Ветеран Афганістану: "Вони не згадують, що вбивали наших, а наші - їх" - Новини України - 25 років без війни. У Кабулі і раніше стріляють, а душмани змагаються в знанні російського мату

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

11 лютого 2014 року, 7:40 Переглядів: 11 лютого 2014 року, 7:40 Переглядів:   Хірург Герасименко

Хірург Герасименко. Пройшов Афганістан двічі, і більше не хоче. Фото & nbsp; з особистого архіву.

На цьому тижні, в суботу, ветерани Афганістану відзначать ювілей: рівно чверть століття тому з цієї республіки були виведені радянські війська. "Сегодня" розшукала афганців, які воювали в країні в далеких 1980-х, а потім, через роки, повернулися до Афганістану вже просто у відрядження.

ПРАПОРИ НЕ ПІДНІМАЮТЬ. Один з таких сміливців - дніпропетровський хірург Євген Герасименко, якому нещодавно виповнилося 50 років. Не так давно він повернувся додому з Афганістану: нам він зізнався, що в третій раз випробовувати долю не збирається. "Ситуація в Афганістані ніколи не була сприятливою. Перший раз я там був у 1984-му, коли війна була в розпалі. Мені було 23 роки, і мене направили туди після закінчення військово-медичного факультету в Самарі. Три місяці я там" висів на гачках "- так говорили про тих, хто був асистентом на операціях. вдруге мені там довелося побувати кілька років тому в якості відрядженого від України хірурга. Але, коли я приземлявся, відчуття було таке, що я був тут зовсім недавно: з'явилося таке ж почуття тривоги і страху, як і 20 років тому. А од н з льотчиків привітав мене словами: "Ласкаво просимо в нікуди".

Особливо в Афганістані за роки відносного спокою нічого не змінилося, каже Герасименко: коли вони прибули в Кабул, аеродром обстрілювали, а бази іноземних миротворців, контингент яких все ще перебуває в країні, розміщуються там, де в 1980-х базувалися радянські війська. "Існує такий звичай, - розповідає Євген Герасименко. - Коли гине військовослужбовець-миротворець, прапор над базою його країни приспускають. Так ось, за 7 місяців відрядження я не бачив, щоб прапори над базами взагалі були підняті! А я, разом з іншими медиками , зробив близько 250-300 операцій місцевому населенню - лікували в основному переломи, хоча траплялися і жертви бойових дій ".

За словами колишнього афганця, більшість аборигенів залишилися хорошої думки про росіян, незважаючи ні на що. "Одного разу я зайшов на ринок в Кабулі. І сказав, що я шураві - тобто, колишній радянський воїн. Торговці відразу пожвавішали, почали навперебій демонструвати мені своє знання російської мови і найкозирніших слів - матірних, етественно ..." - сміється Герасименко . На питання про те, чи поїде ще до Афганістану, Євген відповів так: "За весь час перебування нас раз 15 обстрілювали. Ми по 2-3 години сиділи в бомбосховищах. Більше випробовувати долю я не хочу".

ДІМ УЖЕ НЕ ТУТ. Але, незважаючи на складну ситуацію в Афганістані, деякі українці не поспішають повертатися звідти додому. Як розповів нам афганець-ветеран Василь Бойцов, деякі його колеги, які в Україні вважалися зниклими без вести, через багато років поверталися. Але потім їхали назад до Афганістану - тут, на батьківщині, вони вже відчували себе чужими. А там у них залишалося все, що для них дійсно важливо - будинку і сім'ї.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ветеран Афганістану:" Вони не згадують, що вбивали наших, а наші - їх "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация