Вибір Америки:

  1. всі претенденти
  2. ДЕМОКРАТИ
  3. Погляд на Росію
  4. Берні Сандерс (вибув з президентської гонки 12 липня 2016 року)
  5. Погляд на Росію
  6. республіканці
  7. Погляд на Росію
  8. ТЕД КРУЗ (вибув з президентської гонки 4 травня 2016 року)
  9. Погляд на Росію
  10. ДЖОН КЕЙСІК (вибув з президентської гонки 5 травня 2016 року)
  11. Погляд на Росію
  12. Марко Рубіо (вибув з президентської гонки 15 березня 2016 року)
  13. Погляд на Росію
  14. БЕН КАРСОН (вибув з президентської гонки 4 березня 2016 року)
  15. Погляд на Росію

всі претенденти

Учасники президентських перегонів

ДЕМОКРАТИ

Хілларі Клінтон

Хілларі Клінтон

Хілларі Клінтон (нар. 1947), в 2001-2009 рр. - сенатор від штату Нью-Йорк, в 2009-2013 рр. - держсекретар США. Дружина 42-го президента США Білла Клінтона.

Колишня перша леді, яка вважається фаворитом відбіркового етапу президентських перегонів у правлячій демократичної партії, - одна з найвідоміших і яскравих фігур в американській політиці.

Однак для неї це не тільки плюс, але і мінус, оскільки поряд з переконаними прихильниками у неї є і безліч непримиренних супротивників. Перші наголошують на її величезний досвід, фантастичну працездатність, безперечний політичний авторитет. Другі бачать в ній не стільки політика, скільки політикана - розважливого, нещирого і готового поступитися чим завгодно заради кар'єри.

Передвиборна кампанія Хілларі Клінтон проходить на тлі скандалів, пов'язаних з її перебуванням на чолі Держдепартаменту. Один зі скандалів розгорівся внаслідок подій 11 вересня 2012 року в лівійському Бенгазі, коли в результаті нападу на американське консульство загинули четверо американців, у тому числі посол США в Лівії Крістофер Стівенс. Незалежна комісія, що розслідувала цю справу, поклала відповідальність за ситуацію на Держдепартамент США. Крім того, Клінтон звинувачували в тому, що Держдепартамент навмисно приховував від громадськості факти про напад на консульство США.

Інший скандал пов'язаний з використанням Хілларі Клінтон особистої електронної пошти для ведення офіційного листування і зберігання інформації державної важливості. Відомості про те, що вона використовувала для службових цілей особисту поштову скриньку, викликали в Вашингтоні подив і дозволили республіканської опозиції звинуватити колишнього держсекретаря в серйозному порушенні правил внутрішньої безпеки.

Клінтон визнала, що зробила помилку , Користуючись особистою поштою в службових цілях. Її заява була явно продиктовано прагненням скоріше зам'яти скандал, тому що, на думку ряду політологів, він може стати для неї серйозною перешкодою на шляху до Білого дому. Розголошення секретної інформації вважається в США тяжким злочином.

Клінтон користується підтримкою фінансових еліт і працюючих жінок, але шанси на перемогу в праймеріз залежать від того, чи зуміє вона завоювати симпатії молоді та афроамериканського населення, які проголосували раніше за Барака Обаму.

Найбільше молодь не влаштовує прагматизм Клінтон, пише газета The New York Times. Клінтон як ніби говорить: "У мене скромніші амбіції (на відміну від Берні Сандерса - прим. ТАСС), але зате вони більш реалістичні". Але ця позиція, зазначає видання, позбавляє її підтримки молодих виборців.

Серед пунктів передвиборної програми екс-держсекретаря: подолання нерівності доходів, збільшення мінімальної зарплати, оплачувану декретну відпустку, підтримка сімейних цінностей.

The New York Times, офіційно підтримує Клінтон у передвиборчій гонці, назвала її "найбільш компетентним кандидатом в президенти в сучасній історії".

Серед заслуг Клінтон у зовнішній політиці під час її перебування главою Держдепартаменту газета виділила введення жорстких санкцій відносно Ірану, що, на думку видання, в результаті сприяло висновку з Тегераном угоди щодо його ядерної програми, а також "розширення і поглиблення діалогу з Китаєм". Редакція висловила переконаність, що Клінтон "зможе розпоряджатися американської військової міццю набагато більш ефективно і мудро, ніж будь-який з кандидатів-республіканців".

Головною загрозою національній безпеці США Клінтон вважає поширення ядерної зброї та матеріалів, які можуть потрапити до терористів.

У питанні Сирії екс-держсекретар дотримується думки про необхідність посилення ударів по позиціях терористичного угрупування "Ісламська держава" (заборонена в РФ) і розширення допомоги сирійським опозиціонерам. Разом з тим висловлюється проти відправки солдатів американської армії в цю країну.

Клінтон вважає головними причинами зростання могутності й активності бойовиків в Іраку і Сирії зовнішньополітичні прорахунки, допущені адміністрацією президента США Барака Обами. Зокрема, на її думку, Вашингтону слід рішучіше підтримати сили помірної опозиції в Сирії на самому початку конфлікту в цій країні.

Погляд на Росію

Клінтон вкрай негативно відгукується про входження Криму до складу РФ, розвитку ситуації на південному сході України і президента РФ Володимира Путіна.

На сайті передвиборної кампанії Клінтон в розділі "Національна безпека" вказано:

"Хілларі і перш доводилося сперечатися з Путіним віч-на-віч, і вона готова робити це і надалі. Вона буде стояти пліч-о-пліч з нашими європейськими союзниками, щоб допомогти їм послабити залежність від російської нафти. Разом з нашими партнерами Хілларі буде тримати в рамках, обмежувати і стримувати прояви російської агресії в Європі і за її межами і нарощувати для Путіна витрати, що породжуються його діями ".

Жорстке до непримиренності ставлення до Росії - в останні роки невід'ємна складова частина публічного іміджу Клінтон. Але так було не завжди.

У березні 2009 року на другому місяці роботи держсекретарем США вона піднесла своєму російському колезі Сергію Лаврову кнопку, натискання якої покликане було позначати початок нового етапу в розвитку двосторонніх відносин. Але через помилки перекладачів на кнопці було написано не «перезавантаження", а "перевантаження".

Сама Клінтон тоді стверджувала, що США щиро прагнули до "Перезавантаження" . В інтерв'ю ТАСС влітку 2011 року вона говорила, що тієї ж кнопкою США і Росія "як би завели мотор автомашини" з тим, щоб "їхати разом багато років". Тоді ж вона обіцяла, що якщо коли-небудь стане президентом своєї країни, то дасть ТАСС перше інтерв'ю.

Зараз американські аналітики вважають, що підхід Клінтон до Росії в цілому все ж швидше прагматичний. Підсумовуючи його в нинішньому передвиборному контексті, Рада з міжнародних відносин США констатує: "Клінтон каже, що Сполученим Штатам необхідно працювати з Росією з питань, що становлять взаємний інтерес, там, де це можливо, наприклад з контролю над озброєннями, але об'єднувати зусилля з партнерами і обмежувати посягання Росії там, де це необхідно, наприклад на Україні ".

Берні Сандерс (вибув з президентської гонки 12 липня 2016 року)

Берні Сандерс (нар. 1941) - сенатор від штату Вермонт знаходиться на самому лівому краю американського політичного сектора. Виходець із сім'ї польських євреїв, які приїхали в США в 1920-х рр.

Прихильник скандинавської моделі соціал-демократії. Він заявляв, що "нам є чому повчитися у Скандинавії", де, на його погляд, бідність - це майже не проблема, охорона здоров'я загальне, а вища освіта безкоштовна для всіх.

Сам себе він називає "демократичним соціалістом". До вступу в боротьбу за висунення кандидатом в президенти від Демократичної партії він офіційно значився в складі Конгресу США як незалежний сенатор.

Ліберальні погляди Сандерса допомагають йому завойовувати симпатії активістів лівого крила Демократичної партії, перш за все молоді.

Матеріальний стан Сандерса оцінюється зараз, за ​​даними ЗМІ США, приблизно в $ 700 тис. Це робить його одним з найбільш небагатих американських сенаторів.

Сандерс відмовився від фінансування своєї передвиборної кампанії корпораціями, приймаючи виключно приватні пожертвування. Для ведення кампанії до лютого 2016 року він зібрав $ 41,5 млн.

Свою кампанію він веде під гаслом "політичної революції" в США, під ним у першу чергу Сандерс розуміє радикальне реформування американської системи організації і фінансування виборів. Поки, на переконання Сандерса, ця система "корумпована і підконтрольна" політичної і економічної еліти США. Берні Сандерс називає США країною соціальної нерівності і з самого початку своєї політичної кар'єри бореться проти глибшої прірви між багатими і бідними.

Одним з головних тез своєї програми висунув слоган "Уряд повинен працювати на простих американців". А після перемоги на первинних виборах в штаті Нью-Гемпшир сенатор заявив, що посилає великому бізнесу і вашингтонським політичному істеблішменту наступний сигнал: "Уряд належить всьому народу, а не тільки багатим".

Висловлюючи інтереси середнього класу і бідних людей, малого і середнього бізнесу, він критикує надмірний вплив корпорацій і банків на політичне життя і висловлюється за повернення закону про гласність банків (діяв в 1933-1999 рр .; багато хто вважає, що його скасування спровокувала кризу 2007- 2008 років.). Пропонує перейти до безкоштовної медицини та освіти, ввести прогресивну шкалу податків для найбільших компаній, збільшити пенсійний фонд, підвищити мінімальну заробітну плату (з $ 7,25 до $ 15 за годину), створити робочі місця для молоді та людей з обмеженими можливостями.

Сенатор різко критикує расову дискримінацію і поліцейське насильство. За його словами, "поліція повинна бути частиною суспільства, а не силою для його придушення".

Також Сандерс виступає за легалізацію легких наркотиків.

Пріоритетним напрямом зовнішньої політики вважає Близький Схід, зокрема, боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава", причому в союзі з Іраном і Росією. Рішення сирійської проблеми, на його думку, повинно ґрунтуватися на діях коаліції арабських держав. Ідею відправки американських військ до Сирії не підтримує.

Погляд на Росію

З приводу Росії кандидату висловлюватися доводилося нечасто. Але на сайті його передвиборної кампанії розміщена довідка про його ставлення до політики РФ.

У ній говориться: "Історично Росія була і залишається великим гравцем на міжнародній економічній і дипломатичній арені. Берні Сандерс виступає за сильний і послідовний підхід до президента Росії Володимира Путіна. Сандерс підтримує використання економічних санкцій і міжнародної натиску в якості альтернативи будь-якої прямої військової конфронтації з Росією ".

На думку Сандерса, "щоб стримати російську агресію, ми повинні заморозити активи російського уряду по всьому світу і заохочувати міжнародні корпорації, які мають в Росії величезні інвестиції, виводити гроші з цієї країни з її все більш ворожими політичними устремліннями".

республіканці

ДОНАЛЬД ТРАМП

Дональд Трамп

Дональд Трамп (нар. 1946) пообіцяв "зробити Америку знову великої" - ця фраза стала девізом його передвиборної програми.

Трамп заявляє, що "варто" $ 8,5 млрд, і представив саме цю цифру в Федеральну комісію з виборів.

Однак журнал Forbes оцінює його стан скромніше - в $ 4,1 млрд (405-й рядок у списку найбагатших людей планети). Він найбагатший кандидат за всю історію американських виборів і єдиний мільярдер серед претендентів нинішньої кампанії.

Трамп, за його власними словами, утримується від алкоголю, куріння і наркотиків.

В одному з інтерв'ю Трамп заявив, що повалення Сполученими Штатами Саддама Хусейна і Муаммара Каддафі призвело Ірак і Лівію у вир хаосу, і, якби вони залишилися при владі, ситуація на Близькому Сході була б більш стабільною.

За його словами, подібний сценарій очікує і Сирію, якщо вона залишиться без президента Башара Асада. Трамп визнав, що "саме катастрофа в Іраку породила терористичне угрупування" Ісламська держава "(ІГ, угруповання заборонена в РФ), і звинуватив Барака Обаму і Хілларі Клінтон в створенні ІГ .

Підприємець-мільярдер відомий своїми численними різкими і часом вкрай провокаційними заявами, які встигли обурити і навіть розлютити чималу частину американської громадськості, особливо якщо мова йде про ліберально налаштованих демократах.

Наприклад, кандидат в президенти має намір вирішити питання про нелегальну імміграцію, поставивши на кордоні з Мексикою стіну. Він також пропонує ввести систему обов'язкової реєстрації всіх громадян США, які сповідують іслам, і заборонити мусульманам в'їзд в США для забезпечення національної безпеки і запобігання терактам.

держсекретар США Джон Керрі так прокоментував ініціативу Трампа: "Я вважаю, що така заборона суперечить американським цінностям, нашої конституції. Але я також думаю, що це дуже небезпечний спосіб ведення зовнішньої політики".

Проте заклики бізнесмена і його прямота, схоже, подобаються багатьом американцям, розчарованим в традиційних політиках і "втомленим від політкоректності".

Соціологи кажуть, що більшість його прихильників - це білі громадяни з категорії "синіх комірців", тобто робочого класу, які в рівній мірі незадоволені і демократичною адміністрацією президента США Барака Обами, і республіканською більшістю в Конгресі США. А Трамп їм здається людиною, яка, по крайней мере, "уміє робити справу і домагатися свого".

У передвиборній кампанії Трампа не обійшлося без накладок, правда, по провині не мільярдера, а його штабу. Йдеться про агітаційному ролику, присвяченому проблемам ветеранів США, але, як з'ясувалося, замість американських ветеранів були показані російські.

Ролик був спочатку розміщений на сторінці передвиборної кампанії Трампа в соціальній мережі Facebook. На відео мільярдер, який сидить за столом у своєму кабінеті, звертався до американських ветеранам, обіцяючи їм краще життя в разі його обрання президентом США. "З нашими ветеранами звертаються просто жахливо", - заявляв Трамп в ролику. "Нелегальні іммігранти (в США) часом знаходяться в кращих умовах, ніж наші ветерани, - зазначає він. - Цього не буде, якщо Трамп стане президентом". При цьому кадри за участю Трампа монтувалися з зображенням сидять на параді ветеранів, на яких радянські медалі та ордени, а також георгіївські стрічки, а в руках - прапорці з гербом Тольятті і символікою 70-річчя Перемоги. Після виявлення помилки ролик був вилучений і перемонтований.

Погляд на Росію

Трамп заявляє, що в разі перемоги на президентських виборах в 2016 році зміг би нормалізувати відносини з РФ і вибудувати хороші особисті контакти з президентом Володимиром Путіним.

Коментуючи на прохання телекомпанії CBS публікації в американській пресі про те, що у нього з російським лідером чимало спільного, включаючи прагнення "показувати силу", Трамп сказав: "Я думаю, що ми дуже різні. У той же час я б з ним порозумівся" . "І у нас не було б тих проблем, які є зараз у відносинах між США і Росією", - додав мільярдер.

Відповідаючи на питання про дії Росії в Сирії, він заявив, що, "поки вони атакують угруповання" Ісламська держава ", він обома руками за." Якщо Росія хоче бомбити ІГ, то нехай робить це ", - сказав Трамп.

В ефірі телеканалу MSNBC мільярдер зазначив, що Путін керує країною по-справжньому і по праву є справжнім лідером , На відміну від керівництва США. Він визнав, що не поділяє точку зору, в тому числі своїх суперників в Республіканській партії, які називають РФ противником США.

17 грудня 2015 року, виступаючи на великий щорічній прес-конференції, Путін заявив, що вітає слова Трампа про готовність до більш глибокого рівня відносин з Росією в разі його перемоги на виборах президента США. Разом з тим російський лідер вважав за краще не давати оцінки передвиборної кампанії мільярдера і риториці в зв'язку з цим.

За словами Путіна, все, що стосується "внутрішньополітичних речей - його мовних зворотів, що він використовує для підвищення своєї популярності", це не стосується РФ.

ТЕД КРУЗ (вибув з президентської гонки 4 травня 2016 року)

Тед Круз

Тед Круз (нар. 1970) з 2013 року - сенатор від штату Техас. Походить з родини кубинських емігрантів.

Популярність йому принесло 20-годинний виступ у сенаті, спрямоване проти реформи охорони здоров'я президента Барака Обами. У разі обрання він обіцяє скасувати цю реформу і знизити податки.

Зовнішню політику нинішньої адміністрації сенатор називає "катастрофою" для країни. Ще з перших днів роботи в Конгресі Круз вступив до лав вкрай консервативного крила Республіканської партії - так званої Чайної партії, члени якої активно виступають проти внутрішньої і зовнішньої політики нинішньої адміністрації президента Барака Обами. Круз виступає проти урізання військового бюджету і ініціативи Білого дому і Пентагону щодо скорочення особового складу збройних сил країни.

Після того як Круз заявив про свою участь у президентських перегонах, газета The Washington Post написала : "Круз складе хорошу конкуренцію іншим претендентам-республіканцям. <...> Завдяки" впертій боротьбі з адміністрацією президента Барака Обами і іншими лідерами з його власної політичної партії, Круз став справжнім героєм для багатьох консерваторів ". </ ...>

Одним із завдань на посту президента Круз називає перемогу над "вашингтонським картелем" (лобісти інтересів великого бізнесу - прим. Ред.).

На посту президента він має намір "Безапеляційно підтримувати Ізраїль" і не дати Ірану отримати ядерну зброю. Круз був в числі сенаторів-республіканців, які підписали відкритий лист керівництву Ірану, попередивши, що будь-який ядерну угоду, яке Іран укладе з адміністрацією Обами, може бути анульовано наступним президентом.

Круз виступає за посилення бомбардувань позицій терористичної організації "Ісламська держава" (ІГ, заборонена в РФ) і введення безпольотної зони над Сирією. Зусилля нинішньої американської адміністрації по боротьбі з ІГ в близькосхідному регіоні називає неефективними, дорікаючи президента Обаму у відсутності єдиного плану рішення сирійського кризи. Виступає за проведення килимових бомбардувань в Сирії, заявляючи, що простих авіаударів, які завдає коаліція країн на чолі з США, недостатньо. При цьому Круз проти відправки американських військ на сирійську землю.

У той же час вважає, що політика США з повалення неугодних їм режимів, якої Вашингтон дотримувався останні роки, є хибною. Неодноразово критикував Обаму і Хілларі Клінтон, яка обіймала пост держсекретаря в 2009-2013 роках, за повалення уряду Лівії, в результаті чого ця країна зараз "є терористичну зону, якою управляють джихадісти". У зв'язку з цим виступає проти негайного відсторонення від влади президента Сирії Башара Асада.

Круз є противником відновлення зв'язків між США і Кубою, заявивши, що потепління у відносинах між державами "буде згадуватися як трагічна помилка".

Політологи відзначають, що Круз, відкрито хизується своїми надмірно консервативними поглядами, не належить до республіканського "мейнстріму", в зв'язку з чим, як і Трамп, вважається не зовсім прийнятним для партійної верхівки в якості кандидата. На думку фахівців, той же Марко Рубіо, ще один претендент-республіканець, виглядає для партії в цілому краще.

Погляд на Росію

Ставлення до РФ, як і у більшості кандидатів-республіканців, у Круза негативний. Називаючи "відроджується Росію" серйозним викликом для США, він висловлювався проти чергової "перезавантаження". У той же час сенатор виступає за проведення "реалістичного курсу" щодо Росії, який, за його словами, ґрунтується на національних інтересах США і їх завдання в світі, перш за все в Європі і на Близькому Сході.

В цілому у зовнішньополітичних справах намір говорити з Росією з позиції сили. Є прихильником "агресивного розширення" так званого "списку Магнітського" і виступає за нарощування економічного тиску на Росію. При цьому визнавав, що антиросійські санкції, введені нинішньою адміністрацією, і спроби ізоляції РФ не надали бажаного для США ефекту. Закликав до постачання зброї Україною і посилення американських систем ПРО в Європі для протидії РФ.

"Існує успішна модель того, як мати справи з Росією, не створюючи дипломатичну кризу, - заявляв Круз. - Ми можемо наслідувати приклад рішучих дій Рональда Рейгана, завдяки яким він виграв холодну війну, не зробивши ні пострілу. Ми можемо агресивно розширювати і застосовувати" акт Магнітського ", який спрямований проти російських чиновників, звинувачених у порушенні прав людини. Ми можемо подвоїти наші зусилля з розробки оборонних озброєнь, які нейтралізували загрозу радянського наступу, особливо це стосується протиракетної оборони ".

ДЖОН КЕЙСІК (вибув з президентської гонки 5 травня 2016 року)

Джон Кейсік

У Джона Кейсіка (нар. 1952) слов'янські корені: його батько чех, а мати - хорватка. З 2011 р він займає пост губернатора штату Огайо.

Вступаючи в передвиборну гонку, він зазначив, що перед американським суспільством стоїть безліч проблем і "деякі навіть сумніваються в тому, чи жива американська мрія".

"Але ми завжди долали труднощі і виходили з випробувань лише сильніше, - підкреслив він. - Ми повинні завжди дивитися вперед".

Кейсік порівняв США з "сяючим градом на пагорбі" і зазначив, що "Сонце знову буде стояти в зеніті над Америкою" .

Упор в своїй передвиборчій кампанії кандидат робить на мінімізації участі держави в економіці. Разом з тим виступає проти консервативного крила своєї партії і демонструє готовність співпрацювати з демократами в питаннях розширення програм допомоги незаможним.

Кейсік вважає, що "велика держава повинна бути досить дисциплінованої, щоб знати, коли не треба втручатися. Втручатися в етнічні, релігійні, громадянські війни - це вірний шлях до катастрофи".

Ізраїль Кейсік назвав "найкращим союзником США у всьому світі", закликавши Вашингтон "припинити публічно критикувати" влади цієї країни.

Кейсік також виступив за створення безпілотних зон над Сирією, в тому числі на півночі країни в районі кордону з Туреччиною і на півдні республіки - поруч з йорданської кордоном.

"Це пошле сигнал багатьом країнам на Близькому Сході", де у США є свої інтереси, підкреслив він.

Погляд на Росію

Джон Кейсік в своїх виступах торкався питання про Росію стосовно ситуації на Україні і в країнах Балтії.

На його передвиборчому сайті в розділі під назвою "Протистояти Росії" говориться: "США повинні взаємодіяти з нашими європейськими союзниками для зміцнення нових країн - членів НАТО, які перебувають на передовій лінії, таких як Польща, Литва, Латвія і Естонія, за рахунок направлення туди, а також за рахунок передислокації наявних американських сил на їх східні кордони за підтримки нових надійних систем ППО, а також за рахунок спільних рішень про підвищення військових витрат. Ми також повинні гарантувати свободу України за допомогою навчання і озброєння українських збройних сил тією зброєю, яку вони запросили і яке схвалив конгрес США ".

"Недавнє нарощування Росією збройних сил і втручання в Сирії не націлені на те, щоб завдати поразки" Ісламському державі "(угрупування заборонена в РФ) і не покликані полегшити страждання сирійських біженців, - заявив він. - Справжня мета Путіна зовсім інша: здійснити військову операцію для порятунку Асада ", - зазначається на сайті.

Кейсік також заявляв, що настав час "дати Росії в ніс. Їй в цьому світі занадто багато що сходить з рук".

Марко Рубіо (вибув з президентської гонки 15 березня 2016 року)

Марко Рубіо

Марко Рубіо (нар. 1971) походить із родини кубинців, які емігрували в США. З 2011 року сенатор від Флориди.

Рубіо виступає проти курсу адміністрації Барака Обами на нормалізацію відносин з Кубою. Сенатор має намір і далі вести холодну війну проти Гавани і прихильників відновлення зв'язків з островом.

Видання пояснює, що Рубіо з юних років живить сильну особисту неприязнь до нинішнього кубинського керівництва і давно мріє про його поваленні. Про вступ у боротьбу за пост президента США він оголосив в Майамі перед будівлею "Фрідом-тауер" ( "Вежа свободи"), де колись знаходився "пункт прийому кубинських іммігрантів, які втекли від режиму Кастро". Будучи членом сенатського комітету у закордонних справах, виступає за "більш рішучу роль Америки" в світі.

Рубіо звинувачує Барака Обаму і Хілларі Клінтон в нездатності "умиротворення ворогів США". Сенатор також заявляє, що екс держсекретар США є "Лідером вчорашнього дня" .

Сенатор відомий своїми консервативними поглядами щодо економічної та соціальної політики і був одним з лідерів американського політичного руху, іменованого Чайної партією. Згідно "шкалою консерватизму", яку зводять Американським консервативним союзом, він отримав 98,67 бала за 2015 рік.

Рубіо виступає за спрощене оподаткування з плоскою шкалою прибуткового податку і забороною податку на капіталовкладення, що в першу чергу відповідає інтересам багатих американців. Вважає, що економіку можна посилити "не за рахунок спроби зробити багатих людей біднішими", а за допомогою заходів, які зроблять бідних багатшими.

Рубіо - противник абортів, гомосексуальних шлюбів, легалізації марихуани та посилення контролю за обігом зброї. Чи не вважає, що зміна клімату викликане людською діяльністю.

Як зазначає агентство Associated Press, Рубіо підкреслює, що володіє "унікальним професіоналізмом", що дозволяє йому приймати правильні рішення про майбутнє США.

Погляд на Росію

На сайті Рубіо, де викладена його передвиборна програма, в розділі "Росія" говориться: "Події останніх років в Україні, в Росії і в інших районах доводять, що ми стрімко рухаємося до другої холодної війни. Як демонструє послужний список Обами і Клінтон, ніж довше ми відкладаємо можливість рішуче виступити проти Росії Путіна, тим дорожче обійдеться нам наше бездіяльність. рішуче американське лідерство - єдина сила, здатна гарантувати забезпечення миру і безпеки ".

Рубіо закликав Вашингтон до введення, а потім посилення санкцій відносно Росії. У березні 2014 року в журналі Politico він опублікував статтю під заголовком "Вісім кроків, які необхідно зробити Обамі, щоб покарати Росію" . У ній він закликав припинити будь-які переговори з Росією, розірвати всі торговельні договори, розпочати поставки зброї Україні і прийняти Грузію в НАТО. Є прихильником збільшення військово-технічної допомоги союзникам НАТО в Східній Європі і розгортання там американської ПРО.

Сенатор підтримує ідею введення в Сирії безпольотної зони. За його словами, якби Росія порушила кордону зони, то у неї "були б проблеми".

БЕН КАРСОН (вибув з президентської гонки 4 березня 2016 року)

Бен Карсон

Бен Карсон (нар. 1951) - лікар-нейрохірург. Медицину залишив в 2013 році, пропрацювавши в цій області 36 років.

Карсон - єдиний афроамериканець, який бере участь в президентських перегонах в США, і один з небагатьох претендентів на Білий дім, який практично не має досвіду в політиці. Він любить підкреслювати, що чужий вашингтонським інтриг, і намагається створити образ добродушного ідеаліста, що керується в першу чергу не практичними, а морально-етичними міркуваннями.

Під час поточної президентської гонки Карсон постійно нагадує про своє медичному минулому. Не випадково гасло його передвиборної кампанії: "Лікувати. Надихати. Відроджувати".

Ще до вступу в боротьбу за пост президента Карсон жорстко висловився щодо програми медичних реформ Obamacare (реформа охорони здоров'я була ініційована президентом США Бараком Обамою).

У своїх виступах Карсон в першу чергу приділяє увагу економіці, освіті, охороні здоров'я, імміграційної системі і релігії.

У листопаді 2015 року його відвідав табір сирійських біженців в місті Азрак в Йорданії.

За словами кандидата, поїздка зміцнила його впевненість в тому, що створення і фінансування таборів для біженців є довгостроковим рішенням проблеми вимушених переселенців, що біжать з охоплених конфліктами країн.

Претендент на президентське крісло стверджує, що прийом десятків тисяч біженців Сполученими Штатами "не допоможе вирішити кризу".

Він закликав простих американців не чекати дій Вашингтона, а самим запустити гуманітарну кампанію зі збору коштів на поліпшення умов, в яких знаходяться біженці, розселені в таборах в близькосхідних країнах. "Все, що необхідно, - це адекватне фінансування", - упевнений Карсон, заявивши, що сирійці, з якими він зустрівся в азрака, "були щасливі" в таборі. "Вони з задоволенням залишилися б там до тих пір, поки вони не зможуть повернутися додому", - зазначив він.

У зовнішній політиці не виключає можливості застосування військової сили проти Росії в разі виникнення загрози безпеки США.

Карсон також виступає проти обмежень прав на володіння вогнепальною зброєю (виняток повинні, на його думку, складати душевнохворі та особи, засуджені в минулому за злочини із застосуванням насильства).

Кандидат в президенти проти одностатевих шлюбів, проте після рішення Верховного суду, який визнав ці союзи на федеральному рівні, заявив, що закон потрібно дотримуватися.

Карсон вважає, що дискусії про зміну клімату відволікають від обговорення реальних проблем.

Погляд на Росію

Про Росію, як і більшість інших республіканців, Карсон висловлюється виключно негативно.

"Сполучені Штати повинні бути рішучими перед обличчям порушень з боку Росії", - вважає республіканець. Він також висловлювався за те, щоб США витіснили Росію з європейського ринку енергоносіїв.

На дебатах 29 січня 2016 року провідні запитали Карсона про те, що б він, будучи президентом США, зробив в разі, якщо російські військові у формі без відзнак вторглися б на територію Естонії, яка є членом НАТО. Відповідь лікаря був впевненим, але досить плутаним.

"Ми повинні боротися з ними в економічній сфері", - заявив він.

У числі заходів, які б він прийняв у відповідь на цю гіпотетичну атаку, республіканець також згадав відправку "бригад бронетанкових військ в весь Балтійський регіон", проведення військових навчань в Естонії, Латвії та Литві, а також відправку наступальних видів озброєнь на Україну.

На офіційній сторінці виборчої кампанії республіканця наводиться невелика добірка його цитат про Росію. Карсон, зокрема, звинувачує РФ в "Небезпечної войовничості" , "Активних спробах дестабілізувати Україну, поставивши під загрозу Європу, посилити нестабільність в Сирії і, таким чином, на всьому Близькому Сході".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация