Вести.Ru: Нове відкриття: у найближчій до Сонця зірки може бути багато планет

"Проксіма" - значить "найближча". Це ім'я носить найближча до Сонця зірка, пересічний червоний карлик, яких більшість в Галактиці .

Відстань до неї становить приблизно чотири світлових роки. Це в 10 тисяч разів більше дистанції від Сонця до Плутона. До цієї малої планеті, нагадаємо, апарат "Нові горизонти" добирався довгі дев'ять з половиною років.

Поки одні вчені розробляють сміливі проекти космічних апаратів, здатних подолати такі відстані за розумний термін, інші піддають їх жорсткій критиці . Хто має рацію в цій суперечці, покаже час, а поки астрономи вивчають Проксиму Центавра так, як вони вивчали Всесвіт споконвіку - на відстані.

Ми вже розповідали про масиві радіотелескопів ALMA , Влаштувався в чилійській пустелі. Нещодавно він приніс нове відкриття. Навколо найближчій до нас і все ж такий далекої зірки, цього дражливого символу слабкості людини перед безмежжям космосу, існує пояс холодного пилу.

Він починається на відстані однієї астрономічної одиниці від зірки і тягнеться до відстані чотирьох астрономічних одиниць. Хоча пояс і називається пиловим, він може містити шматки каменів і льоду самих різних розмірів: від крупинок діаметром менше міліметра до великих астероїдів. Наприклад, пилові пояси Сонячної системи - це пояс Койпера і головний пояс астероїдів .

Команда астрономів на чолі з Гільема Англад ( Guillem Anglada ) З Інституту астрофізики Андалусії вирахувала , Що загальна маса цього пояса невелика - всього близько одного відсотка маси Землі. Крім того, там дуже холодно: температура його складає близько мінус 230 градусів за Цельсієм.

Дані спостереження також дозволяють припустити, що навколо Проксіми Центавра існує і ще один пиловий пояс, в десять разів далі першого.

Чим цікаво таке відкриття? У досліджуваної зірки вже виявлена ​​одна планета . Вона розташована дуже близько до світила. Відстань між ними становить всього чотири мільйони кілометрів (дистанція між Землею і Сонцем більше в 37,5 рази).

Але наявність пилових поясів може говорити про те, що неяскравий червоне світло зірки може зігрівати багато світів. Справа в тому, що породити такі диски може саме многопланетная система з багатою історією зіткнень між планетами.

Придатність для життя вже відкритої планети Proxima b викликає сумніви . Але, якщо там є і інші світи, то, можливо, життя є на них? А раптом, ніж космос не жартує, розумна?

Є у астрономів і менш фантастичні причини цікавитися такими пиловими дисками. Реконструкція історії інших планетних систем дозволить нам краще зрозуміти механізми, які керують їх народженням і еволюцією.

До 1990-х років єдиною планетної системою, відомою астрономам, була Сонячна. Її властивості і відтворювали теорії походження планет. Орбіти виходили майже круговими і лежать в одній площині. Близько до зірки слухняно виявлялися скласти світи, а в холодних зовнішніх областях системи розташовувалися газові гіганти, і так далі. В общем-то, питання з механізмами освіти планетних систем вважався практично закритим.

Коли екзопланети стали відкривати пачками, на голови теоретикам посипалися гарячі юпітери та інші сюрпризи. І, хоча зараз відомо вже майже 2800 зірок, обтяжених "сім'єю", важко говорити про типові планетних системах. Загальна картина занадто сильно нагадує зоопарк.

Між іншим, зовсім недавно ми писали про новому відкритті , Яке змусить ще раз переглянути теорії утворення планет.

У цій ситуації будь-яка нова інформація про чужих планетних системах набуває особливої ​​цінності. Вона дозволяє фахівцям перевіряти і уточнювати свої теорії, вперто ставлячи мережі на вёрткую істину, щоб, нарешті, зловити її і пред'явити вдячному людству.

Чим цікаво таке відкриття?
Але, якщо там є і інші світи, то, можливо, життя є на них?
А раптом, ніж космос не жартує, розумна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация