Вибір і установка блоку живлення

Безліч людей, набуваючи перший персональний комп'ютер, зупиняють свій вибір на готової збірці. На жаль, в більшості випадків готові десктопи не відповідають запитам користувача. Тобто, якщо людині потрібна потужна відеокарта, йому доведеться купувати вкрай дорогий системний блок.

Установка блоку живлення, збірка комп'ютера:

З одного боку, так і повинно бути, адже слабкий процесор не розкриє весь потенціал відеокарти, і все ж, збираючи комп'ютер самостійно, людина може більш гнучко підбирати комплектуючі, і тим самим заощадити чималу суму коштів.

Іноді, користувачеві й справді необхідна лише одна продуктивна деталь, наприклад, блоки живлення для ноутбуків Asus , Відеокарта для Майнінг криптовалюта або процесор для рендеринга відео. У цьому випадки, на інших комплектуючих можна заощадити.

У цьому випадки, на інших комплектуючих можна заощадити

Блоки живлення

В іншому, є одна деталь, яка вкрай важлива не тільки для продуктивності, але і для роботи комп'ютера в цілому. До таких комплектуючих можна віднести блок живлення. Блок живлення необхідно вибирати в залежності від потужності відеокарти, процесора або загальної продуктивності ПК в цілому.

Блок живлення

Таким чином, іноді вибір БП зводиться до того, що ви купуєте корпус з вбудованим блоком живлення. Звичайно, він не надійний і володіє маленьким запасом потужності, але його цілком достатньо, якщо людина збирає бюджетне пристрій.
Вибір виробника і форм-фактор пристрою

Як виробник необхідно вибрати відому компанію, яка займається виготовленням систем охолодження, наприклад: Chieftec, CoolerMaster, GigaByte, Zalman, Logicpower і багато іншого.

Якісні блоки живлення досить рідко продаються в комплекті з корпусом, а якщо і продаються, то обидва комплектуючих мають однакове найменування, тобто корпус від виробника Zalman і блок живлення від цього ж виробника.

Вибираючи форм-фактор, необхідно переконається, що корпус відповідає тому ж форм-фактору, що і БП. Найпоширенішим форм-фактором є ATX.

Потужність блоку живлення

Мабуть один з головних параметрів при виборі комплектуючого. Говорячи коротко, чим вище продуктивність системного блоку, тим більша потужність потрібно від блоку живлення. Найдешевші БП, що йдуть в комплекті з корпусом мають потужність 300 - 400 Вт.

Цієї потужності цілком достатньо для бюджетного пристрою. Якщо ж в комп'ютері встановлений шестиядерний процесор і відеокарта, рівня GTX1070, покупцеві доведеться розщедритися на більш потужний БП, не менше Потужність 600 Вт.

Охолодження блоку живлення

Охолодження ніколи не буває зайвим, відповідно, вибираючи БП, необхідно приділити особливу увагу на відведення тепла від комплектуючого. Головне завдання блоку живлення, забезпечувати енергією комплектуючі системного блоку. Іншими словами, на цю деталь виявляється постійне навантаження, особливо в тих випадках, коли необхідно забезпечувати роботу продуктивного процесора і відеокарти.

Кулер блоку живлення Кулер блоку живлення   Блок живлення Блок живлення

Блок живлення

Щоб бути впевненим, в тому, що блок живлення надійно охолоджується, слід вибрати комплектувальне з відповідною під параметри системи потужністю і вбудованим кулером великого діаметру, наприклад 130 - 140 мм. Деякі виробники пропонують цікаве рішення з двома кулерами в пристрої.

Кількість SATA портів

Кількість SATA портів має важливе значення, адже саме від цих роз'ємів харчуються додаткові комплектуючі системного блоку, такі як жорсткий диск, DVD ром, SSD накопичувач і багато інших деталей, що встановлюються в корпус системного блоку.

SATA порти

Крім того, багато користувачів підключають відразу кілька жорстких дисків, втім, крім SATA роз'ємів блоку живлення, слід переконатися, що і в материнській платі буде досить SATA роз'ємів для обміну інформацією з комплектуючих.

Стабілізація напруги і захист від перевантаження

При покупці БП, вкрай важливо переконається в підтримці стабілізації напруги і захист від перевантаження. Завдяки цим параметрам, блок живлення не тільки захистить комплектуючі системного блоку від перевантаження, а й сам при цьому не вийде з ладу.

Крім того, стабілізація напруги дозволяє комп'ютеру працювати невеликий проміжок часу і зовсім без електроенергії, завдяки чому, комп'ютер не стане перезапускатися від найменшого коливання енергії, що вкрай корисно при роботі з незбережених проектом.

установка

Встановлювати блок живлення бажано в порожній системний блок, інакше, при установці деталі, можна пошкодити материнську плату. Крім того, охолодження процесора може просто заважати встановити БП на своє місце.

Разом з комплектуючих, повинні поставлятися чотири болта, за допомогою яких блок живлення фіксується з заднього боку корпусу.

підключення

Як підключити блок живлення:

Багатьох користувачів, які вирішили самостійно зібрати комп'ютер, лякає величезна кількість проводів, що виходять від блоку живлення, проте, завдяки будові комп'ютера, у кожного роз'єму своє призначення, і переплутати їх просто неможливо.

По суті, від БП живиться материнська плата, жорсткі диски, процесор (роз'єм перебувати на материнській платі) і оптичний привід. Крім того, до 4 піновий роз'єму можна підключати додаткові пристрої, наприклад вентилятори для корпусу або додаткове харчування відеокарти.

Так чи інакше, якщо людина забуде підключити до харчування якусь деталь, комп'ютер від цього не зіпсується, він просто не увімкнеться або вимкнеться з висновком на робочий стіл помилки.

Ще недавно, блоки живлення підключалися до материнських плат за допомогою 20 пинового роз'єму. Зараз, пристрої до цього стандарту практично повністю зникли, а на зміну їм прийшли 24 пінові роз'єми.

Процес складання персонального комп'ютера спрощений настільки, наскільки це взагалі можливо. Щоб зробити правильний вибір звичайному користувачеві, що не мав справу з обчислювальною технікою досить зіставити продуктивність відеокарти і потужність блоку живлення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация