Весілля у вірмен: традиції

  1. Зміст:
  2. Традиції на заручини вірменського народу
  3. Традиції на весіллі у вірмен
  4. Весільні звичаї в будинку нареченої
  5. Весілля у вірмен: традиції в будинку нареченого
  6. Звичаї вірменської весілля
  7. Розваги
  8. Подарунки
  9. Шлюбна ніч
  10. Звичаї для нареченого
  11. Весільні вбрання
  12. Вірменська весілля: традиції проведення обряду

Зміст:   Традиції на заручини вірменського народу

Зміст:

  1. Традиції на заручини вірменського народу.
  2. Традиції на вірменській весіллі.
  3. Традиції на весіллі у вірмен.
  4. Весільні звичаї в будинку нареченої.
  5. Весілля у вірмен: традиції в будинку нареченого.
  6. Звичаї вірменської весілля.
  7. Вірменська весілля: традиції проведення обряду.

У всіх народів, в тому числі і вірменського, найбільш важливим і радісним святом вважається створення нової сім'ї - весілля. Національна вірменська весілля, традиції якої передаються через покоління на протязі багатьох століть дуже цікаве дійство.

Весіллі передує обряд сватання. Наречений приходить в будинок нареченої з музикою і подарунками. Зазвичай всі одягнені в національні костюми. У будинку нареченої відбуваються переговори. Під час переговорів призначається дата заручин.

Традиції на заручини вірменського народу

  • Під час заручин головну роль грає хресний нареченого або тамада. Він виводить наречену і садить за стіл на піднесення разом з нареченим.
  • Якщо за збігом обставин хресного немає у нареченого, то обирають Кавор, зазвичай він вибирається з найбільш шанованих людей з боку нареченого. Передбачає вірменська весілля, традиції, за якими кавор займає важливе положення, він несе відповідальність перед Богом за створення нової сім'ї. Тому його призначають боярином жениха, і в подальшому він стає хрещеним дітей у цій родині.
  • Під час заручин наречений одягає нареченій кільце з великим каменем. За вірменської традиції на заручини кільце одягається на праву руку, а на весіллі на ліву. На заручини обговорюється і призначається день, коли весілля у вірмен, традиції і звичаї з'єднують долі молодих.
  • До весілля збираються старійшини обох пологів і під тиху, спокійну музику за рясним столом дають настанови молодим. Також благословляють їх на щасливе сімейне життя. Все навколо веселяться, танцюють і співають.
  • За наречену завжди давалося велике придане. Це могли бути гроші, золото, майно сім'ї нареченої. Обряд передачі приданого супроводжувався жартами. Обов'язково присутні батько нареченого і священик. Але в даний час віддане вже не вимагають, а благородно відмовляються.

Традиції на вірменській весіллі

Весілля зазвичай призначаються восени або на початку зими після закінчення польових робіт. Так як осінь багата врожаєм, вже готове молоде вино. Ставлення до вина у південних народів сакральне. Воно учасник безлічі обрядів, в традиціях народу святкувати не тільки основні церковні, приватні та державні свята, а й свята, приурочені до дозрівання, збирання та виготовлення винограду.

Старійшини частіше схвалюють весілля, які проходять в цей період. Так як організм в цей час найбільш здоровий і готовий до зачаття здорового покоління. Що також данину виноробству. Адже існувало вірування, що іспівшіе молодо вина наливаються силою і фортецею виноградної лози.

Адже існувало вірування, що іспівшіе молодо вина наливаються силою і фортецею виноградної лози

Весілля по вірменської традиції зазвичай починають святкувати в четвер і закінчували через тиждень. Почесних гостей звуть зазвичай особисто, а всіх інших зазивають за допомогою музикантів. Гостей намагалися запросити всіх, щоб нікого не забути.

Гості нареченої дарували подарунки безпосередньо нареченій, а гості нареченого дарували те, що знадобиться молодій сім'ї, а так само золото нареченій.

Чим більше подарують золота нареченій, тим вважається багатшими і знатний рід нареченого. Гості з боку нареченої не дарували золото, так як це вважалося поганим тоном. Саме чоловік повинен був забезпечувати добробут навіть тільки що утворилася сім'ї.

Перед весіллям батько нареченого для приготування бенкету приводив однорічного бичка або баранчика. На роги бичка надягала червона стрічка.

Перед весіллям призначалися кількість людей, які підуть за нареченою. Називалися вони Макар. В їхні обов'язки входило благополучне ведення всього весілля. Макари займалися розвагою гостей на весіллі. Так само вони були охоронцями нареченого. Так раніше проводилася стародавня Вірменська весілля, традиції якої припускали, що запрошені дівчата на весілля намагаються поцупити шапку у нареченого.

Макари так само займалися приготуваннями нареченого до весілля. А саме купали, голили і одягали нареченого.

У стародавні часи, коли вірмени ворогували з іншими націями, Макарів були на весіллях в якості охоронців нареченого і охороняли весілля. Тому в Макари обиралися сильні, міцні хлопці. Їх кількість доходила до 50 осіб.

Макари приходили до нареченої і підносили подарунки від нареченого. Одним з найкрасивіших подарунків був наряд нареченої на весілля. Розшивали плаття нитками і бісером в національному стилі.

Так само дарувалися подарунки матері і батька нареченої, а так само всім її родичам.

Так само приносилися фрукти і вишукані страви. Всі подарунки приносили на великих тацях, які віддавалися назад наповнені подарунками на адресу матері нареченого. Наречену обов'язково одягали в той костюм, який подарував наречений.

Традиції на весіллі у вірмен

Після перевдягання нареченої починався обряд весілля. Родичі нареченого повинні були самими веселими і краще за всіх танцювати на весіллі. І всім виглядом показувати, що їх наречена найкраща.

А гості нареченої навпаки сумують, так як їх дочка покидає рідну домівку.

Весільні звичаї в будинку нареченої

Для тамади, який по вірменської традиції є і хресним їх майбутніх дітей, готується піднос з вишуканими стравами від матері нареченої. А нареченому з нареченою ставлять тацю з деревом яка прикрашена солодощами, а також фруктами. Який є символом початку щасливого і заможного життя. Всі ці дари підносять під веселі танці та пісні, а тамада повинен їх оплатити.

Так проводилася традиційна вірменська весілля, традиції припускали, що в будинку нареченої сідають за столи, піднімають келихи і кажуть тости. Кожен тост супроводжується відповідної за змістом мелодією. Так як батьки сумують з приводу відходу їх дочки з рідного дому, музика грає сумна і мелодійна. В кінці застілля грає музика, під яку танцюють наречений і наречена. Після цього танцю наречена залишає рідну домівку. Під час танцю передбачала вірменська весілля, традиції обсипати нареченого і наречену грошима. Чим багатше гості, тим більше грошей.

В кінці танцю батько нареченої з'єднує руки пари, щоб життя їх була щасливого і довгого і благословляє на весілля. У будинку нареченої зазвичай святкують не довго, так як потрібно встигнути повернутися в будинок жениха, де чекають всі гості, щоб влаштувати багатоденну весілля.

Коли наречена з нареченим залишає будинок, брат нареченої перегороджує їм шлях, роблячи вигляд, що не дає сестрі покинути їх будинок. Тоді кавор пропонує йому викуп. Хлопчик довго не погоджується і вимагає, щоб наречена залишилася. Але, врешті-решт, суперечка врегулюється викупом і молоді відправляються в будинок жениха.

Весілля у вірмен: традиції в будинку нареченого

У будинку нареченого існували, а в деяких сім'ях і понині проводиться національна весілля у вірмен, традиції і обряди якої відрізнялися від весілля в будинку нареченої. Так, наприклад, цікавий звичай, пов'язаний з традиційним вірменським хлібом лаваш:

  • Біля воріт їх зустрічає мама нареченого
  • Вона кладе кожному з молодят свіжий лаваш на плечі і дає кожному покуштувати по ложці меду.
  • Лаваш у вірменського народу символізує добробут
  • Солодкий, свіжий мед означає щастя і мир в сім'ї
  • А щоб будинок їх був повним достатку, молодих обсипають родзинками і квітами.
  • У будинку нареченого грає зовсім інша музика - гучна, запальна, весела. Під яку веселяться і вшановують молоду сім'ю.
  • Для того щоб у вірменській сім'ї первістком був хлопчик за традицією на коліна нареченої під час застілля садять міцного малюка з роду нареченого.

У сучасному світі вірменська весілля святкується більш цивілізовано. Родичі і батьки вже не тиснуть на нареченого і наречену. Найчастіше наречений сам приїжджає за нареченою, дарує майбутньої тещі кошик з частуваннями. Потім під веселу музику проходять викуп нареченої, а так само друзі нареченого проводять різні жартівливі конкурси і разом з гостями їдуть на місце реєстрації офіційного шлюбу. Коли ще не було РАГСу, молодих вінчав священик в будинку у нареченого.

Існувала також особлива традиція - в маленьких поселеннях було в звичаї, що шлюб реєструвався лише після появи дитини в сім'ї, якщо ж пара була бездітною, то їх не реєстрували зовсім. Зазвичай це ставилося в провину жінці, і вона більше не виходила заміж. Чоловік же навпаки, часто ще до закінчення терміну для зачаття дитини, підбирав собі наступну наречену.

Чоловік же навпаки, часто ще до закінчення терміну для зачаття дитини, підбирав собі наступну наречену

Звичаї вірменської весілля

Весільні звичаї тісно перемішалися з звичаями інших, сусідніх народів. Один з яскравих прикладів, коли танцюючі навколо нареченої молоді люди намагаються її забрати, тобто вкрасти. Якщо дівчина не піддається, то отримує за це подарунки і гроші.

Зараз весільний стіл не сильно прив'язаний до національних традицій, за якими на стіл ставили лише те, що зміг добути наречений і його батько. На столах і зараз присутні національні страви, вино і вірменський коньяк.

Розваги

Раніше весілля святкувалася без будь-яких розваг, але в даний час, кавор влаштовує різні веселі конкурси для гостей, а так же вимовляє тости і, не забуваючи гостей, дає можливість їм привітати молодих. Першими вшановують молодят батьки нареченого, потім вітають батьки нареченої, а потім дають слово родичам і почесним гостям.

Вірменська весілля сьогодні переживає глобалізацію і все більше схожа на європейську святкування весілля.

Подарунки

Батьки з боку нареченої дарують цінності і прикраси, які передаються далі у спадок. Раніше по вірменської традицією належало прилюдно відкривати і показувати подарунки всім присутнім на весіллі, зараз ця традиція втрачена.

Але замість відкриття подарунків на вірменській весіллі існує сьогодні традиція оголошення того що дарують гості. Вважається ніж почесніше гість тим багатше повинен бути подарунок від нього. Також проходять і російські весілля, в цьому звичаї двох народів сходяться.

Шлюбна ніч

Зараз повсюдно кануло в літо, коли проводилася вірменська весілля, традиції якої стосувалися першої шлюбної ночі. Ці традиції практично точно повторюють російські звичаї після весілля:

  1. Молодій родині стелила постіль сестра або близька родичка нареченого
  2. Вночі в будинку молодят не повинно було бути жодної людини
  3. А рано вранці чоловік повинен був сховатися в будинку своїх родичів
  4. Дружина могла його побачити тільки ввечері.

Молодій родині стелила постіль сестра або близька родичка нареченого   Вночі в будинку молодят не повинно було бути жодної людини   А рано вранці чоловік повинен був сховатися в будинку своїх родичів   Дружина могла його побачити тільки ввечері

Зараз же в основному молода сім'я проводить шлюбну ніч в їх спільному домі і на ранок разом постають перед гостями.

У старі часи велика увага приділялася невинності нареченої. Щоб рід нареченого був впевнений що дитина є їх нащадком.

Так само кануло в літо традиція дарувати мамі нареченої червоні яблука або червоне вино в символ не порочності юної дружини.

Звичаї для нареченого

Також вже давно не заколюється молодий баранчик в той момент, коли молоді заходять в будинок жениха.

Цікаво проводилася весілля у вірмен, традиції якої йшли з глибини століть - це заколювання нареченим вола. Зазвичай це буває бик. Але називають його волом, так як раніше на волах обробляли землю і він нагадує благополуччя. Бичка заколював наречений, доводячи всім свою силу і мужність. Ще в минулому столітті бичка вірменська сім'я купувала перед відходом сина в армію і до самого весілля його відгодовувала. Якщо ж бичок був схильний до хвороб, сім'я засмучувалася, так як, на їхню думку, це обіцяло НЕ щасливе сімейне життя сина.

Перед самим весіллям кавор влаштовував своєрідний парубочий з купанням нареченого разом з його друзями. Зазвичай хлопців садили спина до спини і зверху поливали водою. Вода повинна була розділити нареченого від його неодружених друзів.

Весільні вбрання

У будинку, в якому жив кавор одягали нареченого в весільний костюм. При цьому кожну деталь одягу сильно розхвалювали, розповідаючи, де її купили, з якого матеріалу зшитий дорогий наряд для нареченого.

Наречену ж одягали дівчата родички нареченого, так само там були присутні дві подруги і посаджена мама нареченої. Перераховані вище її повністю роздягали і вбирали в дороге вбрання, які надіслав її майбутній чоловік. Особлива увага приділялася зачісці нареченої, дівочу зачіску міняли на жіночу. З її густого волосся заплітали дві коси. Чим коси були товщі, тим більше цінувалася наречена. І з цього моменту дівчина не могла з'являтися на людях без покритої голови.

Вірменська весілля: традиції проведення обряду

Неординарний звичай, за яким проводилася вірменська весілля, традиції його, припускали похід гучної процесії до церкви, де вінчалася молода пара. І щоб відігнати від майбутньої сім'ї нечисть, стріляли в повітря, а також голосно співали і танцювали.

Попереду традиційно йшли музиканти, потім наречений з Кавор, а вже потім вели наречену, причому брат або сестра нареченої несли за нареченим поділ його одягу, притискаючи його до грудей нареченої, так щоб між ними ніхто не зміг пройти, щоб не порушити їх зв'язок.

Так проводилася весілля у вірмен традиції, якої були жартівливими, але мали місце бути.

  • Коли наречений з нареченою приходили в будинок батьків нареченого, ті влаштовували між собою імпровізовану бійку, в якій брали участь батько і мати нареченого.
  • Перемогти в жартівливій сутичці повинна була мати, їй в цьому допомагали молоді люди, гості на весіллі.
  • Вони укладали на підлогу батька нареченого і садили на нього мати, нібито вона поклала його на лопатки.

Всім було дуже смішно і весело, тому що не бачено, щоб дружина била чоловіка. А зараз така традиція забута, але буває, проводиться до сих пір, весілля у вірмен, традиції якої включають, таку боротьбу між нареченими. Перемогти повинна обов'язково дівчина, потім вона цілує чоловіка в щоку. і він вважається переможеним.

Раніше проводилася весілля у вірмен, традиції якої мали неприємний для нареченої характер. Якщо молода людина сильно закохався і хоче одружується з дівчиною, а батьки між собою не можуть домовитися про заручини і майбутнє весілля. Те юнак краде дівчину з рідної домівки. Це може бути навіть на вулиці або з будинку родичів дівчини.

  • Молода людина підстерігає майбутню наречену і краде.
  • Раніше вивозили дівчину на коні, зараз же це може бути машина.
  • Після крадіжки, молодик виставляє умови про те, щоб її віддали в дружини.
  • Так як вкрадена дівчина вже не вважається чистою і невинною, то батькам нічого не залишається як дати згоду на весілля. Після цього можна вже і заводити дітей, планувати вагітність .

Але варто відзначити, що найчастіше насильства над дівчиною не відбувається. У місці, де її тримають, пестять і плекають, але репутація вже зіпсована і навряд чи хто, то інший захоче взяти її заміж, знаючи, що її крали.

Сучасні молоді люди, коли влаштовується весілля у вірмен, традиції і звичаї свято шанують на найкращому дні свого життя. Але в будь-якому випадку зупиняються на тих традиціях, які ближче їх духу, а також тих місць, де вони народилися і виросли. Так само кожна пара прагне, щоб їх день був унікальним і пам'ятним. Тому намагаються зробити своє весілля не схожу на всі інші. Не дивлячись на плин часу традиції вірменської весілля дотримуються і передаються з покоління в покоління.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация