Ви знали, що у Землі є інша «місяць»?

Ми всі знаємо і любимо Місяць. Ми так впевнені, що у нас тільки одна місяць, що навіть не дали їй якесь особливе ім'я. У всіх місяця, у нас Місяць. Це найяскравіший об'єкт нічного неба, і астрономи-любителі отримують непідробне задоволення, складаючи карту його кратерів і морів. На сьогоднішній день це друге небесне тіло у Всесвіті (наскільки нам відомо) з відбитками ніг людини.

На сьогоднішній день це друге небесне тіло у Всесвіті (наскільки нам відомо) з відбитками ніг людини

Чого ви можете не знати, так це того, що Місяць - не єдиний природний супутник Землі. Зовсім недавно, в 1997 році, ми виявили інше тіло, 3753 Cruithne, - так званий квазіорбітальний супутник Землі. Це означає, що «Круітні» просто не робить петлю навколо Землі у вигляді еліпса, подібно Місяці або штучним супутникам, які ми запустили на орбіту. «Круітні» обертається навколо внутрішньої Сонячної системи по подковообразной орбіті (вище на зображенні).

Щоб зрозуміти, чому ця орбіта називається подковообразной, давайте уявимо, що ми дивимося на Сонячну систему і обертаємося з такою ж швидкістю, що і Земля обертається навколо Сонця. З нашої точки зору Земля буде в нерухомому стані. Тіло на простий подковообразной орбіті рухається у напрямку до Землі, а потім розвертається і йде. Потім підходить до Землі з іншого боку і знову йде.

Подкоовообразние орбіти досить поширені для лун в Сонячній системі. У Сатурна кілька таких лун, наприклад.

Що унікально в «Круітні», так це те, що вона розгойдується уздовж своєї підкови. Якщо ви поглянете на рух «Круітні» в Сонячній системі, вона робить нерівний коло навколо орбіти Землі, розгойдуючись так далеко, що заглядає в околиці Венери і Марса. «Круітні» обертається навколо Сонця раз на рік, але їй потрібно близько 800 років, щоб завершити цей нерівний коло навколо орбіти Землі.

Отже, «Круітні» - наша друга місяць. На що вона схожа? Ми толком і не знаємо. Вона всього п'ять кілометрів в діаметрі, що не набагато відрізняється від розмірів комети 67P / Чурюмова - Герасименко, яку в даний час проводжає апарат "Розетта" на шляху до Сонця .

Гравітація на поверхні 67P дуже слабка - жива хода, найімовірніше, відправить вас перекидатися в космос. Ось чому для посадкового модуля «Філи» було так важливо використовувати його гарпуни, щоб причепитися до поверхні , І чому при посадці він відскакував від місця до місця.

З огляду на, що «Круітні» для нас - це кілька розмитих пікселів на знімку, можна з упевненістю сказати, що вона входить в список небесних тіл середнього розміру в нашій системі і що будь-який роботизований дослідник або людина зіткнеться з такими ж труднощами, що й «Розетта »і« Філи »на 67P.

Якщо «Круітні» потрапить в Землю, зіткнення буде жахливим і призведе до події катастрофічного рівня, схожого на те, що сталося в кінці крейдяного періоду. На щастя, цього точно не відбудеться незабаром - астрофізики показали, що хоча «Круітні» може пройти дуже близько до нас, вона навряд чи вдарить по Землі. Та й станеться це через 2750 років.

Через 8000 років «Круітні» очікує досить тісне зближення з Венерою. Є хороший шанс, що це поставить хрест на нашій вільної місяці, викинувши її з нашої земляний сім'ї.

На цьому історія не закінчується. Як хороший будинок, Земля приймає у себе безліч норовливих брил, які шукають гравітаційний колодязь, щоб підійти ближче. Астрономи виявили ряд інших квазіорбітальних супутників, які дружать із Землею і залишаться з нами деякий час, перш ніж відправляться далі, на нові пасовища.

Що ми можемо дізнатися про Сонячну систему від «Круітні»? Доволі багато. Як і багато інших астероїди і комети, вона містить речові докази про те, як збиралися планети. Її божевільна орбіта ідеально підходить для вивчення того, як сонячна система розвивається під дією сили тяжіння.
Що ми можемо дізнатися про Сонячну систему від «Круітні»

Венера - можливий батько Місяця

Як ми відзначили, до кінця 20 століття ми навіть не підозрювали, що небесні тіла можуть виходити на такі дивні орбіти і залишатися там протягом тривалого часу. Вони також вказують на те, що такі взаємодії могли відбуватися, коли Сонячна система формувалася. І оскільки ми думаємо, що планети земної групи утворюються в процесі зіткнень з такими тілами, як «Круітні» і більше, це нова змінна.

Одного разу «Круітні» може бути місцем висадки для людей, а може бути навіть місцем видобутку рідкоземельних металів, в яких відчайдушно потребують наші нові технології. І що найважливіше, «Круітні» підказує нам, що Сонячна система не вічна - і ми, виходить, теж.

На що вона схожа?
Що ми можемо дізнатися про Сонячну систему від «Круітні»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация