило, підкоритися якому довелося навіть Вільяму. Закон від 1772 року зобов'язує принца запитати дозволу одружитися у чинного монарха - тобто у бабусі Єлизавети. І якби виявилося, що Кейт католичка, то ніяка підкова на зап'ясті і економія на самородка не врятували б її нареченого від відмови, бо за тим же законом особи королівської крові не мають права одружуватися на католиків! Або Вільяма довелося б заздалегідь відректися від престолу. Але все обійшлося. Королева, зачекалися правнуків, з радістю погодилася на шлюб і благословила молодих. Традиція виявилася дотримана.
Мало хто знає, що за старими звичаями в перший місяць заміжжя новоявлена ​​дружина повинна була щодня пити медовуху: це підвищувало шанси зачати в цей місяць спадкоємця чоловічої статі. Звідси і пішла назва «медовий місяць». Якщо все піде за планом, то квітень 2011 року до Великобританії обіцяє бути не тільки спекотним, але і медовим!

Якщо все піде за планом, то квітень 2011 року до Великобританії обіцяє бути не тільки спекотним, але і медовим

Photo from www.royalweddingmemorabilia.org.uk


Вийду на вулицю, гляну на село ...
Так як британці живуть замкнуто і з сусідами спілкуються мало, то королівське весілля - це рідкісний привід познайомитися. Тому її здавна справляють всією вулицею. На головну вулицю району (хай-стріт), найчастіше прямо на проїжджу частину, прийнято виставляти шеренгами столи, один до іншого. Рух транспорту, звичайно, перекривають. Будь-який житель району, який хоче взяти участь у святі на честь королівських молодят, приносить щось своє до святкового застілля. Чи не пропускають і перехожих - до такого столу запрошують кожного, хто заблукав у лабіринті вуличок. Житель іст-енду, британець Мо Кхарбуш, так пояснює принадність це традиції: «Хай-стріт - це осередок життя району, адже на ній розташовані магазини, кафе, перукарні, брокерські контори. Людям подобається ідея «бути на дорозі», «бути в центрі»: виставляти столи, сідати і вимовляти тости прямо на на проїжджій частині. Для багатьох це найцікавіша частина традиційного свята ».
Напевно ті британці, чиї батьки розповідали про те, як вони святкували весілля Чарльза і Діани в 1981-му, захочуть наслідувати цей звичаєм. Сам британський прем'єр-міністр Девід Кемерон провів тоді всю ніч на вулиці, щоб на ранок бути першим в натовпі вітають весільний кортеж!
Кожен британець просто зобов'язаний 29 квітня випити за здоров'я молодих. Якщо здоров'я дозволяє, то гріх не зайти в цей день в паб. Адже паб - це традиційне осередок британської суспільного життя. Паби теж готуються до події століття: крім трансляції вінчання, кожен заклад планує свою святкову програму. Речі, напої, страви, конкурси - деталі тримаються в строгому секреті від конкурентів.

Сувенір на пам'ять: схвалено королевою   У листопаді 2010-го, коли було тільки оголошено про весілля, продавці пам'ятних сувенірів кинулися друкувати майки, гуртки та інші дрібнички з зображенням майбутньої королівської пари
Сувенір на пам'ять: схвалено королевою
У листопаді 2010-го, коли було тільки оголошено про весілля, продавці пам'ятних сувенірів кинулися друкувати майки, гуртки та інші дрібнички з зображенням майбутньої королівської пари. Є версія, під цю справу віддали половину ще не покритих малюнком матеріалів, заготовлені для олімпійської символіки.
Утворилося навіть два протистоять один одному табори. Перший - це Букінгемський палац, який розробляє офіційні весільні традиційні сувеніри: монети, шкатулки, портрети, чайні сервізи, вази не стільки із зображенням Вільяма і Кейт, скільки з монархічною весільною символікою: ініціалами W і C, вибитими золотом і сріблом, написом «На честь святкування весілля Принца Вільяма і Кейт Міддлтон 29-го квітня 2011 року »і фамільним гербом Віндзорів з силуетами лева і єдинорога.
Над дизайном цих унікальних колекційних речей трудяться найкращі британські дизайнери. Самі Вільям і Кейт офіційно схвалили тільки тарілку, Таблетница і пивний кухоль, але будь-яка продукція з зображенням герба означає, що вона схвалена двором. З усіх предметів одягу офіційні весільні символи можна використовувати тільки на хустках. І тільки в цьому році, як виняток, щоб допомогти у важкій фінансовій ситуації малому бізнесу, королівські весільні символи дозволили використовувати на футболках.
До другого табору належать всі інші продавці дрібничок і торгові мережі, покупці і туристи, які не гребують штампованими на плакатах, гуртках і чайних рушниках (виробництво яких в цьому році строго заборонив офіційний двір) портретами принца і принцеси в голубків, сердечках, стрічках та інших сентиментальних орнаментах.
Далі всіх пішли виробники пам'ятних «королівських» презервативів. Граючи з особливим британським типом гумору, вони вторять англійській приказці: «Lie back and think of Britain» ( «відкинемо назад і думай про Британію»). «Як і королівське весілля, секс з коханим - незабутня подія» - стверджують винахідники новинки. І хоча презервативи підведені лубрікантом з запахом, на упаковці є попередження, що вони не годяться для використання за призначенням.
Шанувальники, фетишисти, сучасні художники
Сама яра прихильниця королівських весільних сувенірів Маргарет Тайлер збирає все пов'язане з королівською родиною, що трапляється на її шляху. Як офіційне, так і неофіційне. Колекція Маргарет налічує близько 10 000 експонатів: чашки, тарілки, карти, чайні рушники, вази, скульптурні зображення, газети, фотографії, відеокасети, плакати, вітражі для вікон (!). Є в її зборах навіть копія весільного сертифіката Чарльза і Камілли, а також баночка варення, в яку, за твердженням господині, потрапив волосся принцеси Діани. Деякі предмети настільки рідкісні, що виставковий комітет Кенсингтонського палацу часом звертається до Маргарет з проханням надати експонати для королівських виставок. Свою пристрасть вона перетворила на джерело доходу, переробивши свій будинок в тематичну готель, де за чашкою чаю прийнято дивитися відео про монархів і всю ніч віддаватися п'янким розмов про королівську сім'ю.
Британська художниця Дженіффер рубелла (Jeniffer Rubell) перетворила королівське весілля в щось незвичайне - об'єкт сучасного мистецтва. У галереї Стівена Фрідмана в Лондоні вона виставила воскову статую Вільяма в повний зріст у весільному вбранні. Але найцікавіше те, що до рукаву його костюма прикріплена копія обручки Кейт Міддлтон і кожен бажаючий може сфотографуватися з принцом, просунувши свій палець в кільце. Переглядаючи записи з прийомів, на яких були присутні Вільям і Кейт, Дженіффер помітила, що принц завжди тримається трохи скуто, пози його монументальні (так художниця і зобразила принца). А потім до нього підходить кокетлива Кейт, бере під руку, витонченим жестом демонструє кільце і позує для фотокамер. За допомогою скульптури рубелла, за її власним твердженням, тепер будь-яка людина може розділити радість нареченої і хоча б на секунду відчути себе принцесою.

Королівські нареченої
Королівські нареченої. трохи цифр

  • На момент весілля з Вільямом Кейт Міддлтон виповниться 29 років і вона стане найбільшою дорослої нареченою майбутнього короля. Це своєрідний королівський рекорд, бо попередні нареченої майбутніх королів, якщо вони виходили заміж в перший раз і не були на момент весілля розведеними, тільки починали свій третій десяток. Так, на момент весілля з Чарльзом Діані ледь виповнилося двадцять.
  • Тільки дві жінки старше 29 років коли-небудь виходили заміж за майбутнього монарха Великобританії. Розведена 57-річна нині Графиня Корнуольська Камілла Паркер Боулз і розлучена з Луї VII, королем франків, Елеонора Аквтіанская, обвінчалася з майбутнім королем Великобританії Генрі II в 1152 році, коли їй було за тридцять.
  • Наймолодшій нареченою майбутнього короля була Ізабелла де Валуа, що вийшла заміж за Річарда II в 1396 році у віці шести років.
  • Кейт Міддлтон є далекою родичкою принца Вільяма. Родоводи Віндзорів і Міддлтон з'єднуються в XVI столітті на якомусь сера Томаса Лейтоні, який є прадідом Вільяма в 12-м і Кейт в 11-м поколіннях.

І ще пара цікавих відеороликів по майбутньої події:

http://www.youtube.com/watch?v=bQo68Ru9uYI&feature=fvsr

http://www.youtube.com/watch?v=VT5WTUil4C0&feature=fvw

Автор: Христина МОСКАЛЕНКО

Com/watch?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация