Весняний діалог з Володимиром Жириновським

В рамках проекту «Весняний діалог: політики і студенти» у Вищій школі економіки відбулась зустріч з лідером Ліберально-демократичної партії Росії Володимиром Жириновським.

відеозапис відеозапис

Беззмінний голова Ліберально-демократичної партії Росії говорив зі студентами та викладачами Вишки образно і яскраво, очно - на Мясницькій вулиці в Москві, за допомогою телемосту - в кампусах ВШЕ в Санкт-Петербурзі , нижньому Новгороді і Пермі .

Однією з основних тем зустрічі стала проблема надмірної централізації державного управління в Росії, яка, на думку багатьох студентів, веде до неефективності держапарату і корупції. «Так, Москва, федеральний центр всім набридли. Забирають собі все гроші, все вирішують. Але інакше не можна! Вертикаль скріплює держава від верху до низу », - вважає Жириновський. На думку лідера ЛДПР, при наших просторах, холодному кліматі і багатонаціональному складі, що вимагають серйозних централізованих зусиль і перерозподілу ресурсів, з переходом від вертикального управління до системи горизонтальних зв'язків держава ослабне. В цьому випадку всі сусіди Росії «відкусять» у неї по шматку прикордонних територій, а регіони «розбіжаться» по незалежним державам, причому почнеться цей процес з національних утворень. Що стосується корупції, то вона - необхідний інструмент управління державою, без неї країна також розпадеться. А винна в її широкому поширенні радянська епоха.

Опонувати гостю науковий керівник факультету прикладної політології ВШЕ Марк Урнов спробував заперечити, що є така північна і займає друге місце по території країна, як Канада, яка обходиться без всеподавляющей вертикалі. Є також Індія, яка саме після того, як послабила централізацію, почала перетворення в економічного гіганта. Володимир Вольфович знайшовся, відповівши, що в тріаді «простір-холод-багатонаціональність» не можна недооцінювати жодного елемента. У Канаді ж 90% населення живуть уздовж кордону з США, на широті Сочі.

Питання про надмірності вертикалі і її зв'язку з корупцією в країні звучав від студентів в різних варіаціях неодноразово, але лідер ЛДПР в своїх відповідях незмінно відповідав, що подібний пристрій влади в Росії неминуче.

Володимир Жириновський торкнувся і деяких питань російської економіки. Зокрема він вважає неправильним, що приватний капітал набирає великі позики за кордоном. Оскільки їх дають під заставу майна підприємств, це створює загрозу того, що його потім доведеться віддати за борги. Власникам корпорацій, впевнений Жириновський, слід брати кредити під заставу власного особистого майна. Або ж треба створити умови, щоб можна було брати кредити в Росії не дорожче, ніж на Заході. Нехай буде трохи додаткової інфляції, зате закордонні фірми не стануть власниками російських підприємств. Крім того, кажучи про своє ставлення до великим російським власникам, Жириновський зауважив, що після приходу до верховної влади в країні (в ніж глава ЛДПР не сумнівається) він має намір посадити всіх олігархів в підвал з вимогою віддати три чверті станів.

Сільське господарство країни, як зазначив Жириновський, ускладнене холодним кліматом, величезними відстанями і низькою енергооснащеністю. Разом з тим, на думку Жириновського, Росія може постачати дешеву сільгосппродукцію в Європу.

В області національно-державного устрою він висловився за ліквідацію республік і за укрупнення регіонів - до 20-40. Глави їх повинні призначатися з Москви, ніяких виборів. Відносно Далекого Сходу він запропонував: «скасувати там всі податки, в армію звідти не закликати, ЄДІ не питати, іпотеку всім давати». Така схема, на його думку, послужить прискореному розвитку регіону.

Звичайно, на зустрічі зайшла мова і про мітинги на Болотній площі та інших громадських акціях, і Жириновський застеріг присутніх від тиску на владу: «Навіщо вам це? Вони злякаються, домовляться з мафіозними угрупованнями і зроблять переворот. Буде диктатура. Зараз - так, противно, але демократія, ви можете в Думу зайти ». «Ми - країна гермафродит. У нас ні демократія, ні диктатура. Гермафродит не може народити. Але він - цікавий. Так що пишаєтеся, ви живете в цікавій країні », - сказав Жириновський.

В галузі освіти Жириновський закликав не боятися Болонської системи, підтримав дворівневе вузівська освіта і додав, що в освіті дуже важливий вибір, демократія повинна робити щеплення зі школи. Саме це, на його думку, забезпечить розвиток інтелекту громадян і змусить весь світ їхати до нас вчитися.

Говорячи про міжнародні відносини, Жириновський зауважив, що американська система ПРО в Європі - це «загроза, яка позбавить нас суверенітету». Прогнозуючи політику Сполучених Штатів, він додав: «Цього літа ви будете свідками народження нової історії. Я б нікому не радив в цьому серпні виїжджати далеко від наших кордонів. Обамі перед виборами потрібна війна, у нього занадто малий розрив з Ромні. Буде війна в Ірані, звідти хлинуть потоки біженців. У Сирії вони не побіжать, там свої проблеми. Значить - хлинуть в Закавказзі. А через нього - на Північний Кавказ. Тільки десь під Ростовом ми їх зможемо зупинити ».

Однак Жириновський упевнений, що росіянам не варто боятися США, тому що вітчизняні інженери придумали нову зброю, яке «впливає на магнітну вісь землі. Нагнули вісь - США потонули ». Втім, користуватися такою зброєю не можна: «Раптом, не туди нагнися? Тоді самі потонемо. Тому треба просто тримати в страху ». А крім того, вважає Жириновський, «нам як країні європейської цивілізації необхідно налагодити стратегічне партнерство з США».

Ігор Стадник, спеціально для новинної служби порталу ВШЕ

Фото Микити Бензорука

Звичайно, на зустрічі зайшла мова і про мітинги на Болотній площі та інших громадських акціях, і Жириновський застеріг присутніх від тиску на владу: «Навіщо вам це?
Втім, користуватися такою зброєю не можна: «Раптом, не туди нагнися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация